Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Za koga cete glasati na izborima?
Aleksandar Vucic
8.1%  (7)
Sasa Jankovic
19.8%  (17)
Vuk Jeremic
10.5%  (9)
Vojislav Seselj
10.5%  (9)
Bosko Obradovic
10.5%  (9)
Sasa Radulovic
3.5%  (3)
Ljubisa Preletacevic Beli
32.6%  (28)
Aleksandar Popovic
0%  (0)
Miroslav Parovic
1.2%  (1)
Milan Stamatovic
2.3%  (2)
Nenad Canak
1.2%  (1)
Ukupno glasova: 86
Idi dole
Stranice:
1 ... 349 350 352 353 ... 516
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trka za predsednika - Vucic, Jankovic, Jeremic, Radulovic, Beli, Seselj  (Pročitano 309686 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
mob
Nokia 6630, valjda
Што се тиче спискова... неопходно је јбно то регулисати, смешно је да земља од 7 милиона има списак од 6.5 милиона гласача...

А што се тиче дијаспоре... ако би ико био љубазан да ми објасни како то тачно није дебилитет да на изборима у Србији гласа неко ко јој није пришао на мање од 5000 км у последњих 10 година... нит живи овде, нит плаћа порез овде нит ишта... а питамо га шатро нешто...


Druze jZma jbte ja imam pogled sa jednog prozora na groblje... glasachko mesto mi je u vrticu preko puta groblja (urbanistichka idila: od kolevke pa do groba deli te ulica ignjata joba...), brate da vidish kako pola groblja ide na glasanje.. ma pola, jbte 90% groblja ide da glasa... Uglavnom slazem se, ako u zemlji sa 7mil stanovnika ilash 6.5mil glasacha onda si u vishe jebenih problema: nacija ti je prestara ili neko krade izbore...

Svima u dijaspori zabraniti pravo glasa, ako ne zivish u zemlji ne mozesh ni da utichesh na tu zemlju... Isto i za penzionere i sve koji se finansiraju iz budzeta, ako te drzava placa/izdrzava onda bajo ne mozesh da glasash, sukob interesa. Isto vazi i za vojsku i policiju...

E onda smo postigli nestho...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
sto se dijaspore tice, mislim da bi nam ucinili veliku uslugu kada vise nikad ne bi poslali ni jedan jedini cent  Smile


btw - drzava Srbija zivi na kreditu i donacijama dijaspore  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
mob
Nokia 6630, valjda
To je nebitno... slobodno nek shalju kintu porodici koja je ostala ovde... i to treba ukinuti... e kad se prosechni srberda sa kevom/tetkom/stricem... u haustriji zapita shto mu nedostaje 400 jevreja mesechno donacije, e onda ce mozda razmisliti za koga ili protiv koga ce da glasa...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da je poenta toga da bi i oni koji vise na rodbinskim donacijama ukapirali kako ostatak Srbije zivi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
Citat
Svima u dijaspori zabraniti pravo glasa, ako ne zivish u zemlji ne mozesh ni da utichesh na tu zemlju... Isto i za penzionere i sve koji se finansiraju iz budzeta, ako te drzava placa/izdrzava onda bajo ne mozesh da glasash, sukob interesa. Isto vazi i za vojsku i policiju...

Треба то проширити Smile Забранити гласање и онима на социјали, ко добија дечији додатак, ко има повластицу из било ког разлога за градски превоз, ко је добио државну земљу на коришћење по праву пречег закупа итд итд.

Већ сам изнео предлог. Забранити свима гласање осим онима које лично одобре одобре Сале, Вук и Радуле. Или још боље, потпуно укинути гласање и декретом Салета поставити за Председника, Радула за Председника Владе а Вука за управника Југословенске кинотеке. Госпођу његову за директорку РТС-а наравно Smile Мислим да би и тад било бурно код пристојних и поштених грађана али изгурало би се некако Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
Ево, да вам објасним како Вучић добија гласове, најсвежији пример од пре сат времена.

Елем, испричала ми је кева како јој је ујак рекао да никако не даје глас Јанковићу јер је "џукела, никакав он заштитник није био, преварант" итд итд итд... А објашњење је следеће, ујака је пре неколико година, четири, пет, сачекала на ауту испред зграде некаква казна за паркирање.

