Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trabaju mi saveti u vezi jela u dijeti.  (Pročitano 9196 puta)
22. Nov 2006, 19:28:57
Svakodnevni prolaznik


Пали!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
SonyEricsson k610i
E pa ljudi moji odlucio sam da odem na dijetu da skinem ovih par kilograma Smile
Kako kaze moja keva 'bolje spreciti nego leciti' Smile
E a sad se javlja drugi problem: ne znam sta da jedem Smile
Orostite mi ako cu biti malo smesan al se uopste ne razumem u kalorije Smile
Negde sam procitao da riba ne goji...al koja? Smile
Jel sme da se jede ona iz konzerve koja je puna ulja?
Ili oni zamrznuti fileti u obliku stapica? Smiley i kako da ga pecem u tiganju da stavljam ulje il..?  Smile
Oslic isto u ulju sme?
A sta je sa pirincom? Da li on goji?
Kupus?
Hvala unapred Smiley
« Poslednja izmena: 22. Nov 2006, 19:31:39 od ^ManiaC^ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia the best
Izbacis slatkise, pijes vise vode, jedes crni hleb ili dvopek, radis vezbe, malo setas, sto vise svezeg voca i mislim da je to to. samo ne puno secera, testenina i bolje je jesti po malo vise puta dnevno i ne posle 18h. i malo vise zivaca, dakle ne naglo mrsavljenje.
A ovde imas puno toga. Posto i mene zanima Smiley   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Пали!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
SonyEricsson k610i
U kojim kolicinama i da li je svako voce dozvoljeno?
I molim te pojasni mi ovo za ribu sto sam napisao u gornjem postu.
E da...da li sme da se pije onaj vitamin c sumeci...pise da je sugar free. Smiley
Hvala unapred. Smiley
Sto se tice vezbe...ja i ovako svaki dan trcim po pola sata (imam trenazer) al posto ne pomaze odlucio sam se za dijetu.
« Poslednja izmena: 22. Nov 2006, 20:14:17 od ^ManiaC^ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia the best
Evo jedna dijeta koju sam ja drzala prosle godine ( mada sad skoro bila pokusala ali nisam mogla izdrzati ni jedan dan  Smile ) i smrsala 3 kg, moja drugarica je drzala  dva puta ( mada se ne preporucuje, potrebno je napraviti pauzu bar mesec dana od zavrsetka predhodne ) i smrsala oko 5 - 6 kg. Nije ni malo laka, ali vredi probati.

Ponedeljak:
Dorucak: 1 pomarandza, 1 dvopek, 1 solja kafe ili caja (bez secera).
Rucak: 1 pomarandza, 1 kuvano jaje i 1 kiselo mleko (ne jogurt, ne pavlaka).
Vecera: 2 paradajiza (ili 2dl kuvanog paradajiza), 2 kuvana jaja, krastavica sveza (ili dve manje kisele) i 2 dvopeka.

Utorak:
Dorucak: - svakog dana isti
Rucak: 1 pomarandza, 1 kuvano jaje, 1 kiselo mleko, 1 krastavica.
Vecera: 125gr mlevene junetine (isprzene kao pljeskavica, sa sasvim malo vagete, bez masnoca), 1 paradajiz, 1 pomarandza, 1 dvopek, solja caja.

Sreda
Rucak: 1 narandza, 1 kuvano jaje, 1 kiselo mleko, 1 krastavica.
Vecera: 125gr mlevene junetine, 1 narandza, 1 dvopek, 1 solja caja.

Cetvrtak
Rucak: 125gr kravljeg sira, 1 paradajiz, 1 dvopek.
Vecera: 125gr junetine, 2 paradajiza, 1 jabuka, 1 dvopek.

Petak:
Rucak: 200gr kuvane ribe (ili kuvanog mesa), 1 paradajiz, 1 dvopek.
Vecera: 500gr kuvanog povrca (sargarepa, grasak, krompir), 1 kuvano jaje, 1 paradajiz.

