Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:15:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetla utopija, da li je moguća?  (Pročitano 24708 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
pa šta, to ne znači da nisam u pravu, naprotiv! opštepoznato je kolko je većina glupa ko kurac tkd..

postoje, to smo mi. neki dakako manje neki pak više. nije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Ne znači da nisi u pravu, ali svejedno nisi u pravu.

Iracionalno = ono što nije razumno. To je valjda jasno.

Kako može robot da se ponaša nerazumno?

To kao kad bi igrao šah sa kompjuterom i on pobacao figure po ekranu i ugasio sam sebe.

To se ne dešava.



« Poslednja izmena: 25. Jul 2020, 01:43:27 od sharpSoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
jesam
može ako ga tako isprogramiraš
sem toga šta je ''razumno'' a šta je 'nerazumno'' je vrlo subjektivno i relativno
pa može da se desi a možda se i desilo nekad negde
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
ne razumeš šta ti pišem.

Ako je isprogramiran, onda nije nerazuman, nego isprogramiran.

Razum podrazumeva, a da se ne koljemo sa opšteprihvaćenim terminima, da je čovek koristio svoj um i došao do rešenja koje će da učini najmanju štetu kako sebi tako i drugima.

Roboti će se uvek ponašati onako kako im algoritam nalaže. I uvek će odigrati isti potez u ponovljenoj situaciji.

Nasuprot toga, nerazuman čovek će recimo pretrčati ulicu na crveno svetlo iako su mu svi ljudi rekli da to  ne radi.

I najverovatnije će poginuti ili završiti u bolnici, plus će da sjebe još nekoliko tuđih života usput.

Mislim ovo su opšte poznate stvari. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
razumem nego ti ne razumeš kako funkcioniše stvarnost i ljudsko biće

ne nego je isprogramiran da bude nerazuman.ko mi npr

da, a koristi ''svoj'' um po difoltu, na isprogramiran način jer je..isprogramiran da ga koristi ili ne koristi

i mi, bioroboti, ćemo se uvek ponašati kako nam naš algoritam (dnk) nalaže.

zaključak: sve je isprogramirano i svi su isprogramirani, nema slobodne volje. e da!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Da a opet su neki nerazumni a neki razumni
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Citat
i mi, bioroboti, ćemo se uvek ponašati kako nam naš algoritam (dnk) nalaže.
Ne piše ti u dnk kako ćeš da se ponašaš, to je socijalna disciplina. Uči se tokom odrastanja u određenoj sredini.

Inače pričamo o mišljenju, ne o ponašanju

Citat
zaključak: sve je isprogramirano i svi su isprogramirani, nema slobodne volje. e da!

ne radi se o tvojoj omiljenoj i predosadnoj temi o sl. volji, jebote jel imaš ti neki drugi koncept o kome možeš da diskutuješ

Radi se o upotrebi razuma. Razuman čovek neće rizikovati svoje i tuđe živote bez nekog dubokog i debelog razloga, nerazumna budala hoće.

Dakle moje mišljenje je da je utopija nemoguća bez virtuelnog sveta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
mob
Samsung 
Možda bi utopija bila moguća u nekoj manjoj populaciji istomišljenika, koji bi se izolovali od ostatka sveta na nekom malom zabačenom ostrvu, ali sumnjam da bi trajala duže od jedne generacije. Najdalje u drugoj generaciji nastala bi pobuna, jer nisu oni pristali na taj život i vrednosti, već im je to nametnuto.
U utopiji svi postojeći sistem trebaju videti kao jedini mogući i ispravan i da postoji opsti konsenzus.
I nema problema dok ljudi to slobodno izaberu. Problem je održati takvo stanje. Kroz kvalitetno obrazovanje, nove generacije bi se upoznavale sa alternativama i dobijale druge ideje, opozicija bi se polako stvarala.
To bi se sprečilo nekom vrstom indoktrinacije i ućutkavanjem onih koji bi i pored ograničenja razvili drugačija shvatanja.
Koliko god to kontradiktorno zvučalo utopiju nije moguće održati bez nekog oblika diktature.
A da li bi se takva utopija mogla nazvati utopijom?
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Da a opet su neki nerazumni a neki razumni
ne negoli smo SVI nerazumni, samo neki manje a neki pak višlje. i sam si to relativno indirektno konstatovao nekoć, ovijem rijećima,citiram:'' iracionalno je srz zivota a racio je alat za zadovoljavanje iracionalnih prohteva. mi neke prohteve mozemo nazvati racionalnim jer shvatamo korisnost njihovog ostvarivanja ali su ti porivi i dalje porivi, dakle iracionalni po prirodi''

