2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetsko prvenstvo u odbojci, Japan 2006  (Pročitano 24969 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Drugi set pocinje jako lose 4:0 za bugare nako nekoliko gresaka nasih igraca...
Nakon time outa vracamo se u igru 5:4 ...
Nakon 8:7 na time outu uspeli smo doci do 8:9 !
Igra se poen za poen ali su bugari uspeli vezati manju seriju i vode 13:11 ... 15:13
Na drugom tehnickom time outu 16:13 ... 17:13 ... kvisko vraca u zivot 18:16 ... blok nas vodi na 19:18 ... 20:19 ... kakav as Kviska... 20:20 .. time out
Posle time outa kvisko salje u mrezu.. 21:20 za bugare.... 21:21 .. 22:22 ... brilijantnim servisom bugari dolaze do set lopte 24:22 ... 24:23 ...
Bugari izjednacuju 1:1 - 25:23
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Bez vecih potresa na pocetku, ali i dalje prisutan nas problem na prijemu... 2:2 ... 4:4 ...
Bugari vode 6:4 posle nove greske nasih igraca... i opet greska 7:4 ... vracamo se 7:6 i 7:7 ...i na prvi time out idemo sa prednoscu 8:7! 4 poena u nizu!!
Dobro ide... 9:8 za nas... 10:9 ... 11:10 ... bugari uzimaju taj jedan poen prednosti 12:12 ... 13:13 ... 14:14 ... Kvisko blokira za 15:14 ... na drugi time out ipak sa prednoscu idu bugari 15:16
Krece klackalica ponovo ... 16:17 ... i idemo ... 18:17 ... 19:17 ... time out za Bugarsku ... 20:18 ... 21:19 ... 21:21 ... time out ...
Bugari vode 22:21 ... i ... 23:21 ... 23:22 ... kvisko veliki 23:23 ... velika greska Miljkovica ... 24:23 set lopta za Bugare
Bugari vode 2:1 - 25:23
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Pocelo je dobro 2:0 vodimo, ali onda kvisko loptu salje u out 2:1 .. 3:1 ... 4:2 ... sjajnim servisom Bugari dolaze na 4:4 ... 5:5 ... 6:6 ... 7:7 ... prvi tehnicki time out 8:7 za bugare!
Dva razlike za bugare 9:7 ... 10:8 ... 11:9 ... 12:9 ... 13:10 ... 14:10 ... 14:12 ... 14:13 ... time out ...
Pocinje mozda poslednja borba... 15:13 ... 15:14 ... 16:14 na drugom time outu...
Ajmo momci .. 16:15 ... Nikola u mrezu ... 17:15 ... 17:16 ... 18:16 ... 18:17 ... Vanja za izjednacenje 18:18 ... Brilijantan servis.. vodimo 19:18 ... 19:19 ... 20:19 ... 20:20 ... nakon mnogo borbe vodimo 21:20 ... vanja na servisu ... imali smo kontru za 2 .. i blok 21:21 ... Miljkovic probija 22:21 ... 22:22 ...
Samo psiha... kvalitet nije problem... vode bugari 23:22 ... time out Kolakovica...
Smesna greska Bugara... prestup 23:23 ... Nikola na servisu...
Match lopta za Bugarsku 24:23 ...
Gotovo je ... 25:23 ...

Bugarska 3:1 Srbija i Crna Gora
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


ne vjeruj ženi koja laže

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17123
Zastava na obali mora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia e72 + 6630
gledao sam utakmicu  Smile  bas bzv sto je ovako zavrsila, mi izgleda mozemo biti prvi ili cetvrti....
steta za ovakav kraj ove generacije, zlato bi bilo pravi nacin za oprostaj.
sad ce uslijediti smjena generacija nema vise scg, nema "nase" reprezentacije
ko zna sta ce biti,ako se nikola povuce nemamo adekvatnu zamjenu za njega
samo da ne zavrsimo ko holandjani  Smile
IP sačuvana
social share
jos neko vrijeme i ima da se sredim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Meč za treće mesto:
SCG - Bugarska 1-3 (25:22, 23:25, 23:25, 23:25)

Meč za peto mesto:
Italija - Francuska 3-0 (25:19, 25:17, 30:28)

Meč za sedmo mesto:
Rusija - Japan 3-1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:17)

Meč za 9. mesto:
Nemačka - SAD 3-2 (25:17, 25:18, 25:27, 20:25, 17:15)

