Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve vise zena se poradja carskim rezom.  (Pročitano 2994 puta)
24. Apr 2015, 15:00:38
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
Browser
Chrome 42.0.2311.90
       Ne znam da li ste primetili ali sve vise zena se poradja carskim rezom. Svakako, postoje zene koje samoinicijativno odluce da se porode carskim rezom, medjutim, mene vise zanima cinjenica da je broj zena koje jednostavno ne mogu da se porode na prirodan nacin drasticno u porastu!!

       Zanimljivo je i to sto je do pre samo 30-ak godina broj zena porodjenih carskim rezom bio zanemarljivo mali.

       Posle porodjaja carskim rezom, zena ne sme (ne bi trebala) da ostane u drugom stanju sledece dve godine, oporavak je duzi i cesto bolniji.

       Ovaj fenomen je svakako zanimljiv i verovatno ima veze sa sve vecim izazovima koji se stavljaju pred zenu, nacinom zivota, hrana, medjuljudski odnosi, polako preuzimanje uloge koje su nekada bile "muske", skraceno - posledica emancipacije i "modernizacije" zene.

        Dodajmo ovome i cinjenicu da u "razvijenijim" drzavama, gde je i najveci procenat zena porodjenih carskim rezom, vlada jedan velik problem da parovi uopste zatrudne.

     Cudno...

  p.s. Sve mi se cini da musko-zenski odnosi nikad nisu bili gori, kao da se taj sukob "podgreva".
« Poslednja izmena: 24. Apr 2015, 15:19:18 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.90
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Izgleda da je jedino kod mene u gradu kontra i ono sto treba da ode na carski ne ode.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 41.0.2272.96
Ovde kod nas porodjaj se doveo na nivo "samo da me ne ostave na stolu 27 sati"..

Potpuno podrzavam zakazane carske rezove. Isto kao sto podrzavam i zene koje zele prirodno da se poradjaju. Uostalom lekari donose tu odluku u dogovoru sa trudnicom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Boze sacuvaj da se zena ne tretira kao kobila na porodjaju...

I jos  su razmazene pa urlaju da idu na carski kad se beba gusi...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Boze sacuvaj da se zena ne tretira kao kobila na porodjaju...
Ne kazem, feministicki pokreti su dosta jaki!
Zasto bi se tretirala kao kobila?
Zena je prevarena, posle dobijanja prava glasa, sledi jedna velika obmana zena od strane sistema.
Citat
I jos  su razmazene pa urlaju da idu na carski kad se beba gusi...
Urlale su i ranije, do pre samo 30-ak godina carski rez je bio izuzetak.
Zasto sve vise zena ima problem sa porodjajem (ako uopste uspe da zatrudni)?

p.s. To sto se zena porodi prirodnim putem, ne znaci da je manje majka, dama i stub porodice!
« Poslednja izmena: 24. Apr 2015, 15:27:39 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Ne ostaju trudne zato sto ne zele da ostanu trudne...mislim da je to jedini razlog.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Pre 26 godina kada je mene radjala moja majka, direktor porodilista nije ni pod razno dozvolio da se ide na carski rez, onda su pouceni iskustvom moji potegli sve moguce price i veze. U 14:00 direktor izlazi iz bolnice u 14:10 minuta na svet dolazim ja sa maximalnom ocenom 9(devet). Ziv zdrav i nasmejan.  Smile Prilikom porodjaja 4 godine ranije isti doktor nije dopustio carski rez i moj brat zajedno sa majkom umalo nije umro.

Zato pre nije bilo carskog reza, danas tutnes malo para i zavrsis gadjanje.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Ne ostaju trudne zato sto ne zele da ostanu trudne...mislim da je to jedini razlog.
Dobro, recimo da je tako, ima toga jos kako ali ima i dosta ljudi koji ne mogu da ostanu trudni, da ljudi jednostavno nece da ostanu trudni (kako kazu "uzmi sve sto ti zivot pruza", "zivi brzo, hrani se lako"...) tu se radi o nedostatku nagona za odrzanjem, to je poremecaj, covek je odavno postao ono sto nije njegova pririda - usamljena, bespomocna individua, EU i SAD model atomizovanog pojedinca
« Poslednja izmena: 24. Apr 2015, 15:39:44 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Usamljenost neces resiti tako sto ces imati copor dece...a ocigledno da nemas decu pa je lako razvijati teoreme.
Znam dosta ljudi koji zele dete ali jednostavno se ne upustaju u tu pricu jer ne mogu ni sebe da izdrzavaju.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Usamljenost neces resiti tako sto ces imati copor dece...a ocigledno da nemas decu pa je lako razvijati teoreme.
Opet odosmo na licno ... : )
Ne radi se ovde o usamljenosti koju ces resiti pravljenjem dece, kako to nije jasno? Ne pricam ja o tome
Citat
Znam dosta ljudi koji zele dete ali jednostavno se ne upustaju u tu pricu jer ne mogu ni sebe da izdrzavaju.
Nekad je sirotinja bila veca, pa su ljudi imali po 4-5 dece...
Opet dolazimo do toga da se ekonomski momenat namece kao svrha zivota, koja diriguje i to koliko ces dece imati. Dirigent se zna...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.