Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:46:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teza depresija  (Pročitano 4756 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava Црвенка
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
BlackBerry 
Да, да тешко јесте, али опет пробај да поделиш време. Нађи највише времена за себе и буди себи прва. Довољно си одрасла да твоја породица не прави притисак на тебе и ако паднеш на неком испиту. На мене још праве неки мали јер имам 16 година, али нема везе. Искулирам их. Smiley Ако крену да причају о томе и да те грде изађи из собе, стави слушалице у уши, прошетај улицом играј! Smiley Мене јако опушта. И немој да бринеш да ли ћеш се неком свидети или не, свидећеш се неком 100%! Има људи и који имају исти ДНК а не људи истих схватања! Smiley 'начи буди оно што јеси и не оптерећуј се, немој да се нервираш, смеј се. Није лако, али вреди покушати, позитивни резултати ће доћи макар скоро на почетку одустала! Smiley И ако ти треба неко да му се отвориш, направио сам недавно профил на фејсбуку опет ( -.- ) , па ми пошаљи преко приватне овде линк твог профила ако хоћеш да те додам.

Поздрав и нек'ти је са срећом! Smiley Smile
« Poslednja izmena: 27. Nov 2011, 21:19:12 od Bez-imena »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
idi kod tvoje doktorke i nastavite sa terapijom, ocigledno je prerano ukinuta, to je sasvim uobicajeno, sa prestancima terapija se proba, pa nekad uspe, nekad ne uspe pa se malo produzi i tako... to sto ti se desava je posledica stresa i pritiska koji samoj sebi zadajes, karakteristicno za tvoje godine i verovatno za nekakav zivotni period kroz koji prolazis.

Prihvati da prolazzis kroz tok lecenja, da si blizu izlecenja, shvati da ne postoji na planeti covek koji se od neke boljke ne leci. Ako i mislis da postoji neko sasvim sasvim zdrav i bezbrizan, budi sigurna da on ili ne prica o svojoj boljci ili ne zeli da se suoci sa svojim nedostacima i slabostima.

Hrabro glavu gore, mnogo depresivniji, izgubljeniji i zbunjeniji i nesrecniji od tebe se nekako snadju, prihvate sami sebe i naprave sebi jednu prihvatljivu kolotecinnu zivota. Ako si stvorenje navike i rituala, a verovatno jesi jer kazes da ti je dijagnostikovan OKP, onda radi na tome da sebi stvoris uslove na koje si navikla, bez da te ista u tome ometa i posveti se svojim svakodnevnim aktivnostima kao i do sada. Sve vreme imaj u glavi onu najvazniju misao koja i jeste najveca istina u zivotu - "i ovo ce proci."

Ima i jos jedna stvar koja je interesantna u lecenju od blazih oblika depresija i anksioznosti. Prica mi moja prijateljica koja se godinama leci od depresije i psihoze. Kaze da ju je doktorka dosta podigla time sto joj je s vremena na vreme u razgovor ubacivala tezu "zamisli da imas dete, da jos jedan zivot zavisi od tebe, zamisli da moras biti jaka za svoje dete, jer bez tebe ono je izgubljeno, zamisli da stavis sve svoje probleme u drugi plan i podredis se necijim drugim potrebama, jer tako mora. I onda probaj da zamislis do koje mere si ti u stvari jaka i sposobna, samo ti zivot jos uvek nije dao jedan takav primer, a bice i toga svakako."

Tako da.. pomozi sebi time sto ces ugoditi sebi bez obzira na druge, ma sta oni mislili o tome, ti imas pravo da svoje dane provodis onako kako ti zelis i kako tebi odgovara da bi bila zadovoljna sobom i stvarima koje radis. A za sve ostalo, za nedostatak volje, depresiju, nezadovoljstvo sobom i postignutim, samo pomisli da u tebi ima toliko mnogo potencijala, pa pocni malo po malo, minijaturnim koracima da trazis tu snagu i volju u sebi i da je iznosis napolje, u zivot i svakodnevne situacije.

Prvi veci uspeh, neki lep dogadjaj, ti je najbolja nagrada. Cak ne moras ni da uzivas preterano u njoj, prosto dozvoli sebi da sasvim realno pa makar i hladno konstatujes : ok, ovo je realno kvalitetnije nego prosli put.

