Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija o stepenima Nikole Stojanovića  (Pročitano 6735 puta)
21. Sep 2006, 01:47:40
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Pošto nisam primetio da je iko u istoriji astrologije, tumačio stepene zodijaka na ovakav način, moju teoriju o stepenima nazvaću:
Teorija o stepenima Nikole Stojanovića
koja glasi:
''Svaki stepen zodijačkog kruga ima osobine analognog zodijačkog znaka''


Susreti sa kolegama astrolozima su uvek interesantni, pogotovo ako je u pitanju astrolog koji se duži niz godina ozbiljno bavi tom božanskom naukom. U svim tim susretima dobrih astrologa, uvek, bar po malo, proradi i sujeta, pa astrolozi onda žele da prikažu svoje znanje ne bi li tako stekli poštovanje drugog kolege. Pre nekoliko godina desio mi se susret sa kolegom astrologom, koji se preko 20 godina studiozno bavi astrologijom, inače profesorom jednog beogradskog fakulteta. Iz poštovanja prema njegovim godinama bavljenja astrologijom, početak našeg veoma prijatnog razgovora prepustio sam njemu. Pošto je sa pažnjom pratio moja pisanija u nedeljniku “Argument”, i pošto je primetio da pominjem stepene Zodijaka, razgovor je krenuo u tom pravcu… Do tog razgovora ja nisam puno pričao o tajnama stepena koje sam otkrio, pomalo iz straha da mi to saznanje neko ne ukrade i prikaže kao svoje… No, sujeta i svest o veličini tajni stepena naterala me je da progovorim… Kolega astrolog mi je u jednom trenutku pružio astrološku kartu svoje žene. Ja sam samo upitao da li je ta karta tačna i pošto sam dobio potvrdan odgovor, posle samo desetak sekundi proučavanja te karte ispričao sam sledeću priču: “Vaša supruga je dovela majstora u kuću da vam napravi veći krevet. Kada je majstor završio posao, i kada ste prvi put legli u taj krevet, primetili ste da posao ipak nije urađen kako treba - jedna dimenzija je bila u redu - krevet je bio dovoljno dugačak, međutim, druga dimenzija kreveta je bila loša - krevet je nedovoljno širok - uzak je.”
 
Zapanjeni pogled kolege astrologa mi je govorio da je ova kratka analiza bila potpuno tačna. Kako sam došao do ovih tačnih podataka? Spavanje i sve u vezi sa spavanjem - krevet, spavaća soba, opisuje 12. polje horoskopa. Vrh 12. polja horoskopa žene mog kolege počinje na 21ş. znaka Ovna, a vladar tog polja, Mars, nalazi se na 6ş. znaka Device.
 
Po mojoj teoriji, 21ş. ima simboliku znaka Strelca (kao i 9ş.), a znak Ovna simboliše praviti, napraviti, pa je njegova žena želela da napravi (Ovan) veći (21ş. - Strelac - Jupiter - uvećati) krevet (12. polje).
 
Pošto se Mars, vladar 12. polja, nalazi u znaku Device (neko ko pruža usluge, radnik), ona je pozvala majstora u kuću. Međutim, njen Mars se nalazi u znaku Device, pa još i na stepenu Device (6ş), a pošto Devica simboliše usitnjavanje, umanjenje, jedna dimenzija kreveta je morala da bude manja nego što je neophodno.
 
Dakle, vrh 12. polja (krevet) na 21ş. (Strelac - veće, duže) govori nam da je krevet dovoljno dugačak (uvećan), a Mars u Devici, na stepenu Device (6ş) da je krevet nedovoljno širok, tj. uzak.
 
Sasvim prirodno, svaki čitalac ove knjige će se zapitati kako sam došao do otkrića tajni stepena Zodijaka.
 
