Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:53:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Top 12 najvećih trash folk hitova :D  (Pročitano 20704 puta)
26. Dec 2009, 14:46:06
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
SonyEricsson k850i
Trash lista
Top 12 najvećih trash folk hitova
Ideja da napravimo top 10 trash hitova propala je onog momenta kad smo se zarovili u bogatu riznicu. Od nekih 25 hitova iz najuže konkurencije, među kojima su bili i "Skini se sa fejsbuka", "Hej Riki Martine" i "Trči jelen kroz šumu nosi papagaja", morali smo listu skresati najprije na 15, ali pokušaj da se svede na 10 jednostavno nije uspio jer je bilo šteta dalje kratiti. Da ne govorimo da hitove Mirsade i Jarana, Zvukova podrinja i Zorana Kuline nismo uzeli u obzir za ovaj izbor, s obzirom da spadaju u posebnu kategoriju. Pred vama je trash lista najvećih 12 hitova na jednom mjestu, uživajte!
Piše: Almir Panjeta
12. Mitar Mirić - 988



Nakon hita "988" u kojem Mitar Mirić na najbolji mogući način promovira bitne telefone u telefonskom sistemu Srbije, preporučujemo vlastima komšijske države da ga angažuju za neku od narednih kampanja, možda za prevenciju narkomanije ili za jačanje svijesti o AIDS-u. Zarazni ritam ne dozvoljava pjesmi da bar nekoliko sati izađe iz vaše glave, i nemojte se iznenaditi ako nakon slušanja ulicom budete pjevušili "988 ako ne znaš ko sam, devedeset i tri ako negde gori..."

11. Izoni Gegaj – Hej ba Sarajlija



"Hej ba šta ima ba, hej ba hairlija, hej ba šta ima ba, đes ba Sarajlija"... pjeva bard bh. folk scene Izoni Gegaj u ovom nadahnutom hitu nabijenom lokalpatriotizmom i elementima zavičaja. U pjesmi opisuje odrastanje u mahali i simpatično tradicionalno "hapanje", što je posebno vidljivo u stihu: "Vezali smo leptir mašne, a novčanik hop iz tašne". Nije baš na visokom nivou kao u pjesmi pop velikana Hari Mata Harija koji kaže "krali su se novčanici, čitao se Lorka", ali ovakav osvrt na turbulentno odrastanje u sarajevskoj mahali zaslužuje pažnju.

10. Jana – Gori kuća naša



Apokaliptičan hit Jane Todorović upozorava na opasnosti koje proizilaze iz činjenice da je institucija porodice iz dana u dan sve ugroženija te na posljedice preljuba. "Gori kuća naša, ova noć je vaša", pjeva Jana obraćajući se mužu preljubniku. Saopštava mu da dok je on vara, odlučuje zapaliti njihovu kuću, otići bilo gdje i srušiti sve što je izgradila. Pokazuje i izvanredno poznavanje detalja preljuba pa kaže: "Dok je budeš ljubio, negde oko tri što si dosad imao, nećeš imati".

9. Bora Majstorović – Kawasaki



Kojoj ženi srce ne zaigra kad pored nje prozuji balkanska mačo muškarčina na Kawasakiju od 500 kubika? Nijednoj! To dokazuje i Boro Majstorović koji je u ovom hitu sa mirisom žena, spaljene gume i benzina objedinio ljubav muškarca prema svom Kawasakiju, te ljubav žena prema muškarcima na Kawasakiju. Briljantno!

8. Viki – Otpala ti ruka



Pjesma počinje sladunjavom melodijom nakon koje Viki umilnim glasom zapjeva: "O, o, o, otpala ti ruka, ako ikad drugu takneš oko struka", a u priču se lagano ubacuju trube. Nakon što svoju ljubav pozove da se ostavi ulice, nastavlja sa kletvama, pa jednu strofu počinje sa "O, o, o, odneo te đavo", a drugu sa "O, o, o, odnela te voda". Ko bi joj odolio?

7. Kemal Malovčić – Carinik



Kemal Malovčić poznat i po pjesmama gdje se divi djevojčicama ("Tek ti je 16", "Klinka", "Maturska haljina" - o ovome drugom prilikom op.a.), opjevao je u pjesmi "Carinik" vječni problem prosječnog balkanskog muškarca: ljubomorna žena koja nikako ne zna cijeniti činjenicu da je njemu potreban provod u društvu drugih žena! "Ko i svaka druga žena i moja je ljubomorna, kad god kući kasno dođem, za svađu je uvijek 'orna", žali se Kemo u uvodu, da bi u refrenu kazao: "Kad me kući prati zvijezda danica, rođena mi kuća dođe kao granica, a na vratima namršteni lik, trag od tuđih žena traži kao carinik". Ovu tragičnu himnu neshvaćenih balkanskih muškaraca Kemo zaključuje potresnim stihovima: "Lijepe žene, dobro društvo, sve to mojoj duši prija, al' prisjedne jer me kući čeka žena krvopija".

6. Jana – Troši me ove noći


U vremenu konzumerizma i sveopšte potrošnje, Jana više nije imala šta ponuditi pa je nesebično ponudila sebe. U pjesmi "Troši me ove noći" obraća se neodlučnom ljubavniku i otvoreno mu se stavlja na raspolaganje. Nakon nedvosmislenih uvodnih stihova, Jana iskreno i bez uvijanja poručuje: "Troši me ove noći, troši me ja ću moći, ima me dovoljno, troši me slobodno".

