Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SZO: Virus zika se eksplozivno širi  (Pročitano 14746 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 537.75.14
Cudno je to Anea, da osoba poput tebe, koja je izjavila "Sta Zemlja gubi ako covecanstvo nestane?", odjednom dobija napade humanizma, brige za decu i sl? : ) Naravno, tebe boli briga za sve ovo, nego imas satisfakciju u kontriranju neistomisljenicima i da dodjes kojim cudom na poziciju vlasti, ljudi poput tebe bi pravili zestok belaj.

Citat
Mi tebi zelimo da budes zdrava, srecna i bericetna, dama, kao i do sada ; )

S obzirom da nisi zena, niti ces ikada imati decu.. naravno da te boli dupe...
: ) Mastaj. Jel ti to macka sflira? Nije tebi lako.

Citat
El Salvador... zemlju u kojoj je zabranjen abortus, cak dotle da je majka osudjena na zatvorsku kaznu posle prirodnog pobacaja... izdala je upozorenje trudnicama da u naredne 2 godine treba da se uzdrzavaju od trudnoca..

Ali.. ehej.. mora da su reptilijanci...
A od kuda potice ovaj virus? Jel to uzrok ili poseldica? Hajde malo misli i batali reptile i ravne ploce, imas macke, pusti globalne fenomene.
« Poslednja izmena: 31. Jan 2016, 13:46:41 od 856kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
I dalje to mislim. Ti si upravo dokaz moje tvrdnje.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Citat
A od kuda potice ovaj virus?
Шта год да ти се напише, ти ћеш тврдити да је завјера, али покушаћу. Потиче из Африке гдје је и откривен, сличан је денга и жутој грозници. У Бразилу се појавио прошле године, а сматра се да су га донијели посјетиоци који су долазили да прате свјетско првенство у фудбалу 2014. Вирус се сматрао релативно безопасим све док у Бразилу није почео да се регистују велики број случајева микроцефалије, смањење главе код новорођенчади за које је одговоран овај вирус.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Uf, ovaj zile ce da satre onako naprednu drzavu  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux
Browser
Chrome 47.0.2526.83
Meni je cudna ta skepsa oko farmacije..

Ljudi trose kao stoka na automobile, kompjutere.. uzimaju jace procesore i motore nego sto im treba. Loze se na gluposti i sto rekla moja baba "mamipare".

Ali vakcina za grip 10-20e, auuu to nas uslovljavaju da zarade silne pare. A nije ni obavezna. Cisto zlo farmakomafija.

A sto nije automobilska i kompjuterska mafija. Pa volksvagen i fiat drze citavu Evropu, ajd mrzimo njih. Truju nam vazduh i svi smo saucesnici. Zagadjenje koje je vrlo opipljivo.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 537.75.14
I dalje to mislim. Ti si upravo dokaz moje tvrdnje.
Znam ja vrlo dobro to : ) I upravo zbog takvih kao sto si ti, covek mora da udari kontru olosu ; ) Inace ima da nas nema. Tebi je to sve jedno, ni iz dzepa ni u dzep, srecom, nisi sama na Zemlji ; ) Sto kazu, tu smo!!
Citat
A od kuda potice ovaj virus?
Шта год да ти се напише, ти ћеш тврдити да је завјера, али покушаћу. Потиче из Африке гдје је и откривен, сличан је денга и жутој грозници. У Бразилу се појавио прошле године, а сматра се да су га донијели посјетиоци који су долазили да прате свјетско првенство у фудбалу 2014. Вирус се сматрао релативно безопасим све док у Бразилу није почео да се регистују велики број случајева микроцефалије, смањење главе код новорођенчади за које је одговоран овај вирус.
: )) Ne, to je tvoje predubedjenje da ja u svemu vidim zaveru. To ti vidis u svemu spontanost.
Pa et...ja ostavio link koji govori o tome da mozda GM komarci imaju uticaja na pojavu ovog virusa.
Naravno, sta god da ti se napise, ti ces tvrditi da je sve sponatno, ali pokusao sam.
Meni je cudna ta skepsa oko farmacije..

Ljudi trose kao stoka na automobile, kompjutere.. uzimaju jace procesore i motore nego sto im treba. Loze se na gluposti i sto rekla moja baba "mamipare".

Ali vakcina za grip 10-20e, auuu to nas uslovljavaju da zarade silne pare. A nije ni obavezna. Cisto zlo farmakomafija.

A sto nije automobilska i kompjuterska mafija. Pa volksvagen i fiat drze citavu Evropu, ajd mrzimo njih. Truju nam vazduh i svi smo saucesnici. Zagadjenje koje je vrlo opipljivo.
Sve je to isto, ja sve vreme pricam o sistemu, a farmacija je samo cinilac tog skupa.
10-20e puta par stotina milona. A o ovim za "decije bolesti", koje su eto kod nas obavezne, a u svetu je takodje veliki procenat vakcinisanih...farmacija je drugi biznis u svetu posle prodaje oruzije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.97
Pa nesto i ne vjerujem da je 2. biznis.

