Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Suplementi za trening(proteini,amino,kreatin,glutamin...)  (Pročitano 19957 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 116
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
belgrade moram ti priznati da sam iznenadjen tvojim postojanjem.svaka cast i pohvala,u potpunosti se slazem sa tvojim stvovima u pogledu animal cuts i glutaminom.i sam trenutno koristim animal cuts i extra je a posle krecem na glutamin.probao sam l carnitin u varijanti carni fx i mogu reci da sam isao u wc kao grlica.preterano burno mi je reagovao organizam na toliku kolicinu l carnitina.dve kesice dnevno po mislim da je bilo 2000mg u kesici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
u druze 2gr po kesici. mnogo  Smile

al dobro, zdravo je trckenje u WC svakako Wink

ja trenutno sad koristim glutamin i whey ( jbg, nema se trenutno za AC  i eventualno bcaa), glutamin ujutru 5gr na prazan stomak, zatim 20-ak min kardio i 3-4x nedeljno teretana. na kraju vezbanja PWM od cca 50gr whey, 10gr glutamin, 1gr C vitamin. Pred spavanje sa jogurtom ili posnim sirom cca 25gr whey-a. u danima kad ne treniram  glutamin ujutru 5gr, whey 2x u toku dana u sklopu nekog obroka po 25gr. Cekam ovih dana jos nesto da stigne, pa ce padne neko eksperimentisanje jos  Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 397
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


ja trenutno sad koristim glutamin i whey ( jbg, nema se trenutno za AC i eventualno bcaa),
Citat

sta je to AC i bcaa,i koliko kosta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
AC - animal cuts, po misljenju 99% ljudi najjaci sagorevac
bcaa - u nastavku evo text sa nutrix-ovog sajta Wink

bcaa

Amino kiseline su osnovni izgradjujuci blokovi proteina. Dijele se u nekoliko skupina: esencijalne, neesencijalne, uvjetno esencijalne i amino kiseline razgranatog lanca (bcaa). Ovom prilikom saznat cete nesto vise upravo u ovim posljednjima.

bcaa cine tri kiseline: L-leucin, L-valine i L-izoleucin. Cine do 1/3 svih amino kiselina u misicnom tkivu.

bcaa tijelo koristi uglavnom tijekom fizickog opterecenja, pa tako i treninga. Istrazivanja su dokazala da uzimanje bcaa prije treninga moze alternirati hormonalni podrazaj na visoki intenzitet treninga reducirajuci katabolicki efekt pri dugotrajnom naporu. bcaa dodaci tijekom dugotrajnog napora mogu sprijeciti pad razine bcaa plazme, stabilizirati slobodni triptofan naspram bcaa nivoa, minimalizirati podizanje serotonina i poboljsati fizioloske i psiholoske reakcije na dugotrajni napor. Ove podatke treba uzeti kao preliminarne, buduci da je jos monogo eksperimenata potrebno kako bi se sa sigurnoscu moglo potvrditi ove rezultate.

Dodatno, vecina pozitvnog utjecaja uzimanja bcaa provedena je na skupini atleta pod dugotrajnim opterecenjem. Nije potvrdjen utjecaj bcaa na anaerobne sportove.

Znanstvena istrazivanja pokazala su da uzimanje bcaa prije aerobnih sportova smanjuje razgradnju proteina i ima dobar ucinak na misicne zalihe glikogena. Uzimanje 200 mg L- leucina po kg tjelesne tezine prije anaerobnog sporta, u ovom slucaju trcanja (sprint), nije medjutim dovelo do poboljsanja performanci, odnosno rezultata. Takodjer, jedna bolnicka studija ukazuje da je retencija dusika u pacjenata kojima su amino kiseline davane kao zasebni dodatak prehrani manja od one u kojoj su amino kiseline davane uz kvalitetnu prehranu, odnosno da je apsorpcija slobodnih amino kiselina u organizam manja od one preuzete prehranom iz proteina.

Ispitivanja uzimanja i djelovanja bcaa kod razlicitih sportasa za sada su ogranicena i - proturjecna. Pod pretpostavkom da ocekujete ergogenicki efekt potrebno je uzimati doista velike kolicine bcaa. Time bcaa postaju vrlo skup dodatak prehrani (ne vjerujte preporucenim kolicinama proizvodjaca bcaa). S druge strane, whey (sirutkin) protein sadrzi velike kolicine bcaa, sto je jos jedan razlog popularnosti sirutke kod sportasa.

bcaa zasluzuju veliki plus zbog pozitivnih funkcija u nasem tijelu, ali kao zasebni dodatak prehrani moze, za sada, dobiti samo minus. Jednostavno, ekonomicnije je koristiti dobar whey protein koji je bogat s bcaa, nego ih uzimati u formi tableta ili kapsula.


a koliko kosta pogledaj kod nekog distributera suplemenata, ima ih i Srbiji dosta Wink
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1835
Zastava Nish
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
glutamin je bacanje para

Sta ti pricas covece???  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Vraticu se na temu za par mjeseci,  kad polozim biohemiju... Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
glutamin je bacanje para

Sta ti pricas covece???  Smile

I nemoj mi tu te glupe smajlije , znam sta pricam , ako hoces neki efekat od glutamina treba da uzimas 80g dnevno , evo ti dva dobra clanka dole imas i reference na osnovu kojih su pisani

http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=461188

http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=459884
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
mob
Qtek 小米
Ја сам се летос баш урадио са веј протеинима и ултимат креатином.
Сада вежбам на суво, па ћу на пролеће да узмем опет веј, а креатин ћу да прескочим.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Citat
ako hoces neki efekat od glutamina treba da uzimas 80g dnevno

naravno da ne, ne padas ti u toliki katabolizam da ti je potrebno 80gr dnevno. Sa druge stran,e nece nista da skodi tebi ako popijes toliko, ali tolika kolicina uneta za 1 dan ti nece nista znacajnije doprineti nego recimo 15 gr. dnevno kad treniras, odn. 10 kad ne treniras
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Citat
ako hoces neki efekat od glutamina treba da uzimas 80g dnevno

naravno da ne, ne padas ti u toliki katabolizam da ti je potrebno 80gr dnevno. Sa druge stran,e nece nista da skodi tebi ako popijes toliko, ali tolika kolicina uneta za 1 dan ti nece nista znacajnije doprineti nego recimo 15 gr. dnevno kad treniras, odn. 10 kad ne treniras

procitaj tekstove na ona dva linka koje sam ti dao

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.