Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Super s karamelom-Osvežili smo domaću scenu  (Pročitano 1506 puta)
15. Jan 2006, 09:37:15
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Super s karamelom, najupečatljiviji proizvod beogradske scene u 2005.
Osvežili smo domaću scenu
Mislim da smo mi i postigli tako iznenadan uspeh zato što smo doneli nešto novo. Osvežili smo scenu u Srbiji koja je u jednom momentu počela da spava


Bend Super s karamelom iz Bečeja zasigurno je jedan od upadljivijih proizvoda domaće muzičke produkcije protekle godine. Pevljivi tekstovi o tinejdžerskim problemima, dilemama, shvatanjima, podržani modernim, energičnim zvukom, otvorenost u nastupima - sve to stvorilo je predispozicije benda da debi album izdat za "Automatik rekords" ostvari naglu popularnost među mlađim generacijama, ali i simpatije ostalih poklonika tvrđeg popa. Pevačice Goca i Milana dale su nam svoju "verziju" shvatanja muzike Super s karamelom i njenog mesta na domaćoj sceni.

- Muziku koju radimo odredili bismo kao pop-pank - melodičnost popa uz energiju panka. Nismo se trudili da zvučimo kao neki bend, ali nas često porede sa oružjem protiv otmičara, možda više zato što smo kolege iz Vojvodine. I mi slušamo sličnu muziku, pored MTV mejnstrima, tako da je verovatno to odredilo naš stil.

Budući da ste prilično brzo ostvarili zapažen uspeh, kako je tekao vaš put do "reflektora velikih scena"?
- Imali smo tu ludu sreću da nam se "kockice" poklope - da naši snimci stignu do pravih ljudi i da im se svide. Posle toga, sve se brzo odigralo i još uvek nismo svesne šta nam se dešava.

Počele smo neobavezno, a Super s karamelom je više bio projekat nego ozbiljan bend. Svirali smo iz zadovoljstva, najviše po Vojvodini. Proletos smo prvi put nastupili u Beogradu na Akademiji, zatim na Trgu Republike u okviru rolerijade.

Kome se obraća Super s karamelom?
- Kad smo počinjali da pravimo pesme nismo imali neku viziju koja populacija će voleti da ih sluša, ali kad je sve to bilo gotovo, videli smo da su one najbliže tinejdžerima. Sebi smo postavili kao najveći zadatak da se čuje za nas. Nekome ćemo se svideti, nekome ne, to je individualno, ali važno je da ljudi znaju šta radimo.

Kako vidite domaću muzičku scenu?
- Tu svega nedostaje. Mislim da smo mi i postigli tako iznenadan uspeh zato što smo doneli nešto novo. Mislim da smo osvežili scenu u Srbiji, koja je u jednom momentu počela da spava. Sve je ličilo jedno na drugo, pa su se ljudi verovatno uželeli nove energije. Tako da smo mi došli u pravom trenutku.


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung Neki shit
Citat
Kome se obraća Super s karamelom?
- Kad smo počinjali da pravimo pesme nismo imali neku viziju koja populacija će voleti da ih sluša, ali kad je sve to bilo gotovo, videli smo da su one najbliže tinejdžerima. Sebi smo postavili kao najveći zadatak da se čuje za nas. Nekome ćemo se svideti, nekome ne, to je individualno, ali važno je da ljudi znaju šta radimo.

znaci neznam sta rade i nezanima me

ali one su urbane  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.