Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svi satovi u Petom opštinskom sudu u Beogradu žure 10 minuta.  (Pročitano 1105 puta)
19. Sep 2006, 12:52:13
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
PRAVDA ŽURI 10 MINUTA

Svi satovi u Petom opštinskom sudu u Beogradu žure 10 minuta. Oni koji ne znaju za "caku", lako gube spor

BEOGRAD - Svi satovi u Petom opštinskom sudu u Beogradu žure deset minuta!!! Oni koje je muka naterala da se potucaju po sudovima i koji ne znaju za ovu "caku", zbog kašnjenja mogu da izgube spor. U najboljem slučaju, izgubiće još 100 evra, koliko košta pisanje nove tužbe i još 50 evra za naknadno angažovanje branioca. Sudije odlaganjem postupka gube dragoceno vreme i "skaču sebi u stomak" jer svaki nerešeni slučaj automatski smanjuje njihov učinak, koji se meri brojem rešenih slučajeva. Advokati u ovakvim situacijama uglavnom profitiraju, ukoliko se zanemari uludo izgubljeno vreme za odlazak u sud.
Beograđanin Nebojša Ognjanović, koga bivša supruga tuži za prisluškivanje, jedan je od onih kome su "raštimovani" satovi iz džepa izbili 50 evra, koliko košta angažovanje advokata za jedan pretres! Sudija je, naime, odložio pretres ravnajući se po časovnicima ovog suda koji žure deset minuta!
Ognjanović kaže da je ispred sudnice bio dva minuta pre početka pretresa, ali je njegova bivša supruga sa advokatom u tom momentu već izlazila napolje.
- Pretres je bio zakazan za 12. septembar u 13 sati. Pošto blizu stanujem, stigao sam u zgradu suda u 12.58. Kada sam došao ispred sudnice broj 19, začudio sam se kada sam video da suprotna strana napušta sudnicu. Ušao sam da proverim šta se dogodilo, ali mi je sudija rekla: "Gospodine, vi ste zakasnili. Suđenje je odloženo!" Rekao sam da je to nemoguće, jer moj sat i mobilni telefon pokazuju 12.59. Međutim, sudija mi je rukom pokazala na zidni sat, koji je pokazivao 13.11 i dodala: "Nemamo šta da razgovaramo!" - tvrdi Ognjanović.
On kaže da je posle kratke polemike sa sudijom izašao na hodnik, rešen da utvrdi da li su njegovi satovi otkazali ili su časovnici suda "raštimovani".
- Kada sam malo bolje pogledao po hodnicima - uverio sam se da svi satovi u sudu žure. Potom sam jednu gospođu koja je sedela ispred sudnice upitao koliko je sati i uverio se da nam se satovi podudaraju u minut! Bio sam besan i otišao sam pravo kod predsednice suda da raspravim nesporazum sa sudijom. Tamo sam nabasao na sudiju Branković, koja mi je odbrusila: "Obratite se predsednici suda." Međutim, sekretarica mi je rekla da stranke moraju unapred da zakažu posetu i ponudila mi slobodan termin tek u oktobru - priča Ognjanović.
Ognjanović je bio uporan, uputio se kod šefa krivičnog odeljenja.
- Ispostavilo se da je upravo sudija Branković šef. Tako smo po treći put raspravljali o nesporazumu. Rekao sam joj da mi je odlaganjem suđenja napravila dodatni trošak od 50 evra, koliko košta angažovanje advokata za jedno ročište, i oduzela dragoceno vreme. Uzvratila mi je da sam dobro prošao jer je mogla novčano da me kazni ili naloži privođenje - kaže Ognjanović, dodajući da neće odustati dok ne istera pravdu do kraja.
Reporteri Pressa uverili su se da svi satovi na hodnicima ovog suda pokazuju deset minuta više u odnosu na zvanično računanje vremena!
(S. DŽ. S.)

Sudija: Uvek uporedim vreme

Sudija Dragana Branković rekla je za Press da strankama toleriše kada malo zakasne, jer uvek ima interes da sudi, a ne da odlaže pretrese.
- Pitam se kako je Ognjanovićeva bivša supruga došla na vreme? Ja uvek nosim časovnik na lančiću oko vrata ili se ravnam po satu na kompjuteru. Okrivljenog sam naknadno primila u sudnicu i to je konstatovano u zapisniku. Saopštila sam mu datum narednog pretresa i on je potpisao da je obavešten o novom terminu suđenja. Ne znam zašto je posle toga napravio toliku dramu - zaključuje sudija Branković.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.