Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:47:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: T-80UD.maketa i jos ponesto...  (Pročitano 25055 puta)
14. Jan 2008, 14:11:43
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
T-80



Sovjetski glavni borbeni tenk T-80 uveden je u sluzbu Crvene armije 76. godine.
bio je prvi tenk na svetu koji je koristio gasnu turbinu kao pogon.
imao top od 125mm,kompozitni i/ili ER oklop,sposoban da izdrzi tri udarca granata topa od 120mm.
tezio od 45 do 52 tone.iako je bio mnogo tezi u odnosu na standarne sovjetske tenkove,pokretljivost i brzina su mu ostali isti kao kod ostalih.


Ruska vojska ima 4500 komada(T-80U,T-80UM,T-80UD),Belorusija 92 T-80B,Juzna Koreja 80 T-80U,i Ukrajina 271.Pakistan je trebalo da dobije 320komada,ali ima 35 T-80UD,koji su isporucivani dok Ruska vlada nije donela zabranu,tako da se ostatak sastoji iz 280 T-84.

T-80 UD

Ukrajinska verzija ruske varijante T-80U razvijena samostalno od strane Ukrajine.Dok T-80U ima gasnu turbinu,T-80UD ima 6-cilindarski dizel motor snage 1000ks i sposobnosti velikih dometa i izdrzljivosti kao i uspesnog rada na temperaturama i do 55' C.Moze savladati vodene prepreke do dubine 1.8 metara.Iako sovjetski,vecinom ruski projekat i prozivod,Ukrajina ga takodje vodi kao svoj zbog toga sto je u trenutku podele SSSRa u fabrici u Karkivu ostalo 300 komada.Ukrajina je,pored Rusije,nastavila sa proizvodnjom i koriscenjem T-80UD ali i zapocela prodaju i isporucivanje 320 komada Pakistanskoj Armiji.Medjutim,posto se radilo o dizajnu i proizvodu Ruskih fabrika,Ruska vlada je uvela zabranu na prodaju tih tenkova dok se u Ukrajini ne napravi novi,nezavisni dizajn.Njegov dalji razvoj je tenk T-84.



sto se makete tice,kupio sam je pre nedelju dana u M-hobby store,koju je kombiondzija vec bio pomenuo,za 1650 dinara.Prozivodjac je Zvezda.Maketa ima 246 delova,razmeru 1:35,i duzinu od 30cm.
krecem danas sa radom.Uputstvo je vrlo dobro,jer tacno se vidi kako od obicne akcije stavljanja tockova na sasiju stizete do te slozenosti stavljanja EROa i instrumenata na kupoli.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

666-6336.jpg
(43.58 KB, 520x352)
666-6337.jpg
(43.28 KB, 520x464)
666-6338.jpg
(44.74 KB, 520x391)
666-6339.jpg
(44.27 KB, 520x389)
666-6340.jpg
(36 KB, 520x433)
666-6341.jpg
(34.67 KB, 520x390)
DSC01521.JPG
(414.1 KB, 1600x1200)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
Samo napred.... Smile Meni ovo izgleda malcice komplikovano ....mislim sa tim svim delovima...ali ne sumnjam ja u tvoje maketarske sposobnosti... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson C702i
 Smile
Bravo hkj.
Jedva cekam da pocnes sa radovima.
Cinjenica je da je to bas ozbiljna maketa ali tenkovi se generalno brzo sklapaju,kod tenkova treba obratiti paznju na prljanje,a po meni naj komplikovanija stvar je Lepljenje i farbanje gusenica ali ono sto je dobro sto ovaj tenk ima "suknjice" pa se gusenice prilicno maskiraju  Smile
Samo lagano i strpljivo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Samo napred.... Smile Meni ovo izgleda malcice komplikovano ....mislim sa tim svim delovima...ali ne sumnjam ja u tvoje maketarske sposobnosti... Smile
ehehe... Smile Smile i meni izgleda tako,ali nadam se da ce biti dobro.hvala na podrsci.trebace mi... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Smile
Bravo hkj.
Jedva cekam da pocnes sa radovima.
Cinjenica je da je to bas ozbiljna maketa ali tenkovi se generalno brzo sklapaju,kod tenkova treba obratiti paznju na prljanje,a po meni naj komplikovanija stvar je Lepljenje i farbanje gusenica ali ono sto je dobro sto ovaj tenk ima "suknjice" pa se gusenice prilicno maskiraju  Smile
Samo lagano i strpljivo  Smile
hvala,samuraj.pa,znam,ali nije bilo T-72ke u 1:35(koga MORAM da imam),tako da sam uzeo ovo za utehu dok ne nabave nove T-72ke,pa da im opustosim radnju... Smile Smile Smile
pa,jeste komplikovano,ali zato si ti,pilot,papalu,i ostale maldje kolege tu,pa ce valjda ici.rekoh-uputsvo je prilicno postupno,tako da mislim da nece biti frke.hvala ti na savetima,a cucemo se jos-siguran sam... Smile Smile Smile Smile

