Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Transport otpada: 10 - 20 dinara po kilogramu!  (Pročitano 3206 puta)
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Samsung SGH-E590
@system_V_r4

Koliko si tezak?

Treba mi informacija da vidim da li se isplati! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Jok. C. Raspitala sam se. Jeste, kompanija "Božić i sinovi" je uvozila polovne računare, onda je došla zabrana na uvoz. Onda su počeli sa reciklažom, ali su postali autorizovani refabrikanti Microsofta i u polovne (reciklirane) računare ugrađuju legalan softver, ali takve računare poklanjaju bolnicama, školama, manastirima... Evo i ove godine su dobitnici nacionalne nagrade za društveno odgovorno poslovanje, kako niko ne daje ništa, ne bih ja tu odmah drvlje i kamenje. Ljudi rade odlično. Sem toga, što odmah to tako gledate? Pa ako su uvozili polovne računare i ako su ljudi kupovali polovne raunare po polovnim cenama pa to je usluga ovom tržištu. e da je pravde pa da se odobri i uvoz automobila, makar do 5 godina starosti, ne bi nam državni starosni prosek bio 22 godine po automobilu.   
Bozic i sinovi su obicni cigani.Maltene isti ko oni sa buvljaka,samo nesto malo sredjeniji i bogatiji.
Video sam ja pre par godina,kako oni "posluju".Za ceo CRT monitor od kompa,ispravan,nude 100-200 kinti.
A pritom te samo prevoz do one njihove vukojebine kosta toliko.
I daju ti 100-200 kinti,a na njemu posle sami zarade bar 3000.
Mislim se-aj pali.  Smile Ja da se cimam do njihove vukojebine,teglim sa sobom krs,da bih dobio 200 kinti,a oni to posle preprodaju ili iskoriste,i dobiju bar 2000.Kako da ne.  Smile
Obicni cigani.  Smile

To je glavni problem,ne samo ovde,nego u mnogim zemljama,sa elektronskim otpadom-svi su prevaranti ili skotovi.  Smile
Svi bi da plate minimum,a zarade maksimum.Svi bi da otkupe npr. procesore za 100 dinci,a prodaju ih posle (ako je aktuelan model) za 20 evra,ili ih istope i izvuku zlato.Kako da ne.  Smile

I onda se posle vlast cudi sto svi ovde,i obicni ljudi,i firme,samo ostavljaju to pored kontejnera.Jok,nego ce da se cimaju do vukojebina,da dobiju 200 kinti,a potrose 500 za prevoz,samo da bi to prodali ciganima koji ce to posle preprodati za 1000.Kako da ne.  Smile
@system_V_r4

Koliko si tezak?

Treba mi informacija da vidim da li se isplati! Smile

ahahahahaaaa  Smile Smile dooooobra!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Jok. C. Raspitala sam se. Jeste, kompanija "Božić i sinovi" je uvozila polovne računare, onda je došla zabrana na uvoz. Onda su počeli sa reciklažom, ali su postali autorizovani refabrikanti Microsofta i u polovne (reciklirane) računare ugrađuju legalan softver, ali takve računare poklanjaju bolnicama, školama, manastirima... Evo i ove godine su dobitnici nacionalne nagrade za društveno odgovorno poslovanje, kako niko ne daje ništa, ne bih ja tu odmah drvlje i kamenje. Ljudi rade odlično. Sem toga, što odmah to tako gledate? Pa ako su uvozili polovne računare i ako su ljudi kupovali polovne raunare po polovnim cenama pa to je usluga ovom tržištu. e da je pravde pa da se odobri i uvoz automobila, makar do 5 godina starosti, ne bi nam državni starosni prosek bio 22 godine po automobilu.   
Bozic i sinovi su obicni cigani.Maltene isti ko oni sa buvljaka,samo nesto malo sredjeniji i bogatiji.
Video sam ja pre par godina,kako oni "posluju".Za ceo CRT monitor od kompa,ispravan,nude 100-200 kinti.
A pritom te samo prevoz do one njihove vukojebine kosta toliko.
I daju ti 100-200 kinti,a na njemu posle sami zarade bar 3000.
Mislim se-aj pali.  Smile Ja da se cimam do njihove vukojebine,teglim sa sobom krs,da bih dobio 200 kinti,a oni to posle preprodaju ili iskoriste,i dobiju bar 2000.Kako da ne.  Smile
Obicni cigani.  Smile

