Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:08:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1288922 puta)
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
A i koga boli kurac kako je sve nastalo? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Sem toga ne vidim ni jedan razlog zašto bi svi ljudi na svetu iznova i iznova otkrivali toplu vodu, rupu na saksiji i da kiša pada iz oblaka. Zato imamo nagomilano naučno saznanje, da ne moramo sve iz početka svojim mozgom to da provaljujemo. Zato imamo progres i napredak. I fakultete. Da se znanje prenosi i da mogu ljudi da se bave novim stvarima.

Tako da argument, napišite te to svojim rečima je na nivou polupismenog trgovca upotrebljenog toalet papira.

... ili molera u invalidskoj penziji.
zapravo, to je medju najboljim argumentima (tj to i nije argument nego zahtev) koji postoje, jer se jedino tako može pokazati i dokazati ko ima ili nema pojma o nečemu. ovako, žao mi je što ispada da uzimam teodorovu stranu, ali zaista ispadate ovce nauke tj vernici u nju, ona i jeste na neki način religija, dakako AKO i samo ako čisto verujete na reč kojekakvim naučnicima i, pre će biti i u većini slučajeva, ''naučnicima'', bez da ste to zaista razumeli/proverili itd. što će reći, teodor tu jeste u pravu da, izmedju naučnog i verskog fanatizma nema suštinske razlike i toe to (e sad što on ne kapira da on pripada verskom fanatizmu haha toe druga stvar i jedna od njegovih 3000 mana but I digres..). no, ja i ti smo već o ovome diskutovali i mnoge bitke vojevali oko naučnog fanatizma pa nema potrebe opet, al čisto, moro sam na ovo da odreagujem, e da!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5219
Zastava Voždovac-Beograd
Citat
dakako AKO i samo ako čisto verujete na reč kojekakvim naučnicima i, pre će biti i u većini slučajeva, ''naučnicima''

Pa već sam objasnio u nekoliko navrata da čovek nema vremena da provede ceo život dokazujući sam sebi nešto što su na stotine naučnika pre njega uradili. Primer, šta je naše Sunce? Vatrena kugla na nebu ili fuzioni reaktor? I sad ajde ti sa svojim mozgom i racionalnim razmišljanem dođi do tačnog odgora. Ili recimo izvedi sam od sebe talasnu funkciju kojom se izračunava verovatnoća pozicije elekrona oko atomskog jezgra. Ili ... ima tih milion stvari. Hemijski sastav udaljene zvezde? Kapiraš, ima toga na milione. Nemaš ti dovoljno godina svog života da to sve sam prokljuviš, da ne pričam da su velikani nauke tipa Dirak i Maxvel ceo svoj život posvetili samo jednom segmentu svega toga. Doktorati na svetskim fakultetima se teško zarađuju i vrede svaki uloženi sekund učenja.

 
Citat
teodor tu jeste u pravu da, izmedju naučnog i verskog fanatizma nema suštinske razlike

Ne postoji naučni fanatizan iz razloga što postoji naučni metod.

Naucni metod oznacava proces kojim naucnici dolaze do spoznaja o odredenim fenomenima putem postavljanja pretpostavki te njihovog provjeravanja kroz eksperimente. Da bi imao naucni karakter, istraživacki metod mora biti zasnovan na prikupljanju primetne, empirijske i merljive evidencije. Naucni metod je: „metod postupaka koji su osobeni za prirodne nauke od 17. veka, i koji se sastoje od sistematskih posmatranja, merenja i eksperimenta, kao i formulacije, testiranja i menjanje hipoteza“.

Metod je u teoriji saznanja i nauci, sistematski, objektivan nacin dolaska do nedvosmislenog odgovora na postavljene hipoteze.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Kako nema jebene razlike izmedju eksperimentalno dokazanih tvrdnji i bulaznjenja seoskog pajaca?

Daj abenaz ne zajebavaj
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5219
Zastava Voždovac-Beograd
kao onda kad sam mu na 20 strana pokušao da objasnim da postoje stvari bez da ih je on svestan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Citat
Pa već sam objasnio u nekoliko navrata da čovek nema vremena da provede ceo život dokazujući sam sebi nešto što su na stotine naučnika pre njega uradili.
lenjost nije argument. a i nisam mislio na ove primere nego više npr na ono što bi teodor tako stručno nazvao ''postanak svega'', znači postanak kosmosa,prve ćelije,atoma itd,nešto što se dakle desilo  u prošlosti i za šta je nemoguće eksperimentom utvrditi nego samo ostaje verovanje ili pretpostavljanje a nikako znanje

Citat
Primer, šta je naše Sunce? Vatrena kugla na nebu ili fuzioni reaktor?
i jedno i drugo, zavisi kako se na to posmatra, iz kog ugla. npr za pesnike i slične emotivce je vatrena kugla na nebu a za naučnike fuzioni reaktor.

