Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teška saobracajna nesreća kod Požarevca - poginuli "Otporasi"  (Pročitano 10242 puta)
10. Jul 2008, 23:14:00
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Teška nesreća kod Požarevca


10. jul 2008. | 16:04 -> 21:14 | Izvor: B92, FoNet, Tanjug

Požarevac -- U teškoj saobraćajnoj nesreći na mostu na Velikoj Moravi poginule su tri osobe, a jedna osoba je teže povređena, sapštio je MUP.

Putničko vozilo "opel omega", požarevačkih registarskih oznaka, i kamion sleteli su u reku. Vozač teretnog vozila marke "man", lozničkih registarskih oznaka, Stanimir J.(1960), iz Loznice, isplivao je na obalu, dok su tri osobe iz putničkog vozila preminule od zadobijenih povreda.

Ronioci Žandarmerije iz reke su izvadili tela Mileta Veljkovića  (1955), Aleksandra Mitrovića (1977) i Radojka Lukovića  (1959, aktivista Otpora poznat po sukobu sa Markom Milosevicem) svi iz Požarevca, koji su bili u "opel omegi".

Agencija Tanjug je, pozivajući se na lokalnu požarevačku televiziju Duga, javila da su u nesreći poginuli glavni i odgovorni urednik Televizije "In" iz Požarevca Mile Veljković, i realizator programa na toj televiziji Aleksandar Mitrović.

Večeras je osumnjičenom Stanimiru J. određeno zadržavanje, zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo - teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja, kaže se u saopštenju.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Samsung 
Nešto mi ovo smrdi na ibarsku, Dačić ministar policije, sps, kamion pun peska, daj bože da nisam u pravu, ali prosto sumnjam da je nesrećan slučaj, moje saučešće porodicama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Lančani sudar na mostu na velikoj moravi
Poginula dvojica novinara i „otporaš“
Autor: Jelena Ilić | Foto: N. Pavlović | 11.07.2008 - 08:15


POŽAREVAC - Mile Veljković (53), Aleksandar Mitrović (30) i Radojko Luković poginuli su juče u lančanom sudaru kada je njihov automobil sleteo sa mosta u Veliku Moravu na putu Požarevac-Smederevo, dok je vozač kamiona Stanimir Jovanović (48), koji je izazvao sudar, u poslednjem trenutku uspeo da iskoči iz kamiona i preživi nesreću.

- Vozili smo veoma sporo preko mosta, oko pet na sat, jer je most na blagoj uzbrdici, kada se odjednom začuo strahovit prasak. Okrenuo sam se i ugledao „opel omegu“ kako probija zaštitnu ogradu i ogradu mosta i pada u reku. Scena je bila stravična - opisao je za „Blic“ sam trenutak nesreće Zoran Stanojević iz Smedereva, čija je kombi takođe učestvovao u lančanom sudaru. Mile Veljković, koji je nastradao u nesreći bio je glavni urednik Televizije „In“ iz Požarevca, dok je Aleksandar Mitrović bio muzički urednik i realizator te televizije. Luković je bio jedan od trojice članova Otpora koje su 2. maja 2000. godine u Požarevcu brutalno pretukli prijatelji Maraka Miloševića.

Do nesreće je došlo kada je na kolonu automobila koja se kretala iz pravca Požarevca ka Beogradu na početku mosta na Velikoj Moravi naleteo kamion pokosivši pet vozila pred sobom. Opel- omega od siline udarca probila je bankinu i zaštitnu ogradu mosta i pala u reku. Za „omegom“ je sleteo i kamion, ali je vozač, u trenutku pada, uspeo da iskoči iz kabine.
- Bilo je užasno, mislio sam da ćemo svi završiti u reci. Kada je „omega“ probila ogradu, kamion je pod inercijom nastavio da se kreće za njom. Video sam da je vozač uspeo da iskoči i spase život - kaže za „Blic“, vozač „audija“ koji je želeo da ostane anoniman. Kamiondžiji je odmah pritekao u pomoć čovek koji živi neposredno uz obalu Velike Morave.

