Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:42:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1291339 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Promaklo mi to.
Kako znamo da je konačan.
Jednostavno imao je početak pre 13.7 milijardi godina od kad se širi. Ako te zanima, mogu objasniti i kako je starist utvrđena i to dosta precizno.
Sama ta činjenica govori da nije beskonačan, već da ima granice, čak se i veličina može utvrditi doduše ne toliko precizno (precnik se procenjuje na 91 milijardu svjetlosnih godina).
S obzirom da ima granice znači da je konačan. Koliko god da se širio te će granice postojati i uvek ćemo moći da izračunamo veličinu svemira, u budućnosti sigurno još preciznije. Dakle uvek ćemo imati konačan broj koji će predstavljati starost i veličinu svemira.


Naravno. Nista nije beskonacno.
To sam ja jos u osnovnoj skoli, zaboravio sam u kom razredu se uci o beskonacnom ( prvi ili drugi?) rekao uciteljici, da nista nije beskonacno, da su to stari ljudi, naucnici, nisu znali i da su zato rekli da je to beskonacno, tj da je svemir beskonacan.
Kako nesto moze biti beskonacno ako se desila eksplozija pre mnogo milijardi godina, i siri se, ta eksplozija se siri u necemu, a ako se siri u necemu to znaci da ima i svoj kraj.

Varaš se, i te kako POSTOJI nešto beskonačno samo to NIJE svemir, koji ima početak i u prostoru i u vremenu, e da!  Smile

Ja to vidim kao veliki filozofski problem.

Niko ne zna kako je to svemirsko jaje nastalo, zašto je eksplodiralo i koliko je dugo čekalo dok nije eksplodiralo.

Ako usvojimo model pulsirajućeg svemira, tj, da je pre toga neki svemir prestao da se širi, da se vremenom sva materija skupila u tu jednu loptu i da je nakon toga zbog nepoznatog razloga "explodirala" dajući naš univerzum, kako je sve počelo i kada?

Jer naš mozak sa ovom logikom koju imamo ne može da prihvati da nešto tako pulsirajuće nema početak. A ako ima početak, taj početak nikako nije mogao da se desi u beskonačnoj prošlosti jer bi onda bilo nemoguće s obzirom šta beskonačno vreme predstavlja, doći u sadašnji trenutak.

I tu je problem. Bar za mene.

Ja ZNAM kako je svemir nastao, zato ne govori u tuđe ime, ak ti NISI sposoban sam shvatiti KAKO jer bilo što nastalo  nisu drugi nesposobni kao ti za metafiziku, si razmel?

I opet NIJE točno da se ne može desiti početak u beskonačnoj prošlosti, ali prepametno je to gradivo za tvoj primitivni nerazvijeni Um pa nećemo o tome, koga zanima će O SVEMU TOME moći pročitati u mojoj "teoriji svega".

A koliko će tko razumjeti, nije moj problem, dapače!  Smile
« Poslednja izmena: 27. Sep 2020, 13:38:49 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
Ja ZNAM kako je svemir nastao, zato ne govori u tuđe ime, ak ti NISI sposoban sam shvatiti KAKO jer bilo što nastalo  nisu drugi nesposobni kao ti za metafiziku, si razmel?
Majmune Teodore, ti nisi znao da pomnožiš tri broja ni pomoću kalkulatora.  Smile
To svi znaju i videli su i svima je jasno da si glup i da se plašiš da organizuješ predavanje.
« Poslednja izmena: 27. Sep 2020, 14:04:46 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd

Ja ZNAM kako je svemir nastao, zato ne govori u tuđe ime, ak ti NISI sposoban sam shvatiti KAKO jer bilo što nastalo 

I opet NIJE točno da se ne može desiti početak u beskonačnoj prošlosti,


Ne znaš. Samo misliš da si nešto otkrio, a nemaš nikakve dokaze da je to tačno. Sem toga to što si do sada napisao o rezultatima svoje nepostojeće teorije je debilno i retardirano. Iz toga izvlačim zaključak da je cela tvoja nepostojeća teorija debilna i reatdirana.

Jeste, tačno je ako upotrebimo našu ljudksu logiku, jer drugu i nemamo.