Meč za 11. mesto:
Kanada - Portoriko 3-1 (25:17, 18:25, 25:22, 25:21)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Masakr...
Zlatna medalja za Brazil

Brazil 3:0 Poljska
25 : 12
25 : 22
25 : 17
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


ne vjeruj ženi koja laže

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17123
Zastava na obali mora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia e72 + 6630
ocekivano ipak su superiorni trenutno
kad uhvate zalet ne moze im niko nista
najbolje smo to osjetili na svojoj kozi
IP sačuvana
social share
jos neko vrijeme i ima da se sredim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Vojvodina Novi Sad

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3927
Zastava Srpska Atina (Novi Sad)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC HD2
Razocarali su me,ocekivao sam barem bronzu.

Svaka cast Brazilu na osvojenom zlatu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
SCG bez bronzane medalje na SP


Muška odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore zauzela je na Svetskom prvenstvu u Japanu četvrto mesto, pošto je u borbi za bronzanu medalju, u nedelju rano ujutru, poražena od reprezentacije Bugarske sa 1:3.

Bugari su posle četiri ujednačena seta slavili pobedu rezultatom 25:22, 23:25, 23:25, 23:25. U meču za titulu sastaće se Brazil i Poljska.

Plavi su meč za bronzu počeli u postavi tehničar Nikola Grbić, korektor Ivan Miljković, primači Goran Vujević i Vladimir Grbić, blokeri Andrija Gerić i Marko Podraščanin i libero Marko Samardžić.

Prvi set, jedini koji je pripao našim odbojkašima, obeležen je dobrom igrom bugarske ekipe, koja je na prvom tehničkom tajm-autu vodila sa 8:4. Oni su imali 16:14 na drugom obaveznom tajm-autu, kada je usledio poen Podraščanina, jedna servis greška plavih, pa ista greška bugarske ekipe, posle koje je na servis liniju izašao Goran Vujević. On je doneo preokret, serijom odličnih servisa, od kojih su dva bili "asovi".

Tako je ekipa SCG povela sa 20:17 i to vodjstvo strpljivom i staloženom igrom sačuvala do kraja seta. Blokom Nikole Grbića plavi su realizovali prvu set loptu za 25:22.

U drugom setu usledio je odgovor Bugarske, koja je povela sa 4:0 zahvaljujući dobrom servisu i bloku. Ubrzo je na semaforu pisalo 8:8, medjutim, ponovo su protivnici preuzeli inicijativu i odličnim odbranama dolazili do kontri koje su uspešno realizovali, pa su na drugom tehničkom tajm-autu vodili sa 16:13.

Ni ta prednost nije bila nedostižna za ekipu SCG, koja je izjednačila na 20:20. Igralo se tada poen za poen, do 23:22 za Bugarsku, ali su tada odbrana i kontra ponovo presudile u njihovu korist.

Tok trećeg seta se razlikovao, pošto u njemu nije bilo velike prednosti ni na jednoj strani i ni u jednom delu. Na prvi obavezni odmor plavi su otišli sa 8:7, na drugom su Bugari vodili sa 16:15. U samoj završnici seta, pri rezultati 23:23, plavi su imali kontru, ali su je Bugari izblokirali i došli do šanse da uzmu set. Iskoristili su je odmah, zahvaljujući odličnom servisu.

Na početku četvrtog seta, Miljković je realizovao dve kontre za vodjstvo od 2:0, ali su Bugari to anulirali i na prvi tehnički tajm-aut otišli sa minimalnom prednošću - 8:7. Iako kratak, usledio je period igre u kojem su igrači SCG napravili nekoliko greška, koje su rivalu donele veliku prednost od 14:10.

I to su uspeli da stignu igrači u plavim dresovima. Izjednačili su na 18:18 i ponovo ušli u izjednačenu završnicu. Bilo je 23:23, a potom je najbolji igrač Bugarske Matej Kazijski odličnim napadom doneo prvu meč loptu. Potpuno koncentrisani i sigurni, Bugari su blokirali naredni napad SCG i tako došli do 25:23 i pobede od 3:1 za bronzanu medalju na ovom SP.

