Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:37:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 67 68 70 71 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1291233 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Pa Biblija postoji i tko kaže da to nije istina što u njoj sve piše, je li?

ja kazem

Prvo probaj shvatiti što uopće piše u Bibliji, jer oko toga još nema jedinstva među onima koji vjeruju u Bibliju.


znaci ili je matematika upravu a kosmos gresi..

ili je suprotno...

ne moze da bude i jedno i drugo jednovremeno...

prostor i vreme... Smile Smile Smile

U čemu to konkretno matematika nije u pravu?  Smile
« Poslednja izmena: 24. Sep 2017, 21:21:06 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
znaci u univerzumu postoje principi...

oni su univerzalni...samom cinjenicom sto smo svi postali velikim praskom...

znaci princip univerzalnosti je jednistven...

sad ti kazes postalo iz nule...

ja ti kazem...onda matematika gresi...jel tamo nula predstavlja destrukciju...

istu onu destrukciju koju recimo predstavlja djavo...u religiji...

itd...

medjutim oni su otisli i korak dalje...tamo postoji i minus...

slicno kao sto postoji antimaterija...itd...

ili otrov recimo u prirodi...

znaci te misli...u konceptualnom smislu...nisu izasle iz onog opsega u kojem su nastale...

u smislu da su deo jednog opsteg polja misli....uslovno receno...

znaci ili matematika gresi opisujuci nulu...

ili ti gresis...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa Biblija postoji i tko kaže da to nije istina što u njoj sve piše, je li?

ja kazem

Prvo probaj shvatiti što uopće piše u Bibliji, jer oko toga još nema jedinstva među onima koji vjeruju u Bibliju.

oko toga sta tamo pise sigurno necu pitati vernike nego naucnike: lingviste i istoricare. a ti sa njihovim stavovima izgleda da nisi upoznat
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Pa Biblija postoji i tko kaže da to nije istina što u njoj sve piše, je li?

ja kazem

Prvo probaj shvatiti što uopće piše u Bibliji, jer oko toga još nema jedinstva među onima koji vjeruju u Bibliju.

oko toga sta tamo pise sigurno necu pitati vernike nego naucnike: lingviste i istoricare. a ti sa njihovim stavovima izgleda da nisi upoznat

Mislio sam na poglavare crkava, a ne na obične vjernike.

I ne trebaju nikakvi posebni stručnjaci da bilo kome objašnjavaju što u Bibliji piše, pa nismo nepismeni, samo treba sjesti i o tome javno raspraviti, i rezultat će biti više nego iznenađujući.

Nije dovoljno samo poznavati jezike, niti povijest, Bilbija je knjiga nad knjigama treba puno više od toga da se cijela shvati, garant.   Smile






znaci u univerzumu postoje principi...

oni su univerzalni...samom cinjenicom sto smo svi postali velikim praskom...

znaci princip univerzalnosti je jednistven...

sad ti kazes postalo iz nule...

ja ti kazem...onda matematika gresi...jel tamo nula predstavlja destrukciju...

istu onu destrukciju koju recimo predstavlja djavo...u religiji...

itd...

medjutim oni su otisli i korak dalje...tamo postoji i minus...

slicno kao sto postoji antimaterija...itd...

ili otrov recimo u prirodi...

znaci te misli...u konceptualnom smislu...nisu izasle iz onog opsega u kojem su nastale...

u smislu da su deo jednog opsteg polja misli....uslovno receno...

znaci ili matematika gresi opisujuci nulu...

ili ti gresis...

Niti ja griješim niti matematika griješi.


Matematika jasno daje do znanja da je moguće iz Nule sve dobiti, samo treba shvatiti postupak kako to ide i to iz samoga početka svega, inače nema rezultata.

