Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:47:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sukob Rusije i Britanije  (Pročitano 14412 puta)
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Kako god bilo ne bi se obazirali na nas da smo negde dalje od Evrope.Vladao bi neki diktator poput nekih u Africi i nikog ne bi bilo briga(pogledajte šta se dešava u Darfuru).
  Moramo da pratimo pravila igre.Malecki smo a prsimo se svakom u facu iako nam je uticaj nikakav.Voditi dobru politiku,dobru diplomatiju,saradjivati sa svetom,biti kolegijalan sa komšijama u okruženju-to nama treba.Nalaziti načina da sa svetom idemo u korak i onda biste videli na kom bi nam nivou kvalitet života bio.
U Srbiji ima 7,5-8 miliona gradjana koliko ima jedan Čikago.
  Da li nas ima kao Kineza ili Rusa pa da možemo da se nadmudrujemo sa svima?A pritom za nedaj bože-nemamo pouzdane saveznike.
  Britanija i Rusija će iskulirati,biće ok sve jer su to sile razumeš?Da se mi zakačimo sa Britancima recimo da vidiš kako bi odma krenula odmazda u vidu raznih lobiranja protiv Srbije koja btw nema prijatelje u svetu.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Brat broj 666

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2806
Zastava Serbia
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia 6630
Citat
U Srbiji ima 7,5-8 miliona gradjana koliko ima jedan Čikago.

Ili Moskva recimo .

Citat
Malecki smo a prskamo svakom u facu iako nam je uticaj nikakav

Ispravio sam te . Smile


IP sačuvana
social share
Pol Pot , Idi Amin , Robert Mugabe , Avgusto Pinoče , Anastazio Somoza , Mao Cedung , Enver Hodža ...Svi se rađaju samo jednom al umiru mnogo puta .



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung Galaxy S10
Malecki smo a prsimo se svakom u facu iako nam je uticaj nikakav.Voditi dobru politiku,dobru diplomatiju,saradjivati sa svetom,biti kolegijalan sa komšijama u okruženju-to nama treba.

Kako se prsimo svakom u facu? 'Ajd, Miloševića danas krive i zbog suše, verovatno, al' ajd, njega nema odavno. Posle njega nešto nisam primetio nikakvo prsenje, već sasvim suprotno, uvlačenje u bulju onih koji i danas rade na našu štetu. Kako ne sarađujemo sa komšijama? Pa jesu Slovenci u prvim danima privatizacije dobili Merkator, na odličnoj lokaciji? C-market nije mogao dobiti ni lokaciju na 7 km od Ljubljane. Jesu li deca hrvatskih političara bez problema mogla da kupuju firme po Srbiji? Jesmo prodali Frikom hrvatskoj firmi? Jel' Mesićeva ćerka ima firmu u Srbiji? Jesmo li oteli Kariću (koji je svakako nelegalno stekao, to stoji) Mobtel i prodali Norvežanima? Jesmo prodali Sartid Amerima, i to sa obavezom da država plati dugove radnicima, a ne novi vlasnici? Jesmo dali cementare za duplo manju lovu nego što je Milošević nekada dobijao? Jesmo dali šećerane za po 3 evra? Jesmo im dali "Knjaz Miloš", firmu koju jedan od najvećih srpskih velikana današnjice Vlade Divac nije mogao da kupi? Jesmo uveli i trećeg operatera? Jesmo dobili dozvolu od EU saveta za novi ustav? Jesmo se priključili savetu evrope i partnerstvu za mir? Jel će im dati Borski rudnik, a šuška se da tajno pregovaraju sa Shellom oko NIS-a. Jesmo zatvorili svoje banke, i dali dozvolie njihovima da mogu otvoriti sa svega 5 miliona dolara depozita koje moraju imati? A da li znaš da Moskovska banka nije dobila dozvolu ministarstva finansija za rad u Srbiji, iako zadovoljava sve svetske standarde? Jel se donose evropski zakoni? Jel im dajemo i kapom i šakom, i sve ih slušamo - i NE VREDI  Smile  Možeš im dati sve, oni će ti uvek uzeti još više! Oni ne poštuju ni UN, ni ugovore koje sami potpišu? Ljudi bre, kad ćete shvatiti već jednom, niste bre deca, pravda postoji samo među jednakima  Smile  Mi njima ne možemo da verujemo, i to je fakat. Evo, valjda je jasno svima da su Srbiju bombardovali samo da bi joj oteli Kosovo. Humanitarne katastrofe nije bi bilo dok nisu počeli da bombarduju. Kad su prvi šiptari počeli da beže u Srbiju, bombardovali su ih, sećate se kako su posle rekli da su "mislili da je vojna kolona", a na suđenju onom nesrećniku jasno je pušten audio snimak razgovora pilota aviona sa bazom, gde im jasno kaže da vidi samo traktore i neke civile, međutim, stavili su do znanja albancima da neće moći bežati u Srbiju, već u Albaniju i Makedoniju, gde će ih čekati ekipe CNNa i ostalih korporacija laži, da prikažu kako ih Srbi proteruju. Zar iko više može verovati njihovim lažima? Pa čak i da Rusija ne uloži VETO, već bude neutralna, opet mi je Rusija veći prijatelj, bar me nije bombardovala i nije agitovala da mi se ocepi deo zemlje. I zato su mi smešni oni koji pljuju Rusiju oko toga da li će uložiti VETO, a ne pljuju one koji otimaju našu teritoriju, koji su nas bombardovali, potpisali rezoluciju 1244 za koju garantuju Ujedinjene Nacije, ne poštuju je, i sad kažu "mi ćemo vam uzeti Kosovo, ali se smatramo vašim prijateljima". Ja ne znam da li postoji debil koji u to može da veruje, ako postoji, onda je stvarno debil, ili LDP-ovac  Smile
« Poslednja izmena: 23. Jul 2007, 02:55:49 od MladenIsakovic »
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Tužilaštvo: Dokazi protiv Lugovoja nedovoljni
Autor: Beta | 23.07.2007. - 13:47