p.s.mnogo mi se dopadaju slike tenkova dok lete sa prasinom oko sebe.ovaj T-80 je bas dobro ispao.a mislim da je ovo i najvise(po visini) sto sam dosad video od letecih tenkova... Smile stvarno mocna slika,zar ne!!! Smile Smile
« Poslednja izmena: 14. Jan 2008, 14:39:51 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ako ti treba slika T80UD imam ih dosta.


http://s245.photobucket.com/albums/gg53/vladimir16/?action-view&current=05-1.jpg

Takodje imam dosta i neobjavljenih slika

Pozdrav

Vlado
« Poslednja izmena: 14. Jan 2008, 16:26:34 od vladimir_16 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
to,gosn' Vlado!!! Smile Smile Smile Smile Smile Smile
hvala vam puno!
hteo sam da vas pitam sad zasto i vi krenete da se bavite maketama tenkova,ili da li vec imate neke,al sam se onda setio-da
vama ne trebaju makete kao nama smrtnicima...vi ste vozili prave... Smile Smile Smile
ako smem da pitam-jel sam ja ono video i Type-69 u vasoj zbirci slika? Smile ili su to T-55?(cudno mi zbog reckavih bocnih suknjica preko gusenica...)
hvala,pozdrav Smile Smile
« Poslednja izmena: 14. Jan 2008, 16:49:52 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Ajde udri drugar  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
HTC HD2
ohoh bice ovo zanimljva tema  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Sad ce hkj da nam pravi zazubice i vadi mast. Smile Smile Smile
Huh, oseca se neka zdrava atmosfera u vazduhu. Imam hitnih obaveza pa sam malo zastao sa svojom maketom (treba mi mir i koncentracija), a cekam i neke pare (posle svadbe i svih ovih Novih godina osto sam go ko pistolj), a onda cu da kupim i nesto oklopno. Kad je bal nek je bal! Samo ja bi nesto staro -prvi svetski rat i tako to... Smile

hkj samo napred, uz tebe smo, vazduh varnici od maketashog elektriciteta! Smile
Smile
« Poslednja izmena: 14. Jan 2008, 22:01:47 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Radio sam na modifikaciji kineskog tenka T59 u fabrici HRF u Taksili pored Islamabada. Mislim da na Srpskom oklopu imaš tekst o tome kako sam sklapao tenkove od engleskih topova L7A1 105 mm, kineskih kupola, istočnonjemačlih korpusa, poljsko čeških kablaža itd. Uzimao sam dijelove sa tenkova T59 koji su bili na iračkoj strani u ratu u Zalivu i dovučeni u ovu fabriku na remont. I da sam sa tim gadjao na Kašmiru i pogadjao. Malo je nezgodno kombinovati T54, T55, T59, T69 sa topovima 100 i 105 mm, i sa rusko, češko, poljskim, kineskim itd verzijama. Ali sve se to može napraviti. Kad smo  u toku rata u Zalivu ostali bez nekih dijelova za M84 skidali smo ih sa iračkih T59 ili T55, jer ima dosta istih dijelova.

Ako misliš na sliku iz onoga fotoalbuma to je T62. One slike su iz tog tenka. Nisam još objavio slike kineskih T59 koje sam radio. Staviću ih kasnije na onaj fotoalbum.  Ako bolje pogledaš onu sliku vidjećeš u pozadini kamione TAM ofarbane u pustinjsku boju. Saudija je kupila oko 1000 polovnih vojnih kamiona TAM i FAP od JNA. Negdje polovinom februara 1991 ja sam bio u saudijskoj vojnoj bazi KKMC, King Khalid Military City, i čuo sam da je došlo dosta majstora iz remontnih zavoda bivše SFRJ zbog tih kamiona. Saznam ja gdje su ti majstori i onako u američkoj maskirnoj uniformi odem do tih majstora, počnem tamo nešto galamiti na engleskom, postrojim ih, poredam u kolonu itd, itd. I nisam mogao više da izdržim i počnem se smijati. A oni došli taj dan u Saudiju, pojma nemaju ni o čemu, boje se samog sebe, drhte i nemogu da skuže da se ja zezam. Kasnije smo jeli švercovanu slaninu i pili pivo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:47:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.356 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.