Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tajne američke avijacije: Pentagon priznao da posjeduje "zvijer iz Kandahara"  (Pročitano 15296 puta)
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6b4
Ja sam bio operater na KUB-u, u 3.raketnoj iz Kragujevca.
Znači,to su sistemi pravljeni(bar moj) 1956.god,protiv,tada,novih aparata MIG-21 ili F-4.
Pošto sam se malo razumeo u to,meni se čak gadilo da udjem u lanser(u prostor 2x1x1m),zajedno sa još dva čoveka,jer mi je ta tehnologija delovala jako prljavo-u smislu zračenja,itd.
Tada(1991.)sam mnogo pametovao oko toga-kao kakva je zaštita nas u lanseru od anti-R raketa,pa sam stalno ribao WC.Jedan moj klasić je,recimo,pitao da li 1 raketa može uništiti 2 aviona-uz potvrdan odgovor,uskoro je postao razvodnik.Inače,na Kosovu(Slatina 99),moja jedinica se hvalila kako je sačuvala tehniku-jeste lansere,ali je MEČKA(radar)nastradala čim je upaljena,prvi put.Ona zrači u toj meri da je moguće detektovati anti-R sistemima i 2 sata nakon gašenja,pa je bilo:
1.pali Mečku,brzooo
2.lociraj mete(ništa lakše,bio ih je pun ekran),brzooooo
3.ispali rakete,što više,brzooooooooo
4.beži u PM,što dalje,ali mnogo brzooooooooooooo
Zbog svega toga,iluzorno je tvrditi da smo mi oborili F-117 ili B2 NEVOM(koja je slična,nešto boljih karakteristika,ali ne tehnološki bolja) ili KUBOM,jer mi nije jasno kako-nisu Američki piloti vozili avione bezbrižno,kao pijani,kićeni svatovi, niti bi dozvolili da mi šaramo radarom,nekažnjeno.
Ono što je meni verovatnije(a gledao sam neke amaterske snimke oborenog F-117,čiji su bitni delovi,uredno vraćeni Amerima,još u toku bombardovanja,da znate i to) dakle, video sam rupe na krilima i strejkovima, prečnika 50-100mm,što mi ukazuje na PAA- top 20/3,i to,sa običnom ili pancirnom municijom,a ne rasprskavajućom ili eksplozivnom, što mi sve opet liči na nas,t.j. na naš javašluk.
Dalje,F-117 nije bio rasut(ili neki njegov deo nije bio daleko od olupine),što je tipično za pogodak raketom,nego je bio uredna gomilica krša,naravno bez pilota,jer je isti bio spasen i na sigurnom, pre nego što su meštani Budjanovaca i došli do olupine,što će reći,isto baš kao i onaj naš mučenik(mislim da je Ilja Arizanov).
Sada svi mogu da kažu,jbg,to smo uradili mi,ovako ili onako,ali umetnički,cool,malo kibicerski,trica u zadnjoj sekundi...Eh,da je rat još malo potrajao,gde bi nam bio kraj...
Izvinjavam se za OFF.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Postoji odredjeno vreme reakcije i za Harm, samo obaranje F-117 je obavljeno za 23 sekundi ili sl. i odmah zatim su pobegli na drugi polozaj. U ratnom dnevniku su navodili da su vise puta zracili pa iskljucivali radare jer su zracili previse, a taj put kada su ga oborili da su zracili jos par sekundi njih verovatno vise ne bi bilo medju zivima.

To je konstantna trka sa vemenom, nadmudrivanje sa protivnikom itd. Zanimljivo da neki (iz drugih diviziona) navode kako su usmeravali zracenje ka tanjiracama i traktorima koji su bili blizu kako bi zbunili protivradarske rakete koje su se ustremljivale ka njima umesto na radar. Zatim postojali su mikrotalasni mamci, u pocetku bukvalno modifikovane pecnice, dok su kasnije konstruisani i namenski emiteri mikrotalasnog zracenja (danas ih Jugoimoport ima zvanicno u ponudi). To je bila igra zivaca i nadmudrivanja.

