Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svaka deseta osoba u Srbiji živi sa 8.500 mesečno  (Pročitano 22668 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Pa ja dvaput konkurisao za posao, oba puta ga dobio. Ovde u Mladenovcu. Ok, prvi put sam dobio preko keve malo jer je ona tamo jako cenjena... a ovo u Minelu, iako mi cale radi tamo, preko njega nisam dobio poso nego sam se samo prijavio. Cale je tamo omrazen lik.


 Smile
ovo treba uramiti...
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
 Smile



I ovo:

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Pa ja dvaput konkurisao za posao, oba puta ga dobio. Ovde u Mladenovcu. Ok, prvi put sam dobio preko keve malo jer je ona tamo jako cenjena... a ovo u Minelu, iako mi cale radi tamo, preko njega nisam dobio poso nego sam se samo prijavio. Cale je tamo omrazen lik.


 Smile
ovo treba uramiti...

Jadan covek, nikakve veze nigde nije imao.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
Evo jednog divnog teksta:

"Pećinski život" bez 1.500€ mesečno

Novi Sad -- Samo za osnovne, egzistencijalne potrebe porodici od četiri člana treba od 80.000 do 120.000 dinara, zavisno od mesta stanovanja, kaže Dragovan Milićević.

Ovaj ekonomista navodi da građani Srbije preživljavaju zahvaljujući radu na crno i dodatnim poslovima, koji u kućnom budžetu učestvuju s 35 do 40 odsto.

Ne treba zaboraviti da ceo srpski narod preko minusa na tekućim računima troši jednu platu više nego što zaradi, dodaje on.

Milićević objašnjava da "kada bi u ovom trenutku ukinuli dozvoljeni minus, najveći broj ljudi ne bi mogao da preživi tog meseca jer bi morao da radi da bi vratio dug. To su zaista alarmantni podaci".

Ako je za utehu, svi pokazatelji govore da bi u narednom periodu cene trebalo da miruju. Naruku državi ide i pojeftinjenje nafte na svetskim berzama, što će omogućiti cenu benzina nižu nekoliko dinara, a logično bi bilo da zbog jačanja dinara uvoznici počnu da spuštaju cenu svoje robe. "Ukoliko bi došlo do pojeftinjenja uvozne hrane, to bi zaustavilo inflatorne naboje kakve sada imamo, a i dugovi stanovništva koji su indeksirani u evrima trebalo bi da se smanjuju nekoliko procenata, za koliko je dinar ojačao. Ako ne dođe do toga, praktično građani neće imati efekta od jačanja dinara", kaže Milićević.

On dodaje da su analize koje je sa svojim timom izveo pokazale da je za život, a ne za preživljavanje, jer to ne spada u domen normalne evropske države kakva Srbija treba da bude, neophodno 30.000 po članu domaćinstva.

Tu nije uračunata samo hrana već i troškovi stanovanja. U zvaničnoj statistici, napominje naš sagovornik, nema diferenciranja troškova stanovanja, gde spadaju usluge, grejanje, topla voda... Sve se to razlikuje od grada do grada, u većim su gradovima i ti troškovi veći. Cene hrane „odstupaju” od grada do grada 15 do 20 odsto, ali su te razlike izraženije kada je reč o drugim izdacima.

"Ne znam kako po zvaničnoj analizi porodica može da preživi sa 45.000 ili 50.000 dinara. Međutim, statistika ne vodi neevidentirane prihode, koji su glavni ventil preživljavanja u Srbiji", kaže Milićević.

On navodi da je "i tih 30.000 dinara, odnosno 300 evra, koliko je članu porodice potrebno za hranu, stanovanje, školovanje, automobil... u domenu siromaštva po kriterijumima EU. Prosečna primanja srpske porodice su daleko manja nego u okruženju, što je osnovni faktor određenja standarda srpske porodice".


Izvor:B92




jos cemo mi dugo da tavorimo na dnu tabele zajedno sa ostaom boranijom iz regiona.... Smile

IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.