Sledeća šansa za odličje na SP, doći će za četiri godine u Italiji, ali tada u ekipi Srbije sigurno neće biti većine igrača iz trofejne generacije odbojkaša Jugoslavije, a kasnije SCG. Poslednju utakmicu za nacionalni tim u nedelju su odigrali Goran Vujević i Vladimir Grbić, koji su ranije najavili oproštaj od internacionalne scene.

Dvorana: Jojogi Stadium, Tokio. Gledalaca: 4.900. Sudije: Pereira (Argentina), Hobor (Madjarska).

SRBIJA I CRNA GORA: Bojović, Boškan, Samardžić (libero), Nikola Grbić 2, Vladimir Grbić 12, Bjelica, Gerić 10, Vujević 18, Miljković 22, Petković, Nikić, Podraščanin 11.

BUGARSKA: Ivanov 12, Cvetanov 4, Žekov 5, Jordanov 14, Zarev, Kazijski 20, Nikolov 7, Salapov (libero), Gajdarski 4, Aleksijev, Konsantinov 13, Peev.

Izvor: MTS-Mondo


Plavi priznali poraz, čestitali Bugarima

Odbojkaši Srbije i Crne Gore i selektor Igor Kolaković izrazili su žaljenje što nisu uspeli da osvoje medalju na Svetskom prvenstvu u Japanu, ali su ocenili da je Bugarska zasluženo trijumfovala u utakmici za bronzanu medalju (3:1).

"Bugarska je igrala veoma dobro, posebno u završnicama drugog, trećeg i četvrtog seta. Mi smo dali sve od sebe i ja moram da budem ponosan na ovaj tim, zbog pristupa današnjem meču", rekao je kapiten SCG Nikola Grbić na konferenciji za novinare posle utakmice.

"Mi smo takodje igrali dobro, ali Bugarska je jednostavno bila bolja. Nadam se da ćemo nastaviti da igramo dobro na narednim takmičenjima i da će se mladji igrači dokazati kada mi odemo", dodao je Grbić.

Korektor plavih Ivan Miljković složio se sa kapitenom da je Bugarska u nedelju bila bolji tim.
"Jako mi je žao što smo izgubili. Ovo je drugi ili treći put da gubimo utakmicu za bronzu, ali Bugarska je bila bolja od nas. Počeli smo ovo SP veoma dobro, ali smo izgleda izgubili pravac kada smo poraženi od Poljske (u poslednjoj utakmici druge faze). Imali smo šansu da završimo takmičenje pobedom, ali je nismo iskoristili", rekao je Miljković.

Selektor Kolaković podsetio je da su plavi na SP došli sa ciljem da osvoje medalju.
"Nadali smo se da će SCG moći da se oprosti od takmičenja takvim uspehom. Takodje, želeli su i neki igrači da se medaljom oproste od reprezentacije. Nažalost, nismo uspeli u tome", rekao je on.

Kapiten Bugarske Plamen Konstantinov rekao je da je njegov tim izuzetno zadovoljan što je posle 20 godina osvojio medalju.

"Nije važno što je to bronza, važno je da je medalja tu, jer smo bili zaista dobri na ovom SP. Poraz u polufinalu od Poljske doneo nam je veliko razočaranje, ali smo zato sada najsrećniji. Vodilo nas je to što smo verovali da možemo da uspemo. Pronašli smo snagu u sebi i to je najvažnije", istakao je Konstantinov.

Selektor Bugarske Martin Stojev ocenio je da je meč bio veoma lep i težak.
"Bila je to savršena utakmica, malo finale izmedju dva veoma jaka tima, koja su igrala odlično na ovom šampionatu. Možda smo mi bili malo više motivisani u ovom meču, zato što SCG ima medalju sa Olimpijskih igara, svetskog i evropskih šampionata, a mi nismo ništa osvojili 20 godina", rekao je on.

Izvor: MTS-Mondo


V.Grbić i Vujević rekli zbogom reprezentaciji

Poraz od Bugarske u borbi za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Japanu bio je poslednji zajednički nastup odbojkaša Srbije i Crne Gore, a za Vladimira Grbića i Gorana Vujevića i poslednji u dresu nacionalnog tima.

Vladimir Grbić je najavio i mogućnost da završi odbojkašku karijeru.

"Tu imam velikih nedoumica. Vrzmala mi se ideja po glavi da definitivno prekinem da igram odbojku, da se ne vraćam u Italiju. Možda će mi dobro doći malo da isključim iz glave neke stvari", rekao je Grbić novinarima u Japanu.