Citat
Ili ... ima tih milion stvari. Hemijski sastav udaljene zvezde? Kapiraš, ima toga na milione. Nemaš ti dovoljno godina svog života da to sve sam prokljuviš, da ne pričam da su velikani nauke tipa Dirak i Maxvel ceo svoj život posvetili samo jednom segmentu svega toga. Doktorati na svetskim fakultetima se teško zarađuju i vrede svaki uloženi sekund učenja.

kapiram ali ti ne kapiraš moju poentu. nisam ni rekao da bi svako od nas trebalo ili ne bi trebalo da ceo svoj život to prokljuvjuje,zašto bi ako ga to ne interesuje.objasnio sam već  o čemu se radi,šta je srž.

Citat
Ne postoji naučni fanatizan iz razloga što postoji naučni metod.

Naucni metod oznacava proces kojim naucnici dolaze do spoznaja o odredenim fenomenima putem postavljanja pretpostavki te njihovog provjeravanja kroz eksperimente. Da bi imao naucni karakter, istraživacki metod mora biti zasnovan na prikupljanju primetne, empirijske i merljive evidencije. Naucni metod je: „metod postupaka koji su osobeni za prirodne nauke od 17. veka, i koji se sastoje od sistematskih posmatranja, merenja i eksperimenta, kao i formulacije, testiranja i menjanje hipoteza“.

Metod je u teoriji saznanja i nauci, sistematski, objektivan nacin dolaska do nedvosmislenog odgovora na postavljene hipoteze.
zaista je preslatko što nisi svestan kako ovim citiranjem naučnih bezvezarija podražavaš na istovetan ali istovetan način religijce koji to isto rade samo citiraju bibliju  Smile

jel umeš da razmišljaš svojom glavom ili samo kao papagaj da ponavljaš neke dosadne nebitne naučne definicije? i sad ono krucijalno, nadam se da ću sad biti najjasniji mogući i da ćeš konačno razumeti da ne moram milion puta da objašnjavam i ovo, kada kažem ''misliti svojom glavom'', ne mislim to kao što si ti pogrešno razumeo i mislio da ja insinuiram da treba da se radi, da fazon ti sad preispituješ neka već ustanovljena i dobro poznata naučna otkrića i izigravaš naučnika i slično, nego u smislu da se ne oslanjaš SAMO i isključivo na nauku i njene metodologije nego imaš što širi um  i bivaš svestan njenih ograničenja. npr u domenu ''postanka svega'' tj suštine svega i slično, nauka nikada i nikako ne bi mogla da da odgovor na to pitanje ali to i nije i ne bi trebalo da je njen rejon, ona je super kad se bavi tehnologijom i medicinom npr ali što se tiče ostalih aspekata života bolje da to ostavi drugim oblastima duhovnog stvaralaštva kao npr filozofiji. tj čak ni ona nije toliko bitna, ni ona nije sve i svja, dovoljan je zdrav razum koji neko poseduje, ako ga poseduje, pa da skapira neke stvari, ne treba uopšte da se poziva na ikakve naučnike,sveštenike ili filozofe

Citat
Kako nema jebene razlike izmedju eksperimentalno dokazanih tvrdnji i bulaznjenja seoskog pajaca?

Daj abenaz ne zajebavaj
nisam to rekao, čitaj pažljivije, tj nisam ništa PRIBLIŽNO tome rekao, rekao sam da nema suštinske razlike izmedju verskog i naučnog fanatizma, možeš i sam proveriti.

ne zajebavam, imam utisak da ti zajebavaš kad ovako iznebuha izdvojiš 2 slova od mog podužeg teksta,načisto izokreneš i iskarikiraš ono što sam reko i kreneš da se izmotavaš  Smile

