Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tajni pregovori Beograda i Banjaluke - u slučaju da Kosovo dobije nezavisnost  (Pročitano 1816 puta)
10. Nov 2005, 10:18:37
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Tajni pregovori Beograda i Banjaluke - u slučaju da Kosovo dobije nezavisnost


RS izlazi iz BiH

Vakuum u smeni visokog predstavnika za BiH vlasti u Beogradu i Banjaluci mogle bi da iskoriste da pokrenu promenu statusa RS. Zalažemo se za poštovanje Dejtonskog sporazuma i Rezolucije 1244 - odgovaraju iz Koštuničinog kabineta
BEOGRAD - Učestali susreti premijera Srbije Vojislava Koštunice i predsednika Republike Srpske Dragana Čavića nisu slučajni. Izvor Glasa iz vrha vlasti RS tvrdi da za to postoje dva veoma važna razloga, prvi je inicijativa da, ukoliko Kosovo dobije nezavisnost, RS izađe iz Federacije BiH, a drugi je da zajednički detaljno razrade strategiju hapšenja Ratka Mladića.

Isti izvor navodi da se eventualna opcija pripajanja Republike Srpske Srbiji, zašta se zalagao i pokojni premijer Srbije Zoran Đinđić, za sada drži u tajnosti, napominjući i da bi toga moralo da dođe do revizije Dejtonskog sporazuma.

 
  Poseta odložena zbog magle

Delegacija Vlade Republike Srbije na čelu sa premijerom Vojislavom Koštunicom trebalo je juče da otputuje u Republiku Srpsku, ali je poseta odložena zbog magle na banjalučkom aerodromu.
Šef kancelarije Vlade Republike Srbije za medije Srđan Đurić demantuje tvrdnje pojedinih bosanskih medija da je razlog nedolaska srpske delegacije što poseta nije bila najavljena u Ministarstvu inostranih poslova BiH i da je iz Koštuničinog kabineta stigao samo zahtev za prelet aviona.
- To nije istina. Štaviše, premijer Koštunica je, pored predsednika RS Dragana Čavića, predsednika Narodne Skupštine Dušana Stojičića, premijera Pere Bukejlovića, trebalo da se sretne i sa ministrom inostranih poslova BiH Mladenom Ivanićem. Naša delegacija neće danas otići zbog sastanka Vlade Srbije, ali je sigurno da će do posete doći vrlo brzo - kaže Đurić.
   
 
 
 
- Visokom predstavniku za BiH Pediju Ešdaunu, koga će naslediti Nemac Kristijan Švorc Šiling, ostalo je još oko mesec dana mandata. Upravo taj vakuum vlasti u Beogradu i Banjaluci mogli bi da iskoriste pokretajući promenu statusa RS. S druge strane, Radovan Karadžić je u drugom planu. Sve govori da je on zaista pod kontrolom pojedinih stranih obaveštajnih službi. Prioritet je sada general Ratko Mladić. Naši podaci govore da su u Srbiji u toku poslednje pripreme za hapšenje bivšeg komandanta Vojske RS i da bi ta akcija mogla da usledi vrlo brzo, naveo je naš sagovornik. Ističe i da vojska neće direktno učestvovati u toj akciji, ali će sigurno pružati logističku podršku.

Akciju će voditi srpska policija, pre svega BIA, uz asistenciju kolega iz RS jer je Mladić državljanin BiH. Po podacima do kojih su došle vlasti u Beogradu i Banjaluci, on je lociran blizu granice Srbije i Makedonije. Prvobitne informacije su govorile da se Mladić krije u manastiru Prohor Pčinjski. Iako je SPC odbacila optužbe da krije haške optuženike, policija i dalje ovaj manastir označava kao jedno od mogućih Mladićevih utočišta. Zbog toga su, skoro svi crkveni objekti u Srbiji "pokriveni", među kojima i manastir Mileševo.

S druge strane, šef kancelarije Vlade Srbije za medije Srđan Đurić, ne želeći da komentariše eventualne najave, da bi ukoliko Kosovo postane nezavisno, vlasti u Beogradu i Banjaluci tražile izdvajanje RS iz federacije, za Glas kaže:

- Vlada Srbije i RS se zalažu za potpuno poštovanje međunarodnih sporazuma i normi međunarodnog prava, pre svega Dejtonskog sporazuma i Rezolucije 1244 koji garantuju suverenitet i teritorijalni integritet SCG i BiH sa entitetom RS koji je u okviru međunarodno priznate BiH - tvrdi Đurić.



Izvor: Glas Javnosti \ S. Vojinović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
bilo bi lijepo kad bi se to desilo ali sam citao u novine da su nam bosanci zaprijetili  Smile.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Bilo bi mnogo dobro...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Odmah da vam kazem, od toga nema nista. Plasim se da je to prica koja se forsira da privremeno ublazi nezadovoljstvo naroda zbog potencijalno nepovoljnog resenja statusa Kosova...  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Cuti Ainhoa Smile Zivimo u nadi, u nadi cemo i da umremo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Nemam nista protiv nade (shtavishte, tako mi se zove tetka  Smile), samo kazem da od ovoga nema nista. Pa procitajte samo dnevne novine i izvestaje iz Bosne. BiH dobija sve bise zajednickih institucija, uskoro policija, pa vojska... Ovo gore je, nazalost, prica za malu decu.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Slazem se sa Ainhoa-om
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Motorola V3i
[glow=red,2,300]Um...?[/glow]

Zasto bi trebala Srbija da se zalaze za odvajanje RS iz Bosne? Mislim, Srbija hoce da joj Kosovo ostane sastavni deo, zasto bi onda trazili nesto po principu "ne cini drugima, ono sto ne zelis ni sebi"  Smile ?

Mislim da je to nevidjena glupost, i nema sanse da se tako nesto desi  Smile Da je i bilo neke sanse desilo bi se to Dayton-skim sporazumom, a MZ nema sanse da sad to dopusti.

A sto se Kosova tice, dosadjuje mi vise ta prica! Mnogo me vise brine ovaj ostatak Srbije. Kad bi se ostatku posvetili koliko i Kosovu, ziveli bi dosta bolje. Zao mi je Srba na Kosovu, naravno!, ali mislim da ce se po njih ipak sve dobro zavrsiti.
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Podeliti i Metohiju i Hercegovinu.

Tj. i Kosovo-i-Metohiju izmedju Srba i Arnauta i Bosnu-i-Hercegovinu izmedju Srba i ostatka B-Hercegovine.

===============

P.S. Meni vise svidja da skracujem K-Metohiju kao "Metohija" a ne kao "Kosovo" i slicno u slucaju B-Hercegovine. Vise mi se svidja slovo [e] od slova
  • . A i zasto bi se uvek isticao bas samo jedan od dva dela?

  • IP sačuvana
    social share
    Pogledaj profil
     
    Prijava na forum:
    Ime:
    Lozinka:
    Zelim biti prijavljen:
    Trajanje:
    Registruj nalog:
    Ime:
    Lozinka:
    Ponovi Lozinku:
    E-mail:
    Idi gore
    Stranice:
    Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
    nazadnapred
    Prebaci se na:  

    Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

    Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

    web design

    Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

    Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

    Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

    Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

    All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

    Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.