Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:12:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tata babica  (Pročitano 774 puta)
29. Jan 2009, 10:32:19
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
ALEKSANDAR AVRAMOSKI IZ BEOGRADA SAM PORODIO SUPRUGU EMILIJU
Tata babica
Porođaj je uspešno protekao u porodičnoj kući uz asistenciju poznanice koja mu je preko telefona davala uputstva


Sve je veći broj muškaraca koji žele da prate porođaj supruge, ali neretko umesto da pruže podršku nežnijem polu završe onesvešćeni na podu kada vide krv. Aleksandar Avramoski (36), iz Beograda, jedan je od retkih očeva koji je uspeo ne samo da ostane na nogama, već i da sam porodi svoju ženu.
To je učinio pre četiri meseca u porodičnoj kući uz asistenciju poznanice koja mu je preko telefona govorila šta treba da radi. Porođaj je uspešno prošao, dobili su dečaka i zajedno sačekali lekare Hitne pomoći da bebi preseku pupčanu vrpcu.
Sve je počelo kada je njegova supruga Emilija, šesnaest dana pre zakazanog termina dobila porođajne bolove i odmah pozvala supruga da dođe kući. Tada počinje, kako kaže Aleksandar, pravi horor.
- Prvo sam pozvao doktorku Vesnu Stojanović, koja je pratila Emilijinu trudnoću u Gradskoj bolnici i na jednoj privatnoj klinici, a dogovor je bio i da je porodi kada dođe vreme. Na moje veliko iznenađenje, međutim, rekla je da ne zna kako može da mi pomogne jer ne može dođe kod nas kući da bi porodila suprugu. Nisam mogao da verujem da lekar može da bude toliko nehuman. Znao sam da ne porađa po kućama, ali da mi bar da neki savet. Umesto toga, samo mi je hladno rekla da dozovem Hitnu pomoć ili da suprugu dovedem u Gradsku bolnicu. Supruzi je, međutim, bilo loše, kao i sve trudnice vrištala je od bolova i nisam mogao da je unesem u auto. Plašio sam se da ne počne porođaj u kolima i tek onda ne bih znao šta da radim. Nisam mogao da verujem šta me je snašlo-priča Aleksandar.
Pozvao je zatim Hitnu pomoć, ali se drama nastavila. Žena na centrali objašnjava da lekari ne mogu da dođu narednih sat i po vremena i da je najbolje da supruzi skuva čaj kako bi se smirila. U panici, stvarno je otišao u kuhinju da kuva čaj, ali kada je video da se bebina glava već pojavljuje, pozvao je najpre prijatelja Vladu farmaceuta koji mu je objasnio da je najbolje da se javi njegovoj majci pedijatru.
Tako je i uradio. Vladina mama mu je preko telefona davala instrukcije...
- Ramenom pritiskam slušalicu telefona i istovremeno porađam suprugu, nisam stigao ni vodu da zagrejem. Kako sam prihvatio glavicu, beba je ispala. Sledio je zatim zvonki plač, što je mogla da čuje i naša prijateljica preko telefona. Na našu veliku sreću, porođaj je protekao u najboljem redu. Hteo sam i pupčanu vrpcu da prerežem, ali mi je prijateljica rekla da je bolje da sačekam Hitnu pomoć da to oni urade -priča Aleksandar.

DR STOJANOVIĆ: NISAM BILA NELJUBAZNA
Dr Vesna Stojanović tvrdi da nije bila neljubazna prilikom telefonskog razgovora sa Aleksandrom.
- Objasnila sam da porodilju odmah treba da dovede u Gradsku bolnicu jer sam tada bila dežurna. Rekla sam da opere ruke i prihvati dete. Zaista nisam mogla preko telefona da objašnjavam kako da porodi ženu. Radim u zdravstvu već 25 godina, mnogo je rođenih beba, ali za ovaj slučaj se ne osećam odgovornom - kaže za Glas dr Vesna Stojanović.

Kada su konačno došli lekari, bili su zaprepašćeni prizorom. Beba je bila povijena, krv na krevetu. Na pitanje zašto im je toliko vremena trebalo da dođu, kažu da im nije rečeno da se trudnica porađa nego da je pala i da je povređena.
Posle svega šta im se dogodilo, bračni par Avramoski uskoro ne planira drugo dete, a ukoliko do toga dođe, opet će je, kako kaže, poroditi kod kuće jer lekarima više ne veruje.
- Imali smo sreće, sve je dobro prošlo, beba raste, ali smo ogorčeni ponašanjem doktorke Vesne Stojanović iz Gradske bolnice. Nisam očekivao da dođe kod nas kući, ali mogla je da mi kaže šta da radim kao što je posle objasnila naša prijateljica pedijatar-kaže na kraju našeg razgovora Aleksandar, koji je zbog ovog događaja dobio nadimak Babica dok s ponosom pokazuje fotografije sina Antonija i supruge Emilije.

Autor:
Žaklina Milenković

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:12:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.