Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Taksiranje u Srbiji - koliko se i gde u Srbiji isplati taksirati  (Pročitano 4886 puta)
15. Avg 2008, 00:33:11
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Taksista Srboljub Veličković otkriva kako se dovijaju građani koji nemaju novca da plate vožnju
Falš pasoš i kartice

Vranje - Tačno jednu deceniju u Vranju postoji "OK taksi". U početku je bilo 16, a sada imaju 45 vozila. Jedan od najiskusnijih članova udruženja i čovek kome je taksi postao profesija je i Srboljub Veličković (42). On nam prenosi svoja iskustva kada su u pitanju Vranjanci i pridošlice, koji sve češće koriste usluge taksija.
- O visokoj politici se sve manje priča, ali je zato omiljena tema mojih mušterija lokalna politika i ko šta u njoj i kako radi. Građani, više nego što lokalni političari to misle, dobro prate njihov rad - objašnjava nam Veličković.

Interesantniji deo ove profesije je način na koji se korisnici usluga u Vranju dovijaju kako bi izbegli da plate vožnju. Srboljub Veličković, kao i svaki taksista ima "pogled i iskustva iz svog ugla".
Mlađi korisnici taksi usluga, najčešće u prvim jutarnjim satima, kada nemaju da plate taksi vožnju, od Srboljuba zatraže broj mobilnog telefona, kako bi ga sutra pozvali i platili vožnju. "Bilo je slučajeva da se oni koje sam vozio nikada više ne jave, ali se desi i da kada ostanu dužni, a ponovo nalete na mene, plate i prethodnu vožnju jer Vranje je ipak mali grad" , kaže sagovornik Danas.
- Dešavalo se da mi je za vožnju koja košta oko 1.000 dinara čovek kao zalog poudio svoj pasoš. Tek kada sam video da je pasoš istekao, shvatio sam da je reč o prevari. Znam ime i prezime čoveka, ali da li sada treba da potežem policiju i sud za hiljadu dinara. Jednostavno nemam vremena za tako nešto - kaže Veličković.

Kao zalog putnici koji nisu imali da plate vožnju, ostavljali su i platne kartice, naravno nevažeće, kao i razna druga dokumenta. Ipak najveći broj Vranjanaca na taksiste gleda kao na sugrađane koji im pružaju jednu novu vrstu usluge, koja je sve popularnija i zbog toga što je cena u odnosu na druge gradove mnogo niža.
Za osam sati koliko mu traje jedna smena ovaj taksista u gradu pređe šezdesetak kilometara. Cena po kilometru je 35 dinara koliko košta i start vožnje. Prosečna cena gradske vožnje je oko 120 dinara. Na kraju meseca Srboljub uspe da zaradi između 15.000 i 20.000 dinara. Tek toliko da uz primanja supruge jedva obezbedi sredstva za školovanje dve kćerke studentkinje. OK taksi nije jedini u Vranju, postoji još nekoliko udruženja, ali i oni koji rade na divlje, pa je konkurencija žestoka, a borba za svakog putnika svakodnevna.

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.