Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sva­đa za­tr­la Ko­sti­će  (Pročitano 1492 puta)
07. Sep 2006, 23:54:44
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
D. MILj­KO­VIĆ, 7. septembar 2006

NE­RA­ŠČI­ŠĆE­NI po­ro­dič­ni i imo­vin­ski od­no­si od­ne­li su u četvrtak u le­sko­vač­kom kra­ju če­ti­ri ži­vo­ta. Po­ljo­pri­vred­nik Slo­bo­dan Ko­stić (56) ubio je ju­če uju­tru, oko se­dam ča­so­va i 30 mi­nu­ta, hi­ci­ma iz pi­što­lja u se­lu Gor­nji Bu­ni­brod svo­ju biv­šu su­pru­gu Sta­nu (62) i si­no­ve Iva­na (37) i Sr­đa­na (35), a za­tim se ubio u po­moć­noj zgra­di ro­đe­ne se­stre, u de­se­tak ki­lo­me­ta­ra uda­lje­nom Do­njem Kra­jin­cu.
Kom­ši­je ne­sreć­nih Ko­sti­ća za­te­kli su je­ziv pri­zor u nji­ho­voj dvo­sprat­noj ku­ći i dvo­ri­štu. Te­lo mla­đeg si­na Sr­đa­na bi­lo je is­pod nad­stre­šni­ce u dvo­ri­štu po­red trak­to­ra, Sta­na je kr­va­ve gla­ve le­ža­la u hod­ni­ku ku­će, a sta­ri­jeg si­na Iva­na ubio je u kre­ve­tu. Za raz­li­ku od dru­ge dve žr­tve Ivan je de­se­tak mi­nu­ta po­sle kr­vo­vog pi­ra svo­ga oca bio živ. Do­zi­vao je po­moć, ali kom­ši­je su mi­sli­le da se tre­znio ili da se sva­đa sa bra­tom. Ka­da su se osme­li­li da uđu bi­lo je pre­ka­sno.

PUC­NjI U ZO­RU
- Čuo sam puc­nje ali sam mi­slio da kom­šij­sko de­te, ka­ko ima obi­čaj, ba­ca pe­tar­de - pri­ča nam Ili­ja Zdrav­ko­vić, pr­vi kom­ši­ja i kum Ko­sti­ća. - Mo­ja su­pru­ga Ve­se­la ku­pu­je mle­ko od njih i sva­ko ju­tro ih vi­đa. Ju­če joj je bi­lo sum­nji­vo da ni­kog ne­ma kod ku­će. Ma­lo ka­sni­je po­no­vo je sa još jed­nom kom­ši­ni­com oti­šla i ka­da su pro­vi­ri­le u hod­nik ima­le su šta da vi­de. Od­mah su po­če­le da do­zi­va­ju Sr­đa­na, da bi ga mr­tvog ugle­da­le u dvo­ri­štu. Is­tr­ča­le su i po­če­le da do­zi­va­ju po­moć... Ne­ki od kom­ši­ja ka­žu da se Ivan bo­rio sa ocem i da mu je ovaj po­lo­mio ru­ku, a za­tim i pu­cao. Svim žr­tva­ma je pu­cao u gla­vu i ni­ko se, sem Iva­na, ni­je bra­nio.
Kom­ši­je pri­ča­ju da su Ko­sti­ći bi­li do­bri za sve sa­mo ne za se­be. Sa kom­ši­lu­kom se ni­su sva­đa­li ali im je za­to si­tu­a­ci­ja u ku­ći bi­la pa­kle­na.
Po­sle raz­vo­da su­pru­žni­ci su po­de­li­li ku­ću ali je maj­ka svoj deo ustu­pi­la si­no­vi­ma ta­ko da je Slo­bo­da­nu osta­la na ras­po­la­ga­nju sa­mo jed­na so­ba. Spo­ri­li su se oko nji­va i na­vod­no su baš pre­kju­če ima­li ro­či­šte na su­du. Po jed­ni­ma Slo­bo­dan je mal­tre­ti­rao uku­ća­ne, dru­gi ka­žu da su oni hte­li nje­ga da se ota­ra­se.
STA­RO NA­SI­LjE
Po­ro­dič­ne ne­su­gla­si­ce, pre­ma re­či­ma Gor­da­ne Pe­šić, bra­ta­ni­ce na­stra­da­le Sta­ne, tra­ju od ka­ko su sklo­pi­li brak - 40 go­di­na.
- Ni­je vi­še mo­gla da tr­pi nje­go­vo iži­vlja­va­nje pa se raz­ve­la pre se­dam go­di­na. Po­ku­šao je da je ubi­je šraf­ci­ge­rom ali se spa­si­la ta­ko što je po­be­gla kroz pro­zor od ku­pa­ti­la, ve­li upla­ka­na Gor­da­na. - Stre­pe­li smo da će do ovog do­ći jer im je stal­no pre­tio ubi­stvom. Ču­la sam da se ne­gde hva­lio ka­ko je na­ba­vio pi­štolj.
Po­li­ci­ja je u ne­ko­li­ko na­vra­ta pri­vo­di­la Slo­bo­da­na i pod­no­si­la mu pre­kr­šaj­ne pri­ja­ve zbog mal­tre­ti­ra­nja uku­ća­na.
- Ra­dio sam sa Sr­đa­nom. Nje­go­vim cir­ku­la­rom smo uslu­žno se­kli dr­va za ogrev u se­lu. Bio je do­bar i vre­dan čo­vek ali ga je po­ro­dič­na si­tu­a­ci­ja ome­ta­la da se ože­ni i još vi­še na­pre­du­je. Ni­ka­ko ni­je mo­gao da na­đe za­jed­nič­ki je­zik sa ocem ali ne ve­ru­jem da je ova­ko ne­što od nje­ga oče­ki­vao, ka­že Da­li­bor Ca­kić, Sr­đa­nov kom­ši­ja i pri­ja­telj.

