Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:09:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Сви Слобини моменти  (Pročitano 1674 puta)
11. Mar 2017, 10:44:54
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Сви Слобини моменти (ВИДЕО)
Аутор: мондо.рс
11.03.2017. | 00:01  >  08:59 Једна од најконтроверзнијих личности новије српске историје и данас је подједнако осуђивана и брањена у подељеној српској јавности, иако је од његове смрти у Хашком трибуналу прошло 11 година.

Бивши председник Србије и СРЈ Слободан Милошевић умро је на данашњи дан пре 11 година у притворској јединици Хашког трибунала. Подсећамо се кључних и занимљивих момената његове дугогодишње владавине.

Данас вас подсећамо и на кључне реченице које је у својој политичкој каријери изговорио бивши председник Србије и СРЈ, који је умро у хашком затвору током суђења за геноцид и ратне злочине почињене на просторима Хрватске, БиХ и Косова у ратовима 1990-их.

слободан милошевићФото: Мондо/ Горан Сивачки


"Волим и ја вас" и "Нико не сме да вас бије" реченице су које су ушле у свакодневну комуникацију у целом региону, а ми вас овом приликом подсећамо на још његових цитата који су заправо обележили владавину Слободана Милошевића, (Пожаревац, 20. август 1941. - Хаг, 11. март 2006.), као и наше животе...

Неки од њих данас делују пророчански, а неки као потпуна заблуда.

Генерације које су стасавале тих 90-их година врло добро се сећају чувених Милошевићевих говора и крилатица које су наставиле да живе – што због оригиналности, што због ироније коју и данас изазивају.

Милошевићеви говори су били карактеристични по томе што их углавном започињао са "Драги грађани" и завршавао их са "Живели."
Опште је познат и препричаван говор који је Милошевић одржао на Газиместану приликом прославе 600. годишњице Косовске битке.

Говор почиње формулом обраћања уобичајеном у комунистичком свету: "Другови и другарице", а већ у првој реченици каже оно што комунистички лидери пре Милошевића нису говорили - да земља у којој живе има срце у једној својој покрајини, на Косову.



Успон Слободана Милошевића почео је чувеним "Нико не сме да вас бије!" изговореним на Косову пољу 24. априла 1987. године.

Ове речи заправо су одговор на добацивање из масе да их полиција туче (пошто су желели да приђу Милошевићу, полиција је демонстранте потискивала палицама).

Да ли памтите 9. март? Прошло је 26 година...
Разлог зашто су остале упамћене лежи у њиховој вишезначности. Неки су "Нико не сме да вас бије!" доживели као Милошевићево преузимање контроле над ситуацијом на Косову, неки као националистички поклич против кршења права Срба, а убрзо је свима постало јасно да га је ова кратка реченица катапултирала у политички врх.

Кратак одговор на повике "Бију нас!" изазвао је одушевљење масе која је дотадашњем банкару и апаратчику, дала ветар у леђа.



Ништа мање није познато ни оно "Волим и ја вас."

Тог 24. децембра 1996. године у Београду одржан је контрамитинг "За Србију" у организацији СПС-а. Митингу је присуствовало комплетно руководство владајуће партије, а пред око 30.000 људи говорио је Слободан Милошевић.

"Милошевићу, ми тебе не волимо"
Порука из његовог говора гласила је: "Србијом неће управљати туђа рука", а кад су његови симпатизери почели да узвикују: "Слобо, ми те волимо", лидер социјалиста и председник СРЈ одговорио је: "Волим и ја вас."



Иначе, Милошевић знао је и да исприча и виц и да буде опуштен у неформалан.

Погледајте:



СЛОБИНИ ЦИТАТИ:

У интервјуу за НИН 12. априла 1991. председницима српских општина поручио је: "Ако треба да се тучемо, богами ћемо да се тучемо. А надам се да неће бити толико луди да се са нама туку. Јер ако не умемо да радимо и привређујемо, бар ћемо знати добро да се тучемо".