Није му било јасно откуд то јер ту паркира већ пар година, а онда је отишао и питао и испоставило се да је тај паркинг предвиђен за станаре зграда, а он, пошто се, од кад смо избегли са Косова, нигде није пријавио него се и даље водио као да живи доле, прекорачио је неки временски рок колико му је ауто био паркиран и тако нешто. И он је отишао директно код Јанковића, па је онда попиздео што га Јанковић није примио него неки његов помоћник, а онда га је разбеснело што му је овај погледао казну и рекао да мора да оде да пријави пребивалиште, извади потврду и, најзад, плати казну... У смислу, све је по закону.

И одатле је мој ујак извео закључак да је Јанковић преварант и никакав заштитник грађана.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Citat
U Japanu se pravo glasa gubi u šezdesetoj godini i to je dobro.

Шта булазниш ти човече? Smile Smile


Citat
prvo treba da se proporcionalni sistem zameni većinskim.

Па био је већински изборни систем за време диктатуре Милошевића Smile


Citat
Onda treba srediti biračke spiskove

Да ли ти уопште знаш нешто у вези бирачког списка или само понављаш оно што си чуо кад политичари кењају по телевизијама? Ево ти један пример: Жика живи у Госпођинцима Smile Жика оде у Америке и остане тамо. Жика се није одјавио из Госпођинаца. Наравно, позив за гласање ће му уредно стићи. Шта мислиш, чија је грешка...Жикина, што се није одјавио или државног органа што се није распитивао где се налази Жика, да му иду у кућу и питају старе родитеље, сестру, тетку, да пресрећу познанике Жикине на улици итд? Smile


Citat
Pitanje za mrgeca, ako se cuvaju kutije za izbore jel moraju i na drugom krugu?

У другом кругу стални састави бирачких одбора остају исти а у проширеном саставу има само по два човека који су испред кандидата који су прошли у други круг. Укратко, 6 чланова сталног и 4 члана проширеног састава.

Važni izbori u Japanu, prvi put glasaju i tinejdžeri

  IZgleda da nisi čuo kako i koliko se puta u Japanu pomera starosna granica birača.

  Nisam ni ja donedavnol, ima vremena.

  Izbacio sam tv i političare slušam samo kada moram. Imam novine i radio i to mi je dovoljno. A imam i primere iz prve ruke koji pokazuju koliko je birački spisak nepouzdan.

  Prvi od moje braće se odselio 1906-te. Najavio je svadbu, oženio se, odjavio i emigeirao u Kanadu. Nikad se nije više nije vratio, nije došao čak ni na očevu sahranu. To nekog ne sprečava da mu šalje pozive za glasanje.

  Drugi je takođe završio u Kanadi 2002-ge i on nema problema sa glasanjem jer je stalno na putu. On je u kontaktu sa svima pa i sa ovim što je prvi otišao.

  Treći je nešto bliže i viđamo se 7-8 puta godišnje. On se kao maloletnik odjavio sa stare adrese jer ga je školovala vojska. On je u više navrata obijao pragove naše administracije u Irskoj i Srbiji i na kraju jue digao ruke.

  Moj ratni drug Živa koji je starosedelac (za prijatelje Žika) prvi put je dobio poziv za glasanje 2003-će. Nasledio je kuću, zemlju, plaća porez, ošao na regruraciju i odslužio više puta svoje. On je u sistemu a poziv koji je dobio nije se odnosio na njega već na njegovog deda uju koji je umro 2002-ge. I on se zvao Živa i stanovao je četiri ulice dalje. Adresa i ime su bili isti, datum rođenja nije. Išao je da prijavi grešku i više ne dobija nikakve pozive vezane za glasanje.

Dijaspora glasa na 37 mesta

  Ko želi neka se uveri šta sve treba da uradi neko ko želi da glasa. I da li mu se to uopšte isplati.

  To su nesređeni spiskovi.


Ograničenje prava glasa? Ne, ali potiče na razmišljanje


Također, današnji sustav u SAD, da se svaki birač mora sam prijaviti da bi bio unesen u popis birača, a ne čini se to automatski kao u Europi (i drugdje), dovodi do vrlo niskog sudjelovanja na izborima, te bitno smanjuje sudjelovanje nižih društvenih slojeva.

  Na primer, meni ovako nešto odgovara.