Napomena:
Subota i nedelja bez dijete.
Meso zaciniti samo vagetom.
Bez alkohola.

Ponoviti dijetu 3 puta.

Posle svakog ponedeljka:
Dorucak: 1 casa soka od limuna.
Rucak: 1 jabuka, 1 dvopek.
Vecera: 1 jaje, 1 paradajiz, 1 dvopek.




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
naravno da nejedes voce u sto vecim kolicinama , naravno da netreba da jedes hleba a narocito crni jer to sto se kod nas prodaje nije crni hleba vec beli sa bojom , ko je jeo pravi crni hleba zna ,  voce ima u sebi fruktozu i kada se napune glikogenski depoi u jetri ostatak se lako pretvara u salo , mast
jedi posno meso , ribu (grabljivice) , svaki obrok zajedno sa vlaknastim povrcem
pirinac je pun skrobastih ugljenih hidrata i ja ga bas ne bih jeo za vreme dijete , mozda u manjim kolicinama
kupus je vlaknasto povrce i mozes da ga jedes koliko hoces , sto vise to bolje , ali ziv kupus ili na vodi spremlje bez dodataka , isto vazi i za ostalo vlakanasto povrce
zamrznuti fileti u sapicu ne , zato sto moras da ih przis , a przeno ne smes jeti niakako , mozes da uzeme zamrznutog oslica ili svezeg , zamrznuti je u merkatoru  oko 200 din. 1 kg   , onda mozes belo pilece ono je u C marketu 300 din. 1 kg
voce mozes ujutru i to jednu vocku

a sve je to glupost ako nemas fizicku aktivnost jer oragnizam prvo reaguje tako sto prvo trosi glikogen , pa misice ... na kraju salo , zatim oragnizam se brzo navikne na unos kalorija tako sto prilagodjava svoj metaboliza tako da ako si ti do sada unosio 2000 kalorija i krenes na dijetu i unosis 1500 kalorija za jedno 10 dana to ce biti nivo na kome ce funkcionisati organizam i sve preko toga on ce taloziti pa ces onda opet smanjeiti kolicinu kalorija itd itd   e to je greska kod svih koji drze dijetu , kljucno je unos odgovarajuce kolicine proteina i velike kolicine ugljenih hidrata i fizicka aktivnost , da bi izazvali hipertrofiju kako organizam ne bi trosio misice i odgovarajuci kardio , zasto sacuvati misice , zato sto misic trosi 69 kalorija po 1 kg , ako se ne varam  , dok organi trose oko 9 kalorija po 1 kg tezine , tako ako sacuvamo misic on ce trositi vise kalorija i kardio ce pomoci sagorevanju kalorija

jos nesto kalorija nije kalorija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
uboje, čoveče....  Smile

sve što si rekao je ok, al razumeće te samo neko ko već zna sve te stvari, šta je zbog čega
čovek je laik, zaboga
napiši mu malo jasnije, jednostavnije, nemoj mešati glikogen i depoe iz jetre u objašnjenje, samo ćeš ga zbuniti još više

svi ti pojmovi tipa grabljivice, kardio, organizam troši mišiće...mislim da nisu za široke narodne mase

btw, pirinač je dobar izvor složenih ugljenih hidrata, koji se postepeno sagorevaju i oslobađaju energiju potrebnu za svakodnevno funkcionisanje - dobra zamena za hleb (naravno, kuvan na vodi, bez ulja, i u razumnim količinama - ne više od 150 g dnevno)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Пали!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
SonyEricsson k610i
Hvala svima na odgovirma... Smile
Pokusacu ovu dijetu koju mi je dala glviki. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson P910
Po meni, djeta sto je napisala glviki je cista glupost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
da dijeta koja je ovde napisana je glupost , ja sam mu objasnio kako treba raditi , a to je zdrav nacin i nema jojo efekta, ako nesto ne razume slobodno neka pita
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia the best
Citat
Po meni, djeta sto je napisala glviki je cista glupost.
mozda, ali je isprobana Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.