Најзанимљивији снимци Слободана Милошевића
"Битку за Косово ми ћемо добити без обзира на препреке које нам се постављају у земљи и ван ње. Победићемо, дакле, без обзира што се и данас удружују наши непријатељи ван земље са онима у земљи. А да битку за слободу овај народ добија, знају и турски и немачки освајачи." - митинг на Ушћу 1988.



8А- А А+
Бивши председник Србије и СРЈ Слободан Милошевић умро је на данашњи дан пре 11 година у притворској јединици Хашког трибунала. Подсећамо се кључних и занимљивих момената његове дугогодишње владавине.

Данас вас подсећамо и на кључне реченице које је у својој политичкој каријери изговорио бивши председник Србије и СРЈ, који је умро у хашком затвору током суђења за геноцид и ратне злочине почињене на просторима Хрватске, БиХ и Косова у ратовима 1990-их.

слободан милошевићФото: Мондо/ Горан Сивачки


"Волим и ја вас" и "Нико не сме да вас бије" реченице су које су ушле у свакодневну комуникацију у целом региону, а ми вас овом приликом подсећамо на још његових цитата који су заправо обележили владавину Слободана Милошевића, (Пожаревац, 20. август 1941. - Хаг, 11. март 2006.), као и наше животе...

Неки од њих данас делују пророчански, а неки као потпуна заблуда.

Генерације које су стасавале тих 90-их година врло добро се сећају чувених Милошевићевих говора и крилатица које су наставиле да живе – што због оригиналности, што због ироније коју и данас изазивају.

Милошевићеви говори су били карактеристични по томе што их углавном започињао са "Драги грађани" и завршавао их са "Живели."
Опште је познат и препричаван говор који је Милошевић одржао на Газиместану приликом прославе 600. годишњице Косовске битке.

Говор почиње формулом обраћања уобичајеном у комунистичком свету: "Другови и другарице", а већ у првој реченици каже оно што комунистички лидери пре Милошевића нису говорили - да земља у којој живе има срце у једној својој покрајини, на Косову.


Извор: yоутубе


Успон Слободана Милошевића почео је чувеним "Нико не сме да вас бије!" изговореним на Косову пољу 24. априла 1987. године.

Ове речи заправо су одговор на добацивање из масе да их полиција туче (пошто су желели да приђу Милошевићу, полиција је демонстранте потискивала палицама).

Да ли памтите 9. март? Прошло је 26 година...
Разлог зашто су остале упамћене лежи у њиховој вишезначности. Неки су "Нико не сме да вас бије!" доживели као Милошевићево преузимање контроле над ситуацијом на Косову, неки као националистички поклич против кршења права Срба, а убрзо је свима постало јасно да га је ова кратка реченица катапултирала у политички врх.

Кратак одговор на повике "Бију нас!" изазвао је одушевљење масе која је дотадашњем банкару и апаратчику, дала ветар у леђа.


Извор: yоутубе


Ништа мање није познато ни оно "Волим и ја вас."

Тог 24. децембра 1996. године у Београду одржан је контрамитинг "За Србију" у организацији СПС-а. Митингу је присуствовало комплетно руководство владајуће партије, а пред око 30.000 људи говорио је Слободан Милошевић.

"Милошевићу, ми тебе не волимо"
Порука из његовог говора гласила је: "Србијом неће управљати туђа рука", а кад су његови симпатизери почели да узвикују: "Слобо, ми те волимо", лидер социјалиста и председник СРЈ одговорио је: "Волим и ја вас."


Извор: yоутубе


Иначе, Милошевић знао је и да исприча и виц и да буде опуштен у неформалан.

Погледајте:


Извор: yоутубе

СЛОБИНИ ЦИТАТИ:

У интервјуу за НИН 12. априла 1991. председницима српских општина поручио је: "Ако треба да се тучемо, богами ћемо да се тучемо. А надам се да неће бити толико луди да се са нама туку. Јер ако не умемо да радимо и привређујемо, бар ћемо знати добро да се тучемо".

