Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:13:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sveće  (Pročitano 3342 puta)
10. Okt 2006, 02:10:12
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Duhovnost i svetlost idu zajedno prestavljajuci osvetljenost vezanu za sunce i mesec, zvezde koje nocu svetle na nebu kao i munje koje paraju nebo za vreme oluje-primordijalni aspekt drevnih religioznih i magicnih rituala.

pojam svece je nastao u istom trenutku kada je praistorijski covek kresnuo kamenje i otkrio vatru koju je odrzavao kako bi se zagrejao, skuvao hranu, plasio zivotinje. Istodobno je, vremenom, vatra postala centralni elemenat u misticnim ceremonijama. Od tada, nije prestala fascinacija covecanstva mocima plamena. Baklje, logorske vatre oko kojih su se okupljali kako bi prizvali duse, sve to je postalo neizbeznno prilikom ceremonija jer su bili izvor svetlosti i simboli bozanskog i njegovih snaga.

vatra je takodje simbol promene, zrtve i prociscenja i zbog toga je od davnina magicni instrument. Stavise, citava okultna knjizevnost rodjena je oko upotrebe sveca. Neko tvrdi kada sveca izgori nase najtajnije zelje ce se ostvariti. Jedan od vaznih aspekata sveca je i boja, ali je to samo deo njenih karakteristika i kompleksnosti.

vremenom, svece su dobile raznovrsne oblike, boje, ali i povecanu proizvodnju, mnostvo oblika i materijala.

treba zapamtiti da je svaka sveca jedinstvena i da precizno odgovara magijskoj upotrebi. Svece koje se kupuju u radnjama su dobrog kvaliteta, ali su svakako bolje one koje vi sami mozete napraviti jer su "napunjene" vasim idejama i dobrom energijom.

razlicitost je i u upotrebljenim materijalima. Neki proizvodjaci upotrebljavaju hemijske komponente, dok je najbolji materijal za svece, bez sumnje, pcelinji vosak. Cinjenica da pcelinji vosak nije jevtin i da ga nije lako nabaviti, ali tu je parafin koji ga lako i bez problema moze zameniti. Na vama je da se odlucite koji od ova dva materijala zelite da upotrebite za svecu koju ste namenili vasim zeljama.


svece i njihovo znacenje po bojama

crna
odbija negativne uticaje i urokljive oci i zle duse, sluzi za sve rituale odbijanja.

bela
rituali posvecenja, proricanje, vidovitost, povecanje psihickih snaga.

braon
pronalazenje izgubljenih predmeta, posvecenje, telepatija, zastita domacih zivotinja.

zlatna
neutralise sve negativne uticaje

zelena
plodnost, uspeh, pozitivna ambicija, ozdravljenje, sansa, prosperitet, novac, umanjuje uticaje zavisti i tvrdicluka, kontrolise i smanjuje osecaj ljubomore.

lila
povecava fizicke mogucnosti, ozdravljenje, licnu moc, sticanje i cuvanje sopstvene nezavisnosti, ocuvanje covekove okoline.

crvena
svi rituali plodnosti, strast, fizicka snaga, hrabrost, sticanje moci nad voljom.

srebrna

neutralisanje necistih uticaja, ohrabrivanje vaseg talenta za diplomatiju, privlacenje blagonaklonosti bogova.

zuta
ritual za sirenje vere u sebe, sarm, licni magnetizam, budenje prikrivenih talenata.


boja svece prema zodijackom znaku

ovan
jarko crvena, snazno purpurna; sto jace nijanse.

bik
jaka zelena, boje jabuke, maslina, boje sveze i zive.

blizanci
jako zuta, ponekad (jaka) oranz.
      
rak
bela, srebrna, sedefasta; bledo zelena i beldo plava.

lav
zlatna, oranz, pozlacena, ponekad tamno zuta.

devica
svetlo braon i svetlo zlatna, topla i bogata. Srednje zelena, ridja, boje jeseni.

vaga
roza i jako plava.

skorpija
tamno crvena i najtamniji purpur, srebrnosiva.

strelac
violet, lavanda, tamnoplava.
      
jarac
vrlo tamna zelena, tamnobraon i siva.

vodolija
neonska plava, sarena i fluorescentne boje.

ribe
morska zelena, slez, lavanda; tople boje i boje koje reflektuju.


boje sveca prema danima u nedelji
      

ponedeljak
srebrna sveca
   
utorak
crvena sveca
   
sreda
oranz sveca

cetvrtak
kraljevsko plavo sveca
   
petak
zelena sveca
   
subota
slezove boje sveca

nedelja
zlatna sveca
   
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows 2003
Browser
Internet Explorer 6.0
sta ce nam svece po danima, ne znamo da li verujemo visue u astrologiju ili magiju Smiley onda bi siva sveca bila sveca vremena (urana), saturna crvena itd.
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ja imam nekoliko crvenih...mirišu na moreee... pomažu mi itekako da otklonim nervozu, opuštaju me...
Ne znam da li je magija ...šta god da je - odlično je  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


if there is a will,there is a way

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 302
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ljudi konacno tema o svecama...ne mogu da verujem! odlicno! ja jako volim svece, i cesto ih palim,zbog estetike i zato sto mi prija njehova topla energija...inace bas mi dominiraju roze i plave svece kao sto je to napisano za vagu...fenomenalno   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung D500
Mene privlače mirišljave svijeće. Pogotovo one raznih oblika i raznih boja...  Smile
Volim kad nestane struje...svijeće su posvuda...  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


if there is a will,there is a way

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 302
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
upravu si sny,mirisljave svece su fenomenalne,i jos kad su raznih oblika i boja--divno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
u dnevnoj sobi sam postavila nekoliko ukrasnih sveca crvene boje,skupljaju dim od cigareta, :-ke,zamisli niosam imala pojma sta oznacava crvena boja svece,a u znaku sam riba a podznak rak,sto se ne slaze sa crvenom bojom,ali nema veze,meni se dopadaju,pozdrav Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:13:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.