BO­LE­STAN
Sta­ri­ji sin Ivan bio je u ne­ko­li­ko na­vra­ta le­čen na Ne­u­rop­si­hi­ja­trij­skom ode­lje­nju le­sko­vač­kog Zdrav­stve­nog cen­tra. Bio je od ro­đe­nja men­tal­no re­tar­di­ran.
Po­li­ci­ja pret­po­sta­vlja da je i Slo­bo­dan po­bio svo­ju po­ro­di­cu u tre­nut­ku men­tal­ne ra­stro­je­no­sti.

STUB PO­RO­DI­CE
Stub po­ro­di­ce bi­la je Sta­na, vred­na i či­sta do­ma­ći­ca, ko­ja je dnev­no pro­da­va­la po 20 li­ta­ra mle­ka. Zbog spo­ra nji­ve ni­su ob­ra­đi­va­li, pa je Sr­đan iz­dr­ža­vao maj­ku i bra­ta ra­de­ći fi­zič­ke po­slo­ve. Jed­no vre­me ra­dio je u Ru­si­ji. Za raz­li­ku od njih Slo­bo­dan je vre­me pro­vo­dio is­pred se­o­ske pro­dav­ni­ce a Ivan zbog bo­le­sti ni­je bio spo­so­ban za rad.
 

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Ubica posle masakra presudio i sebi
Hicima u glavu pobio porodicu

LESKOVAC - U leskovačkom selu Gornji Bunibrod juče se desila velika tragedija u kojoj je nestala cela četvoročlana porodica. Domaćin kuće Slobodan Kostić (56) pištoljem je ubio bivšu suprugu Stanu i dvojicu sinova, Srđana (36) i Ivana (34), a potom istim pištoljem, marke CZ, sat kasnije presudio i sebi u pomoćnoj zgradi kuće svoje sestre u susednom selu Krajince. Srđan i Ivan nisu bili oženjeni.

Svim članovima porodice Slobodan je pucao u glavu. Sina Srđana ubio je u dvorištu pored traktora, Stanu u hodniku kuće, a Ivana, koji je, prema navodima policije, lečen na odeljenju psihijatrije - u krevetu.

Jedino je Ivan, tvrde komšije, pružio otpor, a to zaključuju na osnovu toga što je mladiću navodno polomljena ruka.

- Čula sam tri pucnja, ali sam mislila da je reč o petardama. Onda sam videla Slobodana kako biciklom izlazi iz dvorišta, a nekoliko minuta kasnije čula sam Ivana kako zapomaže iz kuće. Vikao je: „Lele, kuku, majke Stanike, gde si, kuku, niko neće da me spase.“ Nisam shvatila o čemu je reč jer se oni često svađaju - priča prva komšinica Gordana Kocić.

Jedina osoba koja je videla stravičan prizor je kuma porodice Kostić, Vesela Zdravković, i to je ispričala suprugu Iliji.