Nisi shvatio ono u nulama kao jedinicama prostora i vremena je li?  Smile



« Poslednja izmena: 25. Sep 2017, 21:52:28 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
matematicke formule i logika uopste...

to je jako nizak nivo percepcije...

zato nam je priroda i dala cula..

umesto digitrona...

jedan pogled coveka...to je beskonacno mnogo formula...eoni...

to su gluposti...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Mislio sam na poglavare crkava, a ne na obične vjernike.
tumacenje poglavara crkve obavezujuce je samo za vernike. za vecinu covecanstva nije


I ne trebaju nikakvi posebni stručnjaci da bilo kome objašnjavaju što u Bibliji piše, pa nismo nepismeni, samo treba sjesti i o tome javno raspraviti, i rezultat će biti više nego iznenađujući.

jesi li probao sa dvoje ljudi to da izvedes?
probaj, pa javi sta si postigao.


i za tumacenje bilblije, tacnije dobrog dela starog zaveta ti trebaju strucnjaci, lingvisti i obuceni teolozi. da ne bi dolazio u situaciju da tvrdis da u bibliji pise da je svet stvoren ni iz cega. a zapravo su odgovarajuce recenice u knjizi postanja bukvalno trosmislene usled znacenja odgovarajucih reci originala.
znacenje medjutim naginje ka tome da bog stvara svet iz haosa, slicno ondasnjim bliskoistocnim mitovima, jer je opstepoznato da su jevreji mnogo sta prepisali od susednih i starijih civilizacija i prilagodili svom narativu. prica o potopu je najpoznatiji primer.

kasnija tumacenja hriscanskih verskih vodja cesto iskrivljuju smisao onoga sto su jevreji nameravali da kazu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Mislio sam na poglavare crkava, a ne na obične vjernike.
tumacenje poglavara crkve obavezujuce je samo za vernike. za vecinu covecanstva nije


I ne trebaju nikakvi posebni stručnjaci da bilo kome objašnjavaju što u Bibliji piše, pa nismo nepismeni, samo treba sjesti i o tome javno raspraviti, i rezultat će biti više nego iznenađujući.

jesi li probao sa dvoje ljudi to da izvedes?
probaj, pa javi sta si postigao.


i za tumacenje bilblije, tacnije dobrog dela starog zaveta ti trebaju strucnjaci, lingvisti i obuceni teolozi. da ne bi dolazio u situaciju da tvrdis da u bibliji pise da je svet stvoren ni iz cega. a zapravo su odgovarajuce recenice u knjizi postanja bukvalno trosmislene usled znacenja odgovarajucih reci originala.
znacenje medjutim naginje ka tome da bog stvara svet iz haosa, slicno ondasnjim bliskoistocnim mitovima, jer je opstepoznato da su jevreji mnogo sta prepisali od susednih i starijih civilizacija i prilagodili svom narativu. prica o potopu je najpoznatiji primer.

kasnija tumacenja hriscanskih verskih vodja cesto iskrivljuju smisao onoga sto su jevreji nameravali da kazu

Ni teolozi a ni lingvisti očiito nisu shvatili što uopće u Bibliji piše, tko je zapravo Bog Biblije, zato ni jedni a ni drugi nemaju mene što učiti ni o Bibliji a još manje o samom postanku svijeta jer o tome sve znam, što ću i dokazati svojom "teorijom svega".

Zato velim, treba sjesti i porazgovarati recimo o Bibliji da se svi složimo oko nekih stvari a ne da jedne te iste rečenice svatko tumači kako hoće, istina je samo jedna i ona vrijedi za sva bića, pa tako i za nas ljude.

O tome pričam, kada se to desi biti ćemo veliki korak bliže istini o našem postanku a to je svima nama najbitnije, jer istina o nama određuje i našu cjelokupnu budućnost kao ljudske civilizacije.  Smile






matematicke formule i logika uopste...

to je jako nizak nivo percepcije...

zato nam je priroda i dala cula..

umesto digitrona...

jedan pogled coveka...to je beskonacno mnogo formula...eoni...

to su gluposti...



Pa ne možeš sve čulima saznati, kako da bilo što saznaš recimo o dimenzijama koje daleko nadmašuju našu i u koje nikada nećemo kročiti jer je to nemoguće, je li?

Jedino Umom je to moguće dokučiti, nema drugog alata za to, dapače.

I matematika, logika i zdrav nisu nikakav nizak nivo percepcije, naprotiv, to su najsavršeniji alati koji nas jedini mogu dovesti do istine o svima nama, i pokazati KAKO FUNKCIONIRA sam Božji Um.

To su alati same najviše metafizike.