Prva je energetika, pa teska industrija.. pa ihaha.. do farmako.

Naravno da ima i profitabilnih farmakokuca, i naravno da ima zloupotreba.. ponajvise u Americi gdje su sve korporacije razuzdane. U Evropi je normalnija situacija (kao i u hrani, Francuzi nece GMO, ali Francuzi nisu picke pa to i kazu).

Kod nas je "farmakomafija" vise ciganluk balkanski. Pa su isti lijekovi u Bosni 2-3x skuplji nego u Srbiji. Za to nekom treba bukvalno skinuti glavu bahatu.  Svedno ce zaraditi na lijekovima, nek je skuplje 1,2-1,3x .. jok 2-3x.

Al opet vecina lijekova koji su na fondu (za povisen pritisak, secer, prostatu) su ok i dobro je sto su besplatni/jeftini.
Dakle vecina obicnih stvari je normalna i nije prevara. Za ovako siromasne zemlje to je krasno.

Slicno je za standardne vakcine. To je stara i provjerena tehnologija, i nije se nesto previse mjenjalo tu niti su "uplivale pare" za vakcine koje su stare, uhodane i jeftine.
Aaaajd recimo nek je MMR "kontroverzna".. mada meni nije, i dzaba izbijaju epidemije morbila, ali eto neko misli da su kontraverzne.
al ostale (tetanus, polio..) su A-OK.
Mislim vjeruj u sta hoces al ja s time radim, vidim i dobre i lose strane.
« Poslednja izmena: 31. Jan 2016, 15:51:42 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Citat
Pa et...ja ostavio link koji govori o tome da mozda GM komarci imaju uticaja na pojavu ovog virusa.
The particular strain of Oxitec GM mosquitoes, OX513A, are genetically altered so the vast majority of their offspring will die before they mature — though Dr. Ricarda Steinbrecher published concerns in a report in September 2010 that a known survival rate of 3-4 percent warranted further study before the release of the GM insects. Her concerns, which were echoed by several other scientists both at the time and since, appear to have been ignored — though they should not have been.

Those genetically-modified mosquitoes work to control wild, potentially disease-carrying populations in a very specific manner. Only the male modified Aedes mosquitoes are supposed to be released into the wild — as they will mate with their unaltered female counterparts. Once offspring are produced, the modified, scientific facet is supposed to ‘kick in’ and kill that larvae before it reaches breeding age — if tetracycline is not present during its development. But there is a problem.

According to an unclassified document from the Trade and Agriculture Directorate Committee for Agriculture dated February 2015, Brazil is the third largest in “global antimicrobial consumption in food animal production” — meaning, Brazil is third in the world for its use of tetracycline in its food animals. As a study by the American Society of Agronomy, et. al., explained, “It is estimated that approximately 75% of antibiotics are not absorbed by animals and are excreted in waste.” One of the antibiotics (or antimicrobials) specifically named in that report for its environmental persistence is tetracycline.

In fact, as a confidential internal Oxitec document divulged in 2012, that survival rate could be as high as 15% — even with low levels of tetracycline present. “Even small amounts of tetracycline can repress” the engineered lethality. Indeed, that 15% survival rate was described by Oxitec:

“After a lot of testing and comparing experimental design, it was found that [researchers] had used a cat food to feed the [OX513A] larvae and this cat food contained chicken. It is known that tetracycline is routinely used to prevent infections in chickens, especially in the cheap, mass produced, chicken used for animal food. The chicken is heat-treated before being used, but this does not remove all the tetracycline. This meant that a small amount of tetracycline was being added from the food to the larvae and repressing the [designed] lethal system.”

Even absent this tetracycline, as Steinbrecher explained, a “sub-population” of genetically-modified Aedes mosquitoes could theoretically develop and thrive, in theory, “capable of surviving and flourishing despite any further” releases of ‘pure’ GM mosquitoes which still have that gene intact. She added, “the effectiveness of the system also depends on the [genetically-designed] late onset of the lethality. If the time of onset is altered due to environmental conditions … then a 3-4% [survival rate] represents a much bigger problem…”

As the WHO stated in its press release, “conditions associated with this year’s El Nino weather pattern are expected to increase mosquito populations greatly in many areas.”


http://theantimedia.org/zika-outbreak-epicenter-in-same-area-where-gm-mosquitoes-were-released-in-2015/
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.4.4
mob
I-mate 30 Pro
dao gazda komandu da ga uniste... Smile

kako rusi  napravise vakcinu protiv ebole niko vise ne pominje ebolu...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Реко Путин дан прије него је проглашен крај епидемије.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.