A ti si već dokazao da si retardiran i da ne shvataš pojmove kao što su beskonačan put, beskonačan prostor itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
mob
Samsung 
Da je to samo moglo bi se prigovoriti u tom smislu.
Ali imamo i zakone termodinamike po kojima da svemir nije imao početak, morao bi biti ujednačene temperature svuda bliske apsolutnoj nuli, što nije. A tu je i pozadinsko zračenje.
A tu su i teoretski modeli o nastanku i evoluciji ranog svemira koji se potvrđuju i eksperimentalno u velikim akceleratorima čestica.
Sam po sebi jedan dokaz možda nije dovoljan ali kombinacija više njih koji upućuju na isto, da je svemir nastao pre 13.7 milijardi godina i da se od tada neprestalno siri
mašiš poentu, poenta je da prirodu, svemir, ''boga'', realnost itd boli levo jajce za naše termodinamike,fizike,pojmove,našu logiku itd
to što je nama nešto trenutno logično, naučno utemeljeno i ima smisla,ni kurcu ne vredi jer je imalo smisla i da tor kažnjava ljude il šta već kad je sevalo i grmelo a ne da se radi o električnom pražnjenju; imalo je smisla neko vreme i da se oko zemlje sve vrti a ne obratno iitd itd,tako i za hiljadu,deset hiljada,deset miliona hiljada godina,mogu današnje naučne i druge paradigme,aksiomi i ''dokazi'' delovati presmešno jer će,lupetam,otkriti (tj ''otkriti''),nzm kako doduše a i ne moram da znam, pomoću ko zna kojih za nas nezamislivih instrumenata,metoda i stanja svesti, da je zemlja zapravo trouglastog oblika i ismevaće okruglo (tj sfero, ne zakerajte)zemljaše ko što sad okruglozemljaši ismevaju ravnozemljaše;otkriće možda da tzv ''pozadinsko zračenje'' nije nikad postojalo već se radilo zapravo o _____ ali su primitivci iz 21. veka pomoću svojih ograničenih i nesavršenih instrumenata živeli u zabludi; da tzv ''termodinamika'' ne postoji nego da zapravo ___štagod; pa će te pametnjakoviće oni koji dodju 10 trilijardi godina nakon njih ismevati jer ____ itd, u get the picture nadam se konačno

dakle ne treba ništa oko toga tvrditi sto posto jer realno ništa od toga nije, ne sto posto nego je pitanje i dal je 50 posto sigurno i baš baš tako jer je to sve promenljivo, nauka sama to čak i priznaje i čak se iz nekog razloga hvali time,kako se stalno menja i ono što pre samo 10 godina a kamoli 100 a kamoli 1000 je tvrdila-puj pike danas ne važi,pa što bi onda ono što danas trkelja važilo za 2 godine a kamoli 2000 iiitd itd

Vidiš kao što znamo šta je grmljavina, i kao što ćemo uvek znati da Tor, Perun ili Sveti Ilija ne kažnjavaju grehove, tako ćemo i uvek znati za zakone termodinamike koji su takvi kakvi su i koji nikad neće doći pod pitanje.
Kao i činjenica da pozadinsko zračenje postoji kao dokaz velikog praska.

Kad ti oči, instrumenti, proračuni, eksperimenti, fizički zakoni govore da nešto jeste tako, onda sva prilika da ne lažu.

I ne može se to porediti sa mitologijom.
Eventualno nove zakonitosti mogu nadopuniti stare. Kvantna fizika nije poništila zakone koji su ranije važili. Vaze oni i dalje, npr njutnovi zakoni, nikad se neće promeniti bez obzira što njutn nije znao ništa o kvantnoj mehanici i što je iz današnje perspektive imao primitivne instrumente za merenje
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Da je to samo moglo bi se prigovoriti u tom smislu.
Ali imamo i zakone termodinamike po kojima da svemir nije imao početak, morao bi biti ujednačene temperature svuda bliske apsolutnoj nuli, što nije. A tu je i pozadinsko zračenje.
A tu su i teoretski modeli o nastanku i evoluciji ranog svemira koji se potvrđuju i eksperimentalno u velikim akceleratorima čestica.
Sam po sebi jedan dokaz možda nije dovoljan ali kombinacija više njih koji upućuju na isto, da je svemir nastao pre 13.7 milijardi godina i da se od tada neprestalno siri
mašiš poentu, poenta je da prirodu, svemir, ''boga'', realnost itd boli levo jajce za naše termodinamike,fizike,pojmove,našu logiku itd
to što je nama nešto trenutno logično, naučno utemeljeno i ima smisla,ni kurcu ne vredi jer je imalo smisla i da tor kažnjava ljude il šta već kad je sevalo i grmelo a ne da se radi o električnom pražnjenju; imalo je smisla neko vreme i da se oko zemlje sve vrti a ne obratno iitd itd,tako i za hiljadu,deset hiljada,deset miliona hiljada godina,mogu današnje naučne i druge paradigme,aksiomi i ''dokazi'' delovati presmešno jer će,lupetam,otkriti (tj ''otkriti''),nzm kako doduše a i ne moram da znam, pomoću ko zna kojih za nas nezamislivih instrumenata,metoda i stanja svesti, da je zemlja zapravo trouglastog oblika i ismevaće okruglo (tj sfero, ne zakerajte)zemljaše ko što sad okruglozemljaši ismevaju ravnozemljaše;otkriće možda da tzv ''pozadinsko zračenje'' nije nikad postojalo već se radilo zapravo o _____ ali su primitivci iz 21. veka pomoću svojih ograničenih i nesavršenih instrumenata živeli u zabludi; da tzv ''termodinamika'' ne postoji nego da zapravo ___štagod; pa će te pametnjakoviće oni koji dodju 10 trilijardi godina nakon njih ismevati jer ____ itd, u get the picture nadam se konačno