- Svi su imali rupe na glavi i svi su bili u lokvi krvi, najviše Ivan, jer se on izgleda borio sa ocem - priča Ilija.

Tragedija je usledila posle višegodišnjih razmirica i tuča. Supružnici su bili razvedeni, ali su živeli u istoj kući. Sinovi su podržavali majku, koju je, kako tvrde komšije i rođaci, Slobodan godinama fizički zlostavljao.

- Bio je alkoholičar. Tukao ju je i pre i posle razvoda braka. Njoj i sinovima nije dozvoljavao da obrađuje njive koje su dobili na sudu, pa su se izdržavali od prodaje mleka i od para koje je Srđan zarađivao sekući komšijama drva na cirkularu. I jutros se spremio sa drugom Daliborom da seče drva, ali nije uspeo da izađe iz dvorišta - priča u suzama Gordana Pešić, Stanina bratanica.

U policiji, međutim, kažu da su svi članovi porodice Kostić imali krivične i prekršajne prijave za nasilje u porodici, tuče i uvrede.

- Često smo intervenisali, ali su na sudu oslobađani - kaže izvor „Blica“ u policiji.

Okupljeni meštani oko nedovršene kuće Kostića u zapuštenom dvorištu takođe krive sudstvo što je došlo do tragedije.

- Slobodan je stalno pretio da će nabaviti pištolj na crno i da će ih sve pobiti, ali niko to ozbiljno nije shvatao. Policija dođe, napiše prijavu, ali ga sud kasnije oslobodi - veli starina Radivoje Stojanović, dodajući da u svom životu ne pamti takvu tragediju u Bunibrodu.

Leskovačka policija, u momentu zatvaranja ovog broja, još nije izdala saopštenje o tom događaju, a istražni sudija Okružnog suda Mihajlo Petrović je bio na uviđaju.

Milica Ivanović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
PORODIČNI MASAKR!
Slobodan Kostić (58) iz Bunibroda ubio bivšu ženu Stanu (64), sinove Ivana (37) i Srđana (35), pa izvršio samoubistvo

Mesto tragedije...
Zbog svađe oko imovine godinama pretio da će ih sve pobiti!

Slobodan je svima hladnokrvno pucao u glavu


LESKOVAC - Slobodan Kostić (58) iz sela Gornji Bunibrod kod Leskovca ubio je bivšu suprugu Stanu (64) i sinove Ivana (37) i Srđana (35)! Slobodan je juče ujutru svima iz pištolja pucao u glavu, a posle zločina otišao je do rođaka u selo Gornje Krajince i izvršio samoubistvo! Kako Press saznaje, Slobodan je zbog svađe oko imovine godinama pretio bivšoj ženi i sinovima da će ih sve pobiti. Inače, zbog čestih sukoba svi članovi porodice Kostić imali su krivične i prekršajne prijave. Policajci su često intervenisali, ali su oni kasnije oslobađani!
Tragedija se dogodila juče oko 7.30 časova u porodičnoj kući u selu Gornji Bunibrod kod Leskovca.
- Svim žrtvama Kostić je pucao u glavu! Sina Srđana ubio je u dvorištu pored traktora, Stanu u hodniku kuće, a Ivana, za koga komšije tvrde da je jedini pružao otpor ocu jer mu je polomio ruku, usmrtio je u krevetu. Slobodan je na kraju otišao kod rođaka u obližnje selo Gornje Krakince, ušao u jedan od pomoćnih objekata i pucao sebi u glavu - kaže za Press izvor iz policije.
U ovoj porodici su posle razvoda Stane i Slobodana pre sedam godina nastali brojni problemi izazvani nesređenim imovinsko-pravnim odnosima.
- Stani i sinovima pripala je većina zajedničkog imanja, dok je Slobodanu dodeljeno pravo korišćenja jedne sobe u porodičnoj zgradi, što je često izazivalo svađe. Sinovi su bili na majčinoj strani, koju je Slobodan godinama fizički zlostavljao - kažu komšije.
Sukob je nastao kada je Stana podnela tužbu za izdržavanje porodice.
- Oni već sedam godina žive odvojeno. Od pre dve godine su i zvanično razvedeni, a imanje je podeljeno. Problem je nastao posle tužbe za izdržavanje porodice, jer Slobodan nije odvajao ni dinara. Sav novac je trošio po kafanama i prodavnicama, jer je bio alkoholičar. Sve to je uticalo na njega, ali ne znam iz kojih razloga je na ovako svirep način presudio svojoj porodici - priča jedan od meštana ovog sela.
Porodica Kostić živela je teško, često su se svađali i tukli. Dvojica sinova nisu bili oženjeni i živeli su sa majkom. Neke komšije tvrde da je Ivan bio ometen u razvoju.
- Slobodan je na Stanu nasrtao nožem, sekirom i šrafcigerom! Više puta je išla kod lekara zbog uboda, a on je zbog toga samo jednom bio u pritvoru, i to 24 sata. Bukvalno ju je mučio sedam godina, a niko od nadležnih nije reagovao. Slobodan je i prilikom razvoda njoj i sinovima javno pretio pred sudom da će ih pobiti. Stalno je pričao da će nabaviti pištolj na crno i da će ih sve pobiti, ali niko to ozbiljno nije shvatao. Policija dođe, napiše prijavu, ali ga sud kasnije oslobodi - kaže poznanik ove porodice.
Gordana Pešić, Stanina bratanica, kaže da je Slobodan tukao Stanu i pre i posle razvoda.
- Njoj i sinovima nije dozvoljavao da obrađuju njive koje su dobili na sudu, pa su se izdržavali od prodaje mleka. Srđan je sekao komšijama drva na cirkularu. I juče se spremio da sa drugom seče drva, ali nije uspeo da izađe iz dvorišta - priča Gordana kroz plač.
LJ. JOVIĆ - LJ. STOJANOVIĆ

