Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tri puta otpuštan jer "previše zna"  (Pročitano 4320 puta)
03. Jan 2006, 15:55:31
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Požarevački SUP-ovci petnaest godina progone svog inspektora

Tri puta otpuštan jer "previše zna"

Slaviša Ivković: Mnogi policajci dodatnu zaradu ostvaruju reketiranjem i prodajom narkotika, a kriminalnim radnjama bavi se i sam policijski vrh

POŽAREVAC - Nedavnom presudom Prvog opštinskog suda u Beogradu, inspektor za krvne i seksualne delikte Slaviša Ivković, dokazao je da mu je 2003. godine u SUP Požarevac nezakonito dat otkaz.
- Hajka protiv mene sprovodi se od 1991. godine, od kada sam postao član Demokratske stranke, zbog čega sam do sada tri puta dobijao otkaz. Na meti vrha požarevačkog SUP-a, u kome su i danas kadrovi Slobodana Miloševića i Vlajka Stojiljkovića, nalazim se jer posedujem podatke o njegovim kriminalnim radnjama, koje ću uskoro dostaviti MUP-u Srbije - rekao je Ivković.

On navodi da pravdu nikad ne bi postigao da se sudio u Opštinskom sudu u Požarevcu, ali je u Beogradu uspeo da dokaže da je 1993, 2000. i 2003. godine nezakonito dobijao otkaze. Jedan od njih usledio je odmah pošto je u Šećerani otkrio nestanak 250 vagona šećera, dok je na njenom čelu bio Veljko Albunović.

- Hajka protiv mene sprovodi se već 14 godina, od vremena kada je načelnik SUP Požarevac bio general Moma Stojanović. Protiv mene su i sadašnji načelnik Milorad Janković i šef Odeljenja kriminalističke policije Miroslav Mišić, koji imaju članske karte SPS-a sa trocifrenim brojevima, što znači da su među prvima stupili u ovu stranku - tvrdi Ivković.
      

Smenjen zbog Marka

- U požarevačkoj policiji i danas se nalaze svi oni koji su godinama štitili Marka Miloševića. Jedini koji mu se suprotstavio bio je bivši načelnik SUP-a Radiša Jović, koji je Marka izbacio iz svog kabineta, pošto je ovaj došao da mu preti jer nije krenuo u hapšenje "otporaša". Posle pola sata, na žalbu Mirjane Marković, ministar policije Vlajko Stojiljković nazvao je Jovića i saopštio mu da više nije na čelu SUP-a - rekao je Ivković.
      
   
   

On navodi da mu ova dvojica "dišu za vratom" jer znaju da poseduje mnoge kompromitujuće podatke, među kojima i da je brat Jankovića glavni isporučilac opreme za video-nadzor kojom je snabdeo SUP Požarevac.
- Posle 5. oktobra 2000. godine bio sam kandidat DS-a za načelnika SUP-a Požarevac. Međutim, na teritoriji Požarevca otkrio sam mahinaciju velikih razmera, vezanu za visokog funkcionera MUP-a Srbije i zbog toga je taj predlog opozvan - rekao je Ivković.

On tvrdi da veliki broj požarevačkih policajaca dodatnu zaradu ostvaruje kriminalnim poslovima, najčešće vezanim za prodaju narkotika i "reketiranje", zbog čega je Generalni inspektorat u prošloj godini uhapsio čak četiri inspektora. Kao najnoviji pokušaj zastrašivanja, Ivković navodi kontrolu koja je prošlog petka banula kod njegovog oca, koji u selu Bare ima firmu za proizvodnju stočne hrane.

- Dan pošto sam se u Komercijalnoj banci verbalno sukobio sa policajcem, bivšim JUL-ovcem, u firmu mog oca banula su dva poreska inspektora, dva inspektora za suzbijanje privrednog kriminala, poljoprivredni inspektor i jedan laborant. Na moje pitanje o razlozima njihove kontrole, odgovorili su mi "Ti znaš koji je pravi razlog", misleći pri tom na političku pozadinu ovog mog višegodišnjeg proganjanja. Naravno, u poslovanju mog oca nisu uspeli da nađu nijednu nezakonitost - tvrdi Ivković.

On navodi da ga zastrašivanje neće sprečiti u nameri da svoja saznanja o nezakonitostima u SUP-a Požarevac narednih dana prosledi MUP-u Srbije.


Izvor: Glas Javnosti \ D. Novković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.