Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:36:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sukhoi 35-Su-35  (Pročitano 26924 puta)
09. Nov 2009, 10:34:37
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Avion Su-35 je proglasen za najprioritetniji lovacki avion ruskog RV,a prvi let je obavlje 28.juna 1988.Glavni inzenjer-dizajner projetka je Nikolaj Nikitin.Radovi na ovom avionu su produzeni bez obzira na finansijska ogranicanje,koja su prekinula mnoge druge perspektivne programe.Prototipovi aviona Su-35 na vazduhoplovnoj izlozbi "Farnboro-94" su sa velikim uspehom prikazali pilotski program sa kompletno podvesenim raketama.
Avion Su-35 spada u lovacke avione cetvrte generacije.To je avion klase perspektivnog americkog lovackog aviona F-22A.
Su-35 je proizveden kao aerodinamicka konfiguracija sa dopunskim prednjim horizontalnim repom,koji je ukljucen u sistem elektricnih komandi leta sa mogucnoscu otklanjanja u opsegu uglova od -50 do +10 stepeni.Osim poboljsanja karakteristika stabilnosti i upravljivosti na velikim napadnim uglovima,prednji horizontalni rep na avionu Su-35 je prakticno u porpunosti otklonio vibracije,koje su znatno otezavale upravljanje i nisanjenje.Na serijski avionima ugradjivace se dvostrujni turbomlazni motori AL-35ML Saturn,potiska 137.3kN,sa sistemom za upravljanje vektorom sile potiska,cime ce se poboljsati manevarske i poletno-sletne karakteristike aviona.Upravljanje radom motora je elektronsko.
Avionska oprema na prvim serijskim avionima sastoji se od sistema za upravljanje naoruzanjem u ciji sastav ulaze koherentni impulsno-doplerski radar Zuk sa aviona MiG-29M,sa ravnom resetkastom antenom,sa sektorom osmatranja +-90 stepeni u svim pravcima.Daljina otkrivanja lovackog aviona(efektivne reefleksne povrsine 5 metara kvadratnih) isnosi 165-245 km u zavisnosti od visine,dok je otkrivanje kontrastnih ciljeva na zemlji do 200km.Radar obezbedjuje pracenje 24 aviona uz istovremeno gadjanje 6 ciljeva.
Prvi put na lovackim aviona u svetu,na avionu Su-35 ugradjen je avionski radar firme Fazotron za osmatranje i zahvat ciljeva u zadnjoj polusferi,koji radi u sprezi sa odbrambenim sistemom elekronskog izidjanja i protivelekronskog dejstva.
Su-35 poseduje radar "look down-shoot down" N-011 dizajnera Tamerlan Bekerbajeva maksimalnog domate za vazdusne ciljeve do 400km.
Optoelektronski nisanski sistem aviona Su-35 sastoji se od televizijskog kanala u boji,optoelektronskog senzora cilja i laserskog daljinometra-ozracivaca cilja.U kokpitu postoje 4 multifunkcionalna displeja od tecnog kristala.Optoelektronski senzor cilja,avionski radari i modernizovani nisan na kacigi pilota cine jednu celinu.Pored toga na avionu se nalazi i sistem satelitske veze i satelitska navigacijska oprema.Na avionu je ugradjen avionski top GS-301 kalibra 30mm.Na 12 podvesnih tacaka moze se porvesavati razlicito raketno naoruzanje klase V-V ukljucujuci i perspektivne rakete velikog dometa firmi Vimpel i Novator,a koje ce moci da uniste ciljeve na daljinama do 400km.
Za vodjenje bliske manevarske borbe(koja po meni vise i ne postoji)u vazduhu avion ce nositi nove rakete malog dometa,koje treba da zamene R-73,i koje se mogu lansirati kako u prednjoj tako i u zadnjoj polusferi aviona,zbog cega je predvidjeno opremanje aviona sa okretnim lanserima,koji se mogu zaokrenuti u horizontalnoj ravni na ugao 180 stepeni,kako automatski,tako i po komandama pilota.
Na avionu sa brojem 711 prvi put je ugradjen sistem vektorisanog potiska.Inace,za Su-35 je zainteresovano i RV Ujedinjenih Arapskih Emirata.











































P.S.Moj omiljeni avion.posle MiG-29! Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson C702i
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
znam ..video sam....
al pisalo se o testiranju.....
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 7710
koliko sam razumeo. avion ima radar koji je usmeren "u rikverc" za ozracivanje ciljeva iza aviona i okretni lanseri koji se mogu okrenuti da ispale rakete u "rikverc"?? XD
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Nokia N70
koliko sam razumeo. avion ima radar koji je usmeren "u rikverc" za ozracivanje ciljeva iza aviona i okretni lanseri koji se mogu okrenuti da ispale rakete u "rikverc"?? XD
bas tako!!!!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Odlicno predstavljanje. Smile Smile Smile.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung GS3
Ubedljivo najlepsi avion po meni Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70

Odlicno predstavljanje. Smile Smile Smile.
Hvala!Vasa podrska bas znaci!
 Smile Smile

Ubedljivo najlepsi avion po meni Smiley
I meni!tj.meni MiG-29,pa Su-35.Ova kamuflaza mi je neodoljiva!!!Prosto je obozavam.Zato sam stavio samo slike sa ovakvom kamuflazom...Strasan je! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung S7
Da li se to meni cini ili ovaj nosi R77 aktivnu raketu?Koliko je meni bilo poznato ona se razvijala u Ukrajni ...ispravite me ako gresim?
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
koliko sam razumeo. avion ima radar koji je usmeren "u rikverc" za ozracivanje ciljeva iza aviona i okretni lanseri koji se mogu okrenuti da ispale rakete u "rikverc"?? XD
bas tako!!!!
Ima radar u repnom delu ali ne prevelike snage i dometa. Okretni lanser ne postoje i nisu trenutno ni moguci. Veliki deo dometa i snage rakete zavise od kretanja samog aviona jer u trenutku lansiranja raketa se vec krece onom brzinom kojom se krece avion, raketa koja bi se lansirala u rikverc morala bi prvo da savlada negativno ubrzanje. Jedino resenje za lansiranje unazad je da posle lansiranja u napred raketa napravi zaokret i vrati se u oblast iza aviona. Opet samim tim manevrisanjem domet rakete se znacajno smanjuje.

Ovim neosporavam korisnost, naprotiv, nije tesko zamisliti milion situacija gde se ovo moze iskoristiti, narocito u dogfajtu ili u situaciji kada svi moderni avioni imaju data linkove i razmenjuju podatke sa drugim avionima i jedan drugom navode rakete.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:36:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.