Bices okej  Smile
« Poslednja izmena: 27. Nov 2011, 22:29:02 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
Ja sam ti laik za ovo (pošto ja i dalje mislim da se depresija samo jakom ličnošću može prevazići)... ali jedan savet... moje mišljenje (laičko) je da ti doktori mogu pomoći samo savetima i ničim više (ne samo tebi, već bilo kome ko ima problema sa samim sobom)... evo, taj primer sa "zamišljanjem svog deteta"... to je savet. Ostale neke psiho terapije... lično, da se nalazim u takvoj situaciji, ne bih praktikovao... mada, nisam se verovatno ni nalazio u takvom stanju kao ti, možda sličnom, ali koliko primetih, to je dosta ozbiljnije.

Moj savet ti je trčanje. Ne zbog toga da bi potrošila tih sat vremena dok istrčiš, već da bi se umorila. Kad se umoriš, teško da ćeš razmišljati o bilo kakvim problemima... samo ćeš da se istuširaš bubneš u krevet. Posle toga, kad se odmoriš, odeš na čist vazduh napolje sa drugaricama... kafa ili tako nešto. Mada, ja sam to radio na ovaj način... nisam se tuširao čim dođem kući, već kad ustanem iz kreveta. Lakše se osećaš i bolje. Sad će ti to delovati kao da lupetam nebitne stvari, ali zaista je tako, bar kod mene.

Potrudi se samo da ne razmišljaš o nebitnim stvarima... a tome će ti umor svakako doprineti. Ja ti želim svu sreću.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 15.0.874.121
Hvala vam svima najlepse Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr
Prirodni načini da se izvučete iz depresije

Pokrenite tijelo – Vježbanje  je vrlo efikasan način u rješavanju depresije, a bez i jedne negativne nuspojave. Ako nijeste aktivni, nećete proizvoditi hormon sreće, te ćete sve dublje upadati u depresivno raspoloženje.

Hranite glavu – Da bi mozak dobro funkcionisao nužne su mu omega-3 masne kiseline.

Pazite na želudac – Neki kažu da se centar za raspoloženje nalazi u području abdomena. Vjerovali im ili ne, naučno je dokazano da loša probava uzrokuje loše raspoloženje, pa ako želite zdrav mozak, sve počinje u želudcu.

Nadoknadite manjak vitamina D – Svi znamo da zimi sunce manje sja, a upravo se manjak vitamina D, koji nastaje u tijelu pri izlaganju suncu, može javiti kao uzrok depresije. Ako izlaganje suncu nije opcija, tada manjak vitamina D morate nadoknaditi pažljivijim izborom namirnica ili suplementima.

Prebacite se na mediteransku kuhinju – Ako se prebacite na mediteransku ishranu svoje rizike razvoja depresije ćete smanjiti za 30 posto, pokazuju istraživanja.

Izbjegavajte tešku hranu – Brza hrana bogata masnoćama i kalorijama, bez nutricionistički kvalitetnih sastojaka vas čini tromima i bezvoljnima, a time i depresivnima.

Rješavajte probleme – Ako imate probleme tražite načine za njihovo rješavanje. Antidepresivi mogu smanjiti vašu sposobnost da osjećate emocije, ali sve dok se u vašoj dubini kriju potisnuti problemi, nećete se riješiti depresije. Međutim, morate znati da riješiti problem najčešće ne znači da ćete ga riješiti na tačno način kako ste vi zamislili, nego da se morate otvoriti i za nove opcije.

Izvor:Vijesti

______________________________

@Anaria
Nadam se da će ti, a i svim ostalima koji imaju sličan problem, neki od ovih savjeta biti od koristi. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1583
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
Pa tebi je uzrok depresije nezaleceni OKP. Da bi ti bilo bolje moras prvo da se obracunas sa tim problemom. Ne znam kod kojeg psihijatra/psihologa ides ali bihejviroalna terapija je jedini lek za OKP, kljukanje lekovima samo odzrava satus quo. Ako ti doktor za 5 godina nije pomogao u zalecenju OKP-a, menjaj ga...

Ne mozes "zadrzati" misli, tj. opsesije, niti skrenuti misli na nesto drugo. Moras im se prepustiti kako bi postala tolerantnija na njih. Ovaj proces moze da potraje ali ces svakako biti zadovoljnija sobom kad postanes tolerantnija na svoje strahove. Izguglaj malo Obsessive Compulsive Behavior ili OCD. Ima gomila clanaka i iskustava koje ce ti pomoci...
« Poslednja izmena: 30. Nov 2011, 03:46:23 od Major_T »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


ah

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 99
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Nokia 
Ti burazeru opasno kriziraš zbog lekova koje si uzimao, idi kod lekara što pre u ustanovu pući ćeš tako, niko ne može da izdrži krizu posle toliko godina uzimanja medikamenata!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 15.0.874.121
Hvala i ostalima na odgovorima !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:46:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.