Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 19 20 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svaka deseta osoba u Srbiji živi sa 8.500 mesečno  (Pročitano 22623 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Pa ja struku nisam ni pominjao... sve sto sam rekao je da posla uvek ima.

Ali bitno da me ovi napali ko da sam reko da zivimo u Nemackoj.

Ma neću ja tebe da napadam, nemam potrebe za time... Nego ti samo skrećem pažnju - posla ima, ali nedovoljno za normalan, samostalan, pristojan život sa porodicom... Eto Smile

Mislim, pokušaj da shvatiš: neko radi 12 sati dnevno, fizikališe, nečija devojka isto radi po 10 sati dnevno, žive kao podstanari i jedva sastavljaju kraj sa krajem. Ona ako zatrudni, neće imati ni za hranu, kamoli za nešto više. I ti onda dođeš i kažeš - posla ima  Smile Pa ima, ali ne može da se živi od njega Smile

I inače, kada sam ja zadnji put bio u Knjaževcu, ne da nije bilo jednog, nego nije bilo nijednog gradilišta  Smile
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450

Ne, ja sam lud pa da ne shvatim kako para nema... pa osecam i ja valjda nesto Smile

Pa kako ko... naravno da ne moze da se zivi od tog posla ukoliko imas zenu i dete a da pritom zena radi slican posao.

I da, ovo sto si pomenuo da znas kako stvari funkcionisu jer si radio na umrezavanju... imas 200 Minela po Srbiji...

IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205

Ne, ja sam lud pa da ne shvatim kako para nema... pa osecam i ja valjda nesto Smile

Pa kako ko... naravno da ne moze da se zivi od tog posla ukoliko imas zenu i dete a da pritom zena radi slican posao.

Upravo tako. Posla ima, para nema - a u takvoj situaciji vrlo je iritantno gurati ljudima prst u oko tvrdnjom da posla ima... Ima, ali se slabo plaća = kao da ga nema. S druge strane, ima i džabalebaroša koliko hoćeš, onih koji bi da im sve padne sa neba, i to je nažalost istina...

I da, ovo sto si pomenuo da znas kako stvari funkcionisu jer si radio na umrezavanju... imas 200 Minela po Srbiji...

Minel Trafo, Mladenovac... Mislim da je bilo pre jedno 3-4 godine, valjda su tek postali deo ABS-a. I tada se mućkalo samo tako...  Smile Baš ću da pogledam...
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Ma u Minelu se mucka 100 godina... a propao je od kad je postao deo ABS-a. A do tad je bila najjaca firma u Mladenovcu.

Citat
Ima, ali se slabo plaća = kao da ga nema.

Pa nije bas kao da ga nema...
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Ma u Minelu se mucka 100 godina... a propao je od kad je postao deo ABS-a. A do tad je bila najjaca firma u Mladenovcu.

Ma mućka se svuda, ne samo u Minelu Smile

Pa nije bas kao da ga nema...

Većina teško može da prehrani i izdržava porodicu, pa ti sad gledaj kako hoćeš  Smile
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Srbija: Broj siromašnih porastao sa 6,9 na 9,2 osto




Broj ljudi koji žive ispod linije siromaštva, u Srbiji u periodu između 2008. i 2010. godine, porastao je sa 6,9 na 9,2 odsto, saopšteno je danas u Beogradu iz Republičkog zavoda za statistiku (RZS).

U 2010. je 9,2 odsto stanovnika imalo potrošnju po potrošačkoj jedinici koja je u proseku bila niža od linije siromaštva, na 8.544 dinara mesečno.

Profil siromaštva identifikuje karakteristike siromašnog stanovništva. Stanovništvo sa vangradskog područja je siromašnije (13,6odsto) nego stanovništvo sa gradskog područja (5,7 odsto).

Uočeno je da veličina domaćinstva značajno utiče na rizik od siromaštva.

Procenat siromašnih je viši od proseka kod petočlanih domaćinstava (11,7 odsto), a najviši kod domaćinstava sa šest i više članova (16,4 odsto).

Najveći rizik od siromaštva imaju domaćinstva kod kojih nosilac nema osnovno obrazovanje (14,2 odsto) ili ima završenu osnovnu školu (12,7 odsto).

Status nosioca domaćinstva na tržištu rada je u jakoj vezi sa rizikom od siromaštva.

Najveći rizik od siromaštva imaju domaćinstva čiji je nosilac nezaposlen (17,9 odsto) ili neaktivan (17,1 odsto).

Siromaštvo u Srbiji se izračunava od 2006. godine, na osnovu podataka Ankete o potrošnji domaćinstava, koja se od 2003. sprovodi po međunarodnim standardima i preporukama Evrostata, ILO i UN.

Anketom o potrošnji domaćinstava prikupljaju se podaci o prihodima i rashodima (potrošnji) domaćinstava, snabdevenosti domaćinstava trajnim potrošnim dobrima, demografskim i socio-ekonomskim karakteristikama domaćinstava i drugo.

