Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve cari srpske politike: "Biftek koji jedem kosta kao tvoja plata!"  (Pročitano 17654 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Nacionalisti sve vreme, patriote nikad. Bar po meni.

Националиста је јачи облик патриоте. Патриота воли своју земљу, националиста воли и наглашава да је воли, његова земља и нација су му убедљиво на првом месту, нпр. српском националисти је све српско најбоље итд. За остале државе и нације га боли уво отприлике. Националиста није мрзитељ других нација и слично, то је оно што им увек приписују. То је шовиниста.

Радикали конкретно комбинација националиста и шовиниста можда, али и то је све питање јбг... Политика је то. Напредњаци нису ништа од тога, они су преваранти и турбо фолк. И за мене никад напредњаци неће бити радикали, шта год да су они били и радили 2008. и раније.
кратко - јасно  Smile
kratko jasno i netacno,
postoji mnogo bolji razlog za postojanje dve razlicite reci - nacionalizam i patriotizam.

nacionalizam je ideologija. patriotizam je moralni, emotivni stav..... dve razlicite stvari.

tako je moguce da fasizam i cak nacizam budu vrste nacionalizma. fasizam ne moze da bude vrsta patriotizma.

zato su radikali bili nacionalisti ali nikada nisu bili patrioti jer su djubrad (oni gluplji medju njima priznajem, mogu da budu patrioti, ali oni ne vode stranku)

Аха ок, ај објасни ми онда? Кажеш национализам је идеологија, каква? Фашизам и нацизам су зла и злоупотребљени национализам (посебно нацизам), са дебелим шовинизмом, и немој њих да мешаш. По мом мишљењу шовинисти су националисти скренули са пута, који више мрзе туђе него што воле своје, дакле шовинизам видим као неки националистички шкарт. И каже се патриоте у српском језику.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876

Zaista ne znam... to je vise NSPM fazon Smiley

A jagnjetinu ne volem, dok su mi tartufi krajnje smrdljivi... taman za prasecu brigadu cetnik-partizan-komunista-nacionalista-DSS...

NSPM fazonu?

Pa nije Antonić pekao volove na Palama.

A nije se ni družio sa ovakima.  Smile

« Poslednja izmena: 13. Dec 2017, 17:43:13 od Hipomen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nacionalisti sve vreme, patriote nikad. Bar po meni.

Националиста је јачи облик патриоте. Патриота воли своју земљу, националиста воли и наглашава да је воли, његова земља и нација су му убедљиво на првом месту, нпр. српском националисти је све српско најбоље итд. За остале државе и нације га боли уво отприлике. Националиста није мрзитељ других нација и слично, то је оно што им увек приписују. То је шовиниста.

Радикали конкретно комбинација националиста и шовиниста можда, али и то је све питање јбг... Политика је то. Напредњаци нису ништа од тога, они су преваранти и турбо фолк. И за мене никад напредњаци неће бити радикали, шта год да су они били и радили 2008. и раније.
кратко - јасно  Smile
kratko jasno i netacno,
postoji mnogo bolji razlog za postojanje dve razlicite reci - nacionalizam i patriotizam.

nacionalizam je ideologija. patriotizam je moralni, emotivni stav..... dve razlicite stvari.

tako je moguce da fasizam i cak nacizam budu vrste nacionalizma. fasizam ne moze da bude vrsta patriotizma.

zato su radikali bili nacionalisti ali nikada nisu bili patrioti jer su djubrad (oni gluplji medju njima priznajem, mogu da budu patrioti, ali oni ne vode stranku)

Аха ок, ај објасни ми онда? Кажеш национализам је идеологија, каква? Фашизам и нацизам су зла и злоупотребљени национализам (посебно нацизам), са дебелим шовинизмом, и немој њих да мешаш. По мом мишљењу шовинисти су националисти скренули са пута, који више мрзе туђе него што воле своје, дакле шовинизам видим као неки националистички шкарт. И каже се патриоте у српском језику.
nacionalizam je politicka ideologija.
patriotizam nije. nemam potrebu da sada kažem išta više sem da nacionalisti često tvrde da su patriote da bi izbegli rasprave koje obično prate proponente ideologije..... i da bi se predstavili kao obični ljudi koji svojoj zemlji zele dobro, dok zapravo imaju političku agendu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Које свирање. Smile