Baveći se astrologijom na tradicionalan način za ove prostore (mislim na korišćenje znanja stečenog iz knjiga M. Dupora, G. Milekića i drugih autora čije knjige su mogle da se nađu u Beogradu krajem 80-ih i početkom 90-ih), često mi se dešavalo da tokom analize nečije karte ne pogodim neke suštinske stvari iz života neke osobe. Pošto je u tim analizama prirodno bilo i tačnih “pogodaka”, klijenti su obično odlazili zadovoljni ili poluzadovoljni. Međutim, ja sam ostajao nezadovoljan, pomalo razočaran u moje znanje.
 
Često mi se dešavalo da dugo tražim odgovore i rešenja za one stvari u horoskopu koje nisam video pri analizi. Mislio sam da se ta znanja koja mi nedostaju nalaze u knjigama koje nemam, pa sam besomučno naručivao astrološke knjige iz inostranstva. Broj knjiga iz astrologije na engleskom jeziku se vremenom umnožavao, ali se nivo mog znanja i saznanja nije puno uvećao… Samo se uvećalo moje nezadovoljstvo. U jednom trenutku, besan i ljut, rešio sam da više ne kupujem astrološke knjige i da počnem sam da se bavim astrološkim istraživanjima. Na tu odluku me je svakako naterao i moj horoskop: rođen sam u znaku Riba koji simboliše sve ono što je nepoznato i neistraženo, dakle, predstavlja i naučni rad, sa podznakom Device, koja simboliše male, sitne stvari, detalje… Dakle, usmerio sam se (Ascendent - akcija) ka izučavanju (Ribe) stepena Zodijaka (Devica). Nekako u isto vreme, pošto sam započeo rad u “Argumentu”, dobijam pismo od jedne pretužne majke, koja se raspituje o sudbini njenog nestalog sina… kaže, ima osećaj da je on ubijen.
 
Njen sin je rođen u znaku Ovna sa podznakom Lava, sa Suncem (život) na 8ş. znaka Ovna. U tom trenutku setio sam se M. Dupora koji je za taj stepen rekao da je loš i da sigurno ima simboliku 8. znaka Škorpije - smrt. Prirodno, njegovoj majci nisam odgovorio na pismo, ali sam pomislio: „Ako 8ş. ima simboliku 8. znaka Škorpije, mora da i drugi stepeni Zodijaka imaju analognu simboliku određenog znaka.” U tom trenutku setio sam se i rečenice, negde, nekad pročitane koja otprilike glasi: „Osnovne osobine nečeg velikog sadržane su u njegovim sastavnim delovima…”. Ono što je u astrologiji “veliko”, to su znaci horoskopa, a ono što je sastavni deo svakog astrološkog znaka to su stepeni Zodijaka…
 
Dakle, krenuo sam analogijom: ako 8ş. odgovara 8. znaku Škorpije, onda 1ş. mora imati analogiju sa prvim znakom Ovna, 2ş. je analogan drugom znaku Bika, 3ş. je analogan trećem znaku Blizanaca i tako redom do 12ş. koji ima simboliku 12. znaka Riba. O nultom (0ş) stepenu (od 0ş do 29ş) nisam tada imao nikakvu ideju, bio mi je potpuna misterija (rekao sam sebi - pojaviće se neko rešenje za taj stepen kasnije…), ali sam intenzivno razmišljao: „A šta je sa 13ş, 14ş, 15ş stepenom…?”
 
Nekako u to vreme proučavao sam horoskop Sjedinjenih Američkih Država. Pomislio sam: „Svaki američki predsednik ima jaku želju da uđe u istoriju kao veliki ratnik…”. Zapitao sam se zašto je to tako? Prirodno, njihovo Sunce (predsednik) nalazi se u kvadratu sa Saturnom (istorija), pa žele da urade nešto što će biti zapisano u budućim knjigama iz istorije… Ali, zašto je to baš rat? Normalno, rodila mi se ideja da se stepeni posle 12ş. nastavljaju opet od Ovna, jer ako pogledamo Zodijački krug i ako krenemo od prvog znaka Ovna i dođemo do poslednjeg znaka Riba, videćemo da se Zodijak nastavlja, dakle, opet ide znak Ovna, jer Zodijak je beskonačni krug.
Dakle, američki predsednici (Sunce) žele da uđu u istoriju (Saturn) kao ratnici (stepen Ovna - Mars), jer se njihovo Sunce nalazi na stepenu Ovna (13ş. znaka Raka).
 
