Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:06:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve sto naucim zaboravim. :(  (Pročitano 16796 puta)
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 7534.48.3
mob
LG Google Nexus 5
ne uci na pamet, uci s razumevanjem.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung 111111
Citat
Eto ucim sociologiju..Poceo sam uciti 4 dana prije ispita,jer i nisam imao mnogo gradiva...Ucim tako sto ucim poglavlje po poglavlje,i iz svako poglavlje podijelim na dijelove,pa ucim po dijelovima,onda sve zajedno,pa probam ponoviti to sve zajedno....Dosta dobrih savjeta si dao...Nisam nikada ni gledo na netu nista u vezi ucenja,ovaj nacin ucenja sam skontao sam,i tako radim jos od osnovne...Ali sad sam malo proguglao,i stavrno je ovaj google cudo...  Mada i dalje stojim iza toga,da kad dodjem na ispit i dobijem pitanja ne mogu da se sjetim...Taj ispit sam danas imao iz sociologije,i dobio sam pitanje pozitivisticki pravac u sociologiji i August Kont...I nisam mogao da se sjetim gotovo nicega...Kad je se zavrsio iuspit pogledo sam u knjizi sam taj dio,nisam uopste citao,i znao sam odma sve izrecitovati,odma sam se svega sjetio.... :S

Ma daj nemoguce..Kako ucis po pitanjima ? (pitanjima za ispit/kolokvijum)
Ili ides redom ?!
Sta radis ??
Msm i tu sociologiju..iskenjam se na nju..mozes da podelis na tezi i laksi deo.
Sad nzm koju sociologiju ucis,ali sve ti se to svodi na poznate stvari.
Uci o osnivacu sociologije..to bas bese taj Kont.I sad u zavisnosti od sociologije (predmeta) imas tamo definicije grada/drzave..Pa kako su ljudi ziveli od kako su sisli sa drveta...Pa koji su moj sisli sa drveta..Pa copori/grupe i teritorije..U sustini zamlacivanje do zla boga Smiley
Mislim sta god ! Ne znam koje je gradivo nagadjam.Ali sam sto posto siguran da su to poznate stvari filozofski israne i iznete od strane autora.Poenta je da se ne zagubis i uvek znas da se radi o poznatim stvarima.
Mislim nemoguce mi da takve stvari mogu da ti predstavaljaju toooooliko problem Smiley
Znas sta..uzmi deo po deo..Ali pazi !
Uzmi 50 stranica.Izvuci najbitnije..Dobro prouci !
Zapamti najbitnije..I ponavaljaj to sto si zapamtio..do onog trenutka dok shvatis da je nepotrebno da ga ponavljas Smiley Kad to shvatis kreni na nove 50 stranice...I tako dok se ne useres Smiley
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Knjiga, davno je citah Smiley

"Super pamcenje", autor Art Semorie


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Super pamcenje.par... (2148.44 KB)
*
Super pamcenje.par... (2128.16 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung SGH-E590
Ja ispisem puskice dan pred ispit i nema sanse da zaboravim! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung 111111
Ja ispisem puskice dan pred ispit i nema sanse da zaboravim! Smile

Znam budalu ostaju mu puskice u omot ispita  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
ne uci na pamet, uci s razumevanjem.

ne moze ni to na sve predmete da se primeni...ko bi sociologiju ucio sa razumevanjem...fuj Smile
Poznajem jednu , profesorica sociologije, nikad dosadniju osobu nisam srela. Takva je bila i ona nesretna sto nnam je predavala.
Matematika, fizika, hemija - ne moze napamet, Sve ostalo moze. A nesto i mora.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Nokia 6220
Ne mora nista napamet. Uvek postoji uzrocno posledicna veza, ili bar neka asocijacija. Ucenje napamet, je samo linija manjeg otpora.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Motorola 
Ni meni ne ide ucenje,ucim sve napamet. Po dve recenice i tako dalje od reci do reci. Pokusao sam sa razumevanjem ali nista ne zapamtim,pokusao sam citanjem ali tek citanjem ne moze ti nista ostati u glavi i citanjem mi se prispava.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Neki predmeti se moraju uciti napamet jer se to trazi. Dzaba da razumes temu kada ce ti profesor zameriti jer nisi naucio definicije od bar 5 autora o istoj od reci do reci.