Citat
Национализам или народњаштво је концепт који у суштини представља приврженост сопственом народу и држави.[1]

У ширем смислу, национализам може значити приврженост властитом народу и његовим интересима, занемарујући интересе других народа.[2] Појам се такође односи на доктрину[3] или политички покрет[4] по којем нација дефинисана у оквирима етничке припадности или националне културе, има право да конституише независну, суверену или аутономну политичку заједницу, базирану на заједничкој историји и судбини.[5][6] У својим екстремним облицима, фашизму у Италији и Шпанији и националсоцијализму у Немачкој, у првој половини 20. века, национализми ове врсте заговарају ауторитативну државу са ограниченим индивидуалним правима грађана, а у случају националсоцијализма и антисемитизам, супериорност аријевске расе и милитаризам.[7]

Дакле има више дефиниција и тумачења, а суштина је иста. Националисти не желе ништа добро својој земљи... Smile Шта све нећу прочитати јбт. Но добро само напред, само ви кењајте како су националисти зли мрзитељи, све би убијали, овакви онакви, па ћете једног дана прећи и на патриоте... Упс, па већ сте прешли... Неко носи мајицу са натписом Србија - националиста! Такве треба хоспитализовати, како сме да носи такву фашистичку мајицу?! Сиктер море...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ja nisam ŗekao da nacionalisti nisu patriote. Zavisi od slucaja do slucaja, vecinom jesu. Samo sam naveo razliku izmedju pojmova.
I batali srpsku vikipediju za ovakve stvari. Nije lose pogledati je ustvari, ali baci pogled obavezno na srpskohrvatsku i ako mozes na englesku, mada nije rec o istom jeziku i znacenja istih reci se ponekad razlikuju.

Meni ovaj tekst sto si citirao zvuci malo tupavo, mada je tacan valjda u sustini. Rec ima vise znacenja ali nisu sva jednake vaznosti i upotrebljivosti.

Na kraju da kazem da za mene rec ideologija nije nesto negativno. Postoje negativne ideologije. To je nesto drugo
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
u 99% slucajeva nema nikake razlike...

o tome govori i cinjenica da su svi ti koji su protiv tzv nacionalizma...u trenutcima neposredne opasnosti i po njih i po drzavu...

nebrojeno puta pobegli pod kisobran nacionalista...

u istoriji covecanstva ne postoji mesto bez ideologije...kao ni drzava bez ideolgoije..

nije to zato sto su ljudi glupi...

nego im je nuzan smisao...

i upravo po smislu kojem teze se i vidi njihova sustina...

srpski narod u svojoj spoznaji nema materjalistike i individualisticke ideje...

te ideje su za njega tesne...

tzv nacionalizam je propaganda...metodoloska borba protiv narastajuceg patriotizma u zemlji...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020

Zaista ne znam... to je vise NSPM fazon Smiley

A jagnjetinu ne volem, dok su mi tartufi krajnje smrdljivi... taman za prasecu brigadu cetnik-partizan-komunista-nacionalista-DSS...

NSPM fazonu?

Pa nije Antonić pekao volove na Palama.

A nije se ni družio sa ovakima.  Smile



Tacno. On se krio iza knjiga kada je isla regrutacija  Smile


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Tacno. On se krio iza knjiga kada je isla regrutacija  Smile

Bolje iza knjiga nego recimo iza don Mila ili ne daj bože lažne dioptrije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, da.. ipak ti podrzavas Sandu koja je delila sudbinu svojih saplemenika... oh, wait...nju bas i nije dotakao rat u bilo kom vidu jer je sve vreme cucala u saloncu, i generalno brukala oca...  Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Ne znam otkud ti ideja da podržavam Sandu?

No ok, i mnoge delije iz DOS-a i SNS-a rodom iz tih pomenutih krajeva su se sklonile kod don Mila kad je bilo gusto tako da se Sandi koja nije bila vojni obveznik i ne može zameriti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.