Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:47:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li je moguće da bi mogao da se desi?
Da
Ne
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Treći svetski rat  (Pročitano 42710 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citao sam putopis u National geography koji je dao dobar opis Irana. Ima ih koji se krecu bez marame i slusa se i van iranska muzika. U Francuskoj je o zakonu obavezno da vise od 80% muzike bude francuska.

Probaj da smanjis kolicinu mrznje u ovoj temi- to ne vodi nigde. Ili vise volis zapadne imprerijaliste?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
@ramon23

A sta mislis da je Izrael neka cvecka? Jesi gledao malo emisije kako se oni ponasaju prema Palestincima. Hocemo ih gledati kroz prizmu holokausta i da im to daje pravo da rade sta hoce? Da se razumemo, nisam ni za jedne ni za druge. Ne volim Iran, mada mislim da su velika kultura, jer imaju predznak fanaticnog islama, ma sta ko govorio i pokazivao linkove i slike i slicno. To je jednostavno cinjenica. Ne volim ni Izrael zbog toga sto igraju zamenika sefa policije(SAD) na Bliskom istoku.
Ono sto mene zanima i da kazem sto prizeljkujem, da oni napadnu Iran, ali sto je moguce kasnije, da bi Iran sto bolje opremio vojsku i mislim da ce im to biti neuspeh koji ce ih skupo kostati i da ce im to mnogo oslabiti dominaciju u svetu, ako ne i kljucno oslabiti. Mislim da situaciju u Srednjoj Aziji mogu mnogo bolje da rese i stabiluzuju Rusija, Kina i Indija jer su izgleda i oni zatrazili prijem u Sangajsku organizaciju i bice jedan od stubova multipolarnog sveta.
« Poslednja izmena: 29. Sep 2007, 18:29:04 od niksa517 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
@feanor nesto mi ne radi link, proveri da li si dobro linkovao.

Данас је радио али изгледа је пукао сајт...

Бедак!

Нисам знао да је степен разголићености жене мерило слободе...

Ја бих рекао да она наша деца коју виђамо голу пред дискотекама нису слободна... али то је само мој став...

Ево мало "потлачених" жена из Ирана:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

26.jpg
(47.42 KB, 640x427)
0079.jpg
(34.51 KB, 500x296)
stadium6.jpg
(31.58 KB, 400x388)
Tehran1.jpg
(23.53 KB, 400x267)
Tehran3.jpg
(25.8 KB, 350x523)
xin_202030422091625008551.jpg
(14.02 KB, 250x374)
xin_202030422091639078452.jpg
(8.2 KB, 350x233)
Tehran.jpg
(29.21 KB, 400x267)
1571GIRL-med.jpg
(27.99 KB, 600x354)
« Poslednja izmena: 29. Sep 2007, 19:08:31 od Feanor11985 »
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
@pilot
U Iranu je marama obavezna po zakonu, ali zene se sve otvorenije bune protiv ovoga i pocele su da nose marame koje ne pokrivaju lice vec samo kosu, a one koje se usude da izidju na ulicu bez ikakve marame rizikuju kamenovanje.
Van iranska muzika je zabranjena i slusa se u privatnim aranzmanima, gledao sam i ja neke putopise gde su se osvrnuli i na to. Cak sam video i grafit Metallica na jednoj zgradi u cijem podrumu se okuplja jazz band na probama, ali sve je to gerilska borba protiv verske diktature.
Francuska je posebna prica, mnogo su zadrti sto se tice njihovog jezika. Po njihovom zakonu radio stanice u udarnim terminima moraju da pustaju najmanje 40% muzike koja je na francuskom, ali ih to ne ogranicava u izboru zanra muzike kao u Iranu.
Ne mrzim ja irance vec njihovu fanaticnu vlast koja nije sekularna vec verska pravila namece svima koji udju u Iran. Zene koje dodju sa zapada ne mogu da izadju na ulicu bez marame i ne smeju da pokazuju verska obelezja koja nisu u skladu sa islamom, dakle ako ima lancic sa krstom, mora da ga krije . Ovde u Srbiji zene sa istoka ne moraju da kriju svoja verska obelezja i to je tolerancija.
Ne volim ja ni "zapadne imperijaliste"(kako to komunjarski zvuci Smile), ali mi je drazi njihov odnos prema sopstvenim gradjanima od iranskog.

@niksa
Gledao sam ja emisije o izraelcima i palestincima, jedni druge kolju i to traje jako dugo. Ali zar je to razlog da jedan Iran koji se nalazi preko 1000km od njih mesa pretnjom da ce ih obrisatisa karte sveta? I pri tom prave A-bombu, bas se pitam u koje svrhe?