- Čuo sam lomljavu i pogledao kroz prozor. Video sakm veliki kamion i auto kako padaju u reku. Prizor je bio neverovatan, pogotovo kad sam ugledao čoveka koji iskače iz kabine kamiona. Odmah sam dotrčao do reke i pomogao nesrećnom čoveku - ispričao je Dragan Križanović. On je dodao da je vozač kamiona imao samo nekoliko posekotina, ali potpuno van sebe i ošamućen. Na mesto nesreće su ubrzo stigle ekipe policije i Hitne pomoći, a nakon sat vremena i Žandarmeija, ronilačka ekipa MUP-a i vatrogasci, koji su zakačili kamion i auto za veliki kran, ali zbog nepristupačnog terena nisu mogli odmah da ih izvade. Zbog toga je na lice mesta stigla i pomoć Vojske Srbije, čiji su pripadnici otkopali deo obale da bi kran mogao da se spusti do reke i izvuče vozila sa telima nastradalih. Drama izvlačenja olupina i tela iz reke, koja je ovde duboka desetak metara, trajala je gotovo četiri sata. Tek kada je automobil izvučen na površinu, utvrđeno je da je u njemu još jedno telo. Reč je o Radojku Lukoviću, bivšem „otporašu“ i predsedniku Sportskog saveza Požarevca.
Uviđaj je obavio istražni sudija iz Požarevca Miroslav Veljković, koji nije želeo da daje izjave, a „Blic-u“ je u policiji rečeno da je smrt nastupila davljenjem. Prema saznanjima „Blica“, do Beograda je nastradale trebalo da vozi vozač Televizije „In“ Slobodan Novaković kome je neposredno pred put pozlilo pa je upravljanje kolima preuzeo Mitrović. Veljković je, kao i svakog četvrtka, išao za Beograd da bi uradio tehnički prelom lista „Braničevo danas“.
Vozač kamiona Stanimir Jovanović iz Loznice je nakon ukazane pomoći u požarevačkoj bolnici priveden u policiju. Zbog sumnje da je izazvao tragučnu nesreću, njemu je određeno policijsko zadržavanje do 48 sati, potvrđeno „Blicu“ u požarevačkoj policiji.

Ponos profesije
Mile Veljković bio je dugogodišnji dopisnik „NON“-a, „Borbe“, „Naše Borbe“, „Danasa“ i „Blica“ iz Braničevskog okruga. Radio je i za agenciju Beta i Radio „Dojče vele“, a poslednje četiri godine bio je urednik nedeljnika „Braničevo danas“, koji je izlazio kao podlistak beogradskog dnevnika „Danas“. Veljković će ostati primer novinara koji se teškim novinarskim poslom bavio u zlo doba i na zlom mestu. Ratovao je sa osionim režimom Slobodana Miloševića na samom njegovom izvorištu; svakodnevno mu je prećeno, praćen je i zatvaran, često prebijan. Ni kada se ta era završila za Veljkovića nije bilo mira; na njemu su znali da iskale bes i nove demokratske vlasti. I ništa od toga nije zaustavilo Mileta na izabranom putu pravde, istine i borbe za slobodu. Presrela ga je sama smrt, podmuklo, na običnom putu. Uvek ćemo se sećati Mileta Veljkovića, požarevačkog bundžije sa misijom.
Komemoracija povodom smrti Mileta Veljkovića održaće se danas u 12 časova u redakciji „Danasa“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Nešto mi ovo smrdi na ibarsku, Dačić ministar policije, sps, kamion pun peska, daj bože da nisam u pravu, ali prosto sumnjam da je nesrećan slučaj, moje saučešće porodicama.
sad svaka saobracajna nesreca smrdi na ibarsku... Smile Smile Smile
omg Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
MOJ BRAT MILE JE UBIJEN!