Za dejstvo protiv B2 treba da imas prakticno idealne uslove, savrseno uvezban tim, dosta srece i pravi radar. Treba previse uslova uzeti u obzir.
Inace, u horizontali B2 jeste prakticno nevidljiv, ali sa donje strane ima ogromnu refleksnu povrsinu, a s'obzirom da u jedinici navode da su na ekranu imali ogroman cilj, odnosno cilj neuobicajeno velikog radarskog odraza, verovatno su ga primetili u situaciji kada je bio relativno blizu polozaja, sigurno da i drugi uslovi imaju uticaj, visina cilja, brzina itd.
Cinjenica je da sa S-300 ih mozda ne bi oborili, ovde je zastarelost tehnike bila proporcionalna ucinku protiv stelta.

@megadeki

Gresis, jako! I sam pilot F-117 je u kasnijem svedocenju rekao da ga je oborila raketa PVO. Prva raketa je zakazala i samo prosisala pored njega a druga je ekslodirala pored zbog blizinskog upaljaca. Trebalo bi da znas da raketa ne mora da pogodi avion direktno (kao projektil, metak itd) vec da najcesce eksplodira pored sto ce reci da te rupe i jesu od rakete.
Tako da tehnicki ako dva aviona lete u formaciji gde su neposredno blizu jedan drugog (kada lete kao na aeromitingu), moze i da se desi da jedna raketa osteti dva aviona, ali je verovatnoca za to u ratu cisto teorijska.

Spasavanje pilota F-117 je trajalo oko 6 sati, nikako nije bio izvucen odmah. A za vitalne delove F-117 Rusi su dosli u roku od par dana, da li su nesto i uzeli, ne znam ali vrlo verovatno (mad tu i nije bilo neke supertajne tehnologije, komunikaciona oprema i SUV - sistem upravljanja vatrom, F-117 nema radar)

O obaranju B2:



Veliko hvala @sasans23 za isecke iz knjige i clanke:

klik
klik

O obaranju F-117:
klik
« Poslednja izmena: 10. Dec 2009, 00:48:59 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mislim da je b2 prilično zaštićen sa donje strane, specijalna farba, specijalni materijali, a koje su šanse da ga radar pogodi pod uglom od 90 stepeni ? mada mislim da ti to znaš. a raketa bi ga jako teško pogodila...
1.ne može da se navodi radarom jer ga ne vidi
2. ima maksimalno smanjen IC odraz motora
3. automatski izbacuje mamce čim detektuje projektil

Verovatnije mi je ovo što kaže Deki, da je skinut topom, mada ne verujem da su leteli tako nisko. Zato i dalje smatram da je zakazalo kvačilo ili tako nešto...
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Imas gore u izmenjenom delu linkove ka iseccima iz knjige "Smena" direktnog ucesnika i linka na Youtubu u kome Djordje Anicic govori o obaranju B2 i posrednoj potvrdi. A to o automatici... ne funkcionise sve bas tako.

A i sami Amerikanci u jednom od svojih intervjua na Diskaveriju i Historiju potvrdjuju obaranje F-117 iz Neve. Sto se tice B2 i F-117 premazi i materijali su ispomoc, glavni deo nevidljivosti dobijaju od oblika (inace ne bi ni bilo svrhe da onako aerodinamicki upropaste F-117), ali ni on nije svemocan, narocito pred radarima odredjene frenkvencije. Naprosto, za neke frenkvencije jesu nevidljivi za druge nisu, to i sami potvrdjuju krajnje javno.
« Poslednja izmena: 08. Dec 2009, 13:21:29 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 272
Zastava Prijepolje
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia 6300
oborili onoliki B2 i niko to nije video i niko za to ne zna ?
Avion od milijardu dolara ?
Da si rekao da su oborili NLO, postojala bi mala šansa da poverujem...a ovo..