Најзанимљивији снимци Слободана Милошевића
"Битку за Косово ми ћемо добити без обзира на препреке које нам се постављају у земљи и ван ње. Победићемо, дакле, без обзира што се и данас удружују наши непријатељи ван земље са онима у земљи. А да битку за слободу овај народ добија, знају и турски и немачки освајачи." - митинг на Ушћу 1988.


Извор: yоутубе


"Ми у Србији не правимо хијерархију и не правимо грађане првог, другог и трећег реда — нама су сви грађани једнаки. Према томе, ви као професори Универзитета за мене сте потпуно једнаки у политичкој вољи као и сваки сељак широм Србије или као и сваки радник широм Србије. Не може ваше мишљење бити старије од мишљења радника или сељака нити, морам то да вам кажем, сасвим отворено, сматрам овакву консултацију или овакав разговор важнијим од разговора са радницима у неком предузећу или са сељацима широм Србије. Сви заједно, грађани Србије, могу да одлучују о својој судбини онако, како они већински сматрају да је исправно и потребно за ову Србију" - јун 1992.

"Ми немамо несугласица са Америком. Сви знамо да је НАТО најјача војна машинерија на свету. Ми само желимо да се престану занимати са нашом земљом и да се брину о својим проблемима"- јун 1992.

"Нисмо ми банана-република која са страним агентима договара изборе" - ТВ Београд, 9. октобар 1992.

"Србијом неће управљати туђа рука" - 1996.

"Из догађаја који су пратили распад Југославије и рат на делу њене некадашње територије, извукао сам многе поуке" - јун 1996.

"Наравно да се тешко живи, санкције су нам и уведене да бисмо тешко живели, али ми смо показали да можемо да одупремо томе и да можемо да живимо и да градимо своју земљу све боље и боље" - децембар 1996.

слободан милошевић, плакати, митинг, спсФото: Мондо/ Горан Сивачки

"Ја сам једноставно против рата. Тамо где се ја питам, где мој глас одлучује, рата неће бити" - фебруар 1997.

"Договори које смо постигли отклањају опасност војне интервенције против наше земље" - октобар 1998.

"Немам ништа посебно за чим бих жалио и савест ми је мирна" -  децембар 1998.


"Драги грађани, сматрам да је Народна скупштина Србије веома исправно поступила када је донела одлуку да не прихвати присуство страних трупа на нашој територији"- БК ТВ, март 1999.

"Када је почело бомбардовање појавиле су се избеглице, наравно као резултат бомбардовања, и то сви знају... Сви беже због бомбардовања - Срби, Турци, Роми, муслимани. Наравно, број Албанаца је највећи. Сви беже. Птице беже, дивљач бежи" - април 1999.

"Не можемо да прихватимо окупационе снаге, биле оне под заставом НАТО или УН" - мај 1999.

"Наша земља је најдемократскија земља на свету" - Политика, 16. јун 1999.

"Ни турске, ни аустроугарске, ни фашистичке, ни нацистичке улизице нису мислили за себе да су издајници већ да су паметни људи који знају да је интерес народа да преживи па макар чучећи уз скуте стране власти уместо да се рве и ратује са јачим од себе" - говор на митингу у Беранама, 20. септембар 2000.

"Грађани могу да ми верују, а и не морају да ми верују. Моја је жеља да се у моја упозорења не увере касно, да се не увере тек онда када буде било тешко да се исправе грешке које су грађани у својој наивности, површности или заблуди сами учинили. Па ће се те грешке тешко отклањати, а неке можда неће моћи никада да се отклоне"- говор пред други круг избора, 2. октобар 2000.

"Догађаји који су организовани за наше изборе су, такође, део организоване хајке на земљу и народ, зато што су наша земља и народ баријера успостављању потпуне доминације на Балканском полуострву"- 2. октобар 2000.

"У склопу те политике за распарчавање Југославије, Косово би била прва жртва. Његов садашњи статус би се прогласио за легалан и дефинитиван. То је први део Србије са којим би се она морала да опрости, не изражавајући, при том, чак ни наду да ће јој тај део њене земље једном моћи да буде враћен", такође из последњег говора Слободана Милошевића као председника грађанима Србије 2. октобра 2000.

