2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 30 31 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Težak udes Dače Ikodinovića  (Pročitano 42531 puta)
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Nemam prava da se predam

Prošlo je četiri meseca od teške saobraćajne nesreće jednog od najboljih vaterpolista Srbije svih vremena Danila Ikodinovića, ali je on i dalje onaj stari Dača, borac koji se ne predaje.

"Pokušaću da se vratim u nekadašnju formu, da budem opet onaj isti, ili bar da budem najbolji što mogu", rekao je Ikodinović u emisiji "Kao sav normalan svet" Radio-televizije Srbije.

Emisija je snimljena 24. oktobra ove godine, u kući porodice Bekvalac u Novom Sadu, gde žive Danilo Ikodinović i njegova supruga Nataša Bekvalac iu rehabilitacionom centru, gde Dača stalno ide na terapije kako bi povratio funkcije desne ruke.

Jedna od prvih rečenica koje je rekao posle izlaska iz kome bila je: "Je l' stradao još neko?", misleći na saobraćajnu nesreću krajem juna meseca u kojoj je on umalo izgubio život, a ugrozio je život još dvoje vozača.

"Bilo bi mi strašno da je još neko bio povređen...Ovako sam, hvala Bogu, samo ja nastradao. Ne bih mogao da živim sa tim da je još neko nastradao. Bilo je materijalne štete na vozilima, ali to može da se nadoknadi i nadoknadićemo, ali život ne može da se vrati", kaže Dača Ikodinović.

Proslavljeni vaterpolista, koji je nedavno odigrao 300. utakmicu za nacionalni tim, izgleda sve bolje. kaže da se tako i oseća. Levu ruku, koju nije mogao mnogo da koristi, sada potpuno normalno pomera i služi se njome.

"Ne predajem se, nemate pravo na to kada pored sebe imate nekog koga volite i ko vas voli. Ja imam Natašu, ćerkicu Hanu i još jednu ćerku Andreu iz prvog braka. Zbog njih nemam pravo da budem sebičan i da klonem duhom. Ja i nisam osoba koja može da klone duhom", kaže nasmejani Dača Ikodinović.

Za brzi oporavak, pre svega mentalni, zahvaljuje pre svega svojoj supruzi Nataši. "Sve vreme je bila uz mene, nije ni imala svoj život proteklih meseci. Svu svoju energiju dala je meni", priča Dača, a dok ga je slušala popularnoj pevačici su krenule suze.

Sada, mesecima od kobnog dana, nekih teških trenutaka iz bolničke postelje prisećaju se sa osmehom. "Kad se budio iz kome, govorio je: 'Ubiću se, ne mogu sebe ovako da podnesem'. Objašnjavali su mi da to govori zbog anestezija, lekova i da često pacijenti kažu nešto što ne misle. Ali, ja sam mislila, on to je to rekao, uplašila sam se. Zato sam mu donosila velike fotografije naše čerke Hane".

Koliko im je vedar duh pomogao da prebrode verovatno najteže trenutke u dosadašnjim životima, svedoči i simpatična priča, takođe iz bolničkih dana.

"Dok sam bio u plitkoj komi čuo sam neke glasove, i stalno neku ženu koja priča: 'Dado, Daki, Danilo, je l' me čuješ?' I neprekidno tako. Onda sam otvorio oči, onako sam u zavojima, ne mogu da se pokrenem, a želeo sam da kažem naglas: 'Hoće li neko reći ovoj ženi da ućuti?", ispričao je Danilo, a onda su oboje prasnuli u smeh.

Nataša Bekvalac je, kako sam kaže, preko noći od klinke postala zrela žena. "Imam 28 godina, ali osećam kao da sam do tog trenutka bila klinka, čak i pored toga što sam rodila Hanu. Ovo nam je promenilo život potpuno, sada znamo šta su nam prioriteti", kaže Nataša.

Velika ljubav prema motociklima umalo je koštala života Danila Ikodinovića. Nataša kaže da je motor bio jedini razlog za svađu između njih dvoje od kad su se upoznali. "On je, kao i svi muškarci, jedan veliki dečak. Uvek sam mu govorila za motor, a on bi odgovarao: 'Ma, ne može to meni da se desi'. Eto, desilo se, svakom može da se desi i na žalost morao je da to shvati na najstrašniji način".

Nekoliko dana, dok je Danilo bio u bolnici, Nataša je provela u jednom ženskom manastiru na Fruškoj gori, gde je dobila dodatnu snagu. "Monahinje su bile sjajne, stalno smo pričale, davale su mi knjige da čitam...Vera mi je tada bila jedina preostala".

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Dobro je videti ga i cuti...
Videcemo kako ce oporavak ici, ali sve ovo je mnogo bolje nego sto se ocekivalo...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ne znam zasto, ali znam dobro...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7937
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia N79
Završena istraga nesreće kod Kaća
Ikodinović vozio 173 na sat
Autor: H. Dunđerov | Foto:J.Jarić | 17.11.2008. - 05:00

Danilo Ikodinović
NOVI SAD - Do kraja sedmice novosadsko Opštinsko tužilaštvo doneće odluku o tome da li će protiv vaterpoliste Danila Ikodinovića podneti optužnicu zbog izazivanja teške saobraćajne nesreće 27. juna ove godine na putu Zrenjanin - Novi Sad kod Kaća. Nalaz veštaka, u istrazi koja je završena prošle nedelje, pokazao je da je Ikodinović imao preko dva promila alkohola u krvi i da je uz to, u trenutku sudara sa „jugom”, svoju „jamahu” vozio 173 kilometra na sat.