Citat
Ne piše ti u dnk kako ćeš da se ponašaš, to je socijalna disciplina. Uči se tokom odrastanja u određenoj sredini.
piše rodjo, sve piše tamo, za onog kuj zna da čita  Smile

Citat
ne radi se o tvojoj omiljenoj i predosadnoj temi o sl. volji
ne radi se direktno ali si ti uveo tu priču nesvesno (valda) ponašavši se kao da postoje ne znam ni ja kakve suštinske razlike izmedju robota i ljudi (biorobota) a nema, zato sam moro da reagujem i objasnim zašto nema. ne kapiraš šta sve nepostojanje slobodne volje (a i ono sa svestom) povlači zasebom a toe izmedj ostalog i da zapravo verovo ti ili da nepostoji zapravo nekakav ''razum' u smislu nečeg objektivnog,apsolutnog,nepromenljivog,nezavisnog,neprolaznog i tako dalje na primer (permanentnog,setih se još jednog glagola,da vidi te kako sam načitan i inttelektujalan  Smile ) , već je i ''razum'' vrlo subjektivna i relativna, klizeća izmišljotina nas maloumnih prejadnih smrdljivih robota

Citat
jebote jel imaš ti neki drugi koncept o kome možeš da diskutuješ
apsolutno, o tome kako ništa nepostoji bez svesti  Smile

Citat
Radi se o upotrebi razuma. Razuman čovek neće rizikovati svoje i tuđe živote bez nekog dubokog i debelog razloga, nerazumna budala hoće.
  pa dobro to je tvoje neko mišljenje i vidjenje i defimicija ''razuma''

Citat
Dakle moje mišljenje je da je utopija nemoguća bez virtuelnog sveta.
štae virtuelni svet kumara

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Možda bi utopija bila moguća u nekoj manjoj populaciji istomišljenika, koji bi se izolovali od ostatka sveta na nekom malom zabačenom ostrvu, ali sumnjam da bi trajala duže od jedne generacije. Najdalje u drugoj generaciji nastala bi pobuna, jer nisu oni pristali na taj život i vrednosti, već im je to nametnuto.
U utopiji svi postojeći sistem trebaju videti kao jedini mogući i ispravan i da postoji opsti konsenzus.
I nema problema dok ljudi to slobodno izaberu. Problem je održati takvo stanje. Kroz kvalitetno obrazovanje, nove generacije bi se upoznavale sa alternativama i dobijale druge ideje, opozicija bi se polako stvarala.
To bi se sprečilo nekom vrstom indoktrinacije i ućutkavanjem onih koji bi i pored ograničenja razvili drugačija shvatanja.
Koliko god to kontradiktorno zvučalo utopiju nije moguće održati bez nekog oblika diktature.
A da li bi se takva utopija mogla nazvati utopijom?

naravno da ne bi, i ti nikako da skapiraš da ti sve vremo ni ne pričaš o utopiji nego o malterne distopiji, o nekakvom čisto eto drukčijem sociopolitičkem uredjenju i toe to. jer u pravoj utopiji nema nikakvih diktatura,izolovanja,generacija,pobuna itd
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:15:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.