/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Tema: Svetska Liga u odbojci 2006  (Pročitano 21685 puta)

Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
Opera 8.50
Apple iPhone 6s
Naša odbojkaška reprezentacija je svoje učešće u 18. Svetskoj ligi započela ubedljivim porazom od Japana koji je pred svojim navijačima slavio sa 3-0.

Izvor: Sportska Centrala
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!

Ubedljiv poraz plavih na startu Svetske lige

Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore ubedljivim porazom započela je učešće u ovogodišnjoj Svetskoj ligi.

Prvog dana prvog vikenda A grupe plavi su u Iseu maksimalnim rezultatom 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) izgubili od selekcije Japana.

U prvoj utakmici prvog vikenda prestižnog takmičenja, "plavi" odbojkaši pokazali su dosta slabosti u igri. Puno su grešili i nisu bili dovoljno strpljivi da odgovore na najače oružje Japana - igru u odbrani. Podmladjeni tim SCG nije mogao da se suprotstavi uigranim Japancima.

SCG je meč počela u sastavu: tehničar Veljko Petković, korektor Dejan Bojović, blokeri Andrija Gerić i Novica Bjelica, primači Goran Vujević i Slobodan Boškan i libero Branko Roljić.

Bez prvog tehničara Nikole Grbića, koji se oporavlja posle operacije tetive, bez jednog od najboljih korektora sveta Ivana Miljkovića, kao i standardnog libera Marka Samardžića, SCG je bila previše lak plen čak i za Japance, čija odbojka ne spada u svetski vrh i koji još od 1996. nisu nisu pobedili "plave".

U prvom setu, Japan je imao 24:17, ali SCG je uspela da spasi pet set lopti. Šestu, ipak, nije, pa su domaćini došli do 25:22 i prvog seta.

Korektor Ju Košikava bio je glavni adut japanskog tima, koji je uspevao da pronadje sve "rupe" u odbrani i da nezaustavljivo smečuje. Samo u prvom setu Košikava je ostvario osam poena. Korektor SCG Dejan Bojović značajno je pomogao da se razlika smanji, ali je ona, ipak, bila prevelika.

U drugom setu, borba je bila izjednačenija. "Plavi" su imali po jedan poen zastatka na oba tehnička tajm-auta (8:7, 16:15). Medjutim, posle izjednačenja kod 17:17, Japan je napravio seriju od tri poena za 20:17. Košikava je opet bio ključni igrač Japana, koji je doneo set loptu na 24:21.

Posle jednog poena SCG, Novica Bjelica je napravio servis grešku, pa su domaćini i drugi set dobili sa 25:22.

U trećem setu selektor SCG pokušao je izmenama da promeni tok utakmice. Na prijemu je bio Bojan Janić, umesto Boškana, a na bloku Dragan Stanković umesto Bjelice. Ipak, nije bilo veće neizvesnosti.

Japan je na prvom obaveznom odmoru imao 8:5. I na drugom tehničkom tajm-autu, domaći tim imao je prednost od tri poena. Ušao je i teehničar Branimir Perić. Posle 20:15 u finišu seta, plavi" su uspeli da smanje na 21:19. Malu nervozu u redovima domaćeg tima u tim trenucima smirio je selektor Japana tajm-autom, pa su njegovi igrači završili set sa 25:20 i maksimalnim rezultatom 3:0 savladali SCG.

Pre puta u Japan, selektor Travica upozorio je na mogućnost poraza u Japanu, ocenjujući da su "plavi" sami sebi najveći protivnik i da u ovom trenutku nisu na takvom nivou da bi se mogao obećati trijumf protiv bilo kog protivnika. Njegove slutnje su se obistinile, a ovim porazom "plavi" su napravili korak unazad od plasmana na finalni turnir Svetske lige, s obzirom da je Japan autsajder u Grupi A, u kojoj su još veoma dobre ekipe Poljske i SAD.

Na finalnom turniru, krajem avgusta u Moskvi, učestvovaće domaćin Rusija, pobednici četiri grupe i jedna ekipa koja dobije pozivnicu Svetske odbojkaške federacije.

Drugi meč prvog vikenda, SCG i Japan igraju u nedelju u 14.00 po lokalnom, a u 7.00 po vremenu u SCG. Narednog vikenda Svetske lige, "plavi" će u petak u Vršcu i u subotu u Beogradu ugostiti Poljsku.

