Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:50:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: T-80UD.maketa i jos ponesto...  (Pročitano 25059 puta)
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
Za sad je super....samo tako nastavi i imacemo jedan mnogo lep tenk u "nasoj" kolekciji.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
"sposoban da izdrzi tri udarca granata topa od 120mm"

koliko je to točno, ne bih znao, po meni je vrlo upitno, no sve i da je istina  problemi sa smještajem municije, boljka svih sovjetskih tenkova ga čine prilično lakim plijenom za sve pt rakete..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
To verovatno najbolje zna gosn. Vlado i ako vidi pitanje, sigurno ce imati sta da kaze.

Hkj, vadis mi mast. Ja ne mogu da radim pun sam obaveza i samo ovako na kratko zdraknem da vidim sta se desava. Cekam lovu ko ozeblo sunce, a kad stigne kupujem neki oklop sigurno. Samo cepaj. Smile Smile
« Poslednja izmena: 16. Jan 2008, 19:11:33 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
nažalost o problemima sa smještajem municije na t80 sve je rečeno kad su iz groznog stigle prve slike rascvjetalih t80 uslijed detonacije barutnih punjenja, no mišljenje g. Vlade o mogućnosti oklopa t80 da izdrži višestruke pogotke penetratora ispaljenih iz 120mm topa me doista zanima.. stoga, g, Vlado, ne držite nas u neizvjesnosti!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ovde mješate dvije stvari. Preživljavanje tenka i preživljavanje posade.  Nema te posade koja će preživiti "sposoban da izdrzi tri udarca granata topa od 120mm". Onaj ko je kao ja preživio pogodak u tenk zna šta je to. Mjesecima nakon toga neznaš gdje ti je glava, a gdje guzica. Udarac tupog pancirnog zrna uništava unutrašnjost tenka svojom ogromnom kinetičkom energijom koja ne probija oklop tenka, ali rastura sve unutar tenka. Udarac pancirne granate oštrog vrha probija oklop i uništava unutra posadu i opremu krhotinama. Tenk se može popraviti, ali posada je van upotrebe, na ograničen period ili stalno.

Udarac potkalibarnog zrna u tenk pravi puding od posade. Ako posada stoji u tenku, od tabana i skočnih zglobova ostaje puding bez kostiju, a ako sjedi to se dešava sa kukovima. Kukovi se pretvaraju u puding. Kao otprilke pogodak puške M16 u meso.

Drugi tipovi municije posadu uništavaju na druge načine. Plamenom, ekspozijom krhotina unutar tenka ili samim udarcem.

Vlado
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mene zanima isključivo mogućnost oklopa. dakle zanemarimo inače neophodne činitelje poput posade i sprava u tenku. zamislimo prazan t80 koji biva 3x pogođen u npr. prednju oklopnu ploču, i to s obzirom na rasturanje 120mm topova 3x u krugu od 20cm.
zanemarujući učinak krhotina oklopa na unutrašnjost tenka, recite može li taj oklop to izdržati u smislu da ne dođe do potpunog proboja ili loma/ potpune dezintegracije tj. raspada pogođenog oklopa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
e,nisam ja izmislio to sa 3 granate od 120mm...i meni je ta recenica izgledala cudno.
skupljao sam podatke o tenku,i naisao na to i onda okacio ovde.znam ja da ne mora da znaci da ce T-80 UVEK preziveti 3granate 120mm.to je samo jedna od mogucnosti...znam ja da se to ne odnosi na svaki slucaj,i svaki sled okolnosti...
gosn' Vlado,ako sam pogresio negde,slobodno recite.a sto se tice sa"nema te posade koja to moze da podnese",razumem sta mislite,ali ovo se odnosilo na sam tenk i oklop.
@Papalu  Smile Smile
stavicu sliku malo kasnije.sad se nece videti mnogo razlike,jer sam radio instrumente na kupoli.strpite se malo,kolege... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25
Udarac tupog pancirnog zrna uništava unutrašnjost tenka svojom ogromnom kinetičkom energijom koja ne probija oklop tenka, ali rastura sve unutar tenka.

ne Smile ne postoji tupo pancirno zrno - postojalo je nekad takozvano HESH zrno (high-explosive squash head) . princip je da se otprilike pri udaru zrno "zalepi" za oklop i formira pljosnat oblik koji prilikom eksplozije ne probije oklop ,ali izazove njegove vibracije i otkidanje delova oklopa koji u unutrashnjosti poubijaju/izranjavaju posadu ,razlupaju instrumente i sl ...

ovo se vishe ne koristi u protivoklopnoj borbi  jer su sada u upotrebi kompozitni oklopi koji ne prenose udarni talas u dovoljnoj meri da bi se ovo desilo .zato se ovakva zrna vishe koriste u borbi protiv utvrdjenja (bunkeri,zgrade i.t.d.) .

http://en.wikipedia.org/wiki/HESH
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol
Poruke 133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Nabroji mi vrste zrna kod tenka T55
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:50:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.