Citao sam na par foruma o tom obaranju i poklapa se prica ljudi o obaranju B2
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Imas gore u izmenjenom delu linkove ka iseccima iz knjige "Smena" direktnog ucesnika i linka na Youtubu u kome Djordje Anicic govori o obaranju B2 i posrednoj potvrdi. A to o automatici... ne funkcionise sve bas tako.

A i sami Amerikanci u jednom od svojih intervjua na Diskaveriju i Historiju potvrdjuju obaranje F-117 iz Neve. Sto se tice B2 i F-117 premazi i materijali su ispomoc, glavni deo nevidljivosti dobijaju od oblika (inace ne bi ni bilo svrhe da onako aerodinamicki upropaste F-117), ali ni on nije svemocan, narocito pred radarima odredjene frenkvencije. Naprosto, za neke frenkvencije jesu nevidljivi za druge nisu, to i sami potvrdjuju krajnje javno.

znaš, poznajem i ja pomalo materiju, zato sam i rekao, koja je šansa da ga radar pogodi pod uglom od 90 stepeni ?! jer jedina površina na oba aviona koja ne rasipa radarske zrake je donja. ali on bi morao da proleti tačno iznad radra i da ga ovaj baš tada snim..a šanse su male. uglavnom izgleda kao da si na radaru uhvatio leteću cipelu ili podgojenog vrapca...
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Ocigledno da ne mora da ga pogodi pod uglom od 90 stepeni, probacu da nadjem na Youtubu americki dokumentarac o F-117 i o tome kako je napravljen gde Ruski naucnik, tvorac citavog koncepta, cije su proracune Ameri koristili i koji je kasnije presao da radi za njih, objasnjava kako je citav koncept jednog dana morao da bude prevazidjen i da postoje frekventni opsezi gde stelt nije upotrebljiv. Gore sam ti postavio link sa celokupnim postupkom, na kojoj je daljini bio itd Ameri su prakticno priznali a onim svojim upitom... meni je je to licno dovoljno da poverujem. Ocigledno da postoje uslovi gde to ne mora da bude slucaj, sigurno je bitna i visina leta, uigranost ekipe, dosta faktora...

Ali ako moram da citiram sa gornjeg linka:

Citat
Из књиге потпуковника Ђорђа Аничића „Смена“. О погађању Б-2, 20.05.1999.

„Изненада нас у 23:00 преводе у приправност бр. 1. Спремни смо за борбени рад. Укључујем зрачење на осматрачком радару и на екрану видим јако пуно циљева на даљинама од 10 до 12 км од нас. Из пет праваца иду на нас. Нишански радар још није спреман. Пуштам први прстен и идем на други, који је на даљини 25 км од нас. Цвију зовем и дајем му циљ на азимуту 10 до 120 степени. Договорили смо се, да ако будем у ситуацији, прво ја пуцам, а он да буде у заседи даље. Чим крену на мене онда он да пуца без икаквог зрачења. Морамо постићи изненађење. Ми усмеравамо на азимут 180 степени. Циљ је на даљини 17-18 км. Наређујем дизање високог напона на нишанском радару и на даљини од 15 до 16 км – антена. Веома брзо, за неколико секунди, формацијски официр навођења Јанковић проналази циљ. Мали окрет точкића по азимуту и месном углу и циљ је доведен у центар. Иде у маневар. Точкићи су шкљоцнули - гурнути од себе. Предаја на праћење. Оператори праћења га прихватају и после стабилисања пратећих система после две до три секунде наређујем: „Циљ уништи са две, метод вођења, начин активирања бојеве главе, утрошак ракета, начин лансирања.“ Заглушујући писак, паљење стартних мотора и прва ракета стартује – полеће са рампе, после пет секунди одлази и друга. Официр вођења извештава параметар, висина, брзина, прва захват, друга захват, вођење нормално. Даљина 14 км. Тиосављевић коментарише: „Јеботе, шта је ово?“ Одраз од циља је био огроман на показивачу оператора праћења. Прва експлозија ракете у реону циља, друга ексоплозија, даљина 13 км, азимут 180 степени. Наређујем скидање високог напона и еквивалент. Школско гађање.
...
Са Оперативног центра Бригаде од Обреновца најављују хеликоптере.
....авиони су се ускомешали и комплетан налет, најјачи од почетка рата, од како сам ја у смени, иде на нас ... Авиона милион у ваздуху ... Око нас права кошница ... Нешто се важно десило у ваздуху, чим су се тако ускомешали ... После експлозије ракета, чуо се испрекидан рад мотора ... Обе ракете су екплодирале на циљу и сствориле облак. Класичан погодак ... Имамо од Службе државне безбедности снимак разговора пилота авиона и авакса, где се их извештавају да су погођени и траже дозволу да напусте авион, Наређено им је да не смеју, него да морају да пређу преко границе. Пилоти изгледа нису успели да се спасу ... Разговарао са генералом Петровићем ... а он мени каже и време, 00:23, кад је пао код Жупање.
Дани је јавно рекао да нам је Команда Бригаде признала три авиона и да је Б-2 наш“

