Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tate u porodilištu  (Pročitano 3522 puta)
30. Jul 2004, 22:59:24
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tate u porodilištu

Konačno, došao je i taj čas: buduća mama će se poroditi i na svet će doći jedno divno novo biće. Dečak ili devojčica? Većini roditelja nije toliko ni bitno - možda bi malčice više voleli jedno ili drugo, ali je uglavnom prvenstvena želja da dete bude zdravo. Buduća mama se pakuje i, uglavnom uz partnerovu pomoć, ide u porodilište. Zna da je čeka veliki napor i da će tu biti dosta bolova, ali sve to nekako ide uz porođaj (osim ukoliko se koristi epiduralna anestezija, koja nije u svim slučajevima preporučljiva i koje se veliki broj žena boji). Tolike žene pre nje su se porodile - biće valjda sve u redu! Kako je s tatama? Šta će u toku porođaja da rade buduće tate?

Ima muškaraca koji misle da nijednom muškarcu, osim doktoru i članovima medicinske ekipe, nije mesto u porođajnoj sali. Neki muškarci će nestrpljivo i nervozno čekati kod kuće da ih supruga pozove i javi im da je sve u redu (ili da nije). Drugi će čekati u samoj bolnici. Nije retko ni dete "dočekivati" u kafani, uz piće i društvo prijatelja i grljenje i tapšanje po leđima i čestitanje.

Opet, sve je veći broj muškaraca koji smatraju da muškarcu jeste mesto u porođajnoj sali, uz svoju partnerku. Da je bodri i ohrabruje, ako ništa drugo. U nekim slučajevima budućim očevima se dopušta i da pripomognu prilikom porođaja - daju im se razni jednostavniji poslovi (recimo, da masira partnerku ili da joj briše čelo), a nekad, uz nadzor, čak i preseku pupčanu vrpcu. Tako dočekaju sopstveno dete zajedno sa svojom partnerkom - tata i mama zajedno u svakom trenutku. U principu, skoro svi muškarci koji su prisustvovali rođenju svog deteta smatraju da je to nešto jedinstveno (ma koliko dece imali) i nešto što ne bi smelo da se propusti.

Šta lekari misle o budućim očevima u porođajnoj sali?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Ovde na Belgijskoj televiziji svake srede pustaju emisiju o porodjajima.
Znaci daju nam priliku da gledamo uzivo porodjaj zena koje same daju dozvolu za to...
Ocevi naravno su tamo prisutni pored svoje zene i drze joj strah.
Epiduralna anestezija je licno po mom stavu odlicna stvar,i ovde svaka porodilja pristane na to.Nema bolova i zaista je lak porodjaj i zena tada uziva da gleda kako joj dete dolazi na svet.
Ocevi ne propustaju da kucnom kamerom snime svaki trenutak njihove bebe koja tek stize na ovaj svet....
Pitanje je bilo sta lekari misle o tome,po mom zapazanju i lekare raduje to kada otac prisustvuje porodjaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mozda je moje misljenje malo prizemno i seljacko, ali slikati svaki detalj toga.. mislim... nije mi to bas... al dobro ko voli eto Smiley
Biti u istoj prostoriji svakako, pored nje i pomoci onako i onoliko koliko je to maksimalno moguce.
Sto se anestezije tice... mojoj majci su je dali pa su je posle porodjaja morali ozivljavati [ne znam detalje o vrsti i sl]... ne bih se igrao sa time ovde.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Ovde u Izraelu Epiduralna anestezija se daje vecini zena koje ne misle da ce izdrzati bolove, mada ima i hrabrih, doduse jos nije bilo (kuc kuc kuc) strasnih slucajeva zbog te anestezije, nadamo se i nece.
Sto se oceva tice uglavnom su uz buducu majku u porodjajnoj sali kako kazete da joj drze strah, mada ima onih koji to ne zele ili ne mogu da podnesu pa je majka sama. NE snimaju bas takve momente, a i ja licno mislim da to i nije za snimanje to je nesto sto retko ko moze da gleda, ma koliku srecu to donosilo ipak sva ta krv secenje i ostalo.. secam se kada sam ja otisla da se porodim u sobi u kojoj sam lezala na sva cetiri zida su bile (krupni plan) slike porodjaja i zbog tih slika sam trazila da idem na carski rez jer nisam mogla da podnesem da vidim kako ja to treba da izgledam u momentu poradjanja.
Ipak lepo je roditi i sve ali ne i videti to.
No ko voli nek' izvoli Smiley
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Citat: SerbianFighter
Mozda je moje misljenje malo prizemno i seljacko, ali slikati svaki detalj toga.. mislim... nije mi to bas... al dobro ko voli eto Smiley


Ni ja necu svoj porodjaj snimati ali kad dete okupaju i donesu mi to hocu.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Normalno Smiley To mi je 200% ok Smiley Pa i kamera sa strane... ali da snimas sve... ej... aman.. Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Prvo, terba razlikovati totalnu anesteziju od epiduralne. Totalna, kao kod carskog reza nije dobra jer deo anestetika prelazi krvotokom i do bebe, pa je sporija njena reakcija na novonastale uslove, prvi udisaj i sl. Epiduralna, uz dobrtog anesteziologa je sasvim OK, cak preporucljiva jer se porodilja manje zamara, ne oseca bol i moze mnogo bolje da saradjuje sa lekarskim timom. Jednostavnim ubrizgavanjem anestetika uz kicmenu mozdinu deluje se samo na uzlazne nerve koji prenose signal ka mozgu (bol), a pravilnim doziranjem sve se odrzava na taman dovoljnom nivou da nema bola a motorika je ocuvana.
Drugo, ja sam 100% za prisustvo oceva porodjaju, naravno kada svest dozvoljava, tj. kada nema poredrasuda, ali ni reakcije na krv i sl., da ne bi bilo padanja u nesvest i sl. Sto se tice snimanja - ko kako voli, ako neko zeli da ima dokumentovan sam porodjaj, nek izvoli, mada tu nema bas bog zna sta lepo da se vidi - rascepljena pizda, da izvinete, prilicna kolicina sluzi i sukrvice, malo, modro detence i to je to.
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
I ko je imao zelju da snima, nakon tebe vise je nema  Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
obozavam vas veterinare sto ste uvek slikoviti i detaljni, a volite sve fino temeljno da pojasnite coveku Smile
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
e dreadnot pretera ga sa piz**  Smile
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.