dakle ne treba ništa oko toga tvrditi sto posto jer realno ništa od toga nije, ne sto posto nego je pitanje i dal je 50 posto sigurno i baš baš tako jer je to sve promenljivo, nauka sama to čak i priznaje i čak se iz nekog razloga hvali time,kako se stalno menja i ono što pre samo 10 godina a kamoli 100 a kamoli 1000 je tvrdila-puj pike danas ne važi,pa što bi onda ono što danas trkelja važilo za 2 godine a kamoli 2000 iiitd itd

Vidiš kao što znamo šta je grmljavina, i kao što ćemo uvek znati da Tor, Perun ili Sveti Ilija ne kažnjavaju grehove, tako ćemo i uvek znati za zakone termodinamike koji su takvi kakvi su i koji nikad neće doći pod pitanje.
Kao i činjenica da pozadinsko zračenje postoji kao dokaz velikog praska.

Kad ti oči, instrumenti, proračuni, eksperimenti, fizički zakoni govore da nešto jeste tako, onda sva prilika da ne lažu.

I ne može se to porediti sa mitologijom.
Eventualno nove zakonitosti mogu nadopuniti stare. Kvantna fizika nije poništila zakone koji su ranije važili. Vaze oni i dalje, npr njutnovi zakoni, nikad se neće promeniti bez obzira što njutn nije znao ništa o kvantnoj mehanici i što je iz današnje perspektive imao primitivne instrumente za merenje

Osim ako SVE materijalno nije netko NAPRAVIO, pa je obična ILUZIJA  a ne stvarnost koja postoji sama po sebi, e da!  Smile




Ja ZNAM kako je svemir nastao, zato ne govori u tuđe ime, ak ti NISI sposoban sam shvatiti KAKO jer bilo što nastalo 

I opet NIJE točno da se ne može desiti početak u beskonačnoj prošlosti,


Ne znaš. Samo misliš da si nešto otkrio, a nemaš nikakve dokaze da je to tačno. Sem toga to što si do sada napisao o rezultatima svoje nepostojeće teorije je debilno i retardirano. Iz toga izvlačim zaključak da je cela tvoja nepostojeća teorija debilna i reatdirana.

Jeste, tačno je ako upotrebimo našu ljudksu logiku, jer drugu i nemamo.

A ti si već dokazao da si retardiran i da ne shvataš pojmove kao što su beskonačan put, beskonačan prostor itd.

O i te kako su rezultati moje teorije TOČNI, svi, to će se i dokazati, pa še kak.

Druga je stvar što si ti preglup da bilo što shvatiš sam, morati će se tebi sve u najsitnije detalje objašnjavati da i one najlakše stvari shvatiš, ali hoćeš, ne može  nitko vječno bili glup, samo kažem!  Smile



Bitno je da središte jeste SREDINA, i onda nema veze da li je to sredina nečega konačnoga sa KRAJNJIM TOČKAMA, ili nečega beskonačnoga koje NEMA krajnje točke, sredina je sredina i samo je JEDNA, e da!  Smile
« Poslednja izmena: 27. Sep 2020, 16:17:55 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Citat
Bitno je da središte jeste SREDINA

Bravo Smile

Je l si to sam otkrio ili ti neko pomogao? Smile

A sta je gaometrijskom i aritmetickom sredinom?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
O i te kako su rezultati moje teorije TOČNI, svi, to će se i dokazati, pa še kak.
Ne zanosi se Majmune Teodore...imao si problema sa jednostavnim računskim operacijama, ne možeš da rešiš zagonetke za decu, zbunjuje te značenje pojedinih reči, a tripuješ da si pametan.

Time što ponavljaš "Dokazaće se", samo potvrdjuješ moju Teoriju Teodora.

Trenutno gubiš sa 379 prema 0, nulo.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Ovi tupavi majmunčići baš ništa ne shvaćaju iz "teorije svega", nije im jasno ZAŠTO postoji samo JEDNO središte ako ga negdje ima, neverjetno!  Smile

I ka sad s njima, jel?  Smile

A, doći će k pameti?

Onda dobro, jednom će shvatiti o ćemu pričam, pa še kak!

Dakle, SVI mi postojimo, u samom SREDIŠTU beskonačnosti, e da!  Smile
« Poslednja izmena: 27. Sep 2020, 16:58:52 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Tupavi degenerik ne razume ni sta izgugla pa to stavi u svoju teoriju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Degenerik @teoglup ne shvata sopstvene rečenice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:42:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.