A probacu da nadjem i linkove na kojima sami Amerikanci pricaju, kao i taj gde tvorac citavog koncepta stelta prica o njegovim slabostima, a ako svim njima i dalje ne budes mogao da verujes...
« Poslednja izmena: 09. Dec 2009, 01:20:11 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
добро рекао сам да није немогуће.
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Evo ga ruski dokumentarac, snimljen najvecim delom u Americi gde najznacajnije mesto zauzima upravo tvorac koncepta stelt aviona Peter Ufimtsev, probacu da nadjem jos nesto, (titlovi su na engleskom).

http://video.google.com/videoplay?docid=5291484096194699595#

i isto to na Youtubu,





« Poslednja izmena: 10. Dec 2009, 00:50:04 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6b4
Citat
@megadeki

Gresis, jako! I sam pilot F-117 je u kasnijem svedocenju rekao da ga je oborila raketa PVO. Prva raketa je zakazala i samo prosisala pored njega a druga je ekslodirala pored zbog blizinskog upaljaca. Trebalo bi da znas da raketa ne mora da pogodi avion direktno (kao projektil, metak itd) vec da najcesce eksplodira pored sto ce reci da te rupe i jesu od rakete.
Tako da tehnicki ako dva aviona lete u formaciji gde su neposredno blizu jedan drugog (kada lete kao na aeromitingu), moze i da se desi da jedna raketa osteti dva aviona, ali je verovatnoca za to u ratu cisto teorijska.

Spasavanje pilota F-117 je trajalo oko 6 sati, nikako nije bio izvucen odmah. A za vitalne delove F-117 Rusi su dosli u roku od par dana, da li su nesto i uzeli, ne znam ali vrlo verovatno (mad tu i nije bilo neke supertajne tehnologije, komunikaciona oprema i SUV - sistem upravljanja vatrom, F-117 nema radar)
Znam šta je blizinski upaljač.Isto objašnjenje,o pogadjanju 2 aviona istovremeno,dao je tada moj bivši poručnik,ali mi reci,u realnosti,koja je verovatnoća da gadjaš akro-grupu?Tada bi mogao da oboriš ne 2,nego 5-6 aviona odjednom.Zaista nemam sve informacije oko pogadjanja F-117,ne znam za ta svedočenja-sasvim je moguće da sam u krivu.Izneo sam moje zaključke,sa obzirom na ono što sam video i doživeo sam.
Na kraju,nije ni bitno,drago mi je,u neku ruku(nisam militarista,niti smatram da smo nebeski narod)što smo samo mi(a možda i nismo samo mi?)oborili F-117 i B-2,ako je zaista tako.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2009, 00:51:04 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.