Citat
kao onda kad sam mu na 20 strana pokušao da objasnim da postoje stvari bez da ih je on svestan.
zar stvarno oćeš opet o ovome haha auh okej,nema problema.
nisi to pokušavao nego sam zapravo ja tebi pokušavao da objasnim obrnuto, da ZA TEBE ne postoje stvari kojih ti nisi svestan, što je aksiom i apodiktička činjenica, da si ti meni pokušavao da objasniš da postoje (ZA MENE,ili još bolje ZA TEBE) stvari kojih sam ja,ili u ovom drugom slučaju ofc ti,svestan, to bi bilo nešto prelako,najlakše što postoji i ne bi ti trebalo 20 strana nego bukv 4-5 slova,jedna jedina reč kojom bi to dokazao;tako da ću ja i ovom prilikom ponoviti taj izazov koji glasi: navedi mi jedan primer nečega što postoji bez/van tvoje svesti?

cilj ovog ''misaonog eksperimenta'' je da se dodje do krucijalne spoznaje da, budući da ZA TEBE ne postoji ništa čega TI NISI SVESTAN, znači da je postojanje RELATIVNO I SUBJEKTIVNO, budući da zavisi od tvoje svesti,a ne objektivno i apsolutno kako to nauka misli i, na kraju krajeva, na čemu se i zasniva skoro celokupna njena delatnost

zabrinjavajuće i tužno mi je da i nakon kolko,5-6 godina i dalje ne možeš nešto toliko jednostavno da shvatiš, ako nema tebe(mene,nje,njega,pere,mike)-subjekta, nema ni sveta oko tebe-objekta,tzv objektivnog sveta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Citat
Pa već sam objasnio u nekoliko navrata da čovek nema vremena da provede ceo život dokazujući sam sebi nešto što su na stotine naučnika pre njega uradili.
lenjost nije argument. a i nisam mislio na ove primere nego više npr na ono što bi teodor tako stručno nazvao ''postanak svega'', znači postanak kosmosa,prve ćelije,atoma itd,nešto što se dakle desilo  u prošlosti i za šta je nemoguće eksperimentom utvrditi nego samo ostaje verovanje ili pretpostavljanje a nikako znanje

Citat
Primer, šta je naše Sunce? Vatrena kugla na nebu ili fuzioni reaktor?
i jedno i drugo, zavisi kako se na to posmatra, iz kog ugla. npr za pesnike i slične emotivce je vatrena kugla na nebu a za naučnike fuzioni reaktor.

Citat
Ili ... ima tih milion stvari. Hemijski sastav udaljene zvezde? Kapiraš, ima toga na milione. Nemaš ti dovoljno godina svog života da to sve sam prokljuviš, da ne pričam da su velikani nauke tipa Dirak i Maxvel ceo svoj život posvetili samo jednom segmentu svega toga. Doktorati na svetskim fakultetima se teško zarađuju i vrede svaki uloženi sekund učenja.

kapiram ali ti ne kapiraš moju poentu. nisam ni rekao da bi svako od nas trebalo ili ne bi trebalo da ceo svoj život to prokljuvjuje,zašto bi ako ga to ne interesuje.objasnio sam već  o čemu se radi,šta je srž.

Citat
Ne postoji naučni fanatizan iz razloga što postoji naučni metod.

Naucni metod oznacava proces kojim naucnici dolaze do spoznaja o odredenim fenomenima putem postavljanja pretpostavki te njihovog provjeravanja kroz eksperimente. Da bi imao naucni karakter, istraživacki metod mora biti zasnovan na prikupljanju primetne, empirijske i merljive evidencije. Naucni metod je: „metod postupaka koji su osobeni za prirodne nauke od 17. veka, i koji se sastoje od sistematskih posmatranja, merenja i eksperimenta, kao i formulacije, testiranja i menjanje hipoteza“.

Metod je u teoriji saznanja i nauci, sistematski, objektivan nacin dolaska do nedvosmislenog odgovora na postavljene hipoteze.
zaista je preslatko što nisi svestan kako ovim citiranjem naučnih bezvezarija podražavaš na istovetan ali istovetan način religijce koji to isto rade samo citiraju bibliju  Smile