Bivši „otporaš" Momčilo Veljković tvrdi da je njegov brat Mile žrtva nameštene saobraćajke na mostu na Velikoj Moravi kad je kamion udario u „opel" u kojem su poginuli Mile, njegov kolega i bivši „otporaš"

Optužbe... Momčilo Veljković tvrdi da je sudar identičan onom na Ibarskoj

Bivši „otporaš" Momčilo Veljković, rođeni brat poginulog novinara Mileta Veljkovića (53), tvrdi da su njegov brat i dvojica putnika u „opelu", novinar Aleksandar Mitrović (31) i „otporaš" Radojko Luković (49), ubijeni prekjuče u nameštenoj saobraćajnoj nesreći na mostu na Velikoj Moravi!

Kamiondžija već preživeo direktan sudar

Kako Press saznaje, vozač kamiona Stanimir Jovanović iz Loznice, koji je izazvao stravičnu saobraćajku, pre nekoliko godina preživeo je sudar u kome su poginule dve osobe!

- Stanimir je tada vozio kamion kad se u njega zakucao automobil. Poginulo je dvoje ljudi iz automobila koji je bukvalno podleteo pod Jovanovićev šleper. On nije proglašen krivim i oslobođen je svake optužbe - kaže njegov poznanik, koji je dodao da je Stanimir godinama radio u privatnoj firmi „Luneks" i da je bio jedan od najboljih vozača. Stanimir živi u Loznici, oženjen je i ima dve odrasle ćerke.

Stanimir Jovanović uhapšen je zbog sumnje da je izazvao nesreću.


Veljković kaže za Press da je scenario sličan atentatu na Ibarskoj magistrali kad je 2000. poginulo četvoro funkcionera SPO-a, a Vuk Drašković samo zahvaljujući sreći izvukao živu glavu!

Momčilo Veljković, koji je 2000. bio meta saradnika Marka Miloševića, kaže da nesreća na putu Požarevac-Smederevo kad je kamion u punoj brzini naleteo na kolonu vozila nije bila slučajna!

- Strašno me plaši to što mi je brat poginuo na prvi dan ministrovanja Ivice Dačića. Vuk i Danica Drašković zvali su me da izjave saučešće. Kad sam im objasnio da je kamion gurao automobil u kom se nalazio moj brat, oni su mi rekli da je to inscenirana saobraćajka, u koju je verovatno upletena tajna policija - rekao je Veljković.

Momčilo je naglasio da je vozač kamiona sve vreme držao otvorena vrata od kabine i da se tako spasao. Veljković je dodao da kamion nije skretao ni levo ni desno sve dok automobil u kom su bili njegov brat, Mitrović i Luković nije izgurao preko mosta. On dodaje i da je sumnjivo to što je zastoj na mostu izazvao neki pokvareni automobil!



Mesto nesreće... Kamion udario u kolonu vozila na mostu na Velikoj Moravi



- Neko je znao da svakog četvrtka tim putem brat i ja idemo u Beograd. Nakon što je Marko Milošević oslobođen optužbe da je tukao „otporaše", jedino je Lukoviću ostalo pravo da se žali na tu presudu, jer je on tada zadobio teške telesne povrede. Čini mi se da me je Bog spasao sigurne smrti, kao što je zaštitio Vuka Draškovića na Ibarskoj magistrali. Zbog oporavka od operacije žuči u četvrtak nisam krenuo za Beograd s bratom - kaže brat nastradalog novinara Mileta Veljkovića.

fakti

n Požarevački sud oslobodio je početkom juna Marka Miloševića optužbe da je sa još petoro svojih saradnika pretukao članove požarevačkog „Otpora" Momčila Veljkovića, Radojka Lukovića i Nebojšu Sokolovića

n Oni su Marka Miloševića označili kao organizatora i aktera tuče 2. maja 2000. ispred kafea „Pasaž" u Požarevcu, u kojoj su „otporaši" brutalno pretučeni dok su pokušavali da zaštite člana „Otpora" Dragana Milanovića

n Marku Miloševiću, koji ima izbeglički status u Rusiji, sudilo se u odsustvu. Kao saradnici Marka Miloševića za učešće u tuči optuženi su Saša i Milan Lazić, Bojan Tadić, Zoran Ivanović Roleks i Milan Bajić


Momčilo je dodao da neće odustati sve dok ne dokaže da ovo nije saobraćajna nesreća, već ubistvo njegovog brata.