Analiza siromaštva oslanja se na potrošnju domaćinstva kao meru životnog standarda stanovništva, zbog njene stabilnosti, obuhvatnosti i usklađenosti tokom dužeg perioda, naveo je RZS. (Economy.rs, Tanjug 3. maj 2011.)

Izvor: Economy.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Plate u Srbiji najbednije u regionu




Novi Sad -- Kako dvadeset godina nakon raspada SFRJ žive žitelji bivše domovine? Najsvežiji podaci kažu da je najbolje u Sloveniji, gde je prosek plate blizu hiljadu evra.



Mi smo među siromašnijma s prosekom od 357 evra. Ostali su se smestili između.

Gotovo po pravilu najviše zarađuju zaposleni u sektoru energetike, a ljudi se najradije zapošljavaju u administraciji. Drugim rečima, solidna zarada i debela hladovina i dalje se najviše cene na Balkanu. Za najbogatije je lako pa da krenemo od onih kojima je teže.

U Srbiji je, po podacima za mart, prosečna zarada bila 357 evra. To je nominalno bilo 0,7 posto više nego prethodnog meseca. Realno, to je 1,9 odsto manje, a ova veća brojka govori da je za toliko smanjena kupovna moć.

Najbolje prolaze zaposleni u energetici u sektoru nafte, gde je plata blizu hiljadu evra. Oni su već stigli Sloveniju. Loše nije ni radnicima vezanim za preradu uglja i proizvodnju električne energije: prosek plate u „Kostolcu„ je 55.863 dinara, a u Lajkovcu 50.115.

Zaposleni u fabrikama Gorenje u Velenju i u Valjevu mogu se pohvaliti istom produktivnošću. Međutim, za isti rad Valjevci dobijaju 600 evra manju platu pa na hiljadu radnih mesta kompanija uštedi 6,5 miliona evra. Otkud, kako, zašto? Kod nas posla nema pa radnici pristaju na platu od 200 evra. Nije čudo što otvaraju fabriku i u Zajčaru. Ova priča može se pogledati i s vedrije strane. Grane kao što su elektroindustrija obezbeđuju brži razvoj pa samo možemo poželeti da takvih fabrika bude više.

U Crnoj Gori prosek plate je u martu bio 518 evra. Najdeblje zarade su u Plužinama – 679 evra, a razlog – hidroelektrana koja radi u tom mestu. Najniže zarade su u Ulcinju, 408 evra. To su podaci za ovu godinu, lane je prosek bio 455 evra.

Nažalost, rast plata nije posledica povećane proizvodnje i razvoja već smanjenja broja zaposlenih, i to za 13.500 radnika. To je omogućilo da prosečna zarada poraste statistički. Pad zaposlenosti beleže gotovo sve grane. Rast je zabaležen samo u državnoj upravi, i to od 1,4 posto pa se papirologijom na državnom nivou bavi 19.013 činovnika.

Hrvatska ovog proleća beleži prosek plate 736 evra. To je nominalno veće 6,8 posto a realno 6,4. Opet je posredi varka – to nije posledica porivrednog razvoja već ukidanja kriznog poreza na plate od deset odnosno 20 odsto.

Makedonci s nama vode mrtvu trku, platama koje su 330 evra. U Bosni i Hercegovini se prosek ovog proleća kreće oko 400 evra.

Ko pogleda pregled, može samo da se zapita kada će i nama da krene. Ekonomski stručnjaci su tu gotovo horski saglasni: kada budemo trošili onoliko koliko zarađujemo i kada u vrhu ne budu plate za zaposlene u javnom sektoru, plus privredni razvoj.

Trenutno kod nas na plate u javnom sektoru odlazi 12,4 bruto društvenog proizvoda, a to je duplo više nego i u novim članicama EU, recimo u Slovačkoj. Na taj problem Srbiji je pažnju skrenuo i MMF. Ta brojka mora se konstantno smanjivati.

Što se tiče zemalja bivšeg socijalističkog lagera, danas članica Evropske unije, i tu je šareno. U Mađarskoj su plate u proseku kao u Hrvatskoj. U Bugarskoj su kao kod nas, a ima meseci kada oni vode i kada mi vodimo. Mnogi će se zapitati pa šta je njima donelo članstvo u Uniji? Odgovor je: posao. Njihov broj nezaposlenih je dva i po puta manji od našeg. Što će reći da su oni na putu da obezbede razvoj dok mi još lutamo tranzicionim bespućima.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
HTC Wildfire S
30 godina radis da bi sa 70 godina imao penziju 170 evra

jebem ti mater Srbijo, majko

sto ne padne mateor i svi da odemo u picku materinu
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Samsung SGH-E590
Ma Sloba je kriv sto je 1999 sve bilo jeftinije, sto su svi imali posao i platu, a sad djoka...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

PodrziSrbiju.jpg
(54.98 KB, 632x474)
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 19 20 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.148 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.