Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:43:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tesla (2014)  (Pročitano 2393 puta)
22. Avg 2013, 21:32:47
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 23.0
    Tesla (2014)   

>> IMDb <<




Marcus Agar je na svom blogu napisao da čvrsto veruje da će snimanje filma imati velikog značaja za Srbiju: “Biće ovo detaljan i dosada najtačniji film o Tesli kao revolucionaru, humanitarcu i najvećem umu 20. veka, i sve to zahvaljujući izvrsnom reditelju Michael Antonu-u.
Film će se mahom bazirati na Teslinom životu u Americi, ali biće i dirljivih scena sa njegovom majkom i sestrom (uloga Tesline majke, Đuke, poverena je Mirjani Karanović). Dakle, ključne scene o Teslinoj porodici snimaće se u Srbiji sa fenomenalnom glumačkom ekipom koja će pričati na srpskom jeziku. Razlozi zbog kojih smo odlučili da snimamo u Srbiji su što smo želeli da postignemo autentičnost jer je sam Tesla ponavljao da je ponosan što je Srbin. Uz to, želimo da film o  njemu bude uspešan kao što se nadamo da hoće. S obzirom na to da sam u poslednjih sedam godina mnogo puta posećivao Srbiju i Balkan uopšte, oduševio sam se načinom života, stekao brojna prijateljstva i poslovne partnere, te smatram da će moje iskustvo biti od velikog značaja za rediteljev tim. Verujem da nikoga nećemo izneveriti i da ćemo ovim filmom opravdati očekivanja.”
Snimanja filma o Nikoli Tesli počinje na jesen, a samog naučnika igraće Branko Tomović.


Žanr:   Adventure | Biography | Drama

Režiser:  Michael Anton

Glavne uloge:  Marc Macaulay, Marija Karan, Mirjana Karanovic |

Izvor teksta

titlovi.com
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.95
mob
Tel.Me Your.Number
Auu ne sviđa mi se uopšte, pa ovo će ispasti da mi pravimo film, niko to osim nas neće ni gledati. Gde je bre madafaking bogotac Nikolas Kejdž u ulozi Edisona? Hoće li njega ubacivati uopšte? Aj da sačekamo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don&#039;t give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 28.0.1500.95
To bese ovo.  Smile



Bilo bi lepo da ispadne kako treba, mada po ovoj prici ovog scenariste nesto sumnjam...
IP sačuvana
social share



&quot;Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili&quot;
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.95
mob
Tel.Me Your.Number
Viš da njega nema na IMDB-u. Smile

Evo njega ovde http://www.imdb.com/title/tt1710622/

Hah! 2 filma!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don&#039;t give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Da bre, ladno 2 filma.  Smile
IP sačuvana
social share



&quot;Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili&quot;
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Trebalo bi stvarno snimiti dobar film o Tesli, nadam se da da će oba biti dobra i da ćemo, ako ništa drugo, videti Bale-a ili Lewis-a u ulozi Tesle.
« Poslednja izmena: 24. Avg 2013, 17:46:57 od Baki1410 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
  Znam da nam je kinematografija u stanju kliničke smrti ali to ipak ne mora da znači da bi neko iz belog sveta mogao da zameni nekog našeg glumca. Dokaz za to je film Tajna Nikole Tesle (1980) koji sam nekoliko puta preporučio. Postoji na jutjubu i isplati se da se vidi. U njemi Teslu glumi P.Božović a uz njega je čitava plejada naših i stranih glumaca. O.Vels je takođe igrao u ovom filmu u kom naši glumci nisu bili samo statisti.

 Tajna Nikole Tesle (1980)

http://www.imdb.com/title/tt0079985/?ref_=fn_al_tt_1

  Neće se pokajati onaj ko pogleda film na kom su radili ozbiljni ljudi a ne belosvetski šarlatani.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan

Why are you wearing that stupid man suit?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12585
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.57
Skoro sam ga gledao na TV-u, odlično urađen film.
IP sačuvana
social share
"And onward goes this thing of ours."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
  Daj Bože da ovo što se snima bude bar upola tako dobar da se naš film bar malo izvuče iz ove bede. Svi su nas prestigli u okolini. Ne mislim na ove oz bivše SFRJ već na Rumune, pa čak i na Bugare.
« Poslednja izmena: 26. Avg 2013, 19:11:05 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don&#039;t give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 30.0.1599.69
Da ne otvaram zasebnu.  Smile

Tesla ženskaroš protiv Džordža Klunija

U maju sledeće godine počinje snimanje "još jednog" filma o srpskom naučniku u kojem će igrati Geri Oldman i En Hetavej, a producent i scenarista filma Daniel D. Vujić, otkriva zašto se plaši konkurencije

"Trenutno se snima deset filmova o Tesli - po jedan u Njujorku, Rusiji i Hrvatskoj, četiri u Los Anđelesu i tri u Srbiji. Mislim da su ozbiljna tri, a jedino mi pravi problem 'Diznijev' film sa Džordžom Klunijem", rekao je Vujić "Novostima" i dodao da to nije zbog Klunija, već zbog priče.

"Zbog misteriozne kutije koju je Tesla smislio i sakrio, a oko koje se vrti priča".

Producent i scenarista o "Tesli", Geriju Oldmanu ima samo reči hvale.

"Geri je bio moja želja. Samo jednom smo se čuli, sve su brzo rešili njegov i moj agent. Njegov motiv nije bio novac, njega interesuje lik. Propustio je ulogu u 'Prestižu' gde Teslu igra Dejvid Bouvi, pa nije hteo da propusti i ovu šansu".

Što se tiče En Hetavej, Vujić kaže da su pregovori sa njom u toku, i da ona neće imati veliku ulogu - trebalo bi da igra Katarinu, suprugu Teslinog prijatelja u koju je bio zaljubljen. "En Hetavej je bila želja Gerija Oldmana".

Film će režirati Džon Milijus, a ono po čemu će se ovo ostvarenje razlikovati od ostalih je to što će velikog srpskog naučnika prikazati kao čoveka od krvi i mesa, ali i razbiti neke predrasude o njemu.

"Hoću da razbijem mit o njemu da je bio svetac. Znam da će me mnogi kritikovati, ali Tesla je pio, pušio, kockao se, bio ženskaroš...nije bio ni nevin ni kastriran. Da jeste, morala bi negde da postoji medicinska arhiva, osim ako nije otišao kod nekoga mimo bolnice. Drugi mit koji hoću da razbijem je da je Tesla umro bez dinara - nije tačno. Umro je u pidžami od sto dolara, to je kao današnjih hiljadu dolara. Ko nosi tako skupe pidžame?".

Autor: MONDO
IP sačuvana
social share



&quot;Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili&quot;
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:43:08
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: film gledati Tesla

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.