- Kako baš da poginu slobodni novinari koji su se suprotstavili režimu koji je upropastio Srbiju! I to baš kad je postavljen novi ministar policije! Ne, ovo sigurno nije slučajno. Ovo je posledica formiranja nove proevropske vlade između DS-a i SPS-a! Socijalisti su kao uslov za ulazak u vladu tražili oslobađanje Marka Miloševića i Mire Marković od svih krivičnih odgovornosti - izjavio je Veljković.

Saobraćajna nesreća dogodila se prekjuče oko 14 časova na mostu na Velikoj Moravi, između Smedereva i Požarevca, kad je šleper kojim je upravljao Stanimir Jovanović iz Loznice udario u kolonu vozila koja se formirala jer se jedan automobil pokvario na mostu. Kamion je udario u „opel" i još četiri automobila. Šleper i „opel" upali su u reku. Poginuli su glavni urednik požarevačke TV In Mile Veljković, njegov kolega Aleksandar Mitrović i bivši „otporaš" Radojko Luković, a jedna osoba je lakše povređena. Vozač kamiona uspeo je da se spase.

U kući Mileta Veljkovića bol, suze i jecaji. Od ranog jutra dolaze komšije, prijatelji i rodbina da podele tugu. Supruga Nada priča da je Mile prošle nedelje proslavio 53. rođendan.

- Sin Marko kaže da je Mile pronađen u kolima u položaju u kojem je pokušao da otvori vrata. Nažalost, to mu nije uspelo - kaže uplakana supruga Nada.

Poginuo... Novinar Mile Veljković

Novinar Pressa razgovarao je sa Slobodanom Bobom Novakovićem, koji je trebalo da vozi Mileta u Beograd.

- Meni je skočio šećer u četvrtak, i rekao sam da ne mogu da vozim jer mi nije dobro. Posle toga, kao vozač krenuo je Aleksandar Mitrović i, eto, vidite šta se dogodilo - kaže Boban.

Otac Aleksandra Mitrovića, koji je bio muzički urednik na televiziji, kaže da je njegov sin mnogo voleo radio i televiziju.

- Aleksandru su ostali samo jedan ispit i diplomski na Muzičkoj akademiji. U njegovoj sobi sve je puno raznih muzičkih CD-ova - kaže otac Milomir.

Stravično... Izvlačenje „opela" iz Velike Morave sa telima Veljkovića, Mitrovića i Lukovića

U Sportskom savezu grada Požarevca, u kojem je Radojko Luković radio kao generalni sekretar, kolege kažu da su zatečene i da ne mogu da veruju da se tako nešto dogodilo.

U prostorijama lista „Danas" u Beogradu, čiji je Veljković bio dopisnik, održana je komemoracija povodom smrti njihovog novinara, a u Požarevcu je danas dan žalosti.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
Tri sahrane u Požarevcu
VN, 12.07.2008 18:56:17   

 Na požarevačkom Starom groblju u subotu su sahranjeni novinar Mile Veljković, realizator programa na Televiziji „In“ Aleksandar Mitrović i sekretar Sportskog saveza tog grada Radojko Luković, koji su poginuli u četvrtak, 10. jula, u lančanom sudaru na mostu preko Velike Morave. Poslednjem ispraćaju prisustvovao je veliki broj sugrađana, kolega iz beogradskih redakcija i požarevačkih medija, čelni ljudi Požarevca, prijatelji i rodbina, kao i predstavnici Udruženja nezavisnih novinara Srbije i lista „Danas“, za koji je Veljković radio.
Juče je u Požarevcu bio Dan žalosti, otkazane su sve manifestacije i priredbe. Istražni sudija u Požarevcu još nije doneo odluku o pokretanju krivičnog postupka protiv vozača kamiona, za koga se osnovano sumnja da je krivac za ovu tešku saobraćajnu nesreću.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
U Požarevcu sahranjene žrtve prekjučerašnje saobraćajne nesreće
Pritvor za vozača kamiona smrti
Komemoraciji u u Centru za kulturu u Požarevcu pored predstavnika lokalne uprave i političkih stranaka prisustvovao i Vuk Drašković, lider SPO