Rusko državno tužilaštvo saopštilo je danas da činjenice koje je britanska strana dostavila o krivici Andreja Lugovoja za ubistvo Aleksandra Litvinjenka nisu dovoljne da bi se podigla krivična optužnica protiv njega.
Zamenik državnog tužioca Aleksandar Zvjagincev izjavio je na konferenciji za novinare da ti materijali imaju veliki broj nedostataka i nepreciznosti i da zahtevaju dodatne provere.
Zvjagincev je, takođe rekao da materijali britanske strane ne svedoče o objektivnoj istrazi sadrže političke ocene.
Bivši sovjetski špijun Litvinjenko umro je u londonskoj bolnici od posledica trovanja radioaktivnom supstancom polonijem-210. Britanske vlasti su za ubistvo optužile Litvinjenka, bivšeg saradnika Federalne službe bezbednosti Rusije i od Moskve zatražile njegovo izručenje.
Rusija je odbila izručenje, pozivajući se na ustav, a ceo slučaj izazvao je oštro pogoršanje rusko-britanskih odnosa. Britanija je izbacila četvoricu ruskih diplomata, a zatim je Moskva uzvratila istom merom, mada se potom založila za poboljšanje odnosa.
Britanski ambasador u Moskvi Entoni Brenton rekao je danas, u intervjuu agenciji Interfaks i listu "Komersant" da bi Rusija, ako želi da sarađuje, mogla da zaobiđe zabranu u Ustavu.
"Ustav Rusije, kao i ustavi drugih zemalja, može se tumačiti zavisno od okolnosti", rekao je britanski ambasador i dodao da se određeni delovi ustava rutinski krše u Rusiji.
Zvjagincev je rekao da izjave Londona o promeni Ustava Rusije, kako bi bilo omogućeno izručivanje ruskih državljana drugim zemljama, nisu korektne.
"Pozivi da se promeni Ustav su presedan. Mi se ne sećamo nijednog slučaja da je bilo zahteva da se menja Ustav kako bi jedno lice bilo izručeno. Takve izjave su prosto nekorektne", rekao je on.
Ako je britanska strana zaista zainteresovana za nalaženje istine, neka u skladu sa evropskom konvencijom o isporučivanju, uputi zahtev ruskom tužilaštvu da podigne krivčnu prijavu protiv Lugovoja uz dostavljanje materijala koje ima, rekao je Zvjagincev.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Браун поново тражи од Русије да изручи Луговоја

ЛОНДОН, 23. јула 2007. (Бета) - Британски премијер Гордон Браун  поново је данас тражио од Русије да "поштује своје одговорности" и изручи главног осумњиченог за убиство бившег руског агента Александра Литвињенка, преносе агенције.

