Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tijanic vs. Beba ~ Jos jedared..  (Pročitano 932 puta)
20. Sep 2006, 11:42:54
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
SUD PROTIV TIJANIĆA!

Opštinski sud odbacio Tijanićevu tužbu protiv Vladimira Bebe Popovića, iako ga je bivši šef Biroa za komunikacije optužio da je umešan u ubistvo Zorana Đinđića!

Tijanić: Ovakvu presudu mogao je da je donese samo sudija koji je biran u vreme Bebe i Čede, neka pokaže policijski dokument da sam umešan u ubistvo premijera!

Presuda: Aleksandar Tijanić za sudske troškove mora da plati Vladimiru Popoviću 110.700, a Vlada Srbije Tijaniću 40.600 dinara

BEOGRAD - Prvi opštinski sud odbacio je kao neosnovanu tužbu novinara Aleksandra Tijanića kojom je od Vladimira Bebe Popovića i Vlade Srbije zatražio da mu isplati milion dinara zbog povrede časti i ugleda i pretrpljenih duševnih bolova. Tijanić, tadašnji savetnik za medije predsednika SRJ Vojislava Koštunice, tužio je aprila 2003. Popovića, bivšeg šefa Biroa za komunikacije, da je "zloupotrebio vanredno stanje za obračun sa političkim neistomišljenicima" i Vladu Srbije što na to nije reagovala.
Tijanić je podneo tužbu protiv Popovića jer ga je Beba na jednom od brifinga u zgradi Vlade Srbije za vreme vanrednog stanja optužio da je umešan u ubistvo premijera! U tužbi je navedeno da je Popović na jednom od brifinga rekao "da je pod okriljem Tijanića oformljena grupa za medijski pritisak, čiji je cilj bio da se o pokojnom premijeru Zoranu Đinđiću u novinama piše kao o kriminalcu, a o vladi kao o izdajničkoj". Prema ovoj presudi Tijanić ima obavezu da plati Vladimiru Bebi Popoviću 110.700 dinara, dok Vlada Srbije treba Tijaniću da isplati 40.600 dinara na ime putnih troškova
Aleksandar Tijanić za Press kaže da će se žaliti na ovu presudu, i poručuje da "ovaj slučaj nikako nije završen"!
- Pretpostavljam da je takvu odluku doneo neki sudija koji je tu postavljen u doba vladavine Bebe i Čede! Nepobitna je činjenica da je Popović u vreme vanrednog stanja, na brifinzima održavanim u zgradi Vlade, tražio moje hapšenje! Njegov spisak za hapšenja bio je mnogo duži, a zna se i dokle je trebalo da ide. Dakle, samo zahtevam od tog sudije da mi pokaže policijski dokument o mojoj navodnoj umešanosti u ubistvo premijera Đinđića, za šta me je Beba optužio! Po zakonu, Popović mogao da se služi samo zvaničnim policijskim papirima - naglašava Tijanić.
O. RADULOVIĆ

Pavićević: Drugi poraz Tijanića

Vlada Pavićević, advokat Vladimira Bebe Popovića, kaže za Press da je veoma zadovoljan odlukom suda.
- Ovo je drugi put da Tijanić gubi. Još 2003. godine sam govorio da je njegova tužba protiv Popovića neosnovana i pokazalo se da sam bio u pravu. Popović ne može biti odgovoran jer je na brifinzima u Vladi iznosio samo podatke koje je dobijao od državnih organa. Upravo zbog toga što su državni organi napravili propust, Vlada Srbije će Tijaniću platiti sudske troškove. Što se tiče zahteva Tijanića da mu sudija pokaže neke dokumente, to govori da on ne razume pravo. Sud odlučuje na osnovu onoga što mu prezentuju strane u sporu, a on je kao tužilac trebalo da priloži dokaz da je moj klijent kriv. Očekujem da će se Tijanić žaliti na ovakvu presudu i unapred se radujem tome - kaže advokat Vlada Pavićević.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.