Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:34:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svaki šesti Srbin član partije  (Pročitano 4266 puta)
08. Apr 2010, 10:15:59
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Više od milion građana Srbije učlanjeno je u neku političku stranku. To znači da je svaki šesti punoletni građanin vlasnik neke od partijskih knjižica - pokazuju podaci iz centrala vodećih stranaka u našoj državi.


Armija svih pripadnika srpskog višepartizma nadmašila je čak i vojsku članova Saveza komunista Srbije u zenitu jednopartijske države. Primera radi, 1981. godine SK Srbije imao je upisana 907.672 člana.

Pojedinačno, tadašnji komunisti bi i danas bili brojčano najmoćniji, ali u zbiru je srpska demokratija aktivirala i u politički život uključila više građana. U tome je razlika od, na primer, Hrvatske i Slovenije, gde je broj svih članova stranke rapidno opao posle pada Berlinskog zida.

Svi podaci o broju članova u Srbiji mogu da se provere samo u stranačkim centralama, pa se mora verovati ili ne verovati isključivo partijskim statističarima. A nelogičnosti ima već na prvi pogled. Jer, neke stranke imaju više članova nego glasova na izborima, pišu "Novosti."

Vodeća stranka vlasti, DS, u članstvo je upisala 170.638 članova (stanje za januar ove godine). Prema zvaničnim podacima Tadićeve stranke, oni imaju 65.855 članica i 104.783 muškarca sa žuto-plavom knjižicom.

U SNS, najjačoj opozicionoj stranci, tvrde da su od osnivanja do sada registrovali 186.000 ljudi:

"Svakog meseca nam pristupi između dve i tri hiljade novih članova", izjavio je za list Aleksandar Vučić, predsednik SNS.

Socijalisti, koji su znatno smanjili članstvo posle Petog oktobra, poslednjih godina kažu da neprekidno rastu. Prema rečima Đorđa Milićevića, SPS sada ima 80.000 članova.

Paradoks je što njihovi koalicioni partneri iz PUPS tvrde da imaju čak više od 180.000 članova:

"Približavamo se broju od 200.000 članova", samouveren je Bora Kovačević, funkcioner Krkobabićeve stranke.

Treći partner "crvene“ koalicije, Palmin JS, u registar je upisao 69.000 članova. U zbiru, ti koalicioni partneri imaju oko 350.000 članova, a na poslednjim vanrednim parlamentarnim izbora za SPS-PUPS-JS glasalo je 314.000 građana.

Dinkićev G 17 plus broji oko 85.000 građana sa članskom kartom. Muškaraca je 48.601, a žena 36.259. U nekada moćnom SPO koji je članove brojao stotinama hiljada, danas, kako tvrde, ima 60.000 članova.

Koštuničin DSS, prema poslednjim podacima, ima 95.000 članova, a NS Velimira Ilića 90.000.

Najveća nepoznanica su radikali, koji posle raskola sa Tomislavom Nikolićem još nisu napravili novi presek brojčanog stanja članstva. Evidentno je zasad da je podrška građana toj partiji "desetkovana“.

"Na papiru imamo 400.000 članova, ali realnost je po nas nepovoljnija", kaže Dragan Todorović, zamenik predsednika SRS za "Novosti.". Uskoro ćemo znati pravo brojčano stanje.

Kad se ove brojke saberu sa članovima stranaka nacionalnih manjina i marginalnim ali aktivnim strankama, "vojska“ doseže čak milion i dve stotine hiljada članova. Ipak, u većini partija priznaju da je dobar deo njihovog članstva pasivan. Kao kad član biblioteke ima člansku kartu ali ne pročita nijednu knjigu.

(MONDO)
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Baba Radosija ima 7 ....  Smile ... al  kune se da je samo ona LDPa prava ....  Smile ...

Zika pandur ima 4 .....

Ja sam clan ,, Jedinstvene Rusije ,, - nisam usao u statstiku ....  Smile
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Baba Radosija ima 7 ....  Smile ... al  kune se da je samo ona LDPa prava ....  Smile ...

Zika pandur ima 4 .....

Ja sam clan ,, Jedinstvene Rusije ,, - nisam usao u statstiku ....  Smile

Valjda zato jerbo je brez konkurenciju  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
 Smile .... Naucio sam se i ja pameti .  Smile .. Sad sam posle mnogo bezuspesnih pokusaja postao clan vladajuce partije ....  Smile ...

Ovde nikako nisam mogao da pogodim ko ce da pobedi - mnogi su rezultate izbora nepogresivo izracunali po tome kako cu ja glasati .  Smile .....

IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ја знам лика који је био:радикал,еСПееСовац,еСДееСовац,еСеНеСДеовац,..........јебем ли га знам да је
укупно био у 11 партија и наравно започео је као комуниста.Био је два-три пута повратник-покајник.
Тип је схватио како узети од свакога по мало,а то што је за све у околини дежурна фукара није му
битно.
Вјероватно је таквих "људи" пун ку*ац у Србији и да такви морони у ствари представљају ту бројку од
сваки шести члан неке партије.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Upoznaj me s njim .... Dao mi super ideju ...

Da smo se ranije sreli , bilo bi drukcije sve .....   Smile
« Poslednja izmena: 08. Apr 2010, 11:28:49 od Lepi_Bora »
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Upoznaj me s njim .... Dao mi super ideju ...

Da smo se ranije sreli , bilo bi drukcije sve .....   Smile

Да нећеш да оснујеш странку:"Лажима До Пара". Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Necu - osnivam srpski ogranak ,, Jedinstvene Rusije ,, ...  Smile ...
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
ovaj Srbin ovde nije clan niti jedne partije   Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Ovde nikako nisam mogao da pogodim ko ce da pobedi - mnogi su rezultate izbora nepogresivo izracunali po tome kako cu ja glasati .  Smile .....

sreća pa te ona "Praga" ne skide dok si leteo, inače ne bi nikad došli na vlast  Smile
 Smile

Pobogu druže moj šta ti je, neću da budem član mafije-e-e-e
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:34:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.