"Веома је важно да свет схвати следеће: није могуће да (људи) буду убијени на британском тлу, а да се установи да, када желимо да некога ухапсимо у некој другој земљи, то не можемо да учинимо", рекао је Браун на конференцији за новинаре.

Он је истакао да се не може толерисати ситуација "у којој сви докази показују да не само да је једна особа убијена, већ да је много других људи било угрожено".

Бивши руски агент Литвињенко отрован је у једном лондонском хотелу радиоактивним материјалом, полонијумом. Умро је у Лондону, новембра 2006. године.

Скотланд јард сумњичи бившег припадника КГБ-а Андреја Луговоја да је оганизатор убиства Литвињенка, бившег руског агента који је постао противник руског председника Владимира Путина.

Лондон је тражио изручење Луговоја што је Москва до сада одбијала, позивајући се на устав. Криза између две земље довела је прошле недеље до обостране одлуке о протеривању дипломата.

"Тражимо да руске власти чак и у овом стадијуму признају да спада у њихову одговорност да изруче руског држављанина који је идентификован (у склопу истраге Скотланд јарда), како би му се судило", рекао је Браун на својој првој редовној месечној конференцији за штампу откако је постао премијер.

Руско државно тужилаштво данас је одбацило тврдње Лондона и узвратило оптужбом британског правосуђа за "мањак објективности" и да делује на основу "политичких" мотивација.

IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Британски захтев остатак колонијалног менталитета


МОСКВА, 24. јула 2007. (Бета) - Руски председник Владимир Путин изјавио је данас да је британски захтев за изручење осумњиченог за убиство бившег агента Александра Литвињенка увредљив и остатак колонијалног начина размишљања.

"Оно што они предлажу је очигледан реликт колонијалног размишљања", изјавио је Путин на руској државној телевизији.

"Мора да су у потпуности заборавили да Британија више није колонијална сила, да више не постоје колоније и да, хвала богу, Русија никада није била британска колонија", додао је Путин.

"Износе предлоге за промену нашег устава који су увредљиви за наш народ и наше људе. Њихови су умови ти којима је потребна промена, а не наш устав", рекао је Путин.

Русија је одбила захтев Лондона да изручи осумњиченог Александра Луговоја, како би му се у Британији судило за убиство Литвињенка.

Литвињенко је у Британији умро од тровања радиоактивним полонијумом, а Русија је изручење осумњиченог одбила позивајући се на свој устав, који забрањује изручење руских грађана трећим државама.

Један портпарол британског форин офиса изјавио је за Ројтерс, поводом Путинових коментара, да Британија и даље очекује "спремност руских власти" да са Лондоном сарађују на томе да тај злочин, "почињен у Британији, буде суђен пред британским судом".
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
net mi je sjeban nacisto

Ево зашто треба писати ћирилицом. Овако човек прозва неког нацисту... Smile


"... није могуће да (људи) буду убијени на британском тлу, а да се установи да, када желимо да некога ухапсимо у некој другој земљи, то не можемо да учинимо", рекао је Браун на конференцији за новинаре.

Могуће је  Smile  Молим Духа да постави фото материјал.
« Poslednja izmena: 26. Jul 2007, 12:36:43 od panini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Slazem se...Moguce je, a Putin ce objasniti i zasto Smile  - "Britanci su zaboravili da je proslo puno vremena od kad su bili kolonijalna sila - Vladimir Putin 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung d 900
Dok je Rusima interkontinentalnih nuklearnih raketa, teško da će ih iko otvoreno vojno napasti. Možda bude nekog pograničnog huškanja, ali da se krene dublje na rusku teritoriju - teško. U principu, čak ni taj famozni raketni štit, čak i da bude apsolutno uspešan, teško da će moći da zaustavi svaku od 30-ak hiljada nuklearnih raketa, a to je ipak prevelika kocka za bilo koga, tako da ne verujem da će do toga doći.

Rusija ima oko 16000 nuklearnih bojevih glava,tj.oko 6000 nuklearnih projektila od cega su 4200 ICBM.
Mislim i to je dovoljno al ipak...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
"Give the man a cigare..."!!!!javascript:void(0);
javascript:void(0);
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:47:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.