U drugom meču prvog dana prvog vikenda A grupe Poljaci su u Solt Lejk Sitiju savladali selekciju Sjedinjenih Američkih Država sa 3:1, po setovima 22:25, 25:23, 25:23, 25:23.

Izvor: MTS-Mondo
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook

Opera 9.00
Travica: Meč za zaborav

Posle poraza u prvoj utakmici u Svetskoj ligi, u gostima od Japana, selektor SCG Ljubomir Travica rekao je novinarima da je zadovoljan jedino prijemom servisa svog tima, a da je način na koji su odigrali sve ostale elemente "za zaborav". Na konstataciju jednog japanskog novinara da su domaći bili mnogo brži i da je Japan imao ogromnu prednost u napadu s krajeva, on je odgovorio da je napad s kraja najveći problem tima SCG.

"Sigurno da je naš najveći problem napad s kraja. Mi i dalje tražimo tu opciju, što će nam biti osnovni zadatak kroz ovu Svetsku ligu, kako bismo bili spremni za Svetsko prvenstvo. Što se tiče ostalih pozicija, mislim da je manje-više sve definisano", rekao je selektor.

Libero Branko Roljić ocenio je da je servis "plavih" bio veoma loš.

"Nismo uspeli da ih odaljimo od mreže, pa su oni igrali kako inače igraju, sa puno kombinacija, dosta brzo. To je glavni razlog što smo maksimalno izgubili", rekao je Roljić.

Primač Slobodan Boškan ocenio je da "plavi", ipak, mogu u nedelju do pobede.

"Nije ekipa Japana toliko jača ekipa, koliko izgleda kad se gleda rezultat. U prvoj utakmici više smo mi izgrešili, dali protivniku mnogo šansi. Možemo mnogo bolje da odigramo. Očekujem već sutra da se smanji taj broj grešaka. Ako smo u egalu grešaka, mnogo su veće šanse da ih dobijemo", rekao je Boškan.

Bloker Andrija Gerić, koji je danas odigrao 104. utakmicu za reprezentaciju, takodje je ocenio da su greške SCG bile odlučujuće.

"Nadam se da ćemo sutra smanjiti broj grešaka i da ćemo taktičkim servisom pokušati da ih poremetimo, jer očigledno je da jak servis nije ulazio. Smanjićemo sutra sve to, dovešćemo u red i biće mnogo bolje", ocenio je Gerić.

Selektor Japana Tacuja Ueta izrazio je veliko zadovoljstvo što je njegov tim pobedio SCG, za koju je rekao da je jedna od najvećih odbojkaških sila na svetu.

"Iskreno, očekivao sam teži meč, ali sumnjam da će sutrašnji biti baš takav. U svakom slučaju, mislim da vašem timu u ovom trenutku nedostaje vodja i smatram da je Vladimir Grbić, bez obzira na godine, izuzetno važna karika u vašoj igri. Bez njega Srbija nije isti tim", kazao je japanski selektor.

SCG drugi meč prvog vikenda Svetske lige, u Grupi A, igra sa Japanom u nedelju u 7.00 po vremenu u SCG. Narednog vikenda "plavi" će dočekati Poljsku, a u Grupi A je još SAD.

Izvor: B92-Sport

Opera 8.50
SL: Revanš Japancima 3:1

Odbojkaši SCG zabeležili su prvu pobedu u ovogodišnjoj Svetskoj ligi. Plavi su u nedelju savladali Japan sa 3:1, po setovima. 28:26,16:25,28:26 i 25:22 i tako se revanširali domaćinu za poraz u Iseu od 3:0.

Naš tim je za razliku od jučerašnjeg maksimalnog poraza odigrao mnogo bolje, iako je izgubio prvi set i tako došao do prvih bodova u devetom nastupu u SL.

U drugom meču drugog dana A grupe, Poljaci su naneli novi poraz Amerikancima, savladavši ih sa 3:1, po setovima 26:24, 25:13, 20:25, 25:22.

Narednog vikenda "plavi" će dočekati Poljsku (Vršac i Beograd).