Iran za vreme Shah je bio prilicno napredna zemlja, mozda najnaprednija u regionu, ali su to verski fanatici unistili i sada kada su poceli da prete unistenjem i genocidom i kada im preti rat ja treba da ih branim samo zato sto ce ameri biti ti koji ce ih zveknuti? ne pada mi na pamet, dobice sta su zasluzili, a cini mi se da je i narodu u Iranu puna kapa i da hoce promene.

@feanor

Nije stepen razgolicenosti zene merilo slobode, ali jeste sloboda izbora odece.
Evo jedne koja nije nosila uopste maramu na ulici. Toliko o slobodama i toleranciji u Iranu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

stoning2.jpg
(13.34 KB, 300x226)
« Poslednja izmena: 29. Sep 2007, 19:33:08 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Dobro- vidim da nisi procitao o mnogim stvarima sto si napisao. Slika zakopane zene iz Irana, nadam se da nije Fotosop varijanta, je potresna. A sad ako ti nije tesko potrazi slike nasilne vrste iz SAD. Uzgred receno- Evropa vristi od razornog uticaja americke kulture i mentaliteta. Mnogo vise unistava Holivud i Koka Kola nego svi Ajatolasi zajedno na celu vernika  Smile

Znas sta je dobro- konacno da nam se ne sloze misljenja i stavovi. To je dobro za forum  Smile
« Poslednja izmena: 29. Sep 2007, 20:00:18 od pilot »
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
SonyEricsson w950
Pozdrav svima,
iako mi je ovo prvi post, nekad sam bio čest čitalac ovog dela foruma.

Slažem se sa Ramonom, taj bi rat gledao iz fotelje uz kokice, navijajući da bude što krvaviji.  
Obadvije zemlje imaju svoju kulturu i način života, to bi bio pravi sukob kultura i pogleda na svjet
pa onda sukog ruskog i USA oružja, bilo bi to vrlo interesantno.  
Iran je jako ojačao u regionu, pre su imali "kompleks" od Iraka, a sad su se totalno razmahali, sve u svemu biće zanimljivo bar jedan sukob gledati sa strane  :D

Čitao sam putopise motorista iz Irana i nije ni Iran toliko zadrt koliko se to predstavlja "zapadnom" svetu, niti je USA toliko slobodna država.
Sva je to reklama i medijski rat.  Niti jedna država niije "pozitivna", niti nama bliska, čak naprotiv.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Zato smo tu, da razmenjujemo misljenja i stavove, a i da prosirujemo vidike, kako tudje tako i sopstvene.
Kamenovanje je u iranu jos uvek jedan od vidova kazne za prekrsaje protiv islamskih pravila ponasanja i odevanja, kao i za druge prekrsaje. Ne sporim da postoje slike nasilne vrste iz SAD-a ali niko u americi nije otisao na elektricnu stolicu zato sto je opsovao boga.
Koka kola i holivud nikoga ne prisiljavaju ni da ih gleda ni da ih pije, a ajatolasi ubijaju one koji odbijaju da prihvate njihovo tumacenje stila zivota. Sloboda izbora je najvaznija u zivotu i zbog toga sa pre protiv Irana nego protiv amerike i sl. Ako Iran bude napadnut to ce biti uz saglasnost Rusije, a obzirom na njihove sve vece apetite sto se tice nafte, mozda i sami uzmu ucesca u podeli plena. Iran to polako shvata, pa ublazavaju stavove. Na kraju ce ili da se odreknu nuklearnog oruzja i prihvate prvobitni predlog da im rusi proizvode gorivo za elektrane, ili ce da dobiju po nosu, sto i zasluzuju svojim ponasanjem.
A sto se tice treceg svetskog rata, mislim da ga nece uskoro biti. Dolazi do preraspodele moci u svetu, ameri to malo sporije kapiraju i moze biti bolno po njih ako ne prihvate novu realnost, ali ne mislim da su spremni da se upuste u rat zbog toga.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U Kurdistanu (na severu Iraka) su uhapsena dva instruktora Iranske garde. Gomila raketa koje
su nedavno Ameri zaplenili, a koje su upotrebljavane za raketiranje americkih baza su Made in Iran.
U severnom delu Bagdada (iznad predgradja Taji - Tadzi) su pronadjene mini radionice za izradu IED (Improvised
Explosive Device). Velika kolicina glavnih delova koji se upotrbljavaju za izradu IED-a kao i veoma
smrtonosnog EFP-a su iz... Irana.
« Poslednja izmena: 29. Sep 2007, 21:37:42 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Jos gore je u nekim drugim zemljama. Inace tako su i nama uvalili krsenje ljudskih prava i uzeli Kosovo. Jel cuo neko za izraz "unutrasnja politika"?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Brisanje Izraela sa karte sveta je daleko od unutrasnje politike.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:47:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.338 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.