jel umeš da razmišljaš svojom glavom ili samo kao papagaj da ponavljaš neke dosadne nebitne naučne definicije? i sad ono krucijalno, nadam se da ću sad biti najjasniji mogući i da ćeš konačno razumeti da ne moram milion puta da objašnjavam i ovo, kada kažem ''misliti svojom glavom'', ne mislim to kao što si ti pogrešno razumeo i mislio da ja insinuiram da treba da se radi, da fazon ti sad preispituješ neka već ustanovljena i dobro poznata naučna otkrića i izigravaš naučnika i slično, nego u smislu da se ne oslanjaš SAMO i isključivo na nauku i njene metodologije nego imaš što širi um  i bivaš svestan njenih ograničenja. npr u domenu ''postanka svega'' tj suštine svega i slično, nauka nikada i nikako ne bi mogla da da odgovor na to pitanje ali to i nije i ne bi trebalo da je njen rejon, ona je super kad se bavi tehnologijom i medicinom npr ali što se tiče ostalih aspekata života bolje da to ostavi drugim oblastima duhovnog stvaralaštva kao npr filozofiji. tj čak ni ona nije toliko bitna, ni ona nije sve i svja, dovoljan je zdrav razum koji neko poseduje, ako ga poseduje, pa da skapira neke stvari, ne treba uopšte da se poziva na ikakve naučnike,sveštenike ili filozofe

Citat
Kako nema jebene razlike izmedju eksperimentalno dokazanih tvrdnji i bulaznjenja seoskog pajaca?

Daj abenaz ne zajebavaj
nisam to rekao, čitaj pažljivije, tj nisam ništa PRIBLIŽNO tome rekao, rekao sam da nema suštinske razlike izmedju verskog i naučnog fanatizma, možeš i sam proveriti.

ne zajebavam, imam utisak da ti zajebavaš kad ovako iznebuha izdvojiš 2 slova od mog podužeg teksta,načisto izokreneš i iskarikiraš ono što sam reko i kreneš da se izmotavaš  Smile

Citat
kao onda kad sam mu na 20 strana pokušao da objasnim da postoje stvari bez da ih je on svestan.
zar stvarno oćeš opet o ovome haha auh okej,nema problema.
nisi to pokušavao nego sam zapravo ja tebi pokušavao da objasnim obrnuto, da ZA TEBE ne postoje stvari kojih ti nisi svestan, što je aksiom i apodiktička činjenica, da si ti meni pokušavao da objasniš da postoje (ZA MENE,ili još bolje ZA TEBE) stvari kojih ja nisam,ili u ovom drugom slučaju ofc ti,nisi svestan, to bi bilo nešto prelako,najlakše što postoji i ne bi ti trebalo 20 strana nego bukv 4-5 slova,jedna jedina reč kojom bi to dokazao;tako da ću ja i ovom prilikom ponoviti taj izazov koji glasi: navedi mi jedan primer nečega što postoji bez/van tvoje svesti?

cilj ovog ''misaonog eksperimenta'' je da se dodje do krucijalne spoznaje da, budući da ZA TEBE ne postoji ništa čega TI NISI SVESTAN, znači da je postojanje RELATIVNO I SUBJEKTIVNO, budući da zavisi od tvoje svesti,a ne objektivno i apsolutno kako to nauka misli i, na kraju krajeva, na čemu se i zasniva skoro celokupna njena delatnost

zabrinjavajuće i tužno mi je da i nakon kolko,5-6 godina i dalje ne možeš nešto toliko jednostavno da shvatiš, ako nema tebe(mene,nje,njega,pere,mike)-subjekta, nema ni sveta oko tebe-objekta,tzv objektivnog sveta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
hmm nzm što mi izbacilo nov post a samo sam jedan deo ispravio, da ne biste čitali ovaj drugi koji je identičan ovom prvom sem ove ispravke evo vam ovo sam ispravio ovamo: pokušavao da objasniš da postoje (ZA MENE,ili još bolje ZA TEBE) stvari kojih ja nisam,ili u ovom drugom slučaju ofc ti,nisi svestan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nije postojanje relativno i subjektivno nego naša svest o postojanju.


I nauka jeste jedini relevantan način razmišljanja o naučnim problemima. Što se nekih drugih problema tiče, koristi nešto drugo bez zazora.

Nauka ne zna kako je nastao život ali zna kako nastaju nove vrste. O tome je delom bio razgovor
« Poslednja izmena: 01. Jun 2020, 13:55:05 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Haha, nijedan pravi vjernik nije toliko glup da vjeruje u evoluciju, osobito ne onako kakvom je nauka prikazuje, kraj priče!  Smile

Carls Darvin, osnivac teorije evolucije, skolovao se za svestenika anglikanske crkve i bio posveceni vernik.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:08:19
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.