Opera 9.00
Plavi se revansirali Japancima

Odbojkaška reprezentacija SCG pobedila je u Iseu selekciju Japana sa 3:1 (26:28, 25:16, 28:26, 25:22) u meču drugog kola prvog vikenda A grupe Svetske lige.

Izabranici Ljubomira Travice na taj način su se revanširali "samurajima" za ubedljiv poraz (3:0) u prvom meču, koji je odigran u subotu.

Selektor Travica odlučio je da drugi meč počne u postavi: Petković, Bojović, Gerić, Bjelica, Vujević, Bošan, Roljić. U igru su u četvrtom setu ulazili i Bojan Janić i Aleksandar Mitrović.

Ekipa SCG popravila je servis i blok, pa je, ipak, sve izgledalo bolje nego u subotu. Plavi su imali 13 poena iz bloka, a bilo je i pet as servisa.

SCG je od početka forsirala napade kroz sredinu, preko blokera Andrije Gerića i Novice Bjelice, a iz primačke pozicije Slobodana Boškana. Vodili su plavi u prvom setu sa 12:7, ali je tada u postavi Japana napravljena izmena koja ih je vratila u ravnotežu. Strpljivo, domaćini su izjednačili, a na kraju je odličan servis Ju Košikave doneo Japanu i 28:26 i prednost od 1:0. SCG prethodno nije uspela da realizuje jednu set loptu, a Japan dve.

U drugom setu, Boškan je poveo plave, koji su došli do vođstva od 13:8. Uprkos izmenama u timu Japana, ekipa SCG se nije pokolebala i na drugom tehničkom tajm autu vodila je sa 16:11. Bojović i Vujević bili su sigurni, pa su igrači SCG osvojili prvi set u ovoj Svetskoj ligi sa 25:16.

Treći set bio je prilično izjednačen, plavi su imali dve set lopte, a treću su realizovali blokom Grića za 28:26. Dobra igra Aleksandra Mitrovića, koji je ušao u četvrtom setu, pa nekli ključni poeni Bjelice u finisu, doneli su prednost plavima. Na isti način kao i prethodni set, blokom, ovoga puta Bojovića, SCG je realizovala i meč loptu za 25:22 i 3:1.

Posle utakmice, selektor SCG Ljubomir Travica je rekao da je subotnji poraz bio šok za njegov tim, ali da im, uprkos tome, ništa nije rekao pre drugog meča.

"Problem je bio psihološki. Mogli ste danas da vidite da smo bilo mnogo agresivniji, koncetrisaniji, iako je priprema za meč bila ista kao juče. Bila su to pdva potuno različita meča", rekao je on.

Selektor Japana Tacuja Ueta ocenio je da je najveća razlika između subotnjeg i nedeljnog meča bila u servisu SCG.

"Danas smo stalno bili pod pritiskom njihovog servisa, a naš prijem nije bio toliko efikasan. Ukupno sam zadovoljan ovim vikendom i ponosan na igrače što su ostvarili jednu pobedu protiv SCG", istakao je on.

Narednog vikenda Svetske lige, plavi će u petak u Vršcu i u subotu u Beogradu ugostiti Poljsku.

Opera 8.50
Svetska liga: Odbojkaši se revanširali Japanu (3:1)
Bojović probudio plave

Manje od 24 časa bilo je dovoljno izabranicima Ljubomira Travice da se oporave od neočekivanog poraza na startu Svetske lige. Plavi su u drugom meču bili bolji od Japana (3:1) i tako se revanširali domaćinu za ubedljiv poraz u prvom meču.

Najviše napretka u odnosu na prvi duel reprezentacija SCG napravila je u bloku i servisu, o čemu najbolje svedoči i statistički podatak od 13 uspešnih blokada i pet neodbranjivih servisa. Taktika plavih od početka meča bila je forsiranje središnjeg dela terena, odnosno, najveći teret pao je na leđa dvojice blokera, Andrije Gerića i Novice Bjelice. Početnu prednost SCG od 12:7 Japanci su strpljivom igrom uspeli da stignu, da bi neodbranjivim servisom Kušikave prvi set rešili u svoju korist (28:26). Shvativši ozbiljnost situacije, puleni selektora Travice kreću znatno angažovanije i odličnom igrom u polju izjednačuju rezultat u setovima na 1:1 (16:25).