Zbog ovakvih nalaza čak i advokat Ikodinovića Dragan Gojković očekuje da će optužnica gotovo sigurno biti podignuta.
- Istina je da je istraga završena i da nalaz veštaka, agencije „Veritas”, sadrži ove podatke, zbog čega izgleda gotovo izvesno da će optužnica biti podignuta. Međutim, kao advokat imam primedbe na nalaz veštaka, o kojima ne bih iznosio detalje osim da se tiču brzine vožnje i mesta kontakta na vozilima. O tome da li ćemo se pozvati na ove primedbe i da li ćemo ih dostaviti tužilaštvu odluku ću doneti nakon razgovora sa Danilom Ikodinovićem, koji se trenutno nalazi u Francuskoj na oporavku - kaže za „Blic” Gojković.
Ukoliko optužnica bude podignuta, prema očekivanjima, Ikodinović će odgovarati za teško delo protiv bezbednosti saobraćaja, jer nalaz veštaka ukazuje na to da upravo on snosi krivicu za udes. Nesreća se dogodila 27. juna, na putu Zrenjanin - Novi Sad, kod Kaća, a prema iskazu iz istrage, Ikodinović se ne seća detalja. Priče preostala dva vozača, Pajice Dejanovića (26) iz Đurđeva i Miroslava Kukića (33) iz Kaća, poklapaju se u glavnim crtama: vozač „juga” Dejanović počeo je da pretiče traktor kada je osetio jak udar u zadnji deo automobila, zbog kojeg se auto zaneo, okrznuo traktor, nakon čega se prevrnula traktorska cisterna. Nakon nesreće oba vozača su kraj puta videla povređenog vozača motora sa kacigom na glavi, a priču o identitetu povređenog mladića saznali su tek sutradan i to iz medija. U nesreći je najteže povređen Ikodinović, koji se danima borio za život, a Pajica Dejanović zadobio je lake telesne povrede.
- Može se očekivati da će moj klijent Pajica Dejanović podneti zahtev za naknadu štete ili osiguravajućem društvu kod koga je motor osiguran ili direktno gospodinu Ikodinoviću. Nakon prvih kontakata u kojima je Ikodinović preko zastupnika poslao izvinjenje mom klijentu i ponudu za vansudsko poravnanje, drugih kontakata nije bilo, ali to ne znači da ih neće biti i da i dalje obe strane nisu zainteresovane za vansudsko poravnanje - kaže zastupnik Dejanovića, advokat Slobodan Beljanski.
Ikodinović, koji je ovih dana prvi put javno progovorio o nesreći i svojoj borbi za život, nekoliko puta je istakao da se ne seća nesreće.
- Zaista ne znam kako bih živeo da je neko, osim mene, teško povređen ili, ne daj Bože, preminuo u toj nesreći. Hvala Bogu, to se nije dogodilo. Materijalna šteta postoji, ali ona je nadoknadiva - isticao je Ikodinović.

Dača čeka operaciju
Danilo Ikodinović trenutno je u Parizu gde sarađuje sa jednim od pet najboljih svetskih vaskularnih hirurga. Sa vodećim hirurgom iz Francuske spojila ga je doktorka Zlata Janjić iz novosadskog Kliničkog centra, koja je brinula o njegovoj ruci od saobraćajne nesreće. Nakon obimnih analiza francuski hirurg prihvatio se rada sa Ikodinovićem, pa vaterpolistu uskoro očekuje i operacija, koja mu pruža 70 odsto šanse da će moći da vrati neke funkcije teško povređene desne ruke.

Izvor Blic
IP sačuvana
social share
Da nema dovoljno ludaka, nikada ne bi smo izasli na kraj sa pametnima!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Jedan je Fidel

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4447
Zastava Nishville
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy S
2 promila alkohhola ... a sa 0,5 panduri iskljuciju iz saobracaja ... on ce debelo da placa ili da odrobija, ako ima pravde u ovoj drzavi. Svaka mu cast i uzasno mi je drago da si izvukao i da ce se oporaviti kako treba, ali treba da odgovara za delo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


hmmm

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 142
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
HTC wildfire
 Smile  a kad sam vas na 25 strani pitao za alkohol
on je spotrista
ide sa treninga
ne pije
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Nema nade za Dačinu desnicu?

Loše vesti za proslavljenog srpskog vaterpolistu Danila Ikodinovića. Vrhunski lekari u Parizu su mu posle niza pregleda saopštili da ne mogu da mu ožive desnu ruku, pišu "Večernje novosti".

Pre mesec dana, Ikodinović je sa mnogo optimizma i nade otišao u Pariz, ali su lekari mogli samo da slegnu ramenima.

Umesto ključne operacije, kojoj se Dača nadao do kraja godine, njemu će u petak biti urađen lakši operativni zahvat, kako bi mu se ugradnjom metalne šipke ispravila kost na desnoj nadlaktici.

Krajem juna ove godine, Ikodinović je doživeo tešku saobraćajnu nesreću, u kojoj mu je desna ruka bila gotovo istrgnuta, a krajnjim naporima, novosadski lekari su uspeli da je spasu od amputacije.

U međuvremenu, u toku je istraga o toj saobraćajnoj nesreći, a tužilaštvo treba da utvrdi da li ima osnova za podizanje optužnice protiv vaterpoliste, koji je osumnjičen da je izazvao udes.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
auuu Smile( strasno
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 18631
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Jeste, ali kako se cinilo u prvi mah i s`obzirom na tip nesrece ovo je gubitak koji je podnosljiv.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
pa ne znam bas  Smile

I dalje se nadam da ce moci da je osposobi Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 6260 Slide
Vrhunski lekari u Parizu su mu posle niza pregleda saopštili da ne mogu da mu ožive desnu ruku
Smile
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 30 31 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.