Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:28:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Test inteligencije  (Pročitano 24208 puta)
13. Okt 2012, 20:02:58
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
Browser
Opera 12.02
MENSA u ovom periodu sprovodi testiranje IQ-a u okviru "Dana inteligencije", u čak 15 gradova širom zemlje. Ja sam se ozbiljno nameračio da testiram svoj IQ u toku ovog testiranja i već neko vreme ih pratim. Rešavao sam testove na internetu svih vrsta, tekstualne, na engleskom, vizuelne i kombinovane. Rezultati su različiti. Ide od 100 poena preko 114, 120 pa sve do 134 poena. Sad ja sumnjam koliko su ovi rezultati validni, i zato želim da idem na pravo testiranje i proverim svoje mogućnosti.

Interesuje me da li je neko već išao na testiranja, kako to izgleda, i koji su najbolji saveti za nekoga ko rešava te testove prvi put. Da li je neko prošao limit i ušao u društvo? Šta još znate o testiranju?   Smile

Pozdrav.  Smile
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Prvo odes tamo gde se vrsi testiranje, das im svoje podatke i uplatis im pare za isto(mislim da je bilo 1000 dinara a za studente i djake 700 dinara). Onda sednes u ucionicu zajedno sa drugim ljudima koji se testiraju pa ti daju test(koji je standardizovan i za koji oni placaju ogromne pare upravi Mense u Londonu(mislim)) i koji se sastoji od 40 pitanja koje radis sat vremena. Pitanja su takva da imas 8 oblika na slikama a ti trebas po nekoj paterni da stavis deveti koji je ponudjen dole kao jedan od mogucih odgovora(kojih mislim takodje ima 9) a odgovore pises na listu papira. Posle sat vremena stavis sve to u jednu kovertu i ona se zatvara. To kasnije pregleda njihov psiholog i posle jedno pola meseca-mesec ti salju rezultate na kucnu adresu i mozes lepo kao ja da dobijes potvrdu onoga sto si oduvek znao tj. da si mnogo inteligentan.  Smile Smile

Posle toga mozes ako hoces da se uclanis(mislim da je sada clanarina 2000 dinara godisnje) a na konto toga sam dobio karticu da sam clan, da mogu da odem na njihov Forum na njihovom sajtu(koji i nije nesto posecen) i da preko istog pricas sa ljudima koji su slicne inteligencije kao ti i i da odes i na neko okupljanje ako ga naprave. I da, sa vremena na vreme ti posalju neki paket sa dosta tekstova vezanih za sam rad Mense kao i o raznoraznim drugim stvarima.

PS Zvuci mozda bezveze ali najbolji savet ti je da se opustis i budes koncetrisan. Tada ti ti paterni sami dolaze a cim pocnes malo da lupas glavom i da te hvata nervoza sta i kako onda dosta mozes da se izgubis i da izgubis dosta vremena. Ako ti se ucini da neki patern dosta ima smisla stavi da je taj i nastavljaj dalje zbog vremena posto ga ima jako malo za 40 pitanja. Pocni od laksih pitanja da se uhodas pa idi ka slozenijim. Nemoj da se tripujes da treba da uradis sve posto sam ja uradio 36-37 a sjajno sam prosao. Gledaj da stignes sto vise ali ne po svaku cenu. Uglavnom, i taj sto vas testira bi trebao da vam kaze neke odrednice pa ces znati i pre toga sta i kako.
« Poslednja izmena: 13. Okt 2012, 20:56:34 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Razlika između 100 i 134 je ogromna tako da ne bi te testove uzimao kao merodavne.

Inače kad sam išao na pregled pred vojsku, doživeo sam onaj aforizam. "Vrhunac inteligencije je prepisivati na testu inteligencije."
Ideš tamo da bi se testirao, ne da lažeš sebe kao devojke kad stanu na vagu. I ne očekuj veći rezultat od 100-110  Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Marko, mislim da su te cene sada vece. Smile


Ja bih otisao da se testiram ali ne daju mi se pare a i onako bi samo potvrdio ono sto vec znam  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Hvala @marko 284 na iscrpnom odgovoru. Uglavnom sam znao ovo što si rekao, samo sam hteo da čujem od nekoga ko je sve to prošao. Inače sve piše na sajtu njihovom. Ali bitno mi je da čujem savete iz prve ruke, i hvala ti na tome.  Smile

Što se tiče ovih rezultata, razlika jeste ogromna, ali su merena prema različitim skalama. Ova 134 mi je izmerio po Katelovoj skali. Zato idem da se testiram na validnom testu, pa da znam gde sam.  Smile

Inače cene su 600 za studente, 900 za sve ostale. Valjda je to ovaj popust u okviru akcije, ko bi ga znao.

Kakvo je generalno interesovanje za testiranje? Mislim da je baš slabo, ali videćemo...

Hvala svima na odgovorima.  Smile
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15451
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
koji je prosecan iq ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
koji je prosecan iq ?


Kad sam bio u srednjoj, profesorka je rekla da je 80-90.
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Prosecna je oko 150 jer su svi kao mali na nekim testovima imali tu neku cifru Smile

Tako bar kazu Smile
« Poslednja izmena: 13. Okt 2012, 21:52:57 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Prosecna je oko 150 jer su svi kao mali na nekim testovima imali tu neku cifru Smile

Tako bar kazu Smile

Pa lepo je kad se neko šali.  Smile  Smile

Ovaj test koji se radi ne može da izmeri više od 156, a IQ 150 je genijalac. Ajnštajn je imao toliko.
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15451
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
Terence Tao ima 230  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:28:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.