  Toliko o tome.

  Opozicija zna da vlast muva sa glasovima i da je u mogo čemu favorizovana. Od medija na kojim opozicije skoro da i nema pa do sredstava kojim se vrši kampanja. Ipak ne bojkotuju izbore već učešem daju legimitet svemu onom što vlast radi. Zašto to rade samo oni i av znaju. Dobar primer je boškić kome je cilj bio samo da uđe u skupštinu da bi mogao da ždere u restoranu sa sličnom bratijom. Osiguran je u slučaju da on baš kao i svaki drugi poslanik izgura dva mandata jer posle toga mođe u penziju. Predstavfnik bilo koje opozicione stranke može da pozove narod na ulicu da bi promenio bar izborni sistem. Prvi bi se odazvao. Može a neće jer im tako odgovara. Banda korumprirana.

  Umalo da zaboravim, slobarh nije izmislio večinski izborni sistem ve ga je samo primenio. Nešto mi govori da misliš da je tada bilo bolje. Suočavanje vlasti i opozicije bilo je javno i na svim medijima za razliku od ovih posle 2000-te. Danas je situacija dovedena do apsurda jer se predstavnici tkz.opozicije u tv duelima uglavnom ne nalaze sa predstavnicima vlasti već se svađaju između sebe.

  Da ne davim već da napišem koliko je većinski sistem bio bolji. U većinskom sistemu birač glasa za kandidata kojeg poznaje i za kog je siguran da će ga oredstavljati. Kada neko vidi Peru kojota genija ili zorajna vazduplohova idiota on zna da će ga jedan od te dvojice predstavljati. Zahvaljujući proporcionalno sistemu umesto genija i idiota partije mogu da izaberu nekog tošu mongoloida ili nekog drugog smarijadnika ili smarijadnicu. U slučaju predsedeničkih izbora kandidaru na vlasti odgovara bilo kakva izlaznost. Od totalnog bojkota pa do masovnog izlaska.

  Na kraju, nisu važni rezultati izbora već kome zapad prvi čestita.

  


  
« Poslednja izmena: 26. Mar 2017, 22:16:58 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
mob
Nokia 6630, valjda
Mrgi, jbg sad ti i karikirash...

Citat
Треба то проширити Smile Забранити гласање и онима на социјали, ко добија дечији додатак, ко има повластицу из било ког разлога за градски превоз, ко је добио државну земљу на коришћење по праву пречег закупа итд итд.

Ali skapirao si princip...
Takodje treba uvesti obavezan psihijatirski za svakog ko hoce da se bavi politikom kao i IQ test za svakog potencijalnog glasacha... i hrvatsku treba razoriti
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
Citat
Svima u dijaspori zabraniti pravo glasa, ako ne zivish u zemlji ne mozesh ni da utichesh na tu zemlju... Isto i za penzionere i sve koji se finansiraju iz budzeta, ako te drzava placa/izdrzava onda bajo ne mozesh da glasash, sukob interesa. Isto vazi i za vojsku i policiju...

Треба то проширити Smile Забранити гласање и онима на социјали, ко добија дечији додатак, ко има повластицу из било ког разлога за градски превоз, ко је добио државну земљу на коришћење по праву пречег закупа итд итд.

Већ сам изнео предлог. Забранити свима гласање осим онима које лично одобре одобре Сале, Вук и Радуле. Или још боље, потпуно укинути гласање и декретом Салета поставити за Председника, Радула за Председника Владе а Вука за управника Југословенске кинотеке. Госпођу његову за директорку РТС-а наравно Smile Мислим да би и тад било бурно код пристојних и поштених грађана али изгурало би се некако Smile

De, de  Smile


Evo, ja mislim da bi trebalo naci nacin da dijaspora moze manje otezavajuce nego sto je to sad da glasa odnosno naci nacin da moze sto lakse da ucestvuje, ako joj se hoce, u drus. zivotu kod nas. Mislim, ako se vec te pare sasvim fino prihvataju...  Smile Smiley


E kad smo kod toga, kako bwe ovo Dodik moze da glasa na izborima kod nas? I da li je to istina, ili samo pisanije medija?  Smile
« Poslednja izmena: 26. Mar 2017, 22:25:57 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 349 350 352 353 ... 516
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.