POŽAREVAC - Stanimir Jovanović (48) vozač iz Loznice, osumnjičen da je 11. jula sa mosta na Velikoj Moravi kamionom gurnuo u reku automobil „opel omegu“ i usmrtio novinare Mileta Veljkovića (53) i Aleksandra Mitrovića (31) i otporaša Radojka Lukovića (49) saslušan je juče pred istražnim sudijom Opštinskog suda u Požarevcu. NJegovom saslušanju prisustvovao je i opštinski javni tužilac Miroslav Vojinović. Istražni sudija Dragana Jevremović-Todorović, posle saslušanja Jovanoviću je odredila pritvor do 30 dana.

Osumnjičeni Jovanović, posle saobraćajne nesreće smešten je u Opštu bolnicu u Požarevcu i sve vreme je bio pod prismotrom policije. Odatle je dovezen na saslušanje.

Opštinski tužilac Vojinović juče nije želeo da iznese bilo kakav novi podatak o okolnostima udesa, niti da predoči rezultate analize krvi osumnjičenog, kako bi se znalo da li je u trenutku udesa bio u alkoholisanom stanju.

- Znam da su vam bitne informacije sa saslušanja, ali ja ne želim da zbog novinara ostanem bez posla. Jedino što mogu da vam kažem jeste podatak o određenju pritvora osumnjičenom - bio je kratak Vojinović.

BOGATA NOVINARSKA KARIJERA

Tokom duge novinarske karijere, Mile Veljković radio je kao dopisnik nedeljnika Vreme, radija Slobodna Evropa i Dojče vele, agencije BETA i dnevnih novina Blic, a bio je i glavni urednik požarevačke TV Duga i novinar lokalnog nedeljnika Reč naroda. Za vreme režima Slobodana Miloševića, uoči mitinga opozicije u Požarevcu „Stop teroru“ 8. maja 2000. godine, uhapšen je i 20 sati je nezakonito držan u policijskim stanicama u Malom Crniću i Žabarima, bez kontakta sa porodicom, advokatom, redakcijom i lekarima. Zbog toga je u Opštinskom sudu, po optužnici javnog tužioca, vođen maratonski sudski postupak protiv četvorice policijskih funkcionera, koji su prvostepenom presudom oslobođeni odgovornosti. Veljković je za sobom ostavio suprugu Nadu, kćer Mariju, sina Marka, majku i brata.


U međuvremenu u Centru za kulturu u Požarevcu u 11 sati je održana komemorativna sednica. Pored mnogobrojnih građana, komemoraciji su prisustvovali predstavnici lokalne uprave, iz stranaka SRS, SPS i DSS, kao i članovi opozicione Demokratske stranke. Od političkih funkcionera iz Beograda, sednici je jedino prisustvovao Vuk Drašković, lider SPO. On je inače, godinama podržavao delovanje „Otpora“ u Požarevcu. O poginulima su govorili Goran Jovanović, urednik filmskog programa Centra za kulturu, i Đino Josić, urednik Informativnog programa na TV „Klub In“. Posle komemorativne sednice, u prisustvu članova porodica, rođaka, prijatelja, kolega i sugrađana, na starom groblju u Požarevcu sahranjena su sva trojica nastradalih: Mitrović u 14, Veljković u 15, a Luković u 16 sati. Odlukom Gradskog veća, novinarima je bilo zabranjeno fotografisanje i snimanje tokom ceremonije sahranjivanja pokojnika.
Autor:
D. Novković

