Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:08:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sveta Krv i Sveti Gral  (Pročitano 23259 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
@Keleman

Ovo ce ici tesko ali da uprostim stvarri - pogresno si me shvatio i vecina odgovora na tvoja pitanja je NE. Bog nije bezlicna energija - bog je svest, apsolutna svest, on je stvoritelj zakona i zakon sam po sebi. Mi ne znamo sta je u nasem univerzumu - ako ces naucne cinjenice - naucnici ne znaju sta sacinjava skoro 50% naseg univerzuma a znaju da mora da ga sacinjava. Ima mnogo stvari u nauci koje ne mogu lako da se objasne. Ajnstajn nije rekao da se materija preliva u energiju - on je rekao da materija JESTE energija. Pisao sam detaljno o ovome na top temi religija protiv nauke.

Bog je i fizicka i ne-fizicka komponenta svega. Ti kao hriscanin se vezujes za karaktere - za formu i oblik - ti si taj koji Boga svodi na "karakter" i oblik. I tvoji djavoli i andjeli su Bog. Ne postoji nista sto je van njega niti bez njega u ovom i svim ostalim univerzumima. Razmisljaj siroko i bez granica, sve sto je materijalno ima granicu i vek trajanja, vezano je za vreme. Pokusaj da shvatis nesto sto je bez-vremensko i bez-granica. Izgubices se cak i kad pocnes - to ti je dokaz nase nemogucnosti spoznaje Boga. Ne trazi odgovore u knjigama vec citaj knjige ali odgovore trazi u sebi. Tako ces bolje shvatiti ono sto sam pisao. I na kraju - moj Bog nije van mene on je u meni. Jedini deo njega koga ikada, u svom vremenu ovog i svih ostalih svetova, mogu da upoznam - je vec u meni i na meni je da ga u sebi prepoznam. A na tebi je da nadjes svog Boga gde god mislis da se on nalazi.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


This suit is black... Pause...N O T

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 310
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k500
Dobro recimo da smo se razumeli. A koje je tvoje misljenje o tome da treba postovati striktno zadate zakone,tj moralne norme koje su sadrzane u Bozijim Zapovestima,i to da nam Isus kaza da ako se njih pridrzavamo da je nase Carstvo nebesko. Ne mogu da se slozim da je BOg-Djavo,znam da ti zelis da kazes da je bog u svemu,ali ipaK treba odvojiti-tamu od svetlosti. Mogu da se slozim ako si hteo da kazes da je Bog opstiji pojam od Djavola pa da je sdamim tim deo njega.
IP sačuvana
social share
Edit by Crowz: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Са вером у Бога за краља и отаџбину!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung Galaxy S10
Ja se izvinjavam, ali morao sam da se ubacim u temu, tek da nešto pitam, jer mi jedna stvar ovde nije jasna, a u vezi sa time što decky999 govori.
Pročitao sam temu od početka, i zanima me, ako vi Boga vidite kao energiju ili materiju, kako onda objašnjavate dokazana pozitivna dejstva molitve? Da li po vama molitva ima uticaja na čoveka samo kao autosugestija, pa vernik kada se pomoli oseti olakšanje, zato što je sam ubeđen da Bog postoji i da je čuo iskrenu molitvu?
I još jedno pitanje: da li, po vama, budući da neki ovde Raj i Pakao verovatno smatraju kao apstraktne, da li to znači da sa tačke "svevremenske energije" uopšte nije bitno kakav je čovek bio za vreme života, da li je bio dobročinitelj ili masovni ubica, jer suda uopšte nema?
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
ako vi Boga vidite kao energiju ili materiju, kako onda objašnjavate dokazana pozitivna dejstva molitve?

Па енергијом  Smile

Искрена молитва ти је магија, само што хришћанима још увек то нико није рекао...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung Galaxy S10
A odgovor na drugo pitanje?  Smile
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Нисам компетентан да ти на то одогворим али рај и пакао иако су апстрактни ипак постоје у виду карме.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Raj zaista postoji, a pakao je ropstvo zlim silama iz kojeg se izbaviti više ne možeš, i sve što je rođeno kao čovek na kraju dolazi do tog raskršća. Treće je apsolutna smrt - totalni nestanak pojedine duše i svesti.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


This suit is black... Pause...N O T

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 310
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k500
@ Isakovic
NAdam se da si shvatio da se ja sa tobom slazem,takodje kazem da je bog svestan nasih molitvi i nasih dela na zemlji
IP sačuvana
social share
Edit by Crowz: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Са вером у Бога за краља и отаџбину!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Bog je svuda pa i u našim mislima i osećanjima, i time lažna pobožnost gubi smisao, ne može se Bog time prevariti i zavarati, a njegovi kriterijumi za ocenjivanje ljudi su samo njemu poznati, kao i motivi za njegovo bilo kakvo delanje međi ljudima "Čudni su putevi gospodnji"
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Ajd i ja da odgovorim posto je meni bilo upuceno, iako je Reloader lepo dopunio. Molitva je magija, svaka nasa misao je magija, svaka nasa emocija je magija - a magija je energija jer smo i mi energija. Bog koji slusa ili ne slusa - ne postoji - Bog je deo magije koja sacinjava nase molitve i on je ta magija sama po sebi. Svi mi smo povezana energetska bica - a povezani smo zakonom karme - uzroka i posledica. Bog ne kaznjava niti nagradjuje - to je iluzija koju mi stvaramo kada sebe gledamo kao odvojene jedinke od drugih ljudi i Boga. Bog je postavio zakon koji mi ne razumemo i pokusavamo da idemo protiv njega a sto ima za posledicu da idemo protiv samih sebe. Logika greha ide otprilike ovako - ako zamislis gravitaciju kao Boga - onda je u hriscanskoj logici cinjenica da kada skocis sa 8. sprata i pogines bozija kazna. U mojoj logici je to samo posledica ne razumevanja zakona gravitacije. Ne postoji osecanja za i protiv, nagrada-kazna. Bog nije dualisticko bice - niti je bice samo po sebi - on JESTE. Samim tim pojmovi "raja" i "pakla" su posledice dualistickog gledanja na svet. U sustini postoje dav puta - put svesnosti Boga, njegovog zakona i naseg prisustva u Bogu i njega u nama, i postoji put nesvesti i opsednutosti materijalnim zivotom i osecajem odvojenosti od Boga i drugih ljudi.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:08:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.