Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetski brendovi prestaju da koriste krzno zečeva nakon snimka njihovog mučenja  (Pročitano 14627 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
Па онда дај да забранимо лавове и тигрове. И они због себе убијају друге животиње...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Chrome 39.0.2171.95
mob
Apple iPhone SE 2020
PETA je najveci ubica domacih zivotinja (macke i psi) u Americi.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Па онда дај да забранимо лавове и тигрове. И они због себе убијају друге животиње...


Zasto bi zabranjivali lavove i tigrove?
Nisam rekao da ljude treba zabraniti, jer predpostavljam da tvoja analogija to govori (?!), samo kazem da smo mi rasa koja unistava sve pred sobom, zaradi svoje komocije, i da se to nikada nece promeniti.
Sve ostale zivotinje ubijaju da bi se prehranile, a mi imamo i taj jedan poriv dalje od pukog prezivljavanja...
Kada lavovi i tigrovi budu gajili zeceve i derali ih da od njih naprave kapu i rukavice od tople koze koje ce prodati nekoj zirafi za tri ukusna mala majmuncica, a od ostataka mesa naprave rostilj za sebe i familiju...tada mozemo da kazemo i da su lavovi/tigrovi okrutne zivotinje.

Da li time pravdamo sve...to je vec sasvim druga prica.
Ja samo kazem da nije moguce selektivno izdvojiti koje zivotinje mozemo i smemo da deremo zbog krzna, a koje ne.
Ne da to nije izvodljivo na personalnom nivou, vec globalno, jer se regioni razlikuju, druge su zivotinje u upotrebi na drugim mestima, i globalno...takva odluka nije i nece biti moguca.

Dobar primer su ti ugrozene vrste, koje, iako su godinama zasticene...odumiru. Unistene su im prirodne sredine u kojima su zivele, unisteni su im izvori prehrane...sve zbog para kljovi, ili dobrog krzna za bogate cice po metropolama.

Jbg...tako je kako je.
Covek je okrutna zivotinja i radi sve da bi sebi udovoljio, i time pravda sve.
Talvi smo.
I ti, i ja...svako!
Ja od toga ne bezim

Ali tvrdim da pojedine zivotinje ne bih jeo, jer imam tu neku prepreku u glavi, pa mi macka/pas...ne spadaju pod meso za klopu.
Ne bih gajio i derao zeceve zbog krzna, jer ne volim da povredjujem zivotinje, ali cu pojesti zeciji paprikas, jer je ukusan, otici cu na pecanje i bez ikakvih ogranicenja napecati ribe, ocistiti, i ispeci za klopu...
To smo mi...
Takvi smo...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
Шта је за клопу а шта није је субјективна ствар. И мени је глупо да једем кучиће, а гадно да једем ларве. У неким другим деловима света то је за некога специјалитет. Ту се слажемо.

Слажемо се и да треба избећи непотребну окрутност када се животиње убијају за храну. Али ни смрт животиње у природном окружењу није баш безболна. Наравно, нисам за претходну припрему хране млаћењем док је још жива или за драње живих животиња да би неко носио фенси бунду. Али немам ништа против наменског гајења животиња за храну, одећу или штогод друго. То је својеврсна симбиоза. Јер, питање је да ли би овца, оваква каква је, опстала као врста да се није "удружила" са човеком. Плаћа можда скупу цену (мада судбина јединке ни у природном окружењу не би била боља), али је распрострањена на свим насељеним континентима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.99
mob
Samsung GT-S7580
PETA je najveci ubica domacih zivotinja (macke i psi) u Americi.

Верујем, ако имаш времена, објасни мало.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.94
mob
Samsung GT-S7580
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.99
Opet frka u Jutarnjem programu! (FOTO, VIDEO)


Nedugo nakon frke s vanzemaljcima u studiju Pinka, druga voditeljka optužena da je ubica!


U emisiji "Dobro jutro - Jovana & Srđan" na Pink televiziji aktivistkinja udruženja "Sloboda za životinje" Jelena Stevanović pokušala je da ubedi gledaoce da ne bi trebalo nositi prirodno krzno, kao i da su svi oni koji ga nose ubice životinja.

Gošća u studiju je bila i voditeljka Suzana Mančić, koja nije bila saglasna s Stevanovićkinim mišljenjem.