5. Minela Stojaković – Ti propadaš



Ako i u jednoj pjesmi postoje požrtvovanost, bezuslovna ljubav, hrabrost, nesebičnost, strahopoštovanje i čežnja, onda je to Minelin hit "Ti propadaš". Nakon što svom voljenom u uvodu saopšti kako bi pristala na sve da bi ostala s njim, iako je za njega bila "najveća drolja u gradu", u refrenu ga upozori da propada jer se opija i drogira, u trećoj strofi izražava pristanak da mu bude vječna robinja i "ona kap iz oka što teče kad je drogiran". Slijedi filozofsko promišljanje u vidu stihova "okreće se svijet, i sa njime ja", da bi na koncu odaslala jasno upozorenje i svim ostalim koji piju i drogiraju se. Angažovan hit!

4. Vendi - Ucena



Pjesma na realističan način govori o opasnostima modernog društva i opasnostima koje vrebaju na svakom koraku. Poseban akcenat stavlja na opasnost od lošeg društva: "Prošle noći kad je žurka prestala, sa mog vrata ogrlica nestala, skinuo mi momak koji diluje, telefonom zove i ucenuje", žali se Vendi, nakon čega u refrenu slijede šokantni detalji: "Ucena, to je atak na moj lik, ucena, mnogo traži taj bezobraznik, platila bih ali neće biti gotovo, tražiće da spava sa mnom ponovo".

3. Senny – Belaj boy



Iako je pjesma vrlo zanimljiva, nekako u centar pažnje dolazi spot. Za stolom, s jedne strane sjedi Senny u dresu bh. reprezentacije okrenuta licem prema kameri, dok s druge strane, okrenut leđima u majici na kojoj piše "Tom i Jerry" sjedi Belaj Boy i smireno puši cigaretu. Izmjenjuju se scene Senny ispod koša bez mrežice i u studiju, a sve prati tekst "boy, boy, boy, ti si belaj boy...". Senny je vlasnica još jednog mega-hita "Javi se", ali smo ocijenili da je ovaj inspirativniji...

2. Jurica Blažević – Narkotici



Kada vidite reakcije oduševljene publike na live nastupu Jurice Blaževića na kojem izvodi pjesmu "Narkotici", nema sumnje da ovaj hit zaslužuje visoko drugo mjesto. Kada neko djevojci kaže "Obožavaš blud, za tobom sam lud", jasno je da je to poruka pravog muškarca, a iskrenost refrena "Svi su narkotici za tebe nula, jača si od droge i od red bulla" jednostavno je neprevaziđena.

1. Lepa Lana – Vanzemaljac



Mada je Lepa Lana harala 80-ih, a ovaj spot mnogo stariji od ostalih na top listi, "Vanzemaljac" je jednostavno bezvremenski hit. Kada se u spotu iza planete pojavi istoimeni lik sa harmonikom u ruci, u gumenim čizmama i s maskom, niko ne može ostati ravnodušan. Nakon dugog razmatranja i pregledanja&preslušavanja svih kandidata, izbor je pao na ovu pjesmu. Još kada na kraju otkrijemo koja se misteriozna ličnost krije iza maske, savršeno je jasno da je to hit svih hitova.
(Sarajevo-x.com)

http://www.sarajevo-x.com/showtime/muzika/clanak/091226001
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19846
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Sony 
a gde je tu Lepa Mara i lole iz Dervente i DJ Krmak... Smile Smile Vide se da je inzko postavio temu..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
SonyEricsson k850i
a gde je tu Lepa Mara i lole iz Dervente i DJ Krmak... Smile Smile Vide se da je inzko postavio temu..

slobodno dodaj jos neke folkere i spotove ako mislis da nisu obuxvaceni ornjom listom...ovo i jesam zamislio kao reatest sxits of folk music Smile
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19846
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Sony 



ima koliko god hoćeš još primera , al me mrzi sada stavljam..... Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Dec 2009, 22:05:29 od Pouckovic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia 6300
Ti inzko baš voliš ovakve stvari, truli turbo folk, Kristijan Golubović, veliki brat i sl. šund i kič. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
SonyEricsson k850i
Ti inzko baš voliš ovakve stvari, truli turbo folk, Kristijan Golubović, veliki brat i sl. šund i kič. Smile

volim sve sto vole mladi xaxaxaxaaxaxa  Smiley 1 ovo je zajebancija, volim se sprdat sa ovim nebuloznim tekstovima, i ovim idiotima sto to pjevaju...i onda se posteno odvalim smijat i to je to...ima i dobre narodne muzike, ali ovdje ovorimo o turbo folk xitovima i ekspanziji iste muzike od 90 ix na ovamo i mou ti reci da je u potpunosti ovladala medijskim prostorima diljem ex ju...isto tako, neki smatraju da je turbo folk velikosrpski izum kako bi lakse ovladali susjednim narodima i drzavama...no ne bi o politici ako imas kakve muzike za sprdanje okaci je ovdje...ja sam kao mladji volio slusati nirvanu, pearl jam, dire straitrs.,led zeppelin, deep purple itd pa sam se preslato na nee lakse ritmove tipa jazza, pa onda na brze ouse music itd...ulavnom sam svastar...
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19846
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Sony 
mnogi kažu da je Turbo folk i uništio Jugu , a da je rok bio nešto što nas je spajalo....Sad ko će ga znati...Ja ova turbo trash dizel sranja ne podnosim , ali volim da znam koja su da ukažem budalama koji ih vole na tome , i inače vrlo dobro uspevam , argumenata oni sigurno nemaju....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
malo je 12 lista zasluzuje mnogo vise
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Samsung 
Има она где певач говори како би било добро да је паук, да би ваљда шетао по драгој. Smile

А кад су инсекти у питању, ту је мали мрав неизоставан. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
To ovo?  Smile



IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:53:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.