У децембру те 2002. Милошевић је дао и овај интервју у ком је говорио о своме сину Марку, о РСК, о Републици Српској, Косову, о Србији и Југославији:



Милошевић је рођен 20. августа 1941. у Пожаревцу, где је завршио гимназију. Дипломирао је на Правном факултету Универзитета у Београду 1964. године. Маја 1989. изабран је за председника Председништва СР Србије. На првим директним изборима, децембра 1990, изабран је за председника Србије.

Претходно, на оснивачком конгресу Социјалистичке партије Србије, 27. јула исте године, постао је први председник те странке образоване спајањем дотадашњег Савеза комуниста Србије и Социјалистичког савеза радног народа Србије. На челу СПС налазио се до смрти.

На превременим изборима, децембра 1992. поново је изабран за председника Србије, а од 1997. до октобра 2000. године био је председник Савезне Републике Југославије.

Милошевић је предводио делегацију у којој су се налазила по три члана из СРЈ и Републике Српске током мировних преговора у Дејтону (САД), новембра 1995. године, након којих је децембра 1995. потписао Дејтонски споразум, којим је коначно успостављен мир у БиХ.

ПОГЛЕДАЈТЕ ФОТОГРАФИЈЕ:



1 / 8Извор: Гуливер/ Геттy Имагес/ Каел Алфорд

Пошто је крајем септембра 2000. кандидат Демокатске опозиције Србије Војислав Коштуница, на изборима за председника СРЈ, имао предност, најава другог изборног круга изазвала је масовни бунт и преврат 5. октобра 2000. Милошевић је признао пред камерама пораз 6. октобра.

Претходно, Међународни кривични суд за бившу Југославију у Хагу објавио је 27. маја 1999. године, током НАТО бомбардовања Србије (односно СРЈ), оптужницу против Милошевића. Ухапшен је 1. априла 2001. а изручен Хашком трибуналу 28. јуна исте године.

На суђењу Милошевић се сам бранио, а посебно су занимљиви снимци на којима су Милошевић и Војислав Шешељ у хашкој судници. Ово је један од њих.




Милошевић је умро од срчаног удара након пет година у затвору педесетак сати пре завршетка извођења сведока, 11. марта 2006. године.

Његови посмртни остаци допремљени су из Хага у Београд четири дана после смрти, да би његово тело 16. марта било изложено у холу зграде Музеја "25. мај" у оквиру музејског комплекса на Дедињу.

Сахрањен је у дворишту породичне куће у Пожаревцу, 18. марта 2006.



http://mondo.rs/a989134/Info/Srbija/Slobodan-Milosevic-snimci-i-citati.html?utm_source=facebook&utm_campaign=mondofb&utm_medium=social&utm_content=mart
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Надамо се да ће ускоро осванути споменик у БГ.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Sta je sa tobom i Slobom u poslednje vreme, stvarno ne razumem, koji ti je kurac....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Šesta po redu tema o Slobi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Годишњица смрти је данас и медији пишу о томе, жалите се њима.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Ako ne prodje inicijativa "Slobodan-podforum" u okviru politickog, valja ostaviti jednu sveobuhvatnu, kao sto  inicio ima za ruske zajebancije, pa nek se igra....

Edit: a e, nisam znao da je godisnjica. Krenuo bih jutros na hodocasce u Pozarevac da sam znao...
« Poslednja izmena: 11. Mar 2017, 13:25:13 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Ako ne prodje inicijativa "Slobodan-podforum" u okviru politickog, valja ostaviti jednu sveobuhvatnu, kao sto  inicio ima za ruske zajebancije, pa nek se igra....

I obavezno još jedan za Republiku Srpsku.  Smile

Edit: a e, nisam znao da je godisnjica. Krenuo bih jutros na hodocasce u Pozarevac da sam znao...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ma sta neko hteo i mislio...on je svakako deo srpske istorije...

i buducnost ce tek dati pravi sud o njemu...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Edit: a e, nisam znao da je godisnjica. Krenuo bih jutros na hodocasce u Pozarevac da sam znao...

Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
hodajuci do marshala... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:09:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.