To je glavni problem,ne samo ovde,nego u mnogim zemljama,sa elektronskim otpadom-svi su prevaranti ili skotovi.  Smile
Svi bi da plate minimum,a zarade maksimum.Svi bi da otkupe npr. procesore za 100 dinci,a prodaju ih posle (ako je aktuelan model) za 20 evra,ili ih istope i izvuku zlato.Kako da ne.  Smile

I onda se posle vlast cudi sto svi ovde,i obicni ljudi,i firme,samo ostavljaju to pored kontejnera.Jok,nego ce da se cimaju do vukojebina,da dobiju 200 kinti,a potrose 500 za prevoz,samo da bi to prodali ciganima koji ce to posle preprodati za 1000.Kako da ne.  Smile
@system_V_r4

Koliko si tezak?

Treba mi informacija da vidim da li se isplati! Smile

ahahahahaaaa  Smile Smile dooooobra!  Smile Smile Smile

Kukuuuuuuuuuuu, koliko neistineeee!
Pa ko te bre tera da vukljas, ima bre besplatna linija, nazoves, ljudi dodji i najcesce ne daju nista. I tih 100 do 200 kinti ti je mnogo. Pa je l ti pokvaren ili nije taj racunar? Je l bi ga bacio ili ne bi? Dakle, ili nosis kod majstora ili na otpad. Posto neces da ga nosis kod majstora - znaci rashodovan je. Onda treba da ga bacis. Posto je to opasan otpad, onda ga bacas u namenski kontejner. Posto drzava nije postavila namenski kontejner, onda zoves besplatnu liniju i dodju ljudi iz Reciklaznog centra i odnesu. I jos oces da ti plate. A njihov transport, njihovo gorivo, njihove masine za reciklazu.
Na Zapadu TI PLACAS da te osobode elektricnog, racunarskog... otpada!
Majko mila, koliko negativnog sveta. U svakom vidi lopova, ciganina... nigde nista lepo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
A koga treba da vidi, filantropa kome je stalo do zastite zivotne sredine po cenu da hleba ne jede?

Citat
Za ceo CRT monitor od kompa,ispravan,nude 100-200 kinti.

Ako se ne varam ovo se odnosi(lo) na tzv. "zamenu staro za novo" kada im prodajes svoj polovan racunar pa uz doplatu kod njih kupis nov.  Ne znam da li se i dalje bave preprodajom polovnih racunara ili su se sasvim preorjentisali na "reciklazu". Inace, oni posle te polovne delove prodaju po sasvim solidnoj ceni, vecoj nego sto je trzisna -ali to su delovi iz servisa i oni imaju neku radnu garanciju od par dana. Znaci, zaradili su i uslugu su ucinili iskljucivo sebi i svom dzepu.

Svaka njima cast na raciklazi i odnosenju i sakupljanju elektronskog otpada ali neka mi ne prodaju tu njihovu pricu o zastiti zivotne sredine kada je reciklazna industrija svuda u svetu jedan od najisplativijih biznisa. Problem u ovoj nasoj "tranzicionoj" zemlji je sto svako hoce ( a ponegde i moze) da nam servira evropske tekovine ali na srpski nacin-zavrni, za*ebi.

IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
@Gea

Sta da ti kazem... izvino sto sam smarac i sto mi se ne placa 200 kinti da idem do vukojebine i prodam komp ciganima koji ce ga posle preprodati za 1000 kinti.  Smile Smile

Ili sto mi nije do blesavih propisa po kojima ja treba da placam derikozama otpad koji im ja dajem,da bi ga onda oni preprodali,ili preradili,i zaradili na tome.  Smile Smile