On je rekao da mu je veoma žao što se od dresa reprezentacije nije oprostio medaljom.

"Mojoj devojčici Ini sam obećao medalju iz Japana. Moraću nešto da izmislim, da kažem da nije bila dobra, iako decu ne valja lagati. Bilo bi sigurno jako lepo da smo se oprostili od reprezentacije sa jednom medaljom, ali u životu je to tako. Možda, kako kažu, u životu i ne treba imati i dobiti sve. Iako se trudiš i zapinješ do kraja, ko zna zašto je to dobro", dodao je Grbić.

Reprezentativac SCG je rekao i da je njegova ekipa u Japanu dala svoj maksimum.

"Ne mogu ništa da nam zamerim, jer smo se borili do kraja, pokušali da se izvučemo, išlo je dokle je išlo i ne mogu da četvrto mesto smatram neuspehom. Naravno, ni uspehom. Očigledno da je to naš maksimum na ovom Svetskom prvenstvu", rekao je Grbić.

Goran Vujević ocenio je da ekipa SCG u duelu sa Bugarskom nije bila dovoljno strpljiva.

"Ne verujem da smo igrali bez motivacije. Svi smo želeli da se od Svetskog prvenstva, a neko i od reprezentacije, oprostimo sa medaljom. Bugari su odigrali bolje, svaki set je bio gust, a nismo imali ni dovoljno strpljenja. Možda je uticala i ta naša uloga favorita. Sve u svemu, nije loše za odbojku da neke nove reprezentacije osvoje medalje, svakako zasluženo", rekao je Vujević.

On je dodao da je reprezentacija SCG posle poraza od Poljske u drugoj fazi takmičenja igrala sve slabije i slabije.

"Razlog zašto je to tako, jednostavno nemam. Dali smo sve od sebe i protiv Brazila i protiv Bugarske. Nismo imali ni sreće, protivnici su dobro odigrali. Sve u svemu, drago mi je što smo se našli medu četiri ekipe na svetu, ali sigurno da dva poraza na kraju nikako ne prijaju", dodao je Vujević.


I Nikola Grbić možda napušta reprezentaciju

Kapiten odbojkaške selekcije Srbije i Crne Gore Nikola Grbić je, takodje, najavio mogućnost da okonča reprezentativnu karijeru, a kao razlog mogućeg povlačenja naveo je rodjenje deteta narednog meseca.

"Nisam definitivno doneo nikakvu odluku. Znam samo da će rodjenje deteta biti jedna potpuno nova i svakako važna situacija za mene. Ipak, o nekoj odluci moraćemo da sačekamo, tek kad se sve izdešava i kad porazgovaram sa suprugom", rekao je Grbić novinarima posle poraza od Bugarske u borbi za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Grbić je dodao da oseća da još ima snage, volje i motiva da pomogne mladima i da je mu je prvobitni plan bio da se od reprezentacija oprosti na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine.

"Sa druge strane, imam jedan potpuno novi momenat, koji nema veze sa odbojkom, ali je za mene izuzetno važan. Možda ću da pauziram u Svetskoj ligi, pa da igram na narednom Evropskom prvenstvu i u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Odluku ću sigurno pravovremeno saopštiti, kako selektora ne bih doveo u neugodnu situaciju", dodao je.

Utakmica sa Bugarskom je bila i poslednja na kojoj su za reprezentaciju igrali iskusni Vladimir Grbić i Goran Vujević.

"Ostaje žal što nismo osvojili bronzanu medalju, ali ostaju mladi momci, koji su pokazali da se itekako na njih možemo osloniti, da se itekako na njih može računati. Treba svi da im pomognemo da nastave tamo gde smo mi stali", rekao je Nikola Grbić.

Izvor: MTS-Mondo


Brazil opet šampion, Poljaci bezopasni

Odbojkaši Brazila odbranili su titulu prvaka sveta iz Buenos Airesa 2002. godine, pošto su u finalu šampionata planete, koji je u nedelju završen u Japanu, pobedili Poljsku sa više nego ubedljivih 3:0, po setovima 25:12, 25:22, 25:17.

Treće mesto pripalo je Bugarskoj, koja je u meču za bronzu pobedila Srbiju i Crnu Goru rezultatom 3:0, a medju najboljih osam plasirali su se još Italija, Francuska, Rusija i Japan.
Brazilci su na ovom SP izgubili samo jedan meč, i to od Francuske (1:3) u trećem kolu prve faze takmičenja. Zabeležili su deset pobeda, od kojih se ova nad Poljacima u borbi za zlato izdvaja kao najimpresivnija.