Znači, priča se nastavlja iz početka: 13ş. ima simboliku znaka Ovna, 14ş ima simbiliku znaka Bika, 15ş. ima simboliku znaka Blizanaca… (Nekako u to vreme dolazi mi jedna devojka, koja u svom horoskopu ima Sunce na 15ş. znaka Lava, u svom 12. polju, koja kaže: „Moj otac (Sunce) noću (12. polje) vozi autobus (15ş) u Crnu Goru (Lav)…”. Oduševljeno sam skočio sa stolice…), 16ş. ima simboliku znaka Raka i tako redom do 24ş. koji ima simboliku znaka Riba.
 
Prirodno, zapitao sam se: „A šta dalje? Šta je sa 25ş, 26ş, 27ş, 28ş i 29ş svakog znaka?”
Astrološka karta koja mi je pomogla da razrešim tu dilemu, nećete mi verovati, pripada Adolfu Hitleru (20.04.1889, 18:30, CET-1, 13E02, 48N15)
Njegov horoskop mi je dugi niz godina bio misterija. Imao sam mnoga pitanja na koja nisam nalazio odgovore. Na primer, zapitao sam se: „Zašto je bio opsednut ratom, zašto se stalno pojavljivao u vojnoj uniformi i zašto je lično komandovao vojnim operacijama…?”
On u svom horoskopu ima jako 7. polje (bavljenje politikom, rat, osvajanja), ali ono što me je zbunjivalo je činjenica da je rođen u znaku Bika sa podznakom Vage - vladar oba ova znaka je Venera, koja u astrologiji simboliše mir. Uz to, njegova Venera (vladar Sunčevog znaka i Ascendenta) položena u znaku Bika, mnogo je jača od Marsa u Biku, sa kojim je Venera u konjunkciji. Jaka Venera u Biku, u svom prirodnom 7. polju je mnogo jača od slabog Marsa u znaku Bika u, za Mars, slabom 7. polju. Ali, nešto je tu postojalo što ga je teralo u rat…
 
Tu dilemu je razrešio položaj njegovog Ascendenta na 25ş. znaka Vage koji ima simboliku znaka Ovna (vladar Mars - ratovati). Prirodno, kao što u Zodijačkom krugu posle 12. znaka Riba opet dolazi znak Ovna, posle 12ş. i 24ş. koji imaju simboliku 12. znaka Riba, opet dolazi stepen Ovna - 25ş.
Dakle, Hitler je imao opsesivnu želju za ratom, pojavljivao se (Ascendent - imidž koji gradimo) u vojnoj uniformi i rukovodio je ratnim operacijama jer se njegov Ascendent (akcija, imidž, pojava, ono što ćemo prvo uraditi…) nalazi na 25ş koji ima simboliku znaka Ovna.
 
Znači, priča se nastavlja istim redosledom: 25ş. ima simboliku znaka Ovna, 26ş.. ima simboliku znaka Bika, 27ş. ima simboliku znaka Blizanaca, 28ş. ima simboliku znaka Raka i na samom kraju nalazi se 29ş. koji ima simboliku znaka Lava.
 
A šta se dešava dalje, šta dolazi posle 29ş. stepena svakog Zodijačkog znaka? Tada nailazimo na nulti (0ş) stepen sledećeg Zodijačkog znaka i tako u krug svih 12 zodijačkih znakova.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2006, 01:49:25 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.