Mislim,stvarno sam djubre...  Smile  Smile
Citat
Ako se ne varam ovo se odnosi(lo) na tzv. "zamenu staro za novo" kada im prodajes svoj polovan racunar pa uz doplatu kod njih kupis nov.
Samo da kazem-nije CRT monitor,njega sam kasnije izbacio.
Ali sam hteo pre nekoliko godina da prodam stari RAM i graficku,staro 2 godine,ali i dalje potpuno ispravni i zaista odlicni modeli(grafa je bila GF 4600 Ti-to je bila takva zver da se ovde nikada nije ni prodavala.Cak ni testirala),i setim se da mi je jedan ortak pomenuo te Bozice i da oni otkupljuju.I pitam jednog drugog,koji zna za njih,sta misli,koliko bi mi dali za ovo.Kaze "za grafu 200 kinti,za RAM po sto".Reko-ma,da,kako da ne,vidimo se.  Smile  Smile
A CRT monitor sam kasnije izbacio,2007.Nisu mi oni ni pali na pamet.   Smile Da se cimam do bestragije i dam ispravan monitor u zamenu za dva parceta bureka(100 kinti bi mi verovatno dali).Kako da ne.  Smile
Problem u ovoj nasoj "tranzicionoj" zemlji je sto svako hoce ( a ponegde i moze) da nam servira evropske tekovine ali na srpski nacin-zavrni, za*ebi.

Amin.

Jebe se i njima i svim ostalim i za reciklazu i za prirodu.Radi se o cistoj zaradi.  Smile
I ovde,i na zapadu,i svugde.  Smile

Covek oce da kupi komp danas.Najpre treba da skupi pare za to,posto,domaca genijalna vlast,je urpavo uvela 92541251238569236902389682369523542356. porez i 125123659823468 taksu,te je cena cak i jednog kompa postala tolika da se smatra visokim luksuzom,ovde u Srbiji,u 21.veku.  Smile
Onda on napokon kupi to,a ono neko smece.Ili ako i nije(ako je neka dobra marka),onda svakako nije istog kvaliteta kao ono koje se prodaje u npr. Nemackoj.
I onda on kupi to smece,ono traje taman koliko kaze garancija,i rikne par nedelja kasnije.
I,sta sad,on treba,posle svih tih placenih poreza,taksi,kuraca palaca... posle svog tog izivljavanja,da se cima i zove kojekakve prevarante i salabajzere,da dodju,pokupe mu to,naplate papreno,kobajagi "transportuju elektronski otpad,cuvaju prirodu"(jebe se njima za prirodu  Smile )samo da bi onda par dana kasnije oni to preprodali ili pretopili i zaradili do jaja kintu na tome? Smiley

Kako da ne.  Smile Kad se skinu bezbrojni haraci i takse,kad se napravi ozbiljna firma sa ozbiljnim ljudima,koji ce taj otpad preuzimati,i onda ga slati na pravu reciklazu,ili jos bolje-obradjivati ovde,u Srbiji,i kad sva pravna lica budu postovala to,e,onda cu i da razmislim o svemu tome.

A dotad...ma,dovidjenja.  Smile Neka nadju drugu ovcu za sisanje.  Smile
« Poslednja izmena: 14. Apr 2011, 21:49:33 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16


pre 4 godine vlada je rekla "bice zakon na prolece"  Smile
« Poslednja izmena: 15. Apr 2011, 17:19:25 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ja cuo da ce zdravstveni radnici(lekari, stomatolozi) morati (ako vec i sada ne moraju) da propisno odlazu medicinski otpad. Lepo uglavis firmu da radi to, potpises ugovor sa npr opstinom da tvoja firma to radi na nivou tvoje opstine i eto ti i posla i para. E, to je unosan biznis  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ja cuo da ce zdravstveni radnici(lekari, stomatolozi) morati (ako vec i sada ne moraju) da propisno odlazu medicinski otpad.
To je tacno,i to ja podrzavam.
Al moram da te razocaram-vec se pojavilo par firmi koje se bave time.   Smile Smile Znam,jbg,i ja sam isto tako razmisljao,ali...  Smile Mada,ko da bi nesto pa vredelo.Kod nas je lakse postati poslanik nego otvoriti i registrovati preduzece.  Smile Smile

Nego,ko sto rekoh-to podrzavam.I to mora.Medicinski otpad je jako opasan.

Ali,ova sranja...da ja placam nekom tamo salabajzeru da dodje da mi pokupi stari komp,samo da bi ga onda on posle preprodao za triput vecu cenu... to nece moci.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Pretpostavio sam da se neko vec uglavio u taj biznis  Smile

Citat
Ali,ova sranja...da ja placam nekom tamo salabajzeru da dodje da mi pokupi stari komp,samo da bi ga onda on posle preprodao za triput vecu cenu... to nece moci.
To se i ne isplati jer ti realno kompjuter ne steti okolini kada samo stoji sa strane. Jedino ako bas hoces da ga se ratosiljas  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.