Osim u drugom setu, kada su se dugo nalazili u blagoj prednosti, reprezentativci Poljske praktično nisu postojali na "tarafleksu" Jojogi stadiona u Tokiju. U prvom setu jedva su osvojili dvocifren broj poena i izgubili ga za svega 20 minuta, dok je u trećem delu igre neizvesnost trajala do rezultata 8:7 za Brazil.

Drugi set je Poljska počela dosta hrabrije i iskoristila blago zasićenje "karioka" uverljivim izdanjem da preuzme inicijativu. Dugo se igralo poen za poen, da bi pri vodjstvu protivnika od 22:21 Brazilci napravili seriju od 4:0, poveli sa 2:0 i otklonili sve dileme oko konačnog ishoda.

Puleni selektora Bernarda Rezendea pored druge uzastopne titule prvaka sveta u vlasništvu imaju naslove olimpijskog pobednika i osvajača Svetske lige. Muška odbojka tako je postala redak sport u kojem je jedna reprezentacija uspela da uspostavi takvu dominaciju.

Dvorana: Jojogi Stadium, Tokio. Gledalaca: 9.200. Sudije: Nava Abarka (Meksiko), Vang (Kina).

BRAZIL: Marselo, Andre Heler 9, Žiba 12, Murilo, Andre 14, Seržio (libero), Anderson, Samuel Fuhs, Gustavo 7, Rodrigao, Rikardo 1, Dante 11.

POLJSKA: Vinjarski 2, Gruška, Plinski 49, Zagumni 1, Gžib 2, Zigadlo, Vlažli 12, Kadijevič 3, Šimanski, Sviderski 9, Gacek (libero u prvom setu), Bakijevič (libero u drugom i trećem setu).



Izvor: MTS-Mondo


Žiba najbolji igrač SP

Brazilski odbojkaš Godoj Žilberto Folja, poznatiji kao Žiba, proglašen je za najboljeg igrača Svetskog prvenstva u Japanu.

Žiba je pored trofeja dobio i ček na 100.000 dolara.

U konkurenciji za nagradu bili su i Poljak Marijuš Vlazli i Bugarin Matej Kazijski, koji je proglašen za najboljeg servera.

Prvi poenter 16. Svetskog prvenstva je Hektor Soto iz Portorika, najbolji napadač je Brazilac Dante, najbolji tehničar je Poljak Pavel Zagumni, najbolji libero Rus Aleksej Verbov, a njegov zemljak Andrej Kulesov proglašen je za najboljeg blokera.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ako mislis pobediti ... ne smes izgubiti

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2529
Zastava yu
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Motorola 
Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore odigrala je sa Bugarima poslednji meč u istoriji. Kada počne odbojkaška istorija Srbije u timu više neće biti Vanje Grbića i Gorana Vujevića, igrača koji su obeležili deceniju iza nas.

Dvojici vetrana mogao bi da se pridruži i tehničar nacionalnog tima Nikola Grbić, koji kaže da je razlog za moguće povlačenje rođenje deteta, koje se očekuje sledećeg meseca.

"Nisam definitivno doneo nikakvu odluku. Znam samo da će rođenje deteta biti jedna potpuno nova i svakako važna situacija za mene. Ipak, na neku odluku moraćemo da sačekamo, tek kad se sve izdešava i kad porazgovaram sa suprugom", rekao je Nikola Grbić novinarima posle poraza od Bugarske u borbi za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Grbić je dodao da oseća da još ima snage, volje i motiva da pomogne mladima i da je mu je prvobitni plan bio da se od reprezentacija oprosti na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine.

"Sa druge strane, imam jedan potpuno novi momenat, koji nema veze sa odbojkom, ali je za mene izuzetno važan. Možda ću da pauziram u Svetskoj ligi, pa da igram na narednom Evropskom prvenstvu i u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Odluku ću sigurno pravovremeno saopštiti, kako selektora ne bih doveo u neugodnu situaciju", dodao je Nikola.

On posebno žali za medaljom iz Japana, jer je to bio poslednji nastup cele genracije, koja je SRJ i SCG dovela u sâm vrh svetske odbojke.