Ali da, mnogo je lakse sa razumevanjem i povezivanjem stvari. Imate i one "mape ucenja" koje dosta povezuju i time olaksavaju neke stvari.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Koristis li neke druge?

Dva su moguca odgovora na tvoje pitanje.
Prvi, manje verovatan da imas klinicki problem sa upamcivanjem prouzrokovan nekom povredom glave, ili uzimanjem droga.

Drugi, vise verovatan, burazeru, ne znas da ucis.
Nije ucenje sesti i nabubati 75 pitanja koja ces moci ili neces moci da ponovis za sat vremena.
Ma koliko to frazerski zvucalo, i ma koliko te matori vampiri koji sebe sa dozom narcizma zovu pedagozima 'smarali' (jel se i dalje tako kaze?) da moras da ucis DA BI RAZUMEO, to ti je ziva istina.
Potpuno je bocno da l' ce ta dvostruka matrica sa ubacenom kvadratnom jednacinom ili broj stanovnika sedmog okruga po velicini u Zimbabveu da ti koristi. Nauci to pametno.
Skoncentrisi se.
To ti je u 21. veku najteza aktivnost - biti skoncentrisan.
Taman se skoncentrises na kvalitetan film na TV-u, op, kilometarske reklame. Taman se skoncentrises na ucenje, op, zazvoni telefon i razbije ti citav koncept.
Znaci, tvoj problem je sto ne umes da ucis, sto nisi naucen da ucis.
Dobra vest je da nikad nije kasno.
Uzmi markere, 100 listova a4 formata. Prvo procitaj lekciju letimicno. Skontaj o cemu se radi, sta je najkraci moguci size. Podvuci markerom par najbitnijih recenica koje sadrze sustinu, i prepisuj pasus po pasus. Prepisuj sa makar minimalnom koncentracijom, nemoj samo mehanicki da zvrljas slova. Prepisi lekciju 3, 4, 5 puta. Ako valjano radis, vec 80% posla si zavrsio. Ostaje da to sto si kroz prethodne radnje predstavio kratkorocnoj memoriji, pokusas da upamtis na duze staze. Kako? Citaj sve. Citaj sa razumevanjem. Povezuj. Pojmove. Asocijacije. Sve povezuj. Reci koje ne mozes da zapamtis rasclanjuj na asocijacije. Hipofiza? Ok. Hypo (alpe adria banka) - to svaki dan cujes na reklami, i viza (i to cujes makar u dnevniku), samo V zamenis sa F. U trenutku kada ovu rec treba da izgovoris "coveculjci zaposleni u mozgu" ce da te prebace na asocijacije banke i vize, i imas odgovor na svoje pitanje. Sve su to postapalice koje mogu da ti pomognu... Ako ti je materija bas bas dosadna, zamisli sebe kako ti je od od karijerne ili zivotne vaznosti. Ja sam svaki ispit iz anatomije zamisljao (tu vec iskusni psiholozi mogu da uoce jedan klasican mehanizam) kao simpozijum na kome sam bas JA glavni gost, i na kome cu za to sto ispricam (a to je zapravo ono sto sadrzi ispit) dobiti neku vaznu, mozda cak i Nobelovu nagradu. Zvuci ludo, ali mene ledja vise ne bole  Smile Tj. mnogo sam lakse i prilazio materiji i odradjivao je pa da ne budem lazno skroman, majstorski.

Ako ti svojih par lekcija (koje su nista u poredjenju ako odes na faks pa te budu sacekali nekoliko (desetina) puta obimniji ispiti...) prilazis misleci "uff, ovo je dosadno, ne mogu ja ovo da naucim, ja sam nesposoban", onda si stvarno nesposoban. Ne odlazi, nego pocni da primenjujes ove savete sto pre. Pokusaj da shvatis poentu materije, jebem ga. Pa ako ne shvatis sve, nego pola, sta fali - pola je dosta. Ako shvatis 20% - i to je bolje nego nista.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:06:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.186 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.