Najveća borba viđena je u trećem setu koji je, zahvaljujući razigranom Bojoviću i u bloku sjajnom Geriću, pripao našoj reprezentaciji rezultatom 26:28.

Posle vođstva SCG od 2:1 u setovima, otpor Japana znatno je opao, iako je selektor domaćina Tacuja Ueta čestim izmenama pokušao da protivnika izbaci iz ritma. Međutim, plavi nisu dozvolili preokret pa je četvrti set rešen u korist naše reprezentacije(22:25), za ukupnih 1:3 i prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju Svetske lige.

Posle meča selektor Travica bio je zadovoljan zbog značajnog napretka u igri za veoma kratko vreme.

- Problem je, pre svega, bio psihološke prirode. Bilo je evidentno da smo bili mnogo agresivniji i koncetrisaniji nego u subotu, iako je priprema za meč bila potpuno ista. Videli smo dva potpuno različita meča - rekao je Travica.

Takmičenje u kvalifikacionoj grupi A nastavlja se već narednog vikenda kada će plavi ugostiti reprezentaciju Poljske u Vršcu i Beogradu.

S. Vrakela

Izvor: Blic

Opera 8.50
Buđenje na vreme
S. K., 16. jul 2006

DVORANA: Sunčana arena. Gledalaca 4.022. Sudije: Kim (Koreja) i Polkin (Rusija).
JAPAN: Saito 4, Čiba 9, Onoe 4, Naohiro 4, Ogino, Jamamura 6, Abe 1, Suzuku, Cumagari (libero), Išijama 22 (3 bl, 2 asa), Košikava 19, Tomonaga. Poeni - napad: 58, blok: 8, servis: 3, greške rivala: 23 (18 iz servisa).
SCG: Perić, Bojović 22 (3 bl.), Roljić (libero), Janić, Mitrović 4, Boškan 10 (3 bl.), Stanković, Bjelica 16 ( 3 asa, 2 bl.), Gerić 14 (4 bl, 1 as), Vujević 11, Petković 5, Dokić. Poeni - napad: 64, blok: 13, servis: 5, greške rivala: 22 (9 iz servisa).
Drugo lice plavih odbojkaša: agresivno, odlučno, koncentrisano. Izabranici Ljubomira Travice su se posle šokantnog poraza na startu Svetske lige dozvali pameti, zaigrali kako umeju i u drugom meču umirili goropadne Japance - 3:1 (26:28, 25:16, 28:26, 25:22). Naši asovi idućeg vikenda dočekuju Poljsku, prvi meč je u petak u Vršcu, a drugi u subotu u Beogadu.
- Moje igrače je šokirao poraz u prvom meču. Srećom, uspeli smo psihološki da se stabilizujemo, da zaigramo agresivnije i koncentrisanije, da u meč uđemo na pravi, pobednički način - istakao je selektor Ljubo Travica.
Naši asovi su u nedelju igrali baš onako kako se od njih očekuje. Čvrsto u bloku, ubitačno u napadu, smireno u odbrani. Istina, bilo je i oscilacija, koje su se osvetile plavima samo u prvom setu.
A GRUPA
PRVI vikend: Japan - SCG 3:0, 1:3, SAD - Poljska 1:3, 1:3. Drugi vikend: SCG - Poljska (21. u Vršcu, 22. U Beogradu), Japan - SAD (22. i 23. u Hirošimi).

Finci preseli Portugalcima

Uz senzacionalnu pobedu odbojkaša Japana nad selekcijom Srbije i Crne Gore, najveće iznenađenje na startu Svetske lige, napravila je reprezentacija Finske, koja je u dva meča "nalupala" favorizovanu selekciju Portugalije. Igrajući u Rusiji, Francuska je uspela da iznenadi "baćuške" i posle maratona dobije prvi meč 3:2, ali već sutradan probuđena i razgoropađena Rusija nije ostavila gostima ni mogućnost za osvajanje počasnog seta.

Ako je to iznenađenje, onda bi trebalo pomenuti da su Poljaci u dva puta bili bolji igrajući u gostima kod Amerikanaca. Uz 4.000 gledalaca u Bugarskoj, na meču protiv Egipta prisustvovao je predsednik te zemlje kako bi dao podršku nacionalnom timu u njegovom prvom učešću u Svetskoj ligi.

