Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:38:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Koliko je vazna vijernost u braku?

Glasanje završeno: 14. Okt 2002, 21:04:08

Ukupno glasova: 29
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Treba mi vasa pomoc...  (Pročitano 19252 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 55
Moramo upotrebiti razum a ne emocije da bismo objasnili odgovore na sva ova & krenimo redom.
Najpre treba da postoji takav odnos partnera u braku koji se zasniva na slobodi iskazivanja misli odnosno u otvorenom govoru. Ono sto je za mene prevara za drugu osobu nije. Za mene recimo moze biti prevara ako se moj bracni partner zagrli sa drugom osobom, dok za nekog drugog to nije prevara. Za mene prevara moze biti ukoliko se moj bracni partner poljubi sa drugom osobom, dok za nekog drugog to nije prevara. Za mene prevara moze biti ukoliko moj bracni partner ima seksualne odnose sa drugom osobom ali bez emocija, dok za nekog drugog prevara bi bila sa ewmocijama. Za mene prevara moze biti svako druzenje mog partnera sa drugom osobom  jer to otvara odredjenja osecanja kod mog partnera dok za nekog drugog to nije prevara. Zato jos pre braka treba ozbiljno popricati i reci svom partneru sta smatramo za prevaru (iskazati osecanja) i videti da li partner moze da udovolji nasem zahtevu jer bez obzira sta osecamo prema partneru ukoliko predjemo preko stvari koje nam svetaju one ce postati hiljadu puta gore u buducnosti, nastace problemi koji su u pocetku mogli biti saseceni.

Za prevaru moze biti opravdanja ukoliko je nas partner na silu bio primoran na prevaru, kako se to objasnjava: opojnim sredstvima, hipnozom, silom, ali po krivicnom zakonu Srbije to se tretira kao krivicno delo silovanja te to zapravo nije prevara. Za svaku drugu vrastu prevare nema opravdanja.

Ficika prevara je najgora jer do nje moze doci samo najdubjim otvaranjem emocija i izrazitom zeljom partnera za drugom osobom.

Nevera bi definitivno trebala da znaci i prekid ali svi mi preko toga prelazimo zbog urodjenog instikta koji nas upravo tera da ostanemo sa osobom koja je bila neverna. Ali taj osecaj koji tada imamo je nalik osecaju povredjenosti, dakle los je osecaj i tek kada se to shvati moze, zapravo treba doci do prekida jer cemo uvek u buducnosti imati osecaj povredjenosti a ne osecaj pripadnosti jedno drugome. Medjutim kao sto sam naveo to je nesto sto se ipak desava u malom broju slucajeva jer nas nevera u najvecem broju slucajeva zivotinjskim instiktom navodi da se jos vise zalozeimo oko osobe koja je bila neverna.



Nevera se moze oprostiti pod uslovom da prema nasem parteru ne osecamo mnogo ili da smo sami neverni sto se svodi na isto, u drugom slucaju ne bi trebalo oprostiti neveru jer kao sto sam naveo dalje ostajanje u braku samo bi ispunjeno sumnjom i osecajem povredjenosti a nikako ljubavlju i medjusobnim razumevanjem.

Naravno da postoje ljudi koji su godinama u braku i nisu varali. To su najcesce osobe koje u toku zivota nisu promenile veliki broj seksualnih partnera i koji sa na pocetku braka definisali svoje odnose, odnosno otvoreno razgovarali o tome sta se smatra prevarom a sta ne.

Ne postoji razlika izmedju neveru u vezi i nevere u braku jer vezu treba smatrati brakom u malom (predbrakom) koji nije zaveden potpisom pred drzavnim organom. Te ako posoji nevera u vezi, sigurno ce je biti i u braku ako ostanemo sa tom osobom.

Nije me sramota, ja sam veran.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@dextr

Imao si zadnju poruku dupliranu pa sam jednu izbrisao.

Napisao si dvije stvari koje su mi se svidjele i potpuno se slažem s njima. Prva je to da prevara nije za svakoga isto i da ono " nevino" nekome može biti prava izdaja i druga, koja je povezana s prvome, je da nema razlike između veze i braka, ali ja mislim ne zbog nekakvog probnog braka nego zbog ljubavi. Ljubav je ta koja povezuje dva čovjeka i u prevari je vezom ljubavi izdana druga osoba.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 26
LJUBAV JE PRAŠTANJE! ako nekog voliš ali baš ako ga voliš oprostit ćeš mu nevjeru, ako ti i nije toliko stalo, ona neki Ponos dobiva na snazi...
i stvarno ja to tako
IP sačuvana
social share
"... i kad stignem tamo gdje se čekam, zaspat ću mrtva od smjeha..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Da li je prevara ako tvoj partner za nju ne sazna nikada? Da li je avantura sa strane hir ili potreba nastala usled nezadovoljstva u postojecoj vezi/braku? To moze samo savest da kaze...  Pitanje prevare je krajnje individualno i zavisi od covekovog (zeninog) morala i karaktera. Bilo kako bilo, prevara treba da se zavrsi na par puta - i to je to. Nikakvo dalje upustanje, jer odnese djavo salu.
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:38:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.