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung S8
Namesteno ubistvo....
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Namesteno ubistvo....
ako preposteni vuk tako kaze...onda je sigurno to Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle udesa na mostu na Velikoj Moravi
Požarevac se u suzama oprostio od novinara i „otporaša“
Autor: S. Mirković | 13.07.2008 - 06:20




Na starom groblju u Požarevcu juče su u prisustvu rodbine, prijatelja, kolega i brojnih Požarevljana, sahranjeni Mile Veljković (53), glavni i odgovorni urednik TV ‘’In’’’, Aleksandar Mitrović (31), realizator programa u istoj televiziji, i Radojko Luković (49), bivši „otporaš“ i generalni sekretar Sportskog saveza grada Požarevca, koji su pre tri dana stradali u udesu na mostu na Velikoj Moravi, na putu Požarevac - Beograd. Mitrović je sahranjen u 14 časova, Veljković u 15, a Radojko Luković u 16 časova.

Do nesreće je došlo kada je u njihov automobil „opel omegu“ udario šleper kojim je upravljao Stanimir Jovanović iz Loznice. Od siline udara, kamion i automobil su probili ogradu na mostu i pali u reku, iz koje jedino Jovanović uspeo da se spase.
Na komemoraciji u Velikoj sali Centra za kulturu, koja je održana neposredno pre sahrane, govorio je glumac iz Požarevca i urednik informativnog programa TV ‘’In’’ Đino Josić.
- Mile Veljković bio je u pravom smislu reči novinar. Pisao je o svima, ali nikome nije dirao porodicu. Bio je dostojanstven u hvali, ali i u novinarskim napadima. Svi znamo ko je bio on i dovoljno je samo reći Mile Veljković. Za Aleksandra Mitrovića Uču mogu reći da skoro nisam sreo mladića sa toliko pozitivne energije i tako šarmantnim osmehom. Sa Radojkom Lukovićem, koji je bio trener u Požarevačkom atletskom klubu, kovao sam planove kako će moja ćerka Katarina jednog dana biti član atletske reprezentacije Srbije - rekao je Josić, i jecajući napustio pozornicu.
Skupu se obratio i predsednik Upravnog odbora lista „Danas“ Radomir Ličina, koji je o Veljkoviću rekao:
- Kako pronaći prave reči kada nas iznenada napusti prijatelj i kolega, drag i iznad svega dobar čovek. Oprosti, ali sada ću ti prvi put reći hvala za sve što si dao prijateljima iz „Danasa“, „Naše Borbe“, za sve svetle trenutke i pomoć u zlim vremenima kroz koja smo zajedno prolazili. Počivaj u miru, dobri naš Mile, a mi ćemo pokušati s uspomenom na tebe u vremenima koja još nisu dobra da budemo bolji ljudi i bolji novinari - kazao je Ličina.
Na komemoraciji je viđen i Vuk Drašković, koji je posle oslobađajuće presude Marku Miloševiću, sina bivšeg predsednika SRJ Slobodana Miloševića, primio u Beogradu nekadašnje ‘’otporaše’’ Radojka Lukovića i Momčila Veljkovića, brata tragično stradalog Mileta Veljkovića i s njima razgovarao o toj presudi. Momčilo Veljković smatra da saobraćajna nesreća na mostu kod Velike Morave nije slučajna i da je njegov brat stradao u nameštenoj saobraćajki.
- Mene je sam Bog spasao sigurne smrti jer sam obično sa Miletom svakog četvrtka išao u Beograd gde je obavljan prelom podlista ‘’Braničevo’’. Minulog četvrtka bio sam u bolnici, gde sam se oporavljao posle operacije žuči, i nisam krenuo sa Miletom u Beograd - priča Momčilo posle komemoracije, dok ga familija umiruje.
Gradsko veće u Požarevcu je zbog pogibije trojice Požarevljana današnji dan proglasilo danom žalosti.
Juče je u Opštinskom sudu u Požarevcu saslušan Stanimir Jovanović iz Loznice koji je osumnjičen da je kamionom izazvao saobraćajnu nesreću. Posle saslušanja samo je saopšteno da je osumnjičenom produžen pritvor.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.