Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:59:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sveštenik sa crnim pojasom  (Pročitano 1177 puta)
20. Jun 2011, 17:01:16
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Firefox 3.6.17
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
APATIN - Dušan Kljaić (56), Apatinac koji godinama živi u Torontu, nije zaboravio rodni kraj i često pomaže ljude u rodnoj Prigrevici. Dok je Kljajić u zavičaju poznat kao humanista, u Kanadi ga znaju kao karate majstora u svešteničkoj odori. Kada je stigao na studije teologije, Kljaić je nastavio da trenira i uskoro je postao nosilac crnog pojasa, sedmi dan.



Pobedio je na dva Svetska kupa i osvojio desetine medalja na najvećim međunarodnim turnirima. Najviše je naučio na karate akademiji čuvenog Kancho Takemasa Okuyama, koji nosi crni pojas, deseti dan. Od njega je više naučio za pet godina, nego kod svih pređašnjih instruktora za 30 godina treniranja.

San o povratku
Dušan Kljaić kaže da sanja da se vrati u rodnu Prigrevicu.
- Moje mesto mi je ostalo u srcu i pomažem koliko mogu. Trudim se da dobijem vesti o onome što se događa u selu, posebno šta rade i gde se takmiče mladi sportisti. U Kanadi se često družim sa našim ljudima u belom svetu - kaže Kljaić.


- Dosta sam naučio od Rajka Vujoševića iz Podgorice, ali su Okuyamine metode surove i dovode do ljutine i besa. Na iscrpljujućim treninzima se koriste tradicionalne japanske metode maltretiranja i ponižavanja, jer se savladavanjem oholosti stvaraju vrhunski majstori - kaže Kljaić.


Karatista u odori sveštenika to je shvatio tek kada je došao u njegov dođo. Da bi učenike, poznate majstore karatea, oslobodio oholosti, dohvatio je štap i počeo da ih tuče kao nedostojne osobe.


- To je izazvalo strašan bes, ali niko iz grupe nije napustio trening. Znali smo da, ukoliko želimo da napredujemo, moramo da ostanemo u toj sali, te da je to deo treninga - kaže vlasnik crnog pojasa, sedmi dan.


Dušan Kljaić je u Kanadu otišao kao protestantski sveštenik na postdiplomske studije teologije. Dok je učio, usavršavao se i kao karatista u borbama i katama. Osvojio je zvanja majstor karatea “shotokan stil” sedmi dan, a nosilac je i titule “shihan”, što u prevodu znači instruktor visokog nivoa u karate dođou. Član je tima instruktora I.K.A koju vodi Kancho Takamasa Okuyama.


Pre karatea Kljaić se priklonio protestantskoj veri u selu Prigrevica, u kojoj je bilo malo vernika, a još manje ljudi tog religijskog usmerenja.


- Uvek sam tragao za novom istinom i našao sam je u Svetom pismu. Prvi put sam se molio Bogu za vreme osluženja vojnog roka, a po povratku iz JNA sam otišao Protestantsko evanđeosku crkvu, jedini hram u selu. U to doba komunisti nisu dozvoljavali postojanje pravoslavne crkve u selu. Postao sam protestantski sveštenik i direktor Protestantskog teološkog instituta “Žetva“ u Novom Sadu.
Kasnije sam putem vere stigao do Kanade - kaže Kljaić.

izvor: blic



Lijepo je znati da nisu samo religije dalekog istoka poznate po majstorima borilackih vjestina.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6220
И ми имамо попове са црним џиповима  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ne znam da li znate koliko su borilacke vjestine popularne po internatima... Ljudi treniraju ko looodi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
Browser
Firefox 4.0
mob
Samsung S7
Pored borilackih vestina po internatima, jos jedna vestina pomalja svoju ruznu glavu, zove se pederastija, i takodje je prisutna po zatvorima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
Browser
Firefox 3.6.17
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Pored borilackih vestina po internatima, jos jedna vestina pomalja svoju ruznu glavu, zove se pederastija, i takodje je prisutna po zatvorima.


А ти си био тамо и искусио чари свега тога. Smile
« Poslednja izmena: 20. Jun 2011, 23:45:10 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Samsung Galaxy S III
Evo i ja znam jednog ovamo u zalivu, crni pojas.. preko dana je karatista, a nocu pop... i vozi dzipa   Smile

jebem ti i ko izmisli crkvu
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
Browser
Chrome 12.0.742.100
bitan je motiv iako se sam karate nigde ne spominje u bibliji
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia Browser 2.0
mob
Samsung 
Pitam se da li bi ovaj posle šamara okrenuo drugi obraz kao pravi hrišćanin?

Ali sumnjam da će se neko usuditi da to proveri, tako da to nikada nećemo saznati.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
Browser
Firefox 4.0
mob
Samsung S7
Pored borilackih vestina po internatima, jos jedna vestina pomalja svoju ruznu glavu, zove se pederastija, i takodje je prisutna po zatvorima.


А ти си био тамо и искусио чари свега тога. Smile

Naravno da nisam, pricali mi ljudi koji su posetili te ustanove. A i bre brate bolesno je zatvoriti ljude tamo u hladne zidine ko pacove, nigde zena, nigde sisa, pickica, nigde nicega, pa onda i ne cudi sto pribegavaju nastranostima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:59:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.