Svakodnevne svađe

Komšija Ilija Zdravković objašnjava da niko iz sela više nije obraćao pažnju na stanje u porodici Kostić jer su se ionako svakodnevno svađali.
- Ipak, nismo verovali da će se ovako završiti, mada je Slobodan pretio da će ih ubiti. Svađali su se, ali i mirili. Policija je često dolazila - kaže Ilija.
Prva komšinica Dragica Kostić ne može da sakrije suze. Juče ujutru pozvala je Stanu da iznese mleko koje su svaki dan zajedno predavale mlekaru.
- Niko se nije javljao i ja sam otišla u štalu da pustim kravu na pašu. Čula sam pucnje, ali sam mislila da Ivan baca petarde. Bila sam šokirana kada sam po dvorištu i po kući videla njihova tela. Ovo je strašno - kaže Dragica.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Monstruozni zločin kod Leskovca mogao je da bude sprečen
Pretnje ubice niko nije hteo da čuje

LESKOVAC - Trostruko ubistvo i samoubistvo u selu Gornji Bunibrod izazvalo je burne reakcije u leskovačkoj javnosti. Glava porodice Slobodan Kostić (56) u četvrtak ujutru je hladnokrvno ubio svoja dva sina Srđana (36) i Ivana (34) i njihovu majku Stanu (62), a potom sebi pucao u glavu. Zločin je izvršio pištoljem, nabavljenim na crno i na taj način realizovao višemesečne pretnje i zatro celu porodicu.

Najburnije reakcije stigle su iz „Ženskog centra“ sa pitanjem zašto policija, tužilaštvo, zdravstveni radnici i Centar za socijalni rad nisu reagovali i sprečili zločin, budući da je ubica javno iznosio svoje namere?

- U našem sistemu žrtva nasilja u porodici je zaštićena tek kada bude ubijena, zbog toga što se ne primenjuje Zakon o nasilju u porodici - kaže sa ogorčenjem Divna Stanković, predsednica „Ženskog centra“, dodajući da se porodica Stanković nije tom centru obraćala za pomoć.

U policiji, međutim, tvrde da nisu znali za pretnje ubistvom, te da tragedija nije mogla da se spreči.

- Mi smo protiv svih članova porodice Kostić napisali toliko prekršajnih prijava za remećenje javnog reda i mira i krivične prijave za nanošenje telesnih povreda i nasilje u porodici, koliko nismo za stanovnike dva sela u tom kraju - objašnjava ovdašnji visoki policijski funkcioner.

U Opštinskom sudu „Blicu“ rečeno je da nema podataka da je neko od članova te porodice bio osuđen po krivičnim prijavama a, prema nezvaničnim informacijama iz Opštinskog tužilaštva, protiv Slobodana se vodio istražni postupak za nasilje u porodici.

M. Ivanović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.