"Ostaje žal što nismo osvojili bronzanu medalju, ali ostaju mladi momci, koji su pokazali da se itekako na njih možemo osloniti, da se itekako na njih može računati. Treba svi da im pomognemo da nastave tamo gde smo mi stali", rekao je Nikola Grbić.


Nikolin brat Vladimir, koji se samo zbog Japana vratio u selekciju, razmatra mogućnost završetka karijere.

"Tu imam velikih nedoumica. Vrzmala mi se ideja po glavi da definitivno prekinem da igram odbojku, da se ne vraćam u Italiju. Možda će mi dobro doći malo da isključim iz glave neke stvari", rekao je Vladimir Grbić novinarima u Japanu.

Vanja je rekao da mu je veoma žao što se od dresa reprezentacije nije oprostio medaljom.

"Mojoj devojčici Ini sam obećao medalju iz Japana. Moraću nešto da izmislim, da kažem da nije bila dobra, iako decu ne valja lagati. Bilo bi sigurno jako lepo da smo se oprostili od reprezentacije sa jednom medaljom, ali u životu je to tako. Možda, kako kažu, u životu i ne treba imati i dobiti sve. Iako se trudiš i zapinješ do kraja, ko zna zašto je to dobro", dodao je Grbić.

Grbić je budućim reprezentativcima poručio da nikada ne zaborave da za koga igraju.

"Kad god obuku dres, na kojem će eto, sada pisati Srbija i koje god on boje i sa kojim god amblemom bio, moraju da znaju da igraju za svoj narod i svoju zemlju. Neka igraju i neka osećaju prema istom tom narodu, bar onoliko, koliko sam to ja osećao, igrajući u reprezentaciji", rekao je Grbić.

"To će im biti sigurna garancija da će napraviti neki uspeh. Dok god budu tako igrali, svi će ih voleti i svi će ih podržavati. Nije bitno da li će oni igrati kao ja, ili nadam se bolje od mene, već da imaju želju, volju i ljubav prema nacionalnom dresu, kakvu sam ja imao", dodao je igrač čiji je poen u finalu Olimpijskih igara u Sidneju verovatno najlepši u istoriji odbojke.

Grbić je ocenio da su Bugari mnogo više želeli bronzanu medalju sa Svetskog prvenstva nego odbojkaši SCG.

"Jeste meč bio po sistemu poen po poen, ali imao sam utisak da su sve vreme oni vodili. U završnicama smo propustili priliku da dobijemo valjda sva četiri seta. Oni su u tim momentima bili mnogo lucidniji i mirniji. Uspevali su sa nekom stvari više da naprave razliku, koja im je donela bronzanu medalju. Sasvim zasluženo", rekao je.

Vladimir Grbić smatra da je njegova ekipa u Japanu dala svoj maksimum.

"Ne mogu ništa da nam zamerim, jer smo se borili do kraja, pokušali da se izvučemo, išlo je dokle je išlo i ne mogu da četvrto mesto smatram neuspehom. Naravno, ni uspehom. Očigledno da je to naš maksimum na ovom Svetskom prvenstvu", rekao je Grbić.



Goran Vujević je ocenio da ekipa SCG u duelu sa Bugarskom nije bila dovoljno strpljiva.

"Ne verujem da smo igrali bez motivacije. Svi smo želeli da se od Svetskog prvenstva, a neko i od reprezentacije, oprostimo sa medaljom. Bugari su odigrali bolje, svaki set je bio gust, a nismo imali ni dovoljno strpljenja. Možda je uticala i ta naša uloga favorita. Sve u svemu, nije loše za odbojku da neke nove reprezentacije osvoje medalje, svakako zasluženo", rekao je Vujević.

On je dodao da je reprezentacija SCG posle poraza od Poljske u drugoj fazi takmičenja igrala sve slabije i slabije.

"Razlog zašto je to tako, jednostavno nemam. Dali smo sve od sebe i protiv Brazila i protiv Bugarske. Nismo imali ni sreće, protivnici su dobro odigrali. Sve u svemu, drago mi je što smo se našli medu četiri ekipe na svetu, ali sigurno da dva poraza na kraju nikako ne prijaju", dodao je Vujević.



www.b92.net



_________________________________________



p.s. hvala momci za sve ove godine prelepe odbojke... Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Samo su dve stvari bezgranicne: Univerzum i ljudska glupost. Mada za ovo prvo nisam siguran." - A. Einstein
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.