Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:05:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trema  (Pročitano 8226 puta)
31. Maj 2011, 20:02:27
Pocetnik


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 10
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Onako laički, slušajući ljude oko sebe, posebno studente, zaključila sam da je trema čest problem, nekada sa izuzetno neprijatnim manifestacijama.
Nigde nisam pronašla dobru analizu uzroka treme i kako ublažiti posledice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.19
Uzroci treme?
Nesigurnost u sebe, prevelika ocekivanja, strah od neispunjenja ocekivanja, strah od neuspeha... You name it.
I nije cudno sto je posebno izrazena kod studenata obzirom na nas bizarni sistem obrazovanja... gde mozes da das maksimum od sebe i naucis sve ili bar vecinu sto se trazi... a ispitivac-zakeralo bude raspolozen da ti "trazi onaj detalj koji ne znas", i nabije osecaj neuspeha.

Resenje?
Postaviti stvari na racionalne noge. Sta je najgore sto moze da mi se desi? Obrukacu se? Pascu ispit? Pa sta... za 3 dana cu se od svega oporaviti i zivot ide dalje.



Mi smo u nizoj muzickoj svake godine imali koncerte. I sad, napuni se sala, dodju roditelji, nastavnici, pola grada... nikad nisam imao tremu od njih, nikad me nije bilo blam da pred njima pogresim, ali sam imao ogromnu tremu od profesorke solfedja koja sedne u prvi red, gleda onim urokljivim ocima, i kad napravis gresku... krene ili da se krsti, ili ruke da dize u nebo i nesto sapce (citaj psuje) sebi u bradu, ili da prevrce ocima... to te jos dodatno dekoncentrise, i krenes da nizes gresku za greskom. Da ne spominjem da nas posle koncerta postroji... i kaze ko su bili najbolji a ko najgori... Svima nam je unosila negativnu tremu i pritisak pred te priredbe...
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia 
Ljudi moji nikad u zivotu nisam imala tremu. Videla sam studente koji su bukvalno padali u nesvest pred ispite,vidjala sam kako se tresu, blede, placu ...
Hvala Bogu \Tvorcu nisam imala prepreke tog tipa. I moje dete je na mene.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Alcatel One Touch Idol X
Citat
Hvala Bogu \Tvorcu nisam imala prepreke tog tipa. I moje dete je na mene.

А и није то препрека која се не да прескочити временом... Постоји мноштво других, значајнијих проблема од треме.
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia N97
Ljudi koji uče druge scenskom nastupu kažu da su sklekovi najbolji za razbijanje treme. To je potpuno tačno, jedino što osobe sklone znojenju to ne mogu da primene baš uvek.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia 
Citat
Hvala Bogu \Tvorcu nisam imala prepreke tog tipa. I moje dete je na mene.

А и није то препрека која се не да прескочити временом... Постоји мноштво других, значајнијих проблема од треме.

Ok,jeste. Ali sto se tice govornistva, izlaganja, odgovaranja cak i pismenog dela nemam problem.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Vrlo cesto imam tremu... pozitivna, negativna... kada nesto vazno treba da uradim... to "zivot ide dalje" mi nikad nije bio izgovor za neuspeh Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung Galaxy S Advance
Koliko trema ima tih negativnih manifestacija, toliko ima i pozitivnih. Recimo, strah ne mora uvek da podrazumeva kukavichluk i sve ono shto se povezuje sa tim pojmom, vec uglavnom mala doza istog oznachava oprez, koji je izuzetno bitan u svim sferama zivota.

Isto tako je i sa tremom. Biti previshe opushten daje dojam blagog nehajanja ili nedovoljnog truda oko nechega. Trema predstavlja blagi porast napetosti koji moze da posluzi i za dobijanje dodatne koncentracije upravo zbog tog opreza da se ochekivano ne ispuni.

Ali da, definitivno stoji da ona nije zdrava ukoliko je u stanju da obuzme osobu u velikoj meri i na duze vreme. Nesvestica, plach, povracanje, svega sam se toga nagledao, a zbog chega? Uglavnom zbog nebitnih stvari chiju cemo nebitnost shvatiti tek u buducnosti, jer kao omladina trenutno nijma dajemo veliki znachaj.

Trema se umanjuje vezbom, bilo fizickom, bilo psihickom (pripremom, optimizmom, samosugestijom), ali ostaje to da je verovatno vrlo teshko pa chak i nemoguce eliminisati je u potpunosti od strane osoba koje su se vec susrele sa njom lichno.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Istinu zboris.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Meni se desi da sam poneki put pomalo anksiozan. Nije ni negativno, nego eto, desava se.  Smile

Citat
Nigde nisam pronašla dobru analizu uzroka treme i kako ublažiti posledice.
Uzroci su ti obicno neki nasi strahovi, a ublazuju se tako sto se suocimo sa njima i shvatimo da to nije nista strasno.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:05:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.