Tko zna s time baratati, dakako, a ja to i te kako znam, dapače!  Smile



« Poslednja izmena: 26. Sep 2017, 20:07:05 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Zato velim, treba sjesti i porazgovarati recimo o Bibliji da se svi složimo oko nekih stvari a ne da jedne te iste rečenice svatko tumači kako hoće, istina je samo jedna i ona vrijedi za sva bića, pa tako i za nas ljude.
evo nas dvojica da sednemo za sto i porazgovaramo, ne bi smo se slozili a kamo li kako kazes svi da se sloze.
ti mislis da biblija sadrzi poruke iz ko zna kakve druge dimenzije... ili tako nesto... a ja smatram da je rec o sklepanim ljudskim mastarijama i da sem umetnicke i nesto malo istorijske u bibliji nema nikakve druge istine.

neko rece jednom, gde su dva coveka tu su tri misljenja ili nesto slicno

uostalom, budi malo kreativniji kad izmisljas novu religiju.. kao ron habard. ne moras preuzimati tudje svete knjige. napisi ti nove
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Zato velim, treba sjesti i porazgovarati recimo o Bibliji da se svi složimo oko nekih stvari a ne da jedne te iste rečenice svatko tumači kako hoće, istina je samo jedna i ona vrijedi za sva bića, pa tako i za nas ljude.
evo nas dvojica da sednemo za sto i porazgovaramo, ne bi smo se slozili a kamo li kako kazes svi da se sloze.
ti mislis da biblija sadrzi poruke iz ko zna kakve druge dimenzije... ili tako nesto... a ja smatram da je rec o sklepanim ljudskim mastarijama i da sem umetnicke i nesto malo istorijske u bibliji nema nikakve druge istine.

neko rece jednom, gde su dva coveka tu su tri misljenja ili nesto slicno

uostalom, budi malo kreativniji kad izmisljas novu religiju.. kao ron habard. ne moras preuzimati tudje svete knjige. napisi ti nove

Ne izmišljam ja nikakvu novu religiju, samo govorim ŠTO PIŠE u Bibliji to je sve.

A ono se savršeno poklapa sa mojom "teorijom svega" koja nema veze sa Biblijom kontaš?

Biblija je djelo daleko naprednije Inteligencije od nas ljudi, od bića koja su postojala daleko prije nego je našega svemira bilo, a kralj, vladar tih bića bio je prije 2000 godina na Zemlji, jasno da su ljudi po čudesima koja je radio pomislili da je sam Bog, ali nije, samo je kralj Sile koje je zbilja Svemoguća u našem materijalnom svijetu.

Ta Sila bez problema dakle trenutno može napraviti da cijeli svemir u trenu nestane, ali nije ga zato napravila da to radi, naprotiv, ima svemir svrhu u razlog isto kao i mi ljudi zašto smo baš na Zemlji a ne negdje drugdje.

Ja mogu i bez Biblije samo svojom "teorijom svega" pokazati kako je zbilja svijet nastao i da NIJE moguće da na bilo koji drugi način nastane. Ali to je u potpunoj harmoniji sa onim što u Bibliji piše, ali zbilja piše, i to BEZ DOGMI bilo koje krščanske crkve, i to izgleda više nego i razumno i logično, uvjeriti ćeš se u to kao i cijela naša civilizacija. Garant!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
toi nisi primetio sta sam napisao?
napisah da je nemoguce ubediti sve ljude da misle kao ti. tesko je ubediti bilo koga ako je ono sto tvrdis u suprotnosti sa njihovim vec izgradjenim pogledom na svet. savetujem ti da pocnes da ubedjujes malu decu.

takodje:

Ne izmišljam ja nikakvu novu religiju, samo govorim ŠTO PIŠE u Bibliji to je sve.


u bibliji recimo pise kako je isus navin predvodio palestinsko osvajanje palestine posle mojsijeve smrti i kako je pobio veliki deo tamosnje populacije.

nisam primetio da si govorio o tome ili kad smo kod toga o bilo cemu sto u bibliji zaista pise.
kako se palestinski genocid isusa navina uklapa u tvoju teoriju svega?
imas li nesto da kazes o davidovom svrgavanju cara saula? o pravednom jovu i njegovom iskusenju?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 67 68 70 71 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:37:58
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.