"Mnogo sam puta napadana u medijima kao licemer, ja volim krzno, ali volim i svog psa i svoju mačku...", rekla je Mančićeva i dodala da su potresne slike životinja koje se ubijaju zbog krzna, ali da su potresne i slike iz klanice. "Jedete meso, jedete ribu...", pričala je voditeljka, dok je Jelena Stevanović odmahivala glavom i govorila "ne".

Pogledajte svađu.



Izvor

Naravno, ulra vegan "attention whore" kose. Doduse jos nisu otisli u ful nivo pa nece biti goli na tom protestu ali jos neku godinu i ni to nece biti problem.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1516
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.99
obe su nakaradne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
jebali ih zecovi  Smile

piso sam ja vec o tim zecovima  Smile

ja kad odem kod drugara...on na placu  drzi te zecove  Smile a neki je posto sav kmekav otkad su mu izvadili zeljezo iz glave..
neki je osjecajan pevise  Smile pa nesto mu je zao zaklat zecove... Smile

pa ja moram... Smile

po 40-50 komada zakoljem i obradim za par sati - 7-8 sati Smile
umorim se pravo... Smile

samo ga ufatim za one usi i marnem gumenjakom izmedju usiju i macetom glavu odsjecem  Smile
nabacam ih na gomilu... ovi ne mogu stic da ih povjesaju  Smile
uzem pikljucim onaj kompesor za auto i naduvam ih malo i o cas posla zgulim one njihove kapute  Smile
bude hrpa ko gomila snijega kad djeca prave eskimske kucice  Smile

skoro sad kad sam bio kod njega kad smo pekli rakiju..
uh ispeko je 150 l karamuta..i 100 litara jabuke...bez grama secera...( a meni dao samo 20 l  Smile 10 kruske 10 jabuke .eno vec mi ostalo 3-4 litre jabuke i 5-6 l kruske...dabogda da mi ne zafali... do malog bozica..)
e jesmo se i ponapijali majko draga.... Smile
i napo na mene 'ajde bobak...zakolji zeca...  da ga metnemo u loziste na mermer...na kojem smo pekli piletinu i
domaci cevap....
uvijek me nagovori... Smile

ja pijan...kod sebe imam samo tri ostrice...uglavnom nijedana nije za klanje.... Smile
svicarac...multialat..i asov-macetu-sjekiricu(neko rusko sranje) ...

i mrak totalni..dva ujutru...samo nam oci svjete u mraku i loziste uzareno... Smile

oni zecovi se uzjebali ...skacu..pepali se  Smile ...osjete valjda ... krvolocnog karnivora.. canius lupusa  Smile Smile Smile
otvorismo onaj kavez uz objekat...
tri klempava zeca  iskocise i pobjegose....i sakrise se negdje...picka im materina.... tek ujutru ..kad je svanulo...nekako smo ih ufatili  Smile Smile Smile
pedlago sam mu da pusti tornjake...(ima tri komada...da ih pofataju...ali pepo se da ne zakolju nekog slucajnog putnika  Smile

u onakvom mraku...zakoljem velikog jednog.. kad sam ujutru vidio njegove oglodjane  lopatice  Smile
jbt vece su od vecine prasica koje sam pojeo  Smile

sve u svemu htio sam reci....zecovi postoje( i sve ostale - uzgojne domace zivuljke -za ishranu)  da ne bi dirali divlje  zivotinje...
i domaci zecovi..sluze da ih uhranis..zakoljes i ispeces...i pojedes  Smile
a koze...sta ce mi koza njihova i njihova krzna  Smile
to zakopas u sumi negdje...lisice i sakali nadju i pojedu..i svi namireni  Smile

a to da neko nosi kaput od zecove koze..to ni ja ne mogu da shvatim... Smile
to je sve olos... Smile Smile Smile

inace nek se skinu gole sve one estradne fufice..sem suzane mancic... Smile
ona nek se ne skida  Smile
iako je uradila orosavanje vagine...nije dobro zategla onu staru kozu na slaufu i guzici i isp[od sisurina  Smile Smile Smile
nemam ja zeludac za takve stvari  Smile Smile Smile

 Smile


« Poslednja izmena: 28. Nov 2016, 13:04:43 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.