Pored iznenađenja, prvi vikend je doneo i sigurnu igru favorita. Aktuelni šampion SL olimpijski i svetski prvak Brazil je dva puta u gostima pobedio Argentinu, bez izgubljenog seta Italija se vratila iz Kine, dok je Kuba dozvolila Južnoj Koreji da u dva susreta kao domaćin osvoji počasni set.
N. M.
REZULTATI

Grupa A: Sad - Poljska 0:3, 0:3,
Japan - SCG 3:0, 1:3
Tabela: Poljska 4 (2-0), SCG 3 (1-1), Japan 3 (1-11), SAD 2 (0-2)

Miljkovic: Sa dve pobede bliži smo Moskvi

Posle startnih mečeva u 17. svetskoj ligi odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore se sa jednom pobedom i porazom nalazi na drugom mestu u Grupi A, iza selekcije Poljske koju će i ugostiti najpre sutra u Vršcu, a potom i dan kasnije u Beogradu. U odnosu na mečeve protiv Japana, plavi će u dvomeču protiv Poljaka biti jači za Ivana Miljkovića. Poenter našeg tima smatra da bi upravo ovaj vikend mogao da bude i ključni za dalju sudbinu našeg tima u ovogodišnjoj Svetskoj ligi, jer bi maksimalni učinak protiv Poljske plave postavio na čelno mesto u grupi, dakle, poziciju koja obezbeđuje plasman na završnicu u Moskvi.
- Poljaci nam dolaze posle dve pobede u gostima protiv SAD. Oni imaju otvoren put prema finalnom turniru Svetske lige. Biće teško, siguran sam u to. Njihove želje su velike, ali i mi smo svesni da se sa dve pobede vraćamo na vrh. Verujem, da uz pozitivno navijanje i uz punu salu, ako i pri tom naša igra bude na nivou, možemo očekivati lepu utakmicu, pa neka pobedi ekipa koja je u tom trenutku bolja - rekao je Miljković .
Strateg plavih Ljubomir Travica istakao je da je relativno zadovoljan rezultatom u Japanu, ali da sada treba iskoristiti priliku u mečevima sa Poljskom, ukoliko ekipa želi da se plasira na finalni turnir Svetske lige.
- Ukoliko ovog vikenda pobedimo u obe utakmice, možemo realno da se nadamo finalu. U Japanu smo imali dosta problema, naročito u prvoj utakmici. Pokazali smo da imamo dva lica, ali i da možemo da odigramo na visokom nivou. U tim se vraća Ivan Miljković, što će ekipi sigurno povećati samopouzdanje. Treba da težimo kontinuitetu i nivou igre i ne smemo da dozvolimo da odigramo meč ispod toga. Još uvek nemamo obrise vrhunske ekipe. Jasno je da nema lakih protivnika i da će u svakuj utakmicu biti potrebno ući sa ogromnom dozom koncentracije i agresivnosti, čime bismo nadoknadili neke nedostatke - istakao je Travica.
Plavi su sa selekcijom Poljske odigrali 11 utakmica i pobedili u sedam mečeva. Prva utakmica drugog vikenda Svetske lige igraće se u petak u 20 sati u Vršcu, a druga u subotu u isto vreme u beogradskoj hali Pionir

Izvor: Danas

Opera 9.00
Vršac: SCG - Poljska

Selektori odbojkaških reprezentacija Srbije i Crne Gore Ljubomir Travica i Poljske Raul Lozano najavili su da će se u vršačkom "Milenijumu" igrati vrhunska odbojka u utakmici Svetske lige.

Travica je ocenio da je zbog povreda igrača SCG, Poljska favorit za plasman na finalni turnir Svetske lige koji će se od 23. do 27. avgusta održati u Moskvi.

"Na teren će ipak izaći Ivan Miljković, što će nam doneti odredjenu psihološku prednost. To što im pred meč dajemo ulogu favorita, ne znači da nećemo dati sve od sebe da pobedimo", rekao je Travica.

Lozano je rekao da je izuzetno zadovoljan igrom svojih izabranika na turneji u SAD, i najavio je da će sutra na teren izvesti isti sastav, "koji se dokazao i koji je izuzetno fizički pripremljen".