Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:52:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sveta Krv i Sveti Gral  (Pročitano 23215 puta)
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Logika greha ide otprilike ovako - ako zamislis gravitaciju kao Boga - onda je u hriscanskoj logici cinjenica da kada skocis sa 8. sprata i pogines bozija kazna. U mojoj logici je to samo posledica ne razumevanja zakona gravitacije.

Као што је dyonisis навео, паметније од молитве за неку ствар је украсти дотичну па се молити за опроштај  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


This suit is black... Pause...N O T

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 310
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k500
@decky
nacin na koji ti pises je veoma potentan,ti pises kao da si ti nekakav mudrac a kao da je to sto kazes ne oboriva cinjenic,to mi se ne svidja,nemoj biti ubedjen da si ti kao prosvecen i da poznajes istinu jer su za to sanse zanemarljive.
IP sačuvana
social share
Edit by Crowz: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Са вером у Бога за краља и отаџбину!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Pitanje koje sebi treba da postavish - sta ti imas (ili nemash) lichno od toga sto sam ja prosvetljen (ili nisam) i zasto tebe potresa toliko moje pisanje da ga ti vidis kao prepotentno? Ono sto sam ja pisao je moja istina - ti svoju moras da trazis za sebe. Ako dodjes do iste istine kao sto je moja - super za tebe - a ako ne dodjes do nje nego do neke druge - josh bolje za tebe. I dalje - zapitaj se sta je to u tebi sto te tera da sudis i osudjujes moje ili bilo cije drugo pisanje.

A sanse za moje poznavanje istine su podjednake sansama za moje nepoznavanje istine  Smile - ono sto je bitno u mom pisanju je da veliki deo toga dolazi iz srca i iz licnog iskustva a ne iz tudjih usta i knjiga. Ja nemam nista od toga da tebe ili bilo koga ubedjujem u "moju" istinu. Ja je govorim (kakava god je nacin tog govorenja) a ti imas pravo da izneses tvoju istinu - ispricamo se i svako ide svojim putem.

Ako se zbog mog pisanja osecas ugrosen, potresen ili uvredjen to znaci da treba pocnes sam sebi da postavlkas neka sustinska pitanja i da tragas za odgovorom zasto je to tako. Ja ne znam odgovor na to pitanje ali znam da ce biti strasno korisno za tebe kada budes dosao do odgovora preispitivanjem samog sebe.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


This suit is black... Pause...N O T

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 310
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k500
Jovan Ducic

Pesma Hristu

(1930)

Ti ces ostati samac na jezeru na kojem si propovedao ubogim ribarima da je sreca u sirotinji a spas u ljubavi. Nestace hriscana na zemlji. Tvoje se ime nece vise izgovarati po crkvama niti ce te ko za sto moliti. Od istoka do zapada pevace horovi novom sinu nebeskom koji ce doneti drugu istinu za druge ljude.

Ali ti ces ostati i kad hriscani budu nestali sa zemlje. I kada izraste trnje na putevima svih tvojih mucenika, ti ces jedini ziveti, plavokosi i ljupki mladicu, jer si prvi ukazivao na puteve srca kao na puteve bozje.

Ostaces, ali videvsi da je evandjelje bilo nedovoljno. Jer nije Bog za ljude u postignutoj istini nego u vecitom trazenju. Tebe ce svi napustiti jer si verovao da si ga nasao. Bog je strasan samo u slutnji i neizmeran samo u ocekivanju.

I kada te se svi ljudi budu odrekli, i kada te jos jednom budi sviismejali, ostace jos pesnici da ti se dive. I vecita Magdalena brisace i dalje svojim kosama tvoje krvave noge. Jer ce ostati u pameti samo ono sto je ostalo u ljudskom srcu.

Ti si svojom istinom samo ogranicio nesto sto je neograniceno; i govorio sto je neizrecivo. Ali si svojim ranama pokazao ono sto je bozansko u coveku. I zato, iako nisi otkrio Boga, ti si ga posvedocio.

Sta cu jadan ja moram "iz tudjih usta i knjiga"...

« Poslednja izmena: 15. Jan 2007, 01:21:19 od keleman »
IP sačuvana
social share
Edit by Crowz: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Са вером у Бога за краља и отаџбину!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
lepa pesmica ,samo shto isus teshko da je bio plavokos ,uzimajuci u obzir njegovo jevrejsko poreklo ... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Ko sto rekoh - ako je to tvoja istina - srecan sam za tebe - govori je glasno (i nosi psa sa sobom  Smile)

Ziv bio
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


This suit is black... Pause...N O T

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 310
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k500
a i ako nisam ziv tu je zagrobni zivot Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Crowz: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Са вером у Бога за краља и отаџбину!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
SonyEricsson K800i
Ja mislim da je 70% u knjizi Sveta krv svet gral fikcija!
A za ostalih 30% se ne zna!
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              "Sveta krv, sveti gral" i jedna druga, mnogo poznatija knjiga zastupaju iste
teorije. Pogledajte odgovore "druge strane":
              http://www.step.hr/duhovnost/clanci/da-vincijev-kod-1.shtml
             
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1214
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Nokia 3200
Ljdi, nisam u kontekstu trenutnog razgovora, ali dozvolicete mi malo upad...
Ljudi su u knjizi naveli knjige iz kojih su izvlacili neke cinjenice na osnovu kojih su sklopili tu hipotezu. A sve to treba ispitati... Inace vec neko vreme se vrte te price, a niko ih niti demantuje niti potvrdjuje... I ko procita knjigu, zamislice se, jer je sve ono u sta se verovalo tolike godine ustvari moglo da bude laz... Pobednici pisu istoriju, pobednici su pisali bibliju... Pobednici su birali jevandjelja, a sad je red da vidimo i drugu stranu...

Pogledajte moj topic na prvoj strani... Smiley
IP sačuvana
social share
Love is love
Two wrongs won't make it right
So let's make love in the dark
Till we break daylight!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:52:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.