Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:14:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1289352 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7062
1. Pogledao sam 8 prevoda, što je više više nego što si ti.
Ne praviš razliku između pogledao i linkovao?
U svakom slučaju si pogrešio jer sam svakako pogledao više od 8.
I nisi shvatio da nije bitno koliko si prevoda pogledao, ako su svi pogrešni....a nećeš da istražiš zašto su pogrešni.  Smile

2. Očekuješ, čim si umetnuo ovu reč. Sad dodaješ još reči ...
Koje sam ja to reči dodao u bilo koji prevod?
Ponovo umišljaš da znaš šta drugi rade.

3. I "tvoj" prevod ne pominje vetar. Umetnuo si.
Nigde nisam ni rekao da taj prevod koristi reč vetar (mada postoje koji koriste). Smile
Link koji sam ti dao je primer kako se ispravno prevodi prvi stih...nisi shvatio?
« Poslednja izmena: 21. Mar 2024, 21:27:04 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 463
Zastava mičigen
nije
IP sačuvana
social share
sve će to narod pobronziti. .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
... tko su po Bibliji Otac, Sin i Duh Sveti

Izmišljeni entiteti za koje ne postoje nikakvi validni dokazi.

Kako ne postoje, pa Sin je bio na Zemlji prije 2000 godina (Isus),

Nije, to su legende i mitovi. Ako je neki Isus i postoja, nije radio nikakva čuda nego pričao gluposti kao i drugi nomadi pre njega.


 a Duh Sveti je prisutan u svemiru otkad svemir postoji (čestice materije),


Nije, ne postoji nikakav sveti duh. Lupetanje. Daj neke slike ili video od tog duha.


a sve se to nalazi (kao i sve druge dimenzije prostor-vremena), u Ocu, u

beskonačnosti, e da!  Smile

Ti nemaš pojma šta je beskonačan prostor. Beskonačnost nije objekat nego pridev. Već smo ti to objasnili stotinu puta.

I, i te kako je Isus radio sva ta čudesa, jer je On Stvoritelj svemira, u što će se svi ljudi uvjeriti, garant.


Ne lupetaj bre majmune vise. Nabio si u dupe 60 godina a ostao si na nivou rezus majmuna iz zooloskog vrta.

Da imas bar IQ od 90 razumeo bi nase kritike, ovako ostaje samo da ti delimo klempe. Da ti zvoni suplja glavudza.

Slušaj tupavi, ako je tko ovdje glup onda sto to vi majmunčići, ništa ne razumijete iz moje "teorije svega", ne zato što vam je IQ ispod 90, nego jer je vaš Um zakržljao, nije se razvio dovoljno, da bi razumio bilo što od metafizike, jasno to nije moj problem nego vas majmunčića, da imate i najveći IQ, bilo bi vam badava ak Um ne funkcionira na najvišoj razini, pametnome dosta, e da!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7062
A u realnosti ti si neko ko je budalasto tvrdio da su piramide služile za navigaciju UFO (objekata).  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Mnogi ne znaju ali eto da kažem, vječni Bog i Stvoritelj ljudi nisu jedno te isto, dapače, vječni oduvijek postoji a Sila koja je stvorila svemir i nas ljude postoji od kada i naša dimenzija prostor-vremena, i zove se Jahve po Bibliji, u drugim religijama ima druga imena, e da!  Smile

Možda ipak ovo gorenapisano izgleda malo drugačije, iz perspektive
samog početka Svetog Pisma:

"U početku stvori Bog nebo i zemlju." <=> Bog Otac

"A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom;
i Duh Božji dizaše se nad vodom." <=> Duh Sveti

"I reče Bog: "Neka bude svetlost." I bi svetlost." <=> Reč Božija, Logos, Hristos Isus

Pa upravo je tako po Bibliji kako sam i napisao, Otac vječni stvara nebo i zemlju, dakle našu dimenziju, a Sin onda kao PRVOĐENI stvara ostala bića (Duh Sveti), i jasno je onda da je Stvoritelj našega svemira Sin i Duh Sveti, koji ne postoje oduvijek, jer sam vječni Otac ne stvara ni materiju ni materijalna bića već je životvorac svemira po Bibliji Duh Sveti, eto ukratko.
« Poslednja izmena: 23. Mar 2024, 16:41:45 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7062
Pa upravo je tako po Bibliji kako sam i napisao, Otac vječni stvara nebo i zemlju...

...jer sam vječni Otac ne stvara ni materiju ni materijalna bića....
Bog Otac je stvorio nematerijalnu zemlju...bravo Majmune Teodore! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Najveći protivnik svoje teorije je sam Teodor. Sam sebe dematuje u istoj rečenici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1690
Koliko mora da je retardiran ovaj idiot Teodor kad u prvoj rečenici tvrdi kako je vječni Bog stvorio nebo i zemlju,a vec u sljedećoj  rečenici pak tvrdi da vječni Bog ne stvara materiju!(??) 🤣
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7062
U njegovom svetu reči nemaju isto značenje kao kod zdravih ljudi.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Pa verovatno ima dva ili više Teodora koji se svakog minuta svađaju u njegovoj glavi.

Takođe vrlo je verovatno da Teodor zamišlja Nebo i Zemlju kao dva nematerijalna objekta, šta god to bilo.

Čak i u najluđim idejama da pretpostavimo da je Nebo samo prostor koji postoji van planete Zemlje, Zemlja je i tada materijalni objekat.

Dalje, Isus i njegovi pomagači su praktično stvorili Planetu Zemlju od lego kockica koje su prazne i nematerijalne i praktično ne zauzimaju nikakav prostor. Što će reći IZ NIČEGA.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:14:08
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.