Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve cari srpske politike: "Biftek koji jedem kosta kao tvoja plata!"  (Pročitano 17854 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Kad su to radikali bili nacionalisti i\ili patriote?

U kom momentu svog postojanja, tacno?

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nacionalisti sve vreme, patriote nikad. Bar po meni.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Није проблем у њему, проблем је у демократији која такве ликове штити.



nije problem u njemu, problem je u sistemu. imamo totalni sunovrat svih mogućih i ne mogućih vrednosti. imamo ovde ovo govedo koje pljuje po veteranu. imamo na drugom mestu ratnika sa košara koji ima blizu 100% invaliditeta, a koji je otišao u zatvor zbog saobraćajne kazne. imamo postavljanje na važna državna mesta ličnosti koje nikako ne smeju da budu uzor deci. imamo gomilu članstva koje protiv svoje volje i ubeđenja, zarad lažnih nada i obećanja podržavaju politiku sumnjive psihičke stabilnosti.
ovo nije demokratija nego jednoumlje. pogubno jednoumlje.

Taj isti veteran je 100% glasao ili za Vucica ili za radikale.

Tako da... nema problema.

ima problema itekako. gospoda naprednjaci su došli na vlast kao nacionalisti. onda zaspaše jednom gde tokom noći usniše čudan san te se probudiše u takvom stanju da su žene u crnom, yukom i slične za njih četnikuše.
klasnična prevara, obmana, izdaja.
splet čudnih okolnosti dovede do toga da je laž, prevara, obmana, postala nešto sasvim normalno i odlika sposobnosti.
eto vidimo i tebe kao i gej populaciju koji ste ga totalno nepodnosili, sada ste za njega.
jbg nismo verovali u zamah krila onog leptira u australiji koji je uticao na poredak planeta u kosmosu.

Ti naprednjaci i jesu nacionalisti, bahati i neobrazovani, kao sto su oduvek i bili.

Ti promenu vidis u samom vrhu, koji ipak cine malo inteligentniji ljudi.

Oni su kada su dosli na vlast, shvatili kako ekonomski stoji Srbija, od koga zavisi, koliko zaradjuje i
koliko trosi.

Zatim su na osnovu toga korigovali (do neke tacke) stavove, kako bi se odrzali na vlasti.

Demokratičnost je cool stvar, jer ako jedno društvo i politika mogu da funkcionišu po demokratskim principima, to znači da se radi o zrelom društvu na nekom civilizacijskom vrhuncu. Mi smo društvo prilično nezrelo i sa vrlo niskim nivoom društvene svesti, tako da je smešno govoriti o nekoj srpskoj demokratiji.
Zapad tu ekstremno jede govna, jer na silu u društva koja za to nisu spremna, uvodi demokratiju, pa se onda desi jedna Libija npr koju su gurnuli jedno 50-100 godina nazad jer su ih oslobodili diktatora Gadafija.  Ok, jeste baja bio diktator, ali Libija očigledno nije bila spremna za nešto bolje i zato ih nije trebalo čačkati.
Sad što u Srbiji mnogi pljuju demokratiju je posledica 2 stvari. Jedno je kompleks gde ljudi ne mogu da prihvate da je taj zapad zaista najrazvijenica civilizacija danas, a drugo je odnos tog zapada prema nama, pa ljudi prosto po srpski se inateći vole da opletu po demokratiji.
Prosto treba biti realan da mi nemamo dovoljno visoku društvenu svest da bi mogli da kontrolišemo politiku, jer je to suština demokratije, da građani tj birači imaju kontrolu nad politikom, a politika da kontroliše rad državnih institucija.
Mi sad u suštini, svesno ili nesvesno,  pokušavamo demokratski da na 4 godine izaberemo autokratu koji će sam kontrolisati politiku i državu, a to nije demokratija. Kad čuješ Tadića ili Vučića da kažu kako su zadovoljni radom vlade npr, to ti je klasično nesvesno pokazivanje da suštinske demokratije u Srbiji nema, jer nisu ni Tadić ni Vučić tu da ocenjuju rad vlade, nego birači tj građani, državljani Srbije ili kako god ko već oće da zove narod.
Ako politiku ocenjuje 1 lik, onda je to autokratija, ako je ocenjuje narod, onda je to demokratija, a mi očigledno da demokratiju niti želimo, a pošteno rečeno za nju nismo ni spremni.
I inače je nelogično bilo kome "uvoditi demokratiju". Ako narod želi demokratiju, nema tog diktatora koji narod može sprečiti da demokratiju i dobije.

Pa delimicno tacno.

Problem je sto kod prosecnoga  biraca u Srbiji vise pale price o Kosovu ili neke megalomanske ideje o teritorijama, istorijski mitovi i slicno.

Retko ko povezuje svoj zivotni standard i politiku koju vodi trenutna vlast.


Напредњаци су дошли на власт тек када су одбацили национализам.

verovatno su ga odbacili tajno dok su kao opozicija obilazili šefove drugih država. javno su ga odbacili tek nakon izbora 2014. mada se nisu nikada javno odrekli, već pokazali svojim delima. imali su ispitivanje javnog mnjenja preko balvana tipa debeli đukanović na svom fb profilu u vezi kosova. poslednje je gledanje u budućnost nakon hapšenja Ratka Mladića.
onda imamo opet ono da kao nikome nećemo da robujemo ali bi ipak voleli da nas turska okupira. pa malo režimo na bakira čisto da zaboravimo ramuša. i tako svet se okreće vruće hladno dan noć ...

Dzaba srbiji dJeneral Mladic i ostali zlocinci.

Srbija je drzava koja mora da finansira zdravstvo, skolstvo, policiju i slicne sluzbe.

One ne rade na neke parole i  kvazi - istorijska proseravanja, rade na novac.
« Poslednja izmena: 13. Dec 2017, 13:05:13 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Nacionalisti sve vreme, patriote nikad. Bar po meni.

Националиста је јачи облик патриоте. Патриота воли своју земљу, националиста воли и наглашава да је воли, његова земља и нација су му убедљиво на првом месту, нпр. српском националисти је све српско најбоље итд. За остале државе и нације га боли уво отприлике. Националиста није мрзитељ других нација и слично, то је оно што им увек приписују. То је шовиниста.

Радикали конкретно комбинација националиста и шовиниста можда, али и то је све питање јбг... Политика је то. Напредњаци нису ништа од тога, они су преваранти и турбо фолк. И за мене никад напредњаци неће бити радикали, шта год да су они били и радили 2008. и раније.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
Nacionalisti sve vreme, patriote nikad. Bar po meni.

Националиста је јачи облик патриоте. Патриота воли своју земљу, националиста воли и наглашава да је воли, његова земља и нација су му убедљиво на првом месту, нпр. српском националисти је све српско најбоље итд. За остале државе и нације га боли уво отприлике. Националиста није мрзитељ других нација и слично, то је оно што им увек приписују. То је шовиниста.

Радикали конкретно комбинација националиста и шовиниста можда, али и то је све питање јбг... Политика је то. Напредњаци нису ништа од тога, они су преваранти и турбо фолк. И за мене никад напредњаци неће бити радикали, шта год да су они били и радили 2008. и раније.
кратко - јасно  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Citat
И за мене никад напредњаци неће бити радикали, шта год да су они били и радили 2008. и раније.

SNS je kadrovska kompilacija DS, G17, LDP, Građanskog saveza Vesne Pešić, DSS, te značajnog broja uglavnom mlađih ljudi koji se učlanjuju u sve stranke na vlasti i nadaju se zaposlenju po partijskoj liniji na neko lelemudsko (ne)radno mesto.

No to je praksa svih stranaka u Srbiji pa i radikala tako da se po tom pitanju ipak ne razlikuju mnogo. Sve ostalo je demagogija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Citat
И за мене никад напредњаци неће бити радикали, шта год да су они били и радили 2008. и раније.

SNS je kadrovska kompilacija DS, G17, LDP, Građanskog saveza Vesne Pešić, DSS, te značajnog broja uglavnom mlađih ljudi koji se učlanjuju u sve stranke na vlasti i nadaju se zaposlenju po partijskoj liniji na neko lelemudsko (ne)radno mesto.

No to je praksa svih stranaka u Srbiji pa i radikala tako da se po tom pitanju ipak ne razlikuju mnogo. Sve ostalo je demagogija.

SNS su transformers radikali.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
p.s. Anea, čuo sam da se na naprednjačkim žurkama služi burek sa janjetinom i tartufima.  Smile
« Poslednja izmena: 13. Dec 2017, 16:06:28 od Hipomen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nacionalisti sve vreme, patriote nikad. Bar po meni.

Националиста је јачи облик патриоте. Патриота воли своју земљу, националиста воли и наглашава да је воли, његова земља и нација су му убедљиво на првом месту, нпр. српском националисти је све српско најбоље итд. За остале државе и нације га боли уво отприлике. Националиста није мрзитељ других нација и слично, то је оно што им увек приписују. То је шовиниста.

Радикали конкретно комбинација националиста и шовиниста можда, али и то је све питање јбг... Политика је то. Напредњаци нису ништа од тога, они су преваранти и турбо фолк. И за мене никад напредњаци неће бити радикали, шта год да су они били и радили 2008. и раније.
кратко - јасно  Smile
kratko jasno i netacno,
postoji mnogo bolji razlog za postojanje dve razlicite reci - nacionalizam i patriotizam.

nacionalizam je ideologija. patriotizam je moralni, emotivni stav..... dve razlicite stvari.

tako je moguce da fasizam i cak nacizam budu vrste nacionalizma. fasizam ne moze da bude vrsta patriotizma.

zato su radikali bili nacionalisti ali nikada nisu bili patrioti jer su djubrad (oni gluplji medju njima priznajem, mogu da budu patrioti, ali oni ne vode stranku)
« Poslednja izmena: 13. Dec 2017, 16:10:04 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
p.s. Anea, čuo sam da se na naprednjačkim žurkama služi burek sa janjetinom i tartufima.  Smile

Zaista ne znam... to je vise NSPM fazon Smiley

A jagnjetinu ne volem, dok su mi tartufi krajnje smrdljivi... taman za prasecu brigadu cetnik-partizan-komunista-nacionalista-DSS...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.