Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve više povlastica za Rome, sve manje za Srbe u sopstvenoj državi  (Pročitano 6306 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9.5
Browser
Safari 537.78.2
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.17
mob
Samsung S8 Plus
Studenti romske nacionalnosti imaju besplatno školovanje, smeštaj, stipendije. Za njih ne vazi registracija i pravila u saobracaju a mene cimaju zbog sijalice koja mi je pregorela u toku voznje  Smile  Lakse dobijaju socijalnu pomoc i besplatmo se lece  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
http://www.srbijadanas.net/agenda-21-un-velika-seoba-cigana-u-srbiju/#

Vredi procitati. Pogotovo ako ste borac za prava nacionalnih manjina.

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
   
За децу српске сиротиње нема ни за бесплатне уџбенике али зато има 525 стипендија за Цигане и то само да иду у школу


5. децембар 2014.
Србија


Београд – Ученици ромске народности Техничке школе ГСП-а примило је стипендије како би се смањио број Рома који превремено престају са образовањем.

Стипендије су додељене у оквиру пројекта „Овде смо заједно – Европска подршка за инклузију Рома“, који је вредан 4,8 милиона евра, а који финансира ЕУ, а спроводи Мисија ОЕБС у Србији, у координацији са Канцеларијом за људска и мањинска права и више министарстава и невладиних организација.

Укупно је обезбеђено 525 стипендија средњошколцима ромске националности широм Србије, односно у 20 локалних самоуправа.

Министар просвете, науке и технолошког развоја Срђан Вербић рекао је да пројекат треба превентивно да делује како би се спречило превремено напуштање школовања ученика ромске националности.

Према његовим речима, прва мера се односи на пружање финансијске помоћи, а друга на стручну помоћ у школи, како би и њихови родитељи имали већу подршку.

„Пројектом је предвиђено да се за две године додели 525 стипендија ученицима средњих школа за сва четири разреда и да се одаберу наставници и ментори који ће пружати подршку стипендистима“, рекао је Вербић.

Он је рекао да се на конкурс пријавило 1.609 ученика, од којих је изабрано 525, те да је следећи корак избор ментора који ће пратити школске активности стипендиста и пружати им помоћ да би показали напредак и успешно завршили школовање.

Како је рекао Вербић, број средњошколаца ромске националности континуирано расте, али је још „далеко од тога да можемо бити задовољни помацима“, па рад на том пољу тек предстоји.

„Од вас се очекује много труда, залагања и рада. Верујем да вам на том путу стицање знања неће увек бити лако, али уверен сам да сте створени за велике и важне ствари, а образовање је једна од највећих“, поручио је Вербић ученицима.

Шеф Мисије ОЕБС у Србији Петер Буркхард рекао је да ће ученици примати месечне стипендије као подршку наставку школовања, као и да ће радити са менторима.

„Није проблем упис Рома у школе, већ како спречити да не одустану од образовања“, рекао је Буркхард.

Заменик шефа Делегације ЕУ у Србији Оскар Бенедикт нагласио је значај интеграције Рома у друштво, додајући да је важно да у том процесу сви учествују.

Он је навео да ЕУ у Србији подржавао, предшколско, основношколско и средњошколско образовање Рома, те да има и програме који им касније помажу у проналажењу посла.

Бенедикт је навео и да је тешко завршити школу, јер је потребно много рада и учења, због чега се нада да ће стипендије помоћи средњошколцим да буду успешнији и да лакше пронађу посао.

 

Директорка владине Канцеларије за људска и мањинска права Сузана Пауновић објаснила је да је прво требало да буде уручено 500 стипендија, али је одлучено да се додели још 25 за ученике из поплављених подручја.

Пауновић је, такође, рекла да ће 181 педагошки асистент добити сертификат да је учествовао у пројекту.

„Желим вам пуно успеха у школовању и даљем професионалном животу и надам се да ћете када будете завршили факултете израсти у успешне лидере“, навела је Пауновић.

Ученицима се обратио и председник Националног савета ромске националне мањине Витомир Михајловић који је истакао значај образовања и навео да само образовани Роми могу бити потпуно интегрисани у све сфере друштвеног живота.

Михајловић је зато поручио ученицима да се образују, јер је то, како сматра, једини пут за пуну интеграцију ромске националне заједнице.

Добитница стипендије Жељка Фан рекла је да ученици неће изневерити поверење које им је указано, да желе да буду факултетски образовани и да им зато стипендија и њима и њиховим родитељима много значи.

Танјуг
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
4,8 милиона евра, а који финансира ЕУ, а спроводи Мисија ОЕБС у Србији
Nisam dalje čitao, mrzelo me.
Jel' vraćamo mi te pare ili šta?
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17


IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 34.0
4,8 милиона евра, а који финансира ЕУ, а спроводи Мисија ОЕБС у Србији
Nisam dalje čitao, mrzelo me.
Jel' vraćamo mi te pare ili šta?

Ту сам и ја стао...не плаћа држава не знам у чему је проблем...
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
4,8 милиона евра, а који финансира ЕУ, а спроводи Мисија ОЕБС у Србији
Nisam dalje čitao, mrzelo me.
Jel' vraćamo mi te pare ili šta?

Ako procitas tekst ispod tog posta (imas link), doci ces sam do odovora.

edit: i citajte bre ljudi, nece vas slova izujedati  Smile

« Poslednja